Kauno oro uostas & KAMS vs Hidraulinės sistemos (58:52)Įmonių lyga, „Rind“ pirmenybės » Atkrintamosios rungtynės, Didžiosios taurės Didysis finalas
2016 balandžio 16 d., Šeštadienis, 19:30 val. @ A. Sabonio krepšinio centras (I salė), Pašilės g. 41, Kaunas, LT-51358

„Kauno Oro Uostas & KAMS“ nerezultatyvioje finalo dramoje nukarūnavo „Hidraulines Sistemas“

2016 balandžio 16 d., Šeštadienis, 21:27 val., peržiūros: 1792

Balandžio 16-ąją dieną, šeštadienį, A.Sabonio krepšinio centre įvyko „Įmonių“ lygos „Rind“ pirmenybių Didžiosios taurės kulminacija – didysis finalas. Teisę jame grumtis iškovojo „Kauno Oro Uosto & KAMS“ ekipa ir čempionų titulą ginantys „Hidraulinių Sistemų“ krepšininkai.

Pirmieji savo taškų sąskaitą, praėjus beveik 2 minutėms, atidarė „Hidraulinių Sistemų“ krepšininkai, tačiau netrukus savo žodį tarė ir T.Anankos kariauna. „Kauno Oro Uostas & KAMS“ surengė kelias sėkmingas atakas be atsako, spurtavo 7:0 ir perėmė pirmaujančiųjų estafetę. Tiesa verta paminėti, kad abi komandos toli gražu neblizgėjo puolime ir taškus rinkosi ganėtinai vangiai. Ypač savo taškų kraitį sunkiai pildė „Hidraulinės Sistemos“, kurios pirmajame ketvirtyje realizavo vos tris taiklius metimus. Tuo tarpu „Kauno Oro Uostas & KAMS“ taškų lenktynėse lenkė priešininkus ir kėlinio pabaigoje įgijo dviženklę persvarą (14:4). Vis dėlto paskutis žodis pirmoje susitikimo dalyje priklausė M.Kudakui ir jo dvitaškis pjovė atstumą tarp ekipų iki 8 taškų – 14:6.

Antrojo kėlinio starte jau „Kauno Oro Uostas & KAMS“ susidūrė su šiokiomis tokiomis problemomis puolant ir klimpo oponentų gynyboje. „Hidraulinės Sistemos“ kelioms minutėms nutildė varžovų puolimą, o pačios surinko 7 „sausus“ taškus ir prisikasė iki minimumo (14:13). Beveik ketvirčio viduryje pirmuosius taškus pelnė ir T.Anankos armija ir pasižymėjo spurtu 6:0, kuris sugrąžino „Kauno Oro Uostui & KAMS“ apčiuopiamesnę persvarą (20:13). Tiesa po kurio laiko įspūdingą tritaškį su pražanga įsūdė M.Kudakas ir vienos atakos metu nubraukė deficitą 4 taškais. Tai buvo paskutiniai taškai šioje rezultatyvumu neišsiskyrusioje rungtynių pusėje ir įpusėjus mačui ne įspūdingu rezultatu 20:17 pirmavo „Kauno Oro Uostas & KAMS“.

Po didžiosios pertraukos apie save priminė J.Pavlavičius, kuris pasiuntė du taiklius tritaškius į „Hidraulinių Sistemų“ krepšį ir padvigubino savo ekipos atotrūkį (23:17; 26:20). Nors rezultatyvumo kreivė antroje rungtynių pusėje po truputį kilo aukštyn, tačiau rezultatyvumu ir toliau negalėjo pasigirti nė viena ekipa. T.Vasiliausko ir M.Kudako pastangomis „Hidraulinės Sistemos“ pelnė 6 taškus be atsako ir ilgainiui atstatė pusiausvyrą (28:28), tačiau pirmaujančiųjų rolės „Kauno Oro Uostas & KAMS“ neužleido. Vis dėlto paskutinėmis trečiojo ketvirčio akimirkomis komandos žengė koja kojom ir prieš lemiamą dvikovos dalį švieslentėje degė lygūs skaičiai, kuris žadėjo maksimalią intriga artimoje ateityje – 33:33.

Ketvirtojo kėlinio pirmosiomis minutės toliau sėkmingos atakos nebuvo labai dažnas reiškinys ir tai leido išlikti pakankamai artimai trinčiai tarp komandų ir viskas panašėjo į tai, jog dvikova kulminaciją pasieks tik pačiame jos finiše. Po D.Šilinskio taškų „Kauno Oro Uostas & KAMS“ pirmavo rezultatu 38:35, bet tuomet ryžtingų veiksmų ėmėsi „Hidraulinės Sistemos“. V.Kirilovo kariauna smeigė porą tritaškių, šovė į priekį 0:8 ir perėmė šturvalą (38:43). Tiesa tuomet priešingoje barikadų pusėje 5 taškus iš eilės surinko L.Alionis ir atstatė pusiausvyrą (43:43), o antroje kėlinio pusėje įsišaudė „Kauno Oro Uosto & KAMS“ snaiperiai. D.Kuzmickas ir J.Pavlavičius smeigė du tritaškius paeliui ir nutolino savo ekipą vienu taikliu metimu nepasiekiamu atstumu (51:47). L.Čekavičiaus atsakas braukė skirtumą iki minimumo (51:50), tačiau tiksint paskutinei rungtynių minutei, iš toli dar kartą driokstelėjo D.Kuzmickas (56:52), o „Kauno Oro Uosto & KAMS“ triumfą vainikavo abu taiklūs T.Žiobos baudų metimai. Galutinis didžiojo finalo rezultatas – 58:52.

