Vieningas Kaunas vs Restauratoriai & Hausa (98:88)Įmonių lyga, „Rind“ pirmenybės » Atkrintamosios rungtynės, Didžiosios taurės Mažasis finalas
2016 balandžio 16 d., Šeštadienis, 18:00 val. @ A. Sabonio krepšinio centras (I salė), Pašilės g. 41, Kaunas, LT-51358

Blankus rungtynių startas nesutrukdė „Vieningam Kaunui“ nuskinti „Įmonių“ lygos bronzos

2016 balandžio 16 d., Šeštadienis, 19:43 val., peržiūros: 1391

Balandžio 16-ąją dieną, šeštadienį, A.Sabonio krepšinio centre įvyko „Įmonių“ lygos „Rind“ pirmenybių Didžiosios taurės finalinės kovos. Mūšyje dėl bronzos medalių į kovą stojo pusfinalių serijose nuskriaustos, bet medalių ištroškusios „Vieningo Kauno“ ir „Restauratorių & Hausos“ ekipos.

Rungtynės prasidėjo beveik 2 minučių tyla, kurią abi komandos nutraukė panašiu laiku (2:2). Vis dėlto pralaužus ledus „Vieningo Kauno“ puolimas nejudėjo į priekį ir stojo kelių minučių štilis. Tuo netruko pasinaudoti „Restauratoriai & Hausa“ ir ši komanda kartas nuo karto pralauždavo priešininkų gynybines barikadas. 11 taškų be atsako leido „Restauratoriams & Hausai“ atsiplėšti į priekį dviženkliu skirtumu ir pasiųsti oponentams pavojaus signalą (2:13). Vis dėlto, likus žaisti beveik 2 minutes, „Vieningo Kauno“ gelbėjimo ėmėsi M.Sadauskas, kuris dukart sudraskė varžovų gynybą ir pajudino savo ekipos reikalus į priekį. Nors sėkmingos „Restauratorių & Hausos“ atakos kurį laiką neleido „Vieningam Kaunui“ prisikasti iki vienženklės ribos, bet šio kėlinio „Vieningo Kauno“ gelbėtojas M.Sadauskas, kuris surinko 10 iš 13 savo komandos taškų, braukė deficitą iki 8 taškų ir pirmasis ketvirtis baigėsi rezultatu 13:21.

Antrojo kėlinio starte V.Vaitkevičiaus armija šturmavo „Restauratorių & Hausos“ krepšį, surinko 6 taškas be atsako ir prisikasė iki 2 taškų (19:21). Prabilę „Restauratoriai & Hausa“ surezgė kelias sėkmingas atakas ir kurį laiką neužleido pirmaujančiųjų rolės, bet žaidimo skonį pajutę oponentai alsavo į nugarą, kol A.Lencevičiaus dvitaškis nusvėrė rungtynių svarstykles į kitą pusę (29:28). Po šio epizodo „Restauratoriai & Hausa“ dar porą kartą persvėrė rezultatą savo naudai (29:30), tačiau paskutinės pirmosios dvikovos pusės minutės priklausė V.Vaitkevičiaus kariaunai. Įsismaginęs „Vieningas Kaunas“ ketvirtį baigė laimėta atkarpa 11:2 ir A.Rupeikos tritaškis paskutinėmis akimirkomis padėjo jo ekipai įpusėjus mačui susikrauti 9 taškų bagažą – 42:33.

Po didžiosios pertraukos sužibo A.Lencevičiaus žvaigždė. Šis krepšininkas smeigė tris tolimus metimus iš eilės, į kuriuos varžovai atsakė vieninteliu tritaškiu ir atstumas tarp komandų šoktelėjo iki 15 taškų (51:36), Porą minučių rezultato skirtumas svyravo neženkliai ir „Vieningas Kaunas“ tvirtai laikė žaidimo vadžias savo rankose. Vis dėlto dar neįpusėjus ketvirčiui „Restauratoriai & Hausa“ atsigavo po šalto dušo ir prisiminė sėkmingo žaidimo receptą. M.Čip vedami „Restauratoriai & Hausa“ kilo į šturmą, surengė įspūdingą spurtą 2:18 ir ne tik panaikino solidų deficitą, bet ir patys įsiveržė į priekį (57:58). Tiesa įvykiai šiame kėlinyje ir toliau keitėsi žaibiškai. Ką tik dviženklę persvarą išbarstę „Vieningo Kauno“ krepšininkai kėlinio tiesiojoje susigrąžino iniciatyvą į savo rankas. A.Rupeika ir A.Lencevičius ardė „Restauratorių & Hausos“ gynybą ir šis duetas pelnė 15 taškų, kurie sugrąžino „Vieningo Kauno“ pusėn 10 taškų pranašumą ir trys kėliniai baigėsi rezultatu 72:62.

