IT-Taškas.lt kompiuteriai & Festo vs Vieningas Kaunas (51:47)Įmonių lyga, „Rind“ pirmenybės » Atkrintamosios rungtynės, Ketvirtfinalis
2015 kovo 29 d., Sekmadienis, 19:00 val. @ Kauno technikos kolegija, Tvirtovės al. 35, Kaunas, LT-50115

„IT-Taškas.lt Kompiuteriai & Festo“ ketvirtfinalio starte skėlė antausį „Vieningam Kaunui“

2015 kovo 29 d., Sekmadienis, 21:48 val., peržiūros: 1363

Kovo 29-ąją dieną, sekmadienį, Kauno Technikos Kolegijos salėje įvyko pirmosios „Įmonių“ lygos „Rind“ pirmenybių Mažosios taurės ketvirtfinalio serijos rungtynės tarp namuose žaidusių „IT-Taškas.lt Kompiuteriai & Festo“ krepšininkų ir „Vieningo Kauno“ ekipos.

Susitikimo pradžioje pirmieji savo taškų sąskaitą atidarė aikštelės šeimininkai (2:0), tačiau į tai „Vieningas Kaunas“ atsakė 4 taškais ir nusvėrė rungtynių svarstykles savo pusėn (2:4). Visgi vėliau svečių puolimas sustojo ir ėmė buksuoti. „IT-Taškas.lt Kompiuteriai & Festo“ pelnė 10 taškų be atsako ir atitrūko 8 taškais (12:4), o antroje ketvirčio pusėje pratęsė laimėtą atkarpą iki 16:2 ir įgijo 12 taškų persvarą (18:6). Per likusį laiką svečiai suapvalino deficitą iki 10 taškų ir po pirmojo kėlinio rezultatas buvo 20:10.

Antrasis kėlinys klostėsi ne itin rezultatyviai. Pirmieji prabilo „Vieningo Kauno“ krepšininkai, kurie įsūdė tritaškį ir prisikasė iki 7 taškų (20:13), tačiau po šio taiklaus metimo svečių ekipos puolimas kelioms minutėms vėl nutilo. Šią varžovų tylos atkarpą „IT-Taškas.lt Kompiuteriai & Festo“ išnaudojo pakankamai turiningai, spurtavo 11:0 ir pasiuntė „Vieningą Kauną“ į gilų nokdauną (31:13). Paskutinės pirmosios rungtynių pusės minutėmis svečiai dar šiek tiek apkarpė nuostolius ir įpusėjus mačui „IT-Taškas.lt Kompiuteriai & Festo“ tenkinosi pakankamai solidžiu, 16 taškų skirtumu – 33:17.

Po didžiosios pertraukos komandos kurį laiką vienodu tempu rinko taškus ir skirtumas svyravo itin neženkliai. Vis dėlto po kurio laiko „Vieningas Kaunas“ įsisiūbavo, pristabdė priešininkų puolimą ir patys ėmė tiksliau atakuoti krepšį. Kelių minučių atkarpą svečiai laimėjo rezultatu 0:10 ir tokiu būdu priartėjo iki 7 taškų (37:30). Ketvirčio tiesiojoje T.Buzas dar suspėjo švystelėti dvitaškį ir sugrąžino „IT-Taškas.lt Kompiuteriai & Festo“ krepšininkams 9 taškų pranašumą. Po trijų kėlinių rezultatas buvo 39:30.

Ketvirtojo kėlinio pirmosiomis minutėmis „Vieningas Kaunas“ visomis išgalėmis mėgino priartėti, tačiau koją kišo pusėtinas taiklumas ir spragos gynyboje. Pirmoje kėlinio pusėje „IT-Taškas.lt Kompiuteriai & Festo“ išlaikė saugų atstumą, įpusėjus ketvirčiui svečiai ėmėsi ryžtingesnių veiksmų. 9 taškai be atsako padėjo „Vieningam Kaunui“ panaikinti deficitą ir po V.Vaitkevičiaus dvitaškio, likus žaisti 29 sekundes, rezultatas tapo 47:47. Likus žaisti 12 sekundžių, pražanga sustabdytas E.Kumža šaltkraujiškai realizavo abu baudų metimus ir išvedė savo ekipą į priekį (49:47). Likus žaisti 6 sekundes, identiškoj situacijoje atsidūrė D.Plerpa ir įgijo teisę grąžinti pusiausvyrą, tačiau prametė abu baudų metimus. Dar kartą prie baudų metimų linijos stojęs E.Kumža ir vėl neklydo ir įtvirtino sunkią „IT-Taškas.lt Kompiuteriai & Festo“ pergalę rezultatu 51:47.

Martynas Kadaukauskis („IT-Taškas.lt Kompiuteriai & Festo“):

Pergalingai pradėjote seriją. Praktiškai visas rungtynes diktavote savo sąlygas ir tik pabaigoje varžovai pavojingai priartėjo. Kas padėjo laimėti?

„Manau, kad pradžioje varžovai mūsų neįvertino ir atėjo atsipalaidavę. Pirmuose dvejuose kėliniuose stipriai atsiplėšėm į priekį, bet antroje rungtynių pusėje varžovų gretose pasirodė jų snaiperis (kalbama apie Ovidijų Stropų – aut. past.) ir įmetė kelis svarbius metimus. Ketvirtame kėlinyje priešininkai suprato, kad esam verti jų varžovai ir pradėjo žaisti. Antros rungtynės manau, kad bus dar įdomesnės.“

Vilius Vaitkevičius („Vieningas Kaunas“):

Vangiai pradėjote rungtynes ir tik antroje susitikimo pusėje išsijudinot. Pabaigoje išlyginote rezultatą, tačiau finiše pritrūko sėkmės. Kodėl?

„Manau, kad ne pabaigas reikia žaisti, o visas rungtynes. Esu nusivylęs tiek savo komanda, tiek savim pačiu. Nepataikėm labai daug metimų, pralaimėjom kovą dėl atšokusių kamuolių. Varžovai ganėtinai gausiai susirinko ir matėsi, kad jie ištroškę pergalės. O mums turbūt reikia eiti į krepšinio salę ir treniruotis metimus, nes su tokiu pataikymu ir tokia gynyba… Esam nusivylę savimi. Pridursiu, kad kitas rungtynes visomis išgalėmis stengsimės atsigriebti, nes nėra kur trauktis.“

„IT-Taškas.lt Kompiuteriai & Festo“ į pergalę vedė E.Kumža (17 tšk.), T.Buzas (12 tšk., 10 atk. k.), R.Gasparavičius (10 tšk., 8 atk. k.) ir M.Kadakauskis (4 tšk., 5 rez. p.).

„Vieningo Kauno“ gretose išsiskyrė V.Vaitkevičius (17 tšk.), O.Stropus (10 tšk.), A.Rupeika (10 tšk.), D.Plerpa (5 tšk., 10 atk. k., 5 išpr. pr.) ir R.Šapalas (4 tšk., 7 atk. k.).

Atsakomasis mačas bus žaidžiamas balandžio 2-ąją dieną, trečiadienį, 20:30 val., V.Kuprevičiaus pagrindinėje mokykloje.

„IT-Taškas.lt kompiuteriai & Festo“ lemiamose rungtynėse dėl ketvirtfinalio įveikė „ACME“ (2015 kovo 24 d., antradienis, 22:26 val.)„IT-Taškas.lt kompiuteriai & Festo“ nesunkiai įveikė „Best 4 You“ (2015 vasario 08 d., sekmadienis, 20:48 val.)„IT-Taškas.lt kompiuteriai & Festo“ palaužė „Lietuvos geležinkelius“ (2014 gruodžio 01 d., pirmadienis, 14:54 val.)„IT ‒ Taškas.lt Kompiuteriai & Festo“ prikėlė intrigą, bet pergale džiaugėsi „Best 4 You“ (2014 gruodžio 21 d., sekmadienis, 21:26 val.)„IT-Taškas.lt kompiuteriai & Festo“ paliko oponentus be pergalių (2015 vasario 22 d., sekmadienis, 21:19 val.)„IT-Taškas.lt kompiuteriai & Festo“ paliko „Fima & Elmova“ be pergalių (2014 lapkričio 17 d., pirmadienis, 01:05 val.)„IT ‒ Taškas.lt Kompiuteriai & Festo“ nesunkiai susitvarkė su Sporto Asociacijos „Persvaros ‒ 2“ penketuku (2014 gruodžio 14 d., sekmadienis, 23:35 val.)Dramatiškoje rungtynių pabaigoje „IT-Taškas.lt kompiuteriai & Festo“ palaužė „ACME“ (2015 kovo 22 d., sekmadienis, 21:00 val.)„DNC Eoltas & ISL Santermita“ jau pirmoje pusėje susitvarkė su „Vieningu Kaunu“ (2014 lapkričio 17 d., pirmadienis, 23:56 val.)"IT-Taškas.lt kompiuteriai & Festo" antroje rungtynių pusėje palaužė savo varžovus (2015 kovo 08 d., sekmadienis, 22:00 val.)