Kautra & Mesoderma-DB vs Hidraulinės sistemos (71:86)Įmonių lyga, „Rind“ pirmenybės » Sezoninės rungtynės (2 turas)
2016 sausio 06 d., Trečiadienis, 20:30 val. @ A. Sabonio krepšinio centras (II salė), Pašilės g. 41, Kaunas, LT-51358

„Hidraulinės Sistemos“ nesuteikė iliuzijų „Kautrai & Mesodermai ‒ DB“

2016 sausio 06 d., Trečiadienis, 22:38 val., peržiūros: 1361

Sausio 6-ąją dieną, trečiadienį, A.Sabonio krepšinio centre įvyko „Įmonių“ lygos „Rind“ pirmenybių Didžiosios taurės G pogrupio mūšis tarp aikštės šeimininkų rolėje buvusių „Kautros & Mesodermos – DB“ krepšininkų ir svečių statusą turėjusios „Hidraulinių Sistemų“ ekipos.

Jau rungtynių starte „Hidraulinės Sistemos“ šovė į priekį ir per pirmąsias 2 minutes surinko 7 taškus be atsako. Kiek vėliau T.Vaitkūno kariauna prabudo ir surezgė kelias tikslias atakas, kurios leido priartėti iki vienu taikliu metimu pasiekiamos ribos (6:9; 8:11). Vis dėlto, antroje kėlinio pusėje įsisiūbavę svečiai primetė sau parankų žaidimo rimtą, dominavo aikštėje ir skėlė oponentams skaudų antausį 0:16, po kurio „Kautros & Mesodermos – DB“ komanda atsidūrė giliame nokdaune (8:27). Tiesa, aidint kėlinio sirenai, A.Labanauskas ne tik nutraukė ilgoką savo ekipos taškų badą, tačiau ir šiek tiek sušvelnino padėtį. Po pirmųjų 10 minučių rezultatas buvo 11:27.

Antrojo kėlinio pradžioje „Hidraulinių Sistemų“ siautėjimas nesiliovė ir pirmosiomis akimirkomis svečių snaiperiai negailestingai draskė „Kautros & Mesodermos – DB“ gynybą. Trys tolimi šūviai dar labiau sutvirtino „Hidraulinių Sistemų“ pozicijas ir padidino atstumą tarp komandų jau iki 23 taškų (13:36). Visgi, vėliau svečių ekipa stabtelėjo ir tuo netruko pasinaudoti kėblioje padėtyje atsidūrę varžovai. „Kautra & Mesoderma – DB“ kelių minučių atkarpą laimėjo rezultatu 15:2 ir suapvalino deficitą iki 10 taškų (28:38). Aikštelės šeimininkų nelaimei, „Hidraulinės Sistemos“ jų arčiau neprisileido ir pirmosios dvikovos pusės finiše sugebėjo atsigriebti ir susigrąžinti dalį to, kas buvo prarasta. Įpusėjus mačui rezultatas buvo 34:45.

Po didžiosios pertraukos „Kautros & Mesodermos – DB“ krepšininkai susidūrė su rimtomis problemomis puolant varžovų krepšį ir 4 minutes rengė bevaises atakas. Tuo tarpu „Hidraulinės Sistemos“ su malonumu naudojosi susiklosčiusia padėtimi ir skėlė priešininkams dar vieną antausį 0:8, po kurio skirtumas tarp komandų išaugo iki 22 taškų (31:53). Ketvirčio viduryje „Kautra & Mesoderma – DB“ pagaliau pralaužė ledus ir kuriam laikui sustabdė deficito augimą. Vis dėlto, kėlinio tiesiojoje „Hidraulinės Sistemos“ dar labiau pagerino savo padėtį, o trečiąjį ketvirtį vainikavo D.Bagdžiūno tolimas šūvis paskutinę sekundę, po kurio „Kautros & Mesodermos – DB“ atsilikimas šoktelėjo iki 28 taškų. Prieš ketvirtoją susitikimo dalį rezultatas buvo 40:68.

Paskutinis kėlinys tebuvo formalumas, kuriame aikštės šeimininkai norint išsigelbėti reikėjo tikro stebuklo. Pirmosiomis kėlinios minutėmis stebuklo nė nekvepėjo ir „Hidraulinės Sistemos“ įgijo rekordinę persvarą šiame mače (45:76). Visgi, vėliau savo komandą pamėgino pažadinti 7 taškus be atsako surinkęs L.Steponavičius (52:76) ir po šio epizodo „Kautros & Mesodermos – DB“ sėkmingų atakų skaičius tik augo. Antroje ketvirčio pusėje dar 10 „sausų“ taškų pelnę T.Vaitkūno auklėtiniai ištirpdė nuostolius iki 14 taškų (68:82), bet tolesniam varžovų krepšio šturmui aikštės šeimininkams pritrūko laiko. Visas rungtynes žaidimo gijas savo rankose laikusios „Hidraulinės Sistemos“, nuaidėjus finalinei sirenai, šventė įtikinamą pergalę rezultatu 71:86.

