Legama vs Vieningas Kaunas (70:118)Įmonių lyga, „Rind“ pirmenybės » Sezoninės rungtynės (1 turas)
2015 spalio 24 d., Šeštadienis, 18:00 val. @ Aleksandro Puškino gimnazija, Pagrindinio ugdymo skyrius, V. Krėvės g. 50, Kaunas, LT-50406

Galingai rungtyniavęs „Vieningas Kaunas“ skėlė skaudų antausį „Legamai“

2015 spalio 24 d., Šeštadienis, 20:04 val., peržiūros: 1107

Spalio 24-ąją dieną, šeštadienį, A.Puškino gimnazijos pagrindinio ugdymo skyriaus salėje įvyko „Įmonių“ lygos „Rind“ pirmenybių D pogrupio akistata tarp namuose žaidusios „Legamos“ ir svečių statusą turėjusio „Vieningo Kauno“.

Pirmosiomis susitikimo minutėmis į priekį veržėsi „Vieningas Kaunas“, tačiau „Legama“ neatsiliko, alsavo priešininkams į nugarą ir sužaidus 4 minutes, ekipas skyrė minimumas (6:7). Visgi kėlinio viduryje svečiai šovė į priekį, spurtavo 0:7 ir nutolo 8 taškais (6:14). Antroje ketvirčio pusėje „Legamos“ gelbėjimo ėmėsi A.Šaulys ir 8 šio krepšininko taškai leido aikštės šeimininkams prisikasti iki 3 taškų (15:18). Deja pakreipti visko sau naudinga linkme A.Vilpišausko kariaunai nepavyko, o kėlinio tiesiojoje blykstelėjo T.Čiupas, kuris surinko 9 paskutinius savo ekipos taškus ir padėjo „Vieningam Kaunu“ laimėti pirmąsias 10 minučių rezultatu 18:27.

Antrojo ketvirčio starte buksuojantį „Legamos“ puolimą kartkartėmis pagyvindavo A.Šaulio išpuoliai, tačiau „Vieningas Kaunas“ taškus rinkosi kur kas sparčiau. Pora tikslių metimų ir skirtumas pirmą kartą šios dienos mače tapo dviženklis (18:29; 20:31), o po O.Stropaus baudos metimo, svečių komandą atitrūko 14 taškų atstumu (22:36). Sužaidus 4 minutes, A.Šukys sušvelnino skirtumą iki 12 taškų (26:38), bet per likusį laiką aikštės šeimininkai taškus rinkosi itin sunkiai ir tuo netruko pasinaudoti varžovai. Žaidimo skonį pajautę ir su dideliu pasitikėjimu rungtyniaujantys „Vieningo Kauno“ krepšininkai, didžiąją dalį ketvirčio laiko negailestingai draskė oponentų gynybą, praleido į savąjį krepšį vos 6 taškus, o patys užbombardavo „Legamos“ krepšį ir atsakė net 24 taškais. Toks gniuždantis aikštelės šeimininkus rungtynių posūkis lėmė tai, jog dar tik įpusėjus dvikovai „Legama“ jau balansavo ties prarajos riba – 32:62.

Po didžiosios pertraukos „Vieningas Kaunas“ šiek tiek atleido vadžias ir kėblioje situacijoje atsidūrę varžovai tuo pasinaudojo. Pora taiklių tolimų šūvių, laimėta atkarpa 10:3 ir „Legamos“ deficitas aptirpo iki 23 taškų (42:65). Vis dėlto tuomet A.Rupeikos ir T.Čiupo tandemas atsakė spurtu 0:7 ir sugrąžino savo ekipai 30 taškų persvarą (42:72). Antroje kėlinio pusėje komandos keitėsi sėkmingomis atkarpomis ir tai lėmė, jog rezultato skirtumas tai šiek tiek sumažėdavo, tai vėl išaugdavo. Po 4 iš eilės O.Stropaus taškų, „Vieningas Kaunas“ džiaugėsi 33 taškų atotrūkiu (51:84), tačiau per likusį laiką „Legama“ minimaliai atsigriebė ir po trijų kėlinių ekipas skyrė ne ką daugiau svečius tepaguodžiantis 32 taškų skirtumas – 55:87.

Ketvirtasis kėlinys tebuvo formalumas, kuriame „Vieningas Kaunas“ vėl įjungė gerokai aukštesnę pavarą ir pradėjo varžovų egzekuciją. Nors kėlinio pradžioje aikštės šeimininkai neženkliai priartėjo (61:89), bet vėliau tarsi palūžo ir leido priešininkams smagintis. Po 2,5 minutės trukusio „Legamos“ blykstelėjimo, vėliau stojo tamsa ir per likusį laiką vos trys taiklūs metimai skrodė „Vieningo Kauno“ krepšio tinklelį. Puikų ritmą visas rungtynes diktavusi V.Vaitkevičiaus armija, paskutinėmis minutėmis dominavo aikštėje, laimėjo atkarpą 7:27 ir nepasigailėjo priešininkų. Galutinis rungtynių rezultatas – 70:118.