Lemiamos susitikimo dalies starte M.Čipo taiklūs tritaškiai tempė „Restauratorius & Hausą“ į priekį, tačiau ženkiai priartėti trukdė spragos gynyboje. Vis dėlto įsisiautėjusios M.Čipo ir J.Goštauto tandemas vėliau tarė svarų žodį, iniciavo spurtą 2:13 ir įvyko dar vienas permainingos kovos posūkis – „Restauratoriai & Hausa“ nusvėrė rungtynių svarstykles savo pusėn (81:83). Visgi vėliau „Vieningas Kaunas“ pasinaudojo varžovų užsidirbta technine pražanga, vienos atakos metu surinko 4 taškus, o po A.Lencevičiaus tikslaus dvitaškio V.Vaitkevičiaus vadovaujama ekipa vėl turėjo 4 taškų pranašumą. Intriga niekur nesitraukė dar kurį laiką ir po J.Goštauto dvitaškio skirtumas ištirpo perpus (87:85). Tiesa lemtingomis rungtynių minutėmis „Restauratorių & Hausos“ taikiklis nusimušė ir tai atvėrė „Vieningam Kaunui“ kelią link bronzos medalių. Svarbiausiu momentu tiksliai žaidęs „Vieningas Kaunas“ šovė į priekį spurtu 9:0 ir galutinai išsprendė mažojo finalo dilemą. Galutinis dvikovos rezultatas – 98:88.

Vilius Vaitkevičius („Vieningas Kaunas“):

Rungtynes pradėjo labai blankiai ir per pirmąsias beveik 8 minutes sukrapštėte vos porą taškų, bet vėliau atsigavote. Kas įtakojo Jūsų prisikėlimą?

„Aš manau, kad pagrindinis dalykas buvo užsidegimas ir naujos motyvacijos įgavimas. Tiesiog žaidėjai suprato, kad paskutinės rungtynės šį sezoną ir kad nebėra kur trauktis. Tikrai noriu nuoširdžiai padėkoti visiems žaidusiems šį sezoną, o taip pat treneriams ir komandos vadovams. Labai džiaugiuosi, kad pavyko laimėti medalius. Gaila ne aukso, bet labai džiaugiamės ir trečiąja vieta.“

Vygintas Kalesnikas („Restauratoriai & Hausa“):

Šį kartą gera pradžia nebuvo pusė darbo. Kas atsitiko?

„Nervai mūsų pakišo koją. Esame labai karšta komanda. Truputį nepasiseka ir pradedame panikuoti. Nežinau, kas darosi. Po to vėl atsigauname ir vėl gerai sužaidžiame. Finale gavosi, kad užėjo ne ta banga. Neužteko laiko. Gal dar būtume atlošę tą skirtumą.“

Ar ketvirtoji vieta dėsninga, ar ne?

„Na liūdna iš tikrųjų. Praėjusiais metais buvome treti, šiemet bent jau norėjome tą pakartoti, bet yra kaip yra.“

Naudingiausiu dvikovos žaidėju tapo A.Lencevičius (35 tšk., 7 atk. k., 32 naud. b.). „Vieningo Kauno“ gretose taip pat svarbų vaidmenį vaidino M.Sadauskas (25 tšk., 7 atk. k., 6 išpr. pr.), A.Rupeika (20 tšk.), B.Steponavičius (9 tšk., 6 atk. k.) ir D.Plerpa (4 tšk.).

„Restauratorių & Hausos“ komandoje pasižymėjo M.Čipas (37 tšk., 5 išpr. pr.), J.Snudaitis (18 tšk., 6 išpr. pr.), J.Goštautas (14 tšk., 11 atk. k.) ir L.Jasevičius (11 tšk., 14 atk. k., 5 rez. p.).

Artūro Lencevičiaus vedamas „Vieningas Kaunas“ nuskandino „DNC Eolto & ISL Santermitos“ laivą (2016 sausio 22 d., penktadienis, 22:20 val.)„Vieningas Kaunas“ nesunkiai įveikė „Elmovą“ (2015 lapkričio 30 d., pirmadienis, 22:22 val.)Po ilgosios pertraukos savo žaidimą atradęs „Vieningas Kaunas“ pratęsė pergalių seriją (2015 lapkričio 04 d., trečiadienis, 22:13 val.)Pirmoje rungtynių pusėje dantis rodžiusi „Rapala“ neįkando „Restauratorių & Hausos“ riešuto (2016 sausio 07 d., ketvirtadienis, 22:00 val.)A. Karlos tritaškis paskutinėmis sekundėmis išvedė „Vieningą Kauną“ į pusfinalį (2016 kovo 15 d., antradienis, 00:01 val.)Po ilgosios pertraukos puolimą pagerinęs „Vieningas Kaunas“ įveikė „Karo medicinos tarnybą“ (2016 vasario 07 d., sekmadienis, 17:32 val.)„Vieningas Kaunas“ užtikrintai įveikė „Karo Medicinos Tarnybą“ (2016 sausio 17 d., sekmadienis, 18:18 val.)„Vieningas Kaunas“ ir toliau skina pergales (2015 gruodžio 07 d., pirmadienis, 21:54 val.)„Sanitex“ po trilerio nusileido „Vieningam Kaunui“ (2015 lapkričio 09 d., pirmadienis, 00:09 val.)„Vieningas Kaunas“ iš tolesnės kovos eliminavo „DNC Eoltą & ISL Santermitą“ (2016 vasario 29 d., pirmadienis, 23:01 val.)