Karolis Šabūnas („Hidraulinės Sistemos“):

Iš esmės jau pirmajame kėlinyje tapo aišku, kas šiandien yra stipresnė komanda. Ar taip jautėtės ir aikštėje?

„Na, galbūt iš šono ir atrodė, kad esame gerokai stipresni, bet vistiek reikėjo grumtis. Be to, ketvirtajame kėlinyje varžovai parodė, kad gali su mumis sėkmingai grumtis ir atlošė nemažai taškų trumpoje atkarpoje. Na bet mūsų komanda yra pakankamai stipri ir reikiamu momentu išlaikė stuburą, kas leido pasiekti eilinę pergalę.“

Tadas Vaitkūnas („Kautra & Mesoderma – DB“):

Truputį per vėlai pradėjote žaisti. Kodėl?

„Na į rungtynes vėlavo šiandieninis lyderis Justas Ališauskas ir tai atsiliepė. O kalbant realiai, su tokia sudėtimi prieš tokius varžovus nelabai turime šansų laimėti. Tikėkimės sekančiose rungtynėse prieš juos susirinksime visi ir tada manau rezultatas irgi bus kitoks.“

„Hidraulinių Sistemų“ pergalės kalviais buvo T.Vasiliauskas (26 tšk., 6 atk. k.), L.Čekavičius (23 tšk., 10 atk. k., 35 naud. b.), S.Klimkevičius (12 tšk., 6 atk. k., 5 rez. p.), M.Markevičius (8 tšk.), P.Čižauskas (6 tšk., 8 rez. p.), V.Šalčius (6 tšk., 6 atk. k.) ir D.Bagdžiūnas (5 tšk.).

„Kautros & Mesodermos – DB“ gretose išsiskyrė J.Ališauskas (20 tšk., 8 atk. k., 9 rez. p., 12 išpr. pr.), V.Jacikas (14 tšk., 13 atk. k., 3 bl.), L.Steponavičius (14 tšk.), A.Labanauskas (10 tšk.), M.Karauskas (9 tšk., 7 atk. k.) ir D.Juchnevičius (4 tšk., 7 atk. k.).

„Įmonių“ lygos „Rind“ pirmenybių Didžiojoje taurėje „Hidraulinės Sistemos iškovojo pirmąją pergalę ir sėkmingai pradėjo antrąjį etapą (1-0). „Kautros & Mesodermos – DB“ sąskaitoje abi nesėkmės (0-2).

„Callcredit“ nesuteikė vilčių „Kautrai & Mesodermai ‒ DB“ (2015 spalio 29 d., ketvirtadienis, 22:26 val.)„Enerstena“ nesugebėjo mesti rimto iššūkio „Kautrai & Mesodermai ‒ DB“ (2015 lapkričio 03 d., antradienis, 22:10 val.)„Hidraulinės sistemos“ atlaikė „Vilmistos“ šturmą (2015 lapkričio 13 d., penktadienis, 22:18 val.)Garbingai priešinęsis „Chemcentras“ neatsilaikė prieš „Kautrą & Mesodermą ‒ DB“ (2015 lapkričio 29 d., sekmadienis, 21:33 val.)„Restauratoriai & Hausa“ be didesnio vargo susitvarkė su „Kautra & Mesoderma – DB“ ekipa. (2015 gruodžio 04 d., penktadienis, 22:02 val.)„Hidraulinės sistemos“ nugalėjo „Vėjų linija & Garliavos duona“ ekipą (2015 lapkričio 30 d., pirmadienis, 21:09 val.)„Hidraulinės sistemos“ pusfinalį pradėjo lengva pergale prieš „Restauratorius & Hausa“ (2016 balandžio 03 d., sekmadienis, 22:47 val.)„Hidraulinės sistemos“ antroje rungtynių pusėje susitvarkė su „Karo medicinos tarnyba“ (2016 vasario 10 d., trečiadienis, 23:48 val.)„Hidraulinės Sistemos“ išvargo pergalę prieš „Callcredit“ (2016 sausio 08 d., penktadienis, 23:03 val.)Krauju pažymėtose rungtynėse „Hidraulinės sistemos“ nugalėjo „Kauno tiltus“ (2015 spalio 27 d., antradienis, 21:45 val.)