Rapala vs Baubilas (71:91)Įmonių lyga, „Rind“ pirmenybės » Atkrintamosios rungtynės, Aštuntfinalis
2015 kovo 30 d., Pirmadienis, 20:15 val. @ Lietuvos sporto universitetas, Sporto g. 6, Kaunas, LT-44221

Aistrų nestokojusiame susitikime „Baubilo“ pergalė

2015 kovo 30 d., Pirmadienis, 22:36 val., peržiūros: 1158

Pirmadienio vakarą KKL „Įmonių“ lygos „Rind“ pirmenybėse į antrąją aštuntfinalio dvikovą stojo „Rapala“ ir „Baubilas“. Abi komandos kovingu žaidimu aiškiai priminė, kad tai atkrintamosios varžybos ir pergalės svarba daugiau nei milžiniška. Po pirmosios pergalės „Baubilas“ siekė jau šiandien užbaigti seriją. Tuo tarpu „Rapalos“ tikslas buvo kitas – laimėti ir išlyginti serijos rezultatą. Šeimininkai susitikimą pradėjo itin galingai, tačiau ilgainiui varžovai juos ėmė vytis, o po dviejų kėlinių rungtynėse buvo lygybę. Antroje rungtynių dalyje iniciatyva jau priklausė „Baubilui“, kuris laimėjo rungtynes bei bilietą į ketvirtfinalį (71:91).

Rungtynes „Rapala“ pradėjo itin susikaupusi ir užtikrintai. Šeimininkai greitai surengė spurtą 7:2. Nors svečiai pataikė iš toli, tačiau čia pat sekė dar sėkmingesnis „Rapalos“ atsakas 6:0 (13:5). Mantas Čipas antrą kartą pataikė iš toli, bet šeimininkai apsukų nemažino (17:8). Per likusį kėlinuko laiką „Baubilas“ pelnė dar 5-is taškus, o „Rapala“ atsakė 6-iais ir po pirmųjų dešimties žaidimo minučių šeimininkai turėjo dviženklį pranašumą (23:13).

Nors antrasis kėlinukas prasidėjo dviem svečių taškais, tačiau šeimininkai ir toliau demonstravo, kad yra itin rimtai nusiteikę. Po dar vieno „Rapalos“ spurto 11:4 skirtumas tarp ekipų šoktelėjo jau iki 15-os taškų (34:19). Tačiau ilgainiui „Baubilas“ padarė atitinkamas išvadas ir ženkliai pagerino savo žaidimą. Svečiai laimėję atkarpą 2:9 sumažino savo atsilikimą iki 8-ių taškų (36:28). Nors „Rapalai“ dar buvo pavykę susigrąžinti dviženklę persvarą (41:30), tačiau neilgam. „Baubilas“ kėlinį pabaigė itin galingai ir panaikinę visus turėtus nuostolius prieš ilgąją pertrauką atstatė status kvo susitikime (45:45).

Trečiojo kėlinio metu abi komandos ir toliau žengė koja kojon. Pirmaujanti ekipa šio ketvirčio metu keitėsi 7-is kartus, o rezultatas lygus buvo 4-is kartus. Vis tik, „Rapalai“ turint dviejų taškų pranašumą (58:56) „Baubilas“ pelnė 6-is taškus iš eilės ir įgijo 4-ių taškų persvarą (58:62). Vis tik, paskutinį žodį šiame kėlinuke tarė Mindaugas Pažėra. Krepšininkas pataikė iš toli ir savo komandos deficitą sumažino iki minimumo (61:62).

Tas pats Mindaugas Pažėra „atidarė“ ir ketvirtąjį kėlinį. Krepšininkas pelnęs du taškus dar kartą sugrąžino savo komandai pranašumą, tiesa paskutinį kartą šiame susitikime (63:62). Čia pat sekė „Baubilo“ atsakas 2:12 ir skirtumas tarp ekipų tapo 9 taškai (65:74). Panašu, jog tai buvo pakankamai stiprus smūgis „Rapalai“, po kurio šeimininkai neberado jėgų atsitiesti. Nors šeimininkai dar pelnė du taškus ir sumažino atsilikimą iki 7-ių taškų (67:74), tačiau „Baubilas“ atsakė įspūdinga atkarpa 1:17 ir skirtumas tarp ekipų šoktelėjo iki 23-ų taškų (68:91). Nors susitikime paskutinius taškus pelnė Gediminas Mickevičius, tačiau „Rapalai“ tai buvo tik nedidelis moralinis pasitenkinimas, nes rungtynes, o kartu ir bilietą į kitą etapą iškovojo „Baubilas“ (71:91).

Po rungtynių „Baubilo“ komandos treneris Rytis Musteikis sakė: „Šiandien tikėjomės, jog rungtynėse bus visi mūsų aukšti žmonės, tačiau nė vienas iš jų nepasirodė. Gavosi, jog žaidėme savo malonumui. Žinojome, kad jei nepasiseks atsargoje turime dar ir trečias rungtynes. Rungtynių pradžioje jie sužaidė užtikrinčiau ir atitrūko, tačiau vėliau po minutės pertraukėlės susiėmėme, išlyginome rezultatą, o vėliau žaidėme savo žaidimą. Varžovai gavo keletą techninių pražangų, gal nuovargis padarė savo. Dabar laukiame „KAMS“, tikimės, jog šį kartą pavyks juos įveikti. Prieš kitą etapą nuotaikos yra geros, o tikslas minimum – finalinis ketvertas“.

Rapala: Mindaugas Pažėra – 27 tšk. (5 rezult. perd., 5 išpr. praž.), Raimundas Mickevičius – 17 tšk., Laurynas Kalėda – 12 tšk. (5 rezult. perd.)

Baubilas: Giedrius Purauskas – 24 tšk. (8 rezult. perd., 6 perimt. kam., 5 išpr. praž.), Martynas Laukaitis – 21 tšk., Mantas Čipas – 17 tšk. (14 atk. kam., 7 rezult. perd.), Edvardas Jašinskas – 16 tšk.

Kietos kovos atomazgoje ‒ „Baubilo“ pergalė (2015 sausio 27 d., antradienis, 22:45 val.)„Ryterna“ gana nesunkiai įveikė „Baubilą“ (2014 lapkričio 19 d., trečiadienis, 20:31 val.)„KMT“ nespėjo paskui uraganiškai bėgusius „Baubilo“ žaidėjus. (2014 lapkričio 03 d., pirmadienis, 18:01 val.)Pakiliai rungtyniavęs „Baubilas“ iškovojo lengvą pergalę (2015 vasario 19 d., ketvirtadienis, 22:30 val.)Visas rungtynes pirmavęs „Baubilas“ antrą etapą pradėjo pergale (2014 gruodžio 10 d., trečiadienis, 00:24 val.)„Baubilas“ pasiekė nesunkią pergalę (2015 sausio 19 d., pirmadienis, 22:22 val.)16 taškų deficitą panaikinę „Rapalos“ žaidėjai palaužė „Senukus“ (2014 lapkričio 17 d., pirmadienis, 22:42 val.)Negausiai susirinkę „Rapalos“ krepšininkai išplėšė pergalę prieš „Ryternos“ ekipą (2015 vasario 25 d., trečiadienis, 23:16 val.)Prastai startavę „Restauratoriai & Hausa“ sugebėjo atsitiesti bei pasiekti pergalę (2015 kovo 02 d., pirmadienis, 22:56 val.)„KAMS“ penketukas pirmose ketvirtfinalio rungtynėse nesunkiai įveikė „Baubilą“. (2015 balandžio 03 d., penktadienis, 00:45 val.)