Vieningas Kaunas vs Kauno švara (82:81)Įmonių lyga, „Rind“ pirmenybės » Atkrintamosios rungtynės, Ketvirtfinalis
2016 kovo 14 d., Pirmadienis, 19:00 val. @ Kauno kolegija (mažoji salė), Pramonės pr. 20, Kaunas, LT-50387

A. Karlos tritaškis paskutinėmis sekundėmis išvedė „Vieningą Kauną“ į pusfinalį

2016 kovo 15 d., Antradienis, 00:01 val., peržiūros: 1001

Pirmadienį, kovo 14 dieną, Kauno kolegijos sporto salėje įvyko „Įmonių“ lygos, Didžiosios taurės ketvirtfinalio rungtynės tarp vietos „Vieningo Kauno“ bei svečių „Kauno švaros“. Tai buvo antrasis šių dviejų komandų susitikimas ketvirtfinalyje, o pirmąjį užtikrintai laimėjo „Vieningas Kaunas“. Šiandienos rungtynėse kovos buvo tikrai daug. Pirmoje rungtynių pusėje kiek geriau sekėsi šeimininkams, kurie gan užtikrintai žaidė ir kontroliavo rungtynes, tačiau trečiajame kėlinyje jų gynyba subliuško ir tuo pasinaudojusi „Kauno švaros“ ekipa įsiveržė į priekį. Visgi, ketvirtojo kėlinio pradžioje svečiai neteko vieno savo lyderių, o vėliau ir patyrė pralaimėjimą paskutinėmis sekundėmis.

Pirmąjį kėlinuką kiek sėkmingiau pradėjo svečiai, kurie pelnė pirmuosius tris šių rungtynių taškus. Visgi, tuomet „Vieningas Kaunas“ pelnė devynis taškus be atsako ir įgavo šešių taškų pranašumą. Tuomet sėkmingą atkarpą sužaidė svečių ekipa ir išlygino rezultatą. Likusią kėlinuko dalį komandos žaidė taškas į tašką, o po pirmojo ketvirčio rezultatas buvo 16:17, „Kauno švaros“ naudai. Antrąjį ketvirtį šeimininkai pradėjo pelnydami penkis taškus be atsako ir vėl susigrąžino pranašumą į savas rankas. Tuomet komandos pradėjo žaisti gan apylygiai. „Vieningas Kaunas“ vis bandydavo didinti savo atotrūkį, tačiau svečių ekipa jiems to neleisdavo ir staigiai apkarpydavo atsilikimą. Likus žaisti dvi su puse minutės, svečiai išlygino rezultatą, tačiau kėlinio pabaigą kur kas geriau sužaidė aikštelės šeimininkai. Jie kėlinuką užbaigė 10:2 spurtu ir po pirmosios rungtynių pusės turėjo aštuonių taškų atotrūkį – 37:29.

Trečiojo kėlinuko pradžioje svečiai bandydavo mažinti atsilikimą, tačiau netrukus sėkmingą ataką suregzdavo „Vieningo Kauno“ ekipa ir vėl atstatydavo gan saugų pranašumą į savo pusę. Taip komandos žaidė didžiąją kėlinuko dalį, bet likus žaisti keturias minutes, „Kauno švaros“ ekipa pradėjo ryžtingiau artėti link varžovų, o po minutės jie buvo sumažinę atsilikimą iki minimumo. Visgi, tuomet šeimininkai vėl padidino pranašumą iki keturių taškų, tačiau kėlinuko pabaiga priklausė svečių ekipai, kurie ketvirtį užbaigė 11:2 atkarpa ir po trijų kėlinių pirmavo, rezultatu 57:62. Ketvirtąjį kėlinuką gan nesėkmingai pradėjo „Kauno švaros“ ekipa, kuri pačioje kėlinio pradžioje neteko vieno savo lyderių A. Olberkio, kuris patyrė traumą. Vis tik, tai kėlinuko pradžioje jiems nepakišo kojos ir sužaidus tris minutes, svečiai turėjo septynių taškų pranašumą. Vis tik, tuomet „Vieningas Kaunas“ spurtavo 9:2 (7 taškus šios atkarpos metu pelnė A.Karla) ir staiga rezultatas tapo lygus. Vėliau po tritaškį pataikė K.Ribikauskas ir A.Karla ir šeimininkų pranašumas siekė keturis taškus. Tačiau tuomet kiek sėkmingiau sužaidė „Kauno švaros ekipa“ ir likus dviem minutėm, išsiveržė į priekį ir turėjo keturių taškų pranašumą. Tuomet tritaškį smeigė M.Sadauskas ir skirtumas tarp komandų tapo minimalus. Tuomet sekė pusantros minutės tylos iš abiejų komandų pusės ir likus žaisti šešias sekundes, L.Ivanovas stojo prie baudų metimo linijos. Pirmasis baudos metimas skriejo pro šalį, tačiau antrasis buvo taiklus ir svečių ekipos pranašumas padidėjo iki dviejų taškų. Visgi, kitokių planų turėjo A.Karla, kuris su sirena smeigė tolimą metimą ir tokiu būdu nutiesė „Vieningo Kauno“ ekipai kelialapį į Didžiosios taurės pusfinalį. Galutinis rungtynių rezultatas 82:81.

