Kauno švara vs Kautra & Mesoderma-DB (104:63)Įmonių lyga, „Rind“ pirmenybės » Sezoninės rungtynės (1 turas)
2015 lapkričio 17 d., Antradienis, 20:15 val. @ Kauno švara, Statybininkų g. 3, Kaunas, LT-50124

„Kauno Švara“ privertė „Kautrą & Mesodermą ‒ DB“ praryti karčią piliulę

2015 lapkričio 17 d., Antradienis, 23:23 val., peržiūros: 1331

Lapkričio 17-ąją dieną, antradienį, „Kauno Švaros“ salėje įvyko „Įmonių“ lygos „Rind“ pirmenybių B pogrupio susitikimas tarp namuose žaidusių ir ambicijų šį sezoną neslepiančių „Kauno Švaros“ krepšininkų ir svečių pozicijoje buvusios „Kautros & Mesodermos – DB“.

Dvikovą tritaškiu pradėjo svečiai (0:3), tačiau netrukus savo žodį tarė „Kauno Švara“, kuri į priešininkų taiklų metimą atsakė keturiais ir perėmė šturvalą (8:3), o po L.Ivanovo bei A.Olberkio dvitaškių, atstumas tarp ekipų padidėjo iki 7 taškų (12:5). Deja ir tuo „Kautros & Mesodermos – DB“ bėdos nesibaigė. Antroje ketvirčio pusėje svečiai kelias minutes tylėjo ir niekaip nesugebėjo pralaužti oponentų gynybos, o pastarieji savo ruožtu skėlė dar vieną skaudų antausį 11:0 ir rungtynių įžangoje pasiuntė priešininkų komandą į gilų nokdauną (26:10). Tiksint paskutinėms kėlinio sekundėms, M.Karauskas minimaliai sušvelnino deficitą, tačiau po pirmųjų 10 minučių tai pastebimai šviesesnių atspalvių „Kautros & Mesodermos – DB“ situacijai nesuteikė – 26:11.

Antrojo kėlinio starte „Kautra & Mesoderma – DB“ sujudo ir pjovė nuostolius iki 11 taškų (26:15). Visgi, prisikasti iki vienženklės ribos Š.Kryžius neleido, o po G.Simanavičiaus tikslaus metimo, „Kauno Švaros“ atotrūkis išaugo iki 18 taškų (33:15). Kėblioje padėtyje atsidūrusius svečius mėgino gelbėti A.Sakalauskas, kuris iniciavo spurtą 0:6 ir sušvelnino atsilikimą iki 12 taškų (33:21). Vis dėlto, žengti koja kojon su puikiu taiklumu išsiskyrusiais varžovais, „Kautrai & Mesodermai – DB“ sekėsi sunkiai ir antroje ketvirčio pusėje skirtumas tarp komandų vėl pradėjo augti. Tris tritaškius ir tiek pat dvitaškių, paskutinėje pirmosios rungtynių pusės atkarpoje realizavusi „Kauno Švara“, sutvirtino savo pozicijas iki 22 taškų ir įpusėjus mačui švieslentėje degė aikštelės šeimininkus džiuginantys skaičiai – 48:26.

Po didžiosios pertraukos vienvaldystės prieskonis vėl buvo itin jaučiamas. ir įsibėgėję „Kauno Švaros“ žaidėjai dar kartą truktelėjo į priekį. 2,5 minutės atkarpą M.Senkaus vadovaujama komanda laimėjo rezultatu 11:1 ir nutolo 32 taškų skirtumu (59:27). Kiek vėliau situaciją ėmė švelninti M.Karauskas, kuris pelnė 8 „Kautros & Mesodermos – DB“ taškus paeiliui ir neženkliai sumažino ne itin padorius nuostolius. Nors ir žaidė aktyviai ir susikūrė nemažai progų lengvai rinktis taškus nuo baudų metimo atžymos, tačiau taiklumas iš šios pozicijos neturėjo džiuginti „Kautros & Mesodermos – DB“ (8/18 baudų metimai). Toks rungtynių scenarijus leido „Kauno Švara“ išlaikyti savo pusėje pakankamai solidų ir mažai abejonių keliantį 31 taško pranašumą ir laimėti tris ketvirčius rezultatu 71:40.

Paskutinis kėlinys nebuvo labai didelė išimtis praėjusiems trims, Akivaizdžiai kokybiškesnį žaidimą demonstravusi „Kauno Švara“, toliau nekėlė abejonių ne tik dėl rungtynių baigties, bet ir dėl ekipų kalibro žvelgiant į šią dieną, Ketvirtajame ketvirtyje vyko pakankamai atviras ir rezultatyvus žaidimas, bet ir jame „Kauno Švara“ sparčiau rinkosi taškus. Visus keturis kėlinius laimėję aikštelės šeimininkai, nesunkiai įrodė savo pranašumą prieš „Kautrą & Mesodermą – DB“ ir, nuaidėjus finalinei sirenai, nušlavė varžovus rezultatu 104:63.

