Sweco vs Celsis (62:63)Įmonių lyga, „Rind“ pirmenybės » Sezoninės rungtynės (2 turas)
2014 vasario 23 d., Sekmadienis, 17:15 val. @ V. Kuprevičiaus vidurinė mokykla, Kovo 11-osios g. 94, Kaunas, LT-50403

Minimali „Celsis“ pergalė

2014 vasario 23 d., Sekmadienis, 21:18 val., peržiūros: 931

V.Kuprevičiaus vidurinės mokyklos sporto salėje įvyko „Švyturio“ – Kauno krepšinio "Įmonių" lygos „Rind“ pirmenybių I pogrupio rungtynės, kuriose susitiko „Sweco“ (šeimininkai) ir „Celsis“ (svečiai) komandos. Pirmajame rate pergalę tik po pratęsimo rezultatu 74:67 buvo iškovojusi svečių ekipa, tad šiandien buvo galima tikėtis itin intriguojančios kovos. Ir iš tikrųjų, aikštelėje vyko lygiaverčių varžovų dvikova, kurioje nugalėtojas paaiškėjo tik paskutinėmis rungtynių akimirkomis – „Celsis“ dar kartą įveikė varