DNC Eoltas & ISL Santermita vs Callcredit (68:60)Įmonių lyga, „Rind“ pirmenybės » Atkrintamosios rungtynės, Aštuntfinalis
2015 kovo 23 d., Pirmadienis, 20:15 val. @ Vidaus reikalų ministerijos sporto centras, Griunvaldo g. 16, Kaunas, LT-44330

„DNC Eoltas & ISL Santermita“ emocingose rungtynėse atsirevanšavo „Callcredit“

2015 kovo 23 d., Pirmadienis, 22:27 val., peržiūros: 1338

Kovo 23-ąją dieną, pirmadienį, VRM sporto centre įvyko „Įmonių“ lygos „Rind“ pirmenybių antrasis aštuntfinalio serijos susitikimas tarp fiktyviais aikštės šeimininkais buvusių „DNC Eolto & ISL Santermitos“ krepšininkų ir svečių statusą turėjusios „Callcredit“ ekipos. Pirmosiose serijos rungtynėse A.Rimo tritaškis paskutinėmis sekundėmis leido „Callcredit“ nugvelbti pergalę rezultatu 79:78.

Rungtynių pradžioje komandos nenusileido viena kitai pirmoje kėlinio pusėje pirmaujanti ekipa keitėsi kartu su kiekvienu taikliu metimu. Kiek vėliau padaugėjo klaidų ir tai lėmė, jog rezultatyvumo kreivė smuko žemyn. Tiesa apčiuopiamesnės persvaros ir toliau niekas negalėjo įgyti. 5 taškus be atsako pelnę „Callcredit“ krepšininkai atitrūko didžiausiu skirtumu pirmajame kėlinyje (11:14). bet per likusį laiką „DNC Eoltas & ISL Santermita“ sugebėjo minimaliai sumažinti atsilikimą ir po pirmųjų 10 minučių apylygės kovos rezultatas buvo 12:14.

Antrojo kėlinio pirmosiomis minutėmis scenerijus nesikeitė. Geriau startavusi „DNC Eolto & ISL Santermitos“ ekipa persvėrė rezultatą savo naudai (15:14), bet ir vėl pranašumas ilgai neužsiliko vienos komandos pusėje ir į priekį įsiveržė „Callcredit“ (15:18). Pirmasis rimtas spurtas prasidėjo dar neįpusėjus kėliniui, kuomet keli sėkmingi epizodai abejose aikštės pusėse leido „DNC Eoltui & ISL Santermitai“ šauti į priekį 8:0 ir atitrūkti 5 taškais (23:18). Pora „Callcredit“ dvitaškių pjovė skirtumą iki 1 taško (23:22), tačiau pirmosios susitikimo pusės tiesiojoje „DNC Eoltas & ISL Santermita“ porą kartų driokstelėjo iš toli, laimėjo atkarpą 8:2 ir įpusėjus mačui džiaugėsi 7 taškų atotrūkiu – 34:24.

Po didžiosios pertraukos „Callcredit“ surengė dvi sėkmingas atakas, surinko 5 taškus ir priartėjo iki 3 taškų (31:28). Vis dėlto vėliau „DNC Eoltas & ISL Santermita“ vėl truktelėjo į priekį ir P.Valentukonio bei K.Meiliiūno iniciuotas spurtas 11;0 leido formaliems aikštelės šeimininkams įgyti didžiausią turėtą šiame susitikime 14 taškų pranašumą (42:28). Po šio akibrokšto „Callcredit“ taip pat atrado porą žaidėjų, kurie tempė komandą į priekį ir neleido svečių laivui dar labiau nugrimzti į žemyn. Nors 9 V.Šlutos ir 4 G.Vasiliausko taškai buvo nebloga paspirtis antroje kėlinio pusėje „Callcredit“ ekipai, tačiau spragos gynyboje neleido prisikasti iki vienženklės ribos ir po trijų kėlinių „DNC Eoltas & ISL Santermita“ išsaugojo 10 taškų persvarą – 50:40.