J.Vaitkevičius („Vieningas Kaunas“):
„Pirmas rungtynes tvarkingai sužaidėm, o antrose, matėt, nesusirinkome. Trūko pusės mūsų žaidėjų. Visą sezoną gerai rinkomės, o pusfinaliui, skirtingai nuo visų kitų rungtynių, nesusirinkom. Mūsų nebuvo daug, bet žaidėjai susikoncentravo, susikaupė, paimėm porą minutės pertraukėlių, kas šiek tiek padėjo. Na, šaunuoliai ir „Kauno švara“. Treti metai su jais vargstam ir linkiu jiems sėkmės ateityje. O mes bandysime laukti varžovų. Kol kas dar neaiškus varžovas, tik rytoj išsispręs“.

Vieningas Kaunas: Arnoldas Karla – 21 tšk., Mantas Sadauskas – 21 tšk., Arnoldas Rupeika – 15 tšk., Deividas Plerpa – 13 tšk. (13 atk. kam.)

Kauno švara: Šarūnas Kryžius – 20 tšk., Leonardas Ivanovas – 17 tšk. (13 atk. kam.), Andrius Olberkis – 14 tšk., Vygantas Metelica – 12 tšk. (6 rezult. perd.)

Po ilgosios pertraukos puolimą pagerinęs „Vieningas Kaunas“ įveikė „Karo medicinos tarnybą“ (2016 vasario 07 d., sekmadienis, 17:32 val.)Po ilgosios pertraukos savo žaidimą atradęs „Vieningas Kaunas“ pratęsė pergalių seriją (2015 lapkričio 04 d., trečiadienis, 22:13 val.)„Legamos“ puolimo mašina tiesiog nušlavė „Kauno švarą“ (2016 vasario 02 d., antradienis, 22:01 val.)„Sanitex“ po trilerio nusileido „Vieningam Kaunui“ (2015 lapkričio 09 d., pirmadienis, 00:09 val.)Galingai rungtyniavęs „Vieningas Kaunas“ skėlė skaudų antausį „Legamai“ (2015 spalio 24 d., šeštadienis, 20:04 val.)Blankus rungtynių startas nesutrukdė „Vieningam Kaunui“ nuskinti „Įmonių“ lygos bronzos (2016 balandžio 16 d., šeštadienis, 19:43 val.)„Vieningas Kaunas“ ir toliau skina pergales (2015 gruodžio 07 d., pirmadienis, 21:54 val.)„Vieningas Kaunas“ ir toliau lieka nenugalėtas (2015 gruodžio 11 d., penktadienis, 22:13 val.)Artūro Lencevičiaus vedamas „Vieningas Kaunas“ nuskandino „DNC Eolto & ISL Santermitos“ laivą (2016 sausio 22 d., penktadienis, 22:20 val.)„Kauno švara“ rungtynių pabaigoje įveikė „Ryterną“ (2016 sausio 26 d., antradienis, 22:17 val.)