Leonardas Ivanovas („Kauno Švara“):

Turbūt prieš rungtynes buvo sunku įsivaizduoti, kad po jų švieslentėje degs tokie skaičiai, kadangi žaidėti prieš vienus iš pagrindinių konkurentų pogrupyje. Kas lėmė tokią įspūdingą pergalę?

„Na, manau, kad mūsų pradžia buvo labai gera. Iškart nuo pirmų minučių stengėmės daug bėgti į priekį, o pas juos labai greitai rankos nusviro. Momentu jie buvo mus prisiviję, bet mes vėl dėjom spurtą ir jie subyrėjo. Tas manau ir įtakojo tokį skirtumą, kad varžovai vėliau jau nebekovojo ir per anksti nuleido rankas.“

Žvelgiant į gerokai sustiprėjusią Jūsų komandą ir demonstruojamus rezultatus, kyla klausimas, kas yra Jūsų taikinys šių metų „Įmonių“ lygoje?

„Taikom į pagrindinį turnyrą. Aš tai norėčiau medalių. Visi nori medalių, bet lygoje žaidžia daug stiprių komandų ir visiems neužteks. Reikės sėkmės, tačiau mes norime medalių.“

Tadas Vaitkūnas („Kautra & Mesoderma – DB“):

Šiandien, švelniai tariant, nesugebėjote pasipriešinti varžovams. Kodėl?

„Šiandie pas mus niekas nestovėjo. Iš tikrųjų tai varžovai labai gerai žaidė. Jie sumetė beveik visus metimus, o mums buvo tikrai juoda diena.“

„Kauno Švaros“ komandoje smaginosi Š.Kryžius (22 tšk.), A.Olberkis (22 tšk.), L.Ivanovas (12 tšk., 6 atk. k., 7 rez. p.), V.Metelica (11 tšk., 10 atk. k., 12 rez. p.), G.Simanavičius (10 tšk., 7 atk. k., 5 rez. p.), R.Motys (10 tšk., 6 atk. k.) ir M.Brusokas (10 tšk.).

„Kautros & Mesodermos – DB“ gretose išsiskyrė A.Sakalauskas (25 tšk., 6 atk. k.), M.Karauskas (15 tšk., 8 atk. k., 5 išpr. pr.), P.Grėbliūnas (8 tšk., 6 atk. k.), D.Juchnevičius (4 tšk.) ir R.Turskis (4 tšk.).

„Įmonių“ lygos „Rind“ pirmenybėse „Kauno Švara“ iškovojo ketvirtąją pergalę ir išlieka su vieninteliu pralaimėjimu (4-1). „Kautros & Mesodermos – DB“ sąskaitoje trys laimėjimai ir dvi nesėkmės (3-2).

„Restauratoriai & Hausa“ be didesnio vargo susitvarkė su „Kautra & Mesoderma – DB“ ekipa. (2015 gruodžio 04 d., penktadienis, 22:02 val.)„Kautra & Mesoderma-DB“ pasiekė užtikrintą pergalę (2015 lapkričio 07 d., šeštadienis, 17:00 val.)„Callcredit“ nesuteikė vilčių „Kautrai & Mesodermai ‒ DB“ (2015 spalio 29 d., ketvirtadienis, 22:26 val.)„Kautra & Mesoderma-DB“ pasiekė nesunkią pergalę (2016 vasario 01 d., pirmadienis, 22:38 val.)Garbingai priešinęsis „Chemcentras“ neatsilaikė prieš „Kautrą & Mesodermą ‒ DB“ (2015 lapkričio 29 d., sekmadienis, 21:33 val.)„Hidraulinės Sistemos“ nesuteikė iliuzijų „Kautrai & Mesodermai ‒ DB“ (2016 sausio 06 d., trečiadienis, 22:38 val.)„Kauno švara“ be vargo įveikė „Baubilą & Verslo pasaulį“ (2016 sausio 05 d., antradienis, 21:57 val.)„Enerstena“ nesugebėjo mesti rimto iššūkio „Kautrai & Mesodermai ‒ DB“ (2015 lapkričio 03 d., antradienis, 22:10 val.)Intrigą atkūrusi „Kautra & Mesoderma ‒ DB“ vistiek krito prieš „Vieningą Kauną“ (2016 sausio 24 d., sekmadienis, 21:54 val.)Ištvermės mūšyje be keitimų „Kautra & Mesoderma ‒ DB“ revanšavosi keturiese likusiems „Callcredit“ (2016 vasario 07 d., sekmadienis, 19:13 val.)