Vilius Vaitkevičius („Vieningas Kaunas“):

Pademonstravote išties puikų žaidimą abejose aikštės pusėse. 62 taškai per du kėlinius kalba patys už save. Šį sezoną esate gerokai pasistiprinę. Ar ir lūkesčiai šiais metais yra išaugę?

„Taip. Lūkesčiai tikrai yra nemaži ir šį sezoną esame išsikėlę sau aukščiausius tikslus. Pirmose rungtynėse vaizdas tikrai neblogas, tačiau nedrįstu per daug nei girti, nei peikti savo komandos, nes kiekvienos rungtynės prasideda rezultatu 0:0, todėl reikia stengtis kiekviename susitikime įrodyti tai, ką įrodėme šiandien.“

Ar dalyvavimas „Kauno Mero Mažojoje taurėje 2015“ padėjo įgauti šiokią tokią formą ir šis veiksnys turėjo įtakos šiandien?

„Ši taurė mums padėjo, bet joje mums nepasisekė. Taipogi ir mūsų sudėtis yra šiek tiek pasikeitusi nuo „Kauno Mero Mažosios taurės 2015“.“

Mantas Gudelevičius („Legama“):

Šiandien varžovai išmaudė Jus po šaltu dušu. Kodėl taip atsitiko?

„Esame pavargę. Kelias dienas iš eilės sportavom. Nuovargis davė savo. Pralaimėjimą lėmė būtent nuovargis, o ir oponentai buvo pakankamai pajėgūs. Galbūt tinkamai jų neįvertinom. Jie jauni, greitai bėga ir tuo pasinaudojo. Mes visi vistiek šiek tiek vyresni ir dar pervargę. Tikimės, kad kitą kartą geriau sužaisim. Dar turim vilties atsilošti.“

„Vieningo Kauno“ gretose smaginosi T.Čiupas (36 tšk., 12 atk. k., 45 naud. b.), A.Lencevičius (21 tšk., 8 atk. k., 8 rez. p., 5 išpr. pr.), A.Rupeika (17 tšk.), M.Sadauskas (12 tšk.), J.Kulvecas (10 tšk., 9 atk. k.), O.Stropus (9 tšk.) ir R.Šapalas (7 tšk., 12 atk. k.).

„Legamos“ ekipoje išsiskyrė A.Šaulys (34 tšk., 6 išpr. pr., 31 naud. b.), T.Navickas (7 tšk., 8 atk. k.), H.Žilys (6 tšk.), M.Širvaitis (6 tšk.), A.Šukys (5 tšk.), M.Valaitis (5 tšk.) ir M.Gudelevičius (4 tšk.).

„Vieningam Kaunui“ tai buvo startas šių metų „Įmonių“ lygos „Rind“ pirmenybėse (1-0). „Legamos“ sąskaitoje po pergalę bei pralaimėjmą (1-1).

Paskutiniai komentarai (2 iš 2)

Anonimas2015 spalio 25 d., 21:56 val.
sezono pradzioj liberaliau ziurima i aprangas, nes daznai tik prasidejus sezonui komandos pradeda tuo rupintis. Manau bus kazkoks dedlainas iki kurio komandos tures susitvarkyti sita reikala
Anonimas2015 spalio 25 d., 15:57 val.
siemet nelabai svarbu matome aprangu vienodumas,is esme gal ir gerai..nes nera prasmes siutis vienodas aprangas
Blankus rungtynių startas nesutrukdė „Vieningam Kaunui“ nuskinti „Įmonių“ lygos bronzos (2016 balandžio 16 d., šeštadienis, 19:43 val.)„Vieningas Kaunas“ nesunkiai įveikė „Elmovą“ (2015 lapkričio 30 d., pirmadienis, 22:22 val.)„Vieningas Kaunas“ atsirevanšavo „Callcredit“ ekipai (2016 vasario 05 d., penktadienis, 07:31 val.)„Vieningas Kaunas“ palaužė LSMU ‒ „Statybų viziją“ (2015 lapkričio 29 d., sekmadienis, 20:04 val.)„Vieningas Kaunas“ ir toliau skina pergales (2015 gruodžio 07 d., pirmadienis, 21:54 val.)Artūro Lencevičiaus vedamas „Vieningas Kaunas“ nuskandino „DNC Eolto & ISL Santermitos“ laivą (2016 sausio 22 d., penktadienis, 22:20 val.)„Vieningas Kaunas“ toliau išlieka nenugalimi (2016 sausio 10 d., sekmadienis, 17:47 val.)Po ilgosios pertraukos savo žaidimą atradęs „Vieningas Kaunas“ pratęsė pergalių seriją (2015 lapkričio 04 d., trečiadienis, 22:13 val.)„Vieningas Kaunas“ po gražios kovos privertė pasiduoti „Kauno švaros“ ekipą. (2016 kovo 08 d., antradienis, 22:23 val.)Po ilgosios pertraukos puolimą pagerinęs „Vieningas Kaunas“ įveikė „Karo medicinos tarnybą“ (2016 vasario 07 d., sekmadienis, 17:32 val.)