Sweco vs Vieningas Kaunas (79:93)Įmonių lyga, „Rind“ pirmenybės » Atkrintamosios rungtynės, „Iššūkio“ finalas
2015 kovo 16 d., Pirmadienis, 20:45 val. @ A. Sabonio krepšinio centras (II salė), Pašilės g. 41, Kaunas, LT-51358

Geriausia „Įmonių“ lygos Mažosios taurės ekipa „Vieningas Kaunas“ eliminavo čempionus „Sweco“ ir stojo į jų vietą aštuntfinalyje

2015 kovo 16 d., Pirmadienis, 23:39 val., peržiūros: 1216

Kovo 16-ąją dieną, pirmadienį, A.Sabonio krepšinio centre įvyko „Įmonių“ lygos „Rind“ pirmenybių sezono „loterija“ tarp šešioliktąją vietą reitinge pagrindiame turnyre užėmusios, praėjusiais metais čempione buvusios ir šiandien aikštelės šeimininkų statusą turėjusios „Sweco“ ekipos ir pirmoje reitingo vietoje Mažosios taurės reguliariajame sezone finišavęs ir net Kauno politikos vairą perėmęs „Vieningas Kaunas“.

Rungtynių starte abi ekipos neketino nusileisti viena kitai ir visą pirmąjį kėlinį vyko atkakli kova. Dar pirmoje ketvirčio pusėje taiklūs D.Rinkūno bei Ž.Pilipavičiaus metimai leido „Vieningam Kaunui“ įgyti vienu taikliu metimu nepasiekiamą persvarą (5:9), tačiau tuo svečiai pasidžiaugė trumpai. Priešingoj barikadų pusėje žaibišką atsaką smogė D.Baranauskas bei A.Giedraitis ir rungtynių svarstyklės nukrypo į kitą pusę (10:9). Antroje kėlinio dalyje vyko kova taškas į tašką, rezultatas kelis kartus buvo lygus, o apčiuopiamesnio pranašumą neįgijo nė viena komanda. Šiek tiek sėkmingiau finišavęs „Vieningas Kaunas“ po pirmųjų dešimties minučių džiaugėsi minimaliu atotrūkiu – 22:23.

Antrojo kėlinio pradžia svečiams klostėsi ganėtinai sunkiai ir pusę kėlinio jiems nepavyko atidaryti savo taškų sąskaitos. Nors „Sweco“ ketvirtį pradėjo trimis netaikliais baudų metimais, tačiau vėliau įsisiūbavo, surinko 9 taškus be atsako ir likus žaisti 5,5 minutės, privertė priešininkus paprašyti minutės pertraukėlės (31:23). Po jos „Vieningam Kaunui“ pavyko nutraukti taškų badą. Tritaškį smeigė O.Stropus (31:26), o jam įkandin porą dvitaškį realizavo O.Sarpalius ir „Sweco“ pranašumas ištirpo iki minimumo (31:30). Visgi pirmosios dvikovos pusės tiesiojoje aikštelės šeimininkai surengė dar vieną spurtą 7:0, kuris leido susigrąžinti 8 taškų persvarą. Tiesa paskutinis žodis priklausė O.Stropui, kuriis įsūdė dar vieną tritaškį ir įpusėjus mačui „Sweco“ tenkinosi 5 taškų pranašumu – 40:35.

Po didžiosios pertraukos „Vieningas Kaunas“ pjovė atsilikimą iki 3 taškų (40:37), bet tuomet „Sweco“ porą kartų pataikė iš toli, spurtavo 9:0 ir nutolo jau 12 taškų skirtumu (49:37). Išsijudinę svečiai atsakė taip pat dviem tolimais šūviais, pridėjo dvitaškį ir sušvelnino deficitą iki 6 taškų, tačiau „Sweco“ vis dar pakankamai dažnai rasdavo spragų varžovų gynyboje ir kėlinio viduryje dar kartą įgijo dvženklę persvarą (55:45). Vis dėlto antroje kėlinio pusėje „Vieningas Kaunas“ ėmė jaustis vis tvirčiau ir likus žaisti 3 minutes, D.Plerpos dėjimas priartino svečius iki 4 taškų (55:51), o vėliau „Sweco“ niekaip nesusitvarkė su įsisiautėjusiu D.Rinkūnu (viso 16 taškų per trečią kėlinį). 4 pastarojo krepšininko taškai padėjo „Vieningam Kaunui“ persverti rezultatą savo naudai (60:61), o per likusias sekundes svečių komanda dar šiek tiek sutvirtino savo pozicijas ir prieš lemiamą susitikimo dalį pirmavo 3 taškų skirtumu – 62:65.

