Festo & IT-Taškas.lt kompiuteriai vs Lietuvos geležinkeliai (52:76)Įmonių lyga, „Rind“ pirmenybės » Sezoninės rungtynės (2 turas)
2015 gruodžio 20 d., Sekmadienis, 19:15 val. @ Kauno technikos kolegija, Tvirtovės al. 35, Kaunas, LT-50115

„Lietuvos Geležinkelių“ traukinys po didžiosios pertraukos paliko „Festo & IT-Taškas.lt Kompiuteriai“ už nugaros

2015 gruodžio 20 d., Sekmadienis, 22:47 val., peržiūros: 1141

Gruodžio 20-ąją dieną, sekmadienį, Kauno Technikos Kolegijoje įvyko „Įmonių“ lygos „Rind“ pirmenybių Mažosios taurės H pogrupio akistata tarp savo aikštėje žaidusių „Festo & IT-Taškas.lt Kompiuteriai“ krepšininkų ir svečių rolėje buvusios „Lietuvos Geležinkelių“ ekipos.

Pirmosiomis rungtynių sekundėmis svečių gynybą iš toli nuginklavo E.Kumža (3:0), tačiau prabilę „Lietuvos Geležinkeliai“ atsakė 7 taškais perėmė pirmaujančiųjų estafetę (3:7). Dar pirmoje kėlinio pusėje „Festo & IT-Taškas.lt Kompiuteriai“ atstatė lygybę (7:7), o po kurio laiko ir nusvėrė susitikimo svarstykles savo pusėn (9:8). Paskutinėmis kėlinio minutėmis užvirė atkakli kova taškas į tašką ir pirmaujanti ekipa keitėsi ne kartą. Visgi, „Festo & IT-Taškas.lt Kompiuteriai“ ketvirtį baigė dviem tiksliais dvitaškiais be atsako ir šis faktorius leido A.Rinkevičiūtės vadovaujamai komandai laimėti pirmąsias 10 minučių rezultatu 19:16.

Antrojo kėlinio starte „Lietuvos Geležinkeliai“ lygino rezultatą (19:19; 21:21), bet aikštės šeimininkai į priekį varžovų dar kurį laiką neužleido. Spurtas 7:0 leido „Festo & IT-Taškas.lt Kompiuteriai“ atitrūkti rezultatu 28:21), tačiau ilgainiui žaidimo vadžios atsidūrė priešingoje barikadų pusėje. Antausį gavę „Lietuvos Geležinkeliai“ susiėmė į rankas, atsakė laimėta atkarpa 0:10 ir pakreipė įvykius sau naudinga linkme (28:31). Po dviejų M.Visockio tritaškių A.Grabausko armija atitrūko 4 taškais (33:37), bet paskutinėmis pirmosios rungtynių pusės akimirkomis „Festo & IT-Taškas.lt Kompiuteriai“ pakartojo pirmojo kėlinio scenarijų, finišavo 4 taškais be atsako ir po dviejų kėlinių rezultatas buvo lygus – 37:37.

Po didžiosios pertraukos „Festo & IT-Taškas.lt Kompiuteriai“ krepšininkai susidūrė su rimtomis problemomis. Svečiai sunkiai rezgė atakas, o ir gynyboje turėjo rimtų problemų prieš žaidimo skonį pajutusius priešininkus. Pirmuosius taškus aikštės šeimininkai pelnė tik beveik įpusėjus kėliniui, o šiuo laikotarpiu „Lietuvos Geležinkeliai“ pelnė 12 taškų ir nutolo dviženkliu atstumu (37:39). Net ir pralaužus ledus „Festo & IT-Taškas.lt Kompiuteriai“ bėdos nesibaigė. Beveik 8,5 minutės atkarpoje namuose žaidusi ekipa sukrapštė vos 2 taškus, o kontrolę perėmę Lietuvos Geležinkeliai“ pratęsė laimėtą atkarpą iki 2:19 ir pasiuntė oponentus į gilų nokdauną (39:56). Tik ketvirčio pabaigoje „Festo & IT-Taškas.lt Kompiuteriai“ prabudo ir ėmėsi ryžtingų veiksmų. A.Rinkevičiūtės armija trečiąjį kėlinį baigė 7 taškais be atsako ir tokiu būdu suapvalino deficitą iki 10 taškų – 46:56.

Lemiamo ketvirčio pradžioje „Lietuvos Geležinkeliai“ dar labiau sutvirtino savo pozicijas ir pateikė svarią paraišką pergalei (46:60). Tuo buksuojančių „Festo & IT-Taškas.lt Kompiuteriai“ žaidėjų bėdos nesibaigė ir ši ekipa vis dar nerado būdų prisiminti sėkmingo žaidimo receptą. Pirmuoju smuiku aikštėje griežiantys „Lietuvos Geležinkeliai“ kelių minučių atkarpą laimėjo rezultatu 2:12 ir palaidojo net ir optimistiškiausias priešininkų vilti atsitiesti (50:72). Po D.Grušausko dvitaškio svečiai įgijo rekordinę persvarą šiame mače (52:76), tačiau paskutinis žodis šiame mače priklausė T.Tirlikui ir, nuaidėjus finaliniam švilpuikui, „Lietuvos Geležinkeliai“ tenkinosi 22 taškų pergale – 54:76.