Lemiamos dvikovos dalies starte „Callcredit“ kilo į šturmą, spurtavo 2:8 ir sumažino nuostolius iki 4 taškų (58:48). K.Meiliūno ir T.Každailio 3 taškų vertės atakos leido „DNC Eoltui & ISL Santermitai“ susigrąžinti 10 taškų pranašumą (58:48), tačiau priešingoj barikadų pusėje toliau smaginosi A.Rimas. Pastarasis krepšininkas pelnė dar 5 taškus, pelnė savo 10-ąjį tašką, o po D.Šiumetos baudų metimų T.Konovalovo kariauna pjovė atsilikimą iki 3 taškų (58:55). Visgi vėliau kelios „Callcredit“ atakos buvo bevaisės ir tuo pasinaudoję varžovai vėl atitrūko (63:55). Rungtynių finiše svečiai dar mėgino gelbėtis, bet tikslus K.Meiliūno žaidimas leido „DNC Eoltui & ISL Santermitai“ išlaikyti saugų atstumą ir išlyginti serijos rezultatą. Galutinis rungtynių rezultatas – 68:60.

Esmiraldas Sliežauskas („DNC Eoltas & ISL Santermita“):

Pavyko atsirevanšuoti. Pirmosiose rungtynėse gavote galima sakyti tokį skaudų dūrį paskutinėmis sekundėmis. Šiandien vaizdas buvo kitoks. Ko galima tikėtis trečiajame susitikime?

„Labai džiaugiamės, kad pavyko atsirevanšutuoti. Visų pirma gal šiandien nedarėm tokių kvailų klaidų, kokias darėm pirmose rungtynėse. Tikimės, kad paskutinės serijos rungtynės taip pat bus labai įtemptos. Varžovų nenuvertinam ir „Callcredit“ yra tikrai rimta komanda. Su jais reikės kovoti iki paskutinių minučių.“

„Callcredit“ susitikimo nekomentavo.

„DNC Eoltą & ISL Santermitą“ į pergalę vedė K.Meiliūnas (23 tšk., 6 išpr. pr.), P.Valentukonis (14 tšk., 9 atk. k.), T.Každailis (9 tšk.), E.Zaidelis (8 tšk., 7 atk. k., 5 išpr. pr.) ir G.Bartkus (8 tšk., 8 atk. k.).

„Callcredit“ ekipoje pasižymėjo D.Šiumeta (12 tšk., 5 išpr. pr.), A.Rimas (11 tšk., 4 atk. k., 6 per. k.), V.Šluta (11 tšk.), J.Kalnietis (10 tšk.), A.Muraška (6 tšk.), G.Vasiliauskas (6 tšk.) ir M.Dabulis (4 tšk., 7 rez. p.).

Lemiamos serijos rungtynės bus žaidžiamos kovo 26-ąją dieną, ketvirtadienį, 20:15 val., VRM sporto centre. Šios poros nugalėtojo ketvirtfinalyje jau laukia „Restauratoriai & Hausa“.

Paskutiniai komentarai (2 iš 2)

Tomyka2015 kovo 25 d., 09:33 val.
Karoli:
Su vienu dalyku sutinku - pralaimėjome tikrai ne dėl teisėjų, aš tik noriu iš profesinės pusės sužinoti kitų ekskolegų nuomonę.
Dėl DNC sirgalių elgesio aš jokių priekaištų neturiu, jie yra sirgaliai ir iš sirgalių to galima tikėtis. Ko negalima tikėtis ir toleruoti - tai yra teisėjų atsako į sirgalių replikas. Manau nei vienas save gerbiantis teisėjas nesiims atsakinėti į tokius dalykus, nes to yra mokoma kaip vieno iš esminių dalykų ir jei nesugebi nuo to atsiriboti gal neverta užsiimti tokiu darbu. Tikrai nemanau kad šiame epizode dalyvavęs teisėjas taip elgtųsi NKL varžybų metu, nes to netoleruotų joks komisaras.