Ketvirtojo kėlinio pirmosiomis minutėmis geriau startavę „Sweco“ nusvėrė rezultatą savo naudai (67:66), bet netrukus estafetę vėl perėmė „Vieningas Kaunas“. Spurtas 2:9 leido svečiams pabėgti į priekį 6 taškais (69:75), o įpusėjus ketvirčiui ėmė smagintis R.Šapalas, kuris pelnė 8 taškus paeiliui ir sutvirtino savo komandos šansus kovoje dėl pergalės (75:83). Rungtynių finiše „Sweco“ dar mėgino gelbėtis, tačiau kelios skubotos atakos neleido prikelti intrigos. Paskutinę dvikovos atkarpą 2:10 laimėjęs „Vieningas Kaunas“ eliminavo praėjusio sezono čempionus „Sweco“ ir laimėjo susitikimą rezultatu 79:93.

Vilius Vaitkevičius ir Deividas Plerpa („Vieningas Kaunas“):

Sakyčiau geras laikotarpis „Vieningam Kaunui“. Šiandien išmetėt iš pirmenybių čempionus ir dalyvausite lygiagrečiai tiek Didžiosios, tiek Mažosios taurės atkrintamosiose. Ko tikitės?

„Mes šiuo metu esam stipriausi, bet kažkaip pradžioje mums sunkiai sekasi. Toliau manau, kad visus imsim.“

Abejose taurėsi?

„Turbūt būtume įrašyti į istoriją laimėję visą „Įmonių“ lygą. Džiugu, kad šiandien žaidė mūsų lyderis, kuris tikrai tempė visą komandą paskui save. Bet aišku didelis ačiū visiems komandoms nariams, kurie vienaip ar kitaip prisidėjo prie pergalės.“

Marius Liepa („Sweco“):

„Trečiam kėlinyje labai prastai gynėmės, o ketvirtam greičiausiai pritrūkom jėgų. Varžovų komanda jaunesnė ir šiandien labiau norėjo laimėti.“

„Vieningą Kauną“ į pergalę vedė D.Rinkūnas (37 tšk., 8 atk. k., 9 rez. p., 13 išpr. pr., 47 naud. b.), R.Šapalas (18 tšk., 8 atk. k.), O.Stropus )11 tšk.), O.Sarpalius (8 tšk., 8 atk. k.), D.Plerpa (6 tšk., 13 atk. k.), Ž.Pilipavičius (5 tšk.), V.Vaitkevičius (5 tšk.) ir J.Karla (3 tšk.).

„Sweco“ gretose išsiskyrė M.Liepa (24 tšk.), A.Giedraitis (23 tšk., 18 atk. k., 6 išpr. pr.), D.Baranauskas (15 tšk.), J.Jasaitis (11 tšk., 10 rez. p.), V.Bunikis (4 tšk.) ir R.Trepočka (2 tšk., 10 atk. k.).

„Įmonių“ lygos Didžiosios taurės aštuntfinalyje „Vieningas Kaunas“ vietoje sezoną baigusių „Sweco“ stos į kovą prieš „Ryterną“.

Permainingose rungtynėse „Vieningas Kaunas“ išvargo pergalę prieš „Omega“ (2014 lapkričio 07 d., penktadienis, 23:14 val.)„Vieningas Kaunas“ antroje rungtynių pusėje įrodė savo pranašumą prieš „KTU“ ir pateko į ketvirtfinalį (2015 kovo 20 d., penktadienis, 01:20 val.)„Vieningas Kaunas“ įveikė „Kauno švarą“ ir išlygino pusfinalio serijos rezultatą (2015 balandžio 24 d., penktadienis, 22:03 val.)„Dentist team“ turėjo pripažinti „Vieningo Kauno“ pranašumą (2015 vasario 27 d., penktadienis, 23:19 val.)„Vieningas Kaunas“ galingai įžengė į finalą (2015 balandžio 28 d., antradienis, 23:13 val.)„Kauno Tiltai“ palaužė „Sweco“ ir užsitikrino vietą „Didžiojoje“ taurėje (2014 gruodžio 01 d., pirmadienis, 23:40 val.)Trečiose ketvirtfinalio rungtynėse „Vieningas Kaunas“ įveikė „IT-Taškas.lt kompiuteriai & Festo“ (2015 balandžio 12 d., sekmadienis, 21:01 val.)"Vieningas Kaunas" užsitikrino pirmą vietą grupėje (2015 kovo 10 d., antradienis, 22:28 val.)Visas rungtynes pirmavęs „Vieningas Kaunas“ įveikė „IT-Taškas.lt kompiuterius & Festo“ (2015 kovo 01 d., sekmadienis, 20:49 val.)„Vieningas Kaunas“ sutriuškino „Baltic Logistic Solution“ penketuką (2015 vasario 17 d., antradienis, 22:09 val.)