Andrius Grabauskas („Lietuvos Geležinkeliai“):

Po dviejų kėlinių buvo lygu, bet po pertraukos varžovai ėmė strigti Jūsų zoninėje gynyboje. Ar tai ir buvo pergalės raktas?

„Manau, kad taip. Pirmuosiuose dvejuose kėliniuose bandėm kaitalioti gynybą ir žiūrėjom, kaip geriau mums sekasi gintis. Po pertraukos pastatėm aikštės gynybą ir tai mums pasiteisino. Varžovams sunkiai sekėsi užpulti prieš mūsų aikštės gynybą. Be to, šiandien prašiau Kalėdų Senio, kad padovanotų man dovaną – pergalę. Tai gavau ankstyvą dovaną. Ačiū!“

Martynas Kadakauskis („Festo & IT-Taškas.lt Kompiuteriai“):

Pirmoji rungtynių pusėsė baigėsi lygiu rezultatu. Kas nutiko antrojoje?

„Stipriai neapsigynėme, Leidome varžovams pelnyti daug taškų iš po krepšio. Jie įmetė mums daug metimų su pražangomis, o ir patys visai neužpuolėme. Maždaug 25 procentų pataikymas kalba pats už save. Mes neišnaudojome savo progų, o priešininkai gana lengvai rinkosi taškus iš dėkingų situacijų.“

„Lietuvos Geležinkelių“ pergalės kalviais buvo M.Visockis (20 tšk.), S.Ragauskas (17 tšk., 7 atk. k., 6 išpr. pr.), D.Grušauskas (15 tšk., 18 atk. k., 5 išpr. pr.), D.Šilanskas (9 tšk., 7 rez. p.), G.Naujalis (7 tšk.) ir T.Žvirblis (6 tšk., 10 rez. p., 5 per. k.).

„Festo & IT-Taškas.lt Kompiuteriai“ gretose išsiskyrė E.Kumža (17 tšk., 7 atk. k., 5 rez. p.), M.Kadakauskis (11 tšk.), T.Tirlikas (10 tšk., 2 bl.), M.Pinkauskas (8 tšk.) ir M.Bartkevičius (4 tšk.).

„Lietuvos Geležinkeliai“ „Įmonių“ lygos „Rind: pirmenybių Mažojoje taurėje pasiekė pirmąją pergalę ir išlygino balansą (1-1). „Festo & IT-Taškas.lt Kompiuteriai“ tai buvo pirmosios rungtynės antrajame etape (0-1).

Po atkaklios kovos „Lietuvos geležinkeliai“ nugalėjo „Festo & IT-Taškas.lt kompiuteriai“ ekipą (2016 sausio 18 d., pirmadienis, 22:12 val.)„Celsis“ nesunkiai susitvarkė su „Festo & IT-Taškas.lt kompiuteriai“ ekipa (2015 lapkričio 08 d., sekmadienis, 21:37 val.)„Ryterna“ lengvai įveikė „Festo & IT-Taškas.lt kompiuterius“ (2015 lapkričio 22 d., sekmadienis, 21:18 val.)„Celsis“ antroje rungtynių pusėje įrodė pranašumą prieš „Festo & IT-Taškas.lt kompiuterius“ ir žengė į ketvirtfinalį (2016 vasario 28 d., sekmadienis, 21:03 val.)Tik po atkaklios kovos „Senukai“ nugalėjo „Festo & IT-Taškas.lt kompiuteriai“ ekipą (2016 sausio 29 d., penktadienis, 22:27 val.)Įspūdingas „Lietuvos geležinkelių“ spurtas ketvirtajame kėlinyje leido išsaugoti pergalę prieš „Best 4 You“ (2016 vasario 14 d., sekmadienis, 22:17 val.)Dentist Team nesulaukė pasipriešinimo iš Festo & IT-Taškas.lt kompiuteriai (2016 vasario 10 d., trečiadienis, 23:05 val.)Komandinis žaidimas leido „Festo & IT-Taškas.lt kompiuteriai“ ekipai įveikti „Best 4 You“ (2016 sausio 03 d., sekmadienis, 20:07 val.)„Festo & IT-Taškas.lt kompiuteriai“ nesunkiai susitvarkė su „RVG Baldais“ (2015 lapkričio 29 d., sekmadienis, 21:23 val.)„Festo & IT-Taškas.lt kompiuteriai“ turėjo pripažinti „Kamo medicinos tarnybos“ pranašumą (2015 lapkričio 15 d., sekmadienis, 21:54 val.)