ASS & Endress H vs Elmova (61:69)Įmonių lyga, „Rind“ pirmenybės » Sezoninės rungtynės (2 turas)
2016 sausio 24 d., Sekmadienis, 17:30 val. @ A. Sabonio krepšinio centras (I salė), Pašilės g. 41, Kaunas, LT-51358

Atkakliame mūšyje negausiomis pajėgomis pirmąją pergalę antrajame etape pasiekė „Elmova“

2016 sausio 24 d., Sekmadienis, 18:40 val., peržiūros: 755

Sausio 24-ąją dieną, sekmadienį, A.Sabonio krepšinio centre įvyko „Įmonių“ lygos „Rind“ pirmenybių Mažosios taurės I pogrupio akistatata tarp namų komandos statusą turėjusios „ASS & Endress H“ ekipos ir svečių teisėmis atvykusių „Elmovos“ krepšininkų.

Rungtynių starte komandos apsikeitė dvitaškiais (2:2), tačiau tuomet porą tikslių atakų iš eilės surengė „Elmova“ ir šiek tiek atitrūko (2:6). A.Nausėdos blykstelėjimas atstatė pusiausvyrą (6:6), tačiau permaininga kova nesiliovė ir vėliau. Ketvirčio viduryje svečiai susigrąžino pranašumą savo pusėn (6:11), o antroje kėlinio dalyje porą kartų iš toli driokstelėjęs A.Vaivada dar labiau sutvirtino „Elmovos“ padėtį (8:16; 13:19). Tiesa pirmosios susitikimo dalies tiesiojoje „ASS & Endress H“ šturmavo varžovų krepšį, surengė spurtą 7:0 ir perėmė šturvalą (20:19). Paskutinėmis kėlinio akimirkomis pirmaujanti komanda keitėsi dar ne kartą, tačiau paskutinį žodį pirmajame ketvirtyje tarė A.Sutkus ir šio krepšininko dvitaškis leido „ASS & Endress H“ laimėti pirmąsias 10 minučių rezultatu 24:23.

Antrojo kėlinio pradžioje 4 taškus pelnė K.Petkevičius ir nusvėrė dvikovos svarstykles „Elmovos“ pusėn (24:27). Visgi, tuomet priešingoje barikadų pusėje tuo pačiu atsakė V.Remeikis, o po A.Šalaševičiaus dvitaškio aikštelės šeimininkai sutvirtino pozicijas iki 3 taškų (30:27). Visą likusį pirmosios susitikimo pusės laiką pranašumas buvo „ASS & Endress H“ pusėje ir ji mažais žingsneliais augo. Po D.Bašinsko tolimo šūvio svečių deficitas šoktelėjo iki 5 taškų (38:33), tačiau ketvirčio finiše „Elmova“ sukrapštė porą dvitaškių be atsako ir įpusėjus mačui ekipas vis dar skyrė minimumas – 38:37.

Po didžiosios pertraukos „ASS & Endress H“ kurį laiką išliko priekyje (40:37; 42:39), bet dar pirmoje kėlinio pusėje svečiai ėmėsi ryžtingų veiksmų ir pakreipė įvykius sau naudinga linkme. Žaidimo skonį pajutusi „Elmova“ iniciavo spurtą 0:9 (7 taškus pridėjo A.Vaivada) ir atitrūko 6 taškų skirtumu (42:48). Po šio epizodo A.Lingės kariauna kurį laiką išlaikė mažai pakitusią persvarą savo rankose, bet paskutinėmis minutėmis „Elmovos“ puolimas tylėjo ir pasinaudoję apmaudžiomis priešininkų klaidomis. „ASS & Endress H“ braukė nuostolius iki 2 taškų. Po trijų kėlinių rezultatas buvo 50:52.

Ketvirtojo kėlinio pirmosiomis minutėmis „ASS & Endress H“ pamiršo apie renesansą trečiojo ketvirčio pabaigoje ir krito į duobę. Kelias minutes aikštės šeimininkai nepelnė taškų ir už tai sulaukė „Elmovos“ bausmės. Svečių ekipa priešininkų tylos minutes pavertė 8 taškais be atsako ir nutolo dviženkliu atstumu (50:60). Ant prarajos krašto atsidūrusi „ASS & Endress H“ ekipa pamėgino grįžti į kovą dėl pergalės ir dar patampė oponentams nervus (55:60; 61:65), tačiau dvikovos tiesioje pergalės skonio išsiilgę „Elmovos“ krepšininkai dovanomis nesimėtė ir įtvirtino pergalę rezultatu 61:69.