Tomas Ananka („Kauno Oro Uostas & KAMS“):

Tris kėlinius finalas nebuvo labai gražus ir vyko klampi bei nerezultatyvi kova. Bet paskutiniame kėlinyje įsišaudėte ir parklupdėte ne ką kitą, o praėjusių metų čempionus. Kaip jaučiatės?

„Jaučiamės fantastiškai! Emocijos dar valdo mane. Šiaip žiauriai smagu ir džiaugiamės su visa komanda. Pagaliau įvykdėme savo darbą ir pagrindinį tikslą. Daug metų to norėjome ir tikėjomės ir pagaliau tai padarėme. Žiauriai stiprūs varžovai buvo, labai gera gynėsi, bet mums pavyko.“

Karolis Šabūnas („Hidraulinės Sistemos“):

Ne tiek ir daug trūko, jog apgintumėte čempionų titulą. Bet deja paskutinėmis rungtynių akimirkomis varžovai žaidė tiksliau. Ko pritrūko?

„Kažkaip nuo pat mačo pradžios mums nekrito metimai, nors susikurtos padėtys ir neatrodė pačios sunkiausios. Aišku ir varžovai labai stiprūs pasitaikė. Turi atletiškų žaidėjų ir po juos praeiti yra labai sunku, o ir gynyba jų labai gera. Na bet sakyčiau, kad tikrai neblogai atsilaikėme ir nepaleidome varžovų į priekį visas rungtynes. Tai manau, kad komanda išlaikė savo stuburą ir su visais kraujais ėjo iki pat galo. Noriu padėkoti visiems žaidėjams už puikų sezoną , o tuo pačiu ir sau pačiam.“

Naudingiausio žaidėjo laurus susižėrė J.Pavlavičius (17 tšk., 17 atk. k., 6 rez. p., 25 naud. b.). Jam puikiai talkino L.Alionis (10 tšk.), V.Rudelevičius (9 tšk.), D.Kuzmickas (8 tšk.), D.Šilinskis (7 tšk., 7 atk. k., 2 bl.), T.Žioba (4 tšk., 15 atk. k.) ir H.Butkus (3 tšk.).

„Hidraulinių Sistemų“ gretose išsiskyrė M.Kudakas (18 tšk., 11 atk. k., 6 rez. p.), M.Šumlinskas (13 tšk., 9 atk. k., 2 bl.), T.Vasiliauskas (8 tšk., 12 atk. k., 6 išpr. pr.) ir L.Čekavičius (8 tšk.).

„Kauno oro uostas & KAMS“ neturėjo vargo su „Lenora“ (2015 gruodžio 01 d., antradienis, 02:45 val.)„Kautra & Mesoderma-DB“ patiesė „Hidraulines sistemas“ (2016 vasario 14 d., sekmadienis, 23:43 val.)„Kauno oro uostas & KAMS“ antroje rungtynių dalyje nesunkiai susitvarkė su „Best 4 You“ (2015 gruodžio 06 d., sekmadienis, 19:46 val.)„Kauno oro uostas & KAMS“ lengvai pasivaikščiojo su „ASS & Endress H“ (2015 lapkričio 18 d., trečiadienis, 23:37 val.) „Kauno oro uostas & KAMS“ tik ketvirtame kėlinyje pabėgo nuo „Omegos“ krepšininkų. (2015 gruodžio 07 d., pirmadienis, 21:41 val.)„Kauno oro uostas & KAMS“ po ilgosios pertraukos susitvarkė su „Kauno tiltais“. (2015 lapkričio 24 d., antradienis, 21:43 val.)„Kauno Oro Uostas & KAMS“eliminavo „Legamą“ ir pravėrė ketvirtfinalio duris (2016 kovo 06 d., sekmadienis, 21:50 val.)„Kauno oro uostas & KAMS“ po gražios kovos žengė į finalą (2016 kovo 24 d., ketvirtadienis, 23:14 val.)„Kauno oro uostas & KAMS“ nepaliko jokių vilčių „Vėjų linija & Garliavos duona“ krepšininkams (2015 spalio 26 d., pirmadienis, 21:33 val.)Penkiese žaide „DNC Eoltas & ISL Santermita“ neatsilaikė prieš „Hidraulinės sistemos“ (77:65) (2016 sausio 26 d., antradienis, 23:40 val.)