Andrius Lingė („Elmova“):

Pirmoji pergalė antrajame etape. Kas leido ją pasiekti?

„Turbūt leido pasiekti turnyrinės lentelės padėtis, nes pastebėjome, kad varžovų komanda yra kaip ir mūsų lygio ir su jais tikrai buvo galima žaisti. Šiaip jėgos šiandien buvo lygios – susirinkome šešiese prieš šešis. Tik mums šiandien pasisekė labiau.“

Audrius Šalaševičius („ASS & Endress H“):

Tapote pirmąja „Elmovos“ auka antrajame etape. Ar turnyrinė padėtis šiek tiek pakišo koją?

„Pralaimėjimas tikrai sugadino mūsų turnyrinę padėtį. Šie varžovai nėra tokie blogi, kaip atrodo lentelėje. Jie su visais kovoja ir tikrai nėra iš tų, kurie nuo visų gauna. Šiandien nebuvo trijų mūsų starto penketo žaidėjų ir tai atsiliepė.“

„Elmovos“ pergalės kalviais buvo K.Petkevičius (18 tšk., 5 rez. p.), A.Vaivada (17 tšk., 9 atk. k.), V.Juknevičius (12 tšk., 5 špr. pr.), V.Giedraitis (12 tšk., 9 atk. k.), R.Bubnys (7 tšk., 12 atk. k.) ir A.Lingė (3 tšk.).

„ASS & Endress H“ gretose pasižymėjo A.Sutkus (17 tšk.), A.Nausėda (15 tšk., 7 atk. k., 8 rez. p., 6 išpr. pr.), A.Zakarevičius (9 tšk., 16 atk. k.), V.Remeikis (8 tšk., 13 atk. k.), A.Šalaševičius (6 tšk.), D.Bašinskas (6 tšk.).

„Elmova“ „Įmonių“ lygos „Rind“ pirmenybių Mažojoje taurėje pasiekė pirmąją pergalę po keturių iš eilės nesėkmių (1-4). „ASS & Endress H“ sąskaitoje trys pergalės ir tiek pat pralaimėjimų (3-3).

„Enerstena“ iškovojo pirmąją pergalę, įveikusi „Elmovos“ krepšininkus (2015 gruodžio 15 d., antradienis, 21:55 val.)Puikiai žaidusi „Sanitex“ komanda iškovojo nesunkią pergalę prieš „Elmovą“ ekipą (2015 lapkričio 15 d., sekmadienis, 22:01 val.)„Vilmista“ ketvirtame kėlinyje įveikė „Elmovą“ (2015 gruodžio 21 d., pirmadienis, 22:19 val.)„Baubilas & Verslo pasaulis“ nepaliko vilčių „Elmova“ ekipai (2015 spalio 19 d., pirmadienis, 21:45 val.)„Vilmista“ po atkaklios kovos privertė pasiduoti „Elmova“ penketuką. (2016 vasario 06 d., šeštadienis, 19:03 val.)„Omega“ antroje rungtynių pusėje palaužė penkiese susirinkusius „Elmova“ krepšininkus (2016 vasario 05 d., penktadienis, 23:08 val.)„ASS & Endress H“ paskutiniu metimu išplėšė pergalę prieš „Enerstena“ ekipą. (2016 sausio 03 d., sekmadienis, 20:29 val.)„Senukai“ įveikė aktyviai besipriešinusią „Elmovą“ (2015 spalio 26 d., pirmadienis, 22:35 val.)Antroje rungtynių pusėje „Omega“ įrodė pranašumą prieš „ASS & Endress H“ (2016 sausio 31 d., sekmadienis, 19:10 val.)„Elmova“ įveikusi „Coca Cola“ iškovojo pirmą pergalę (2015 lapkričio 23 d., pirmadienis, 22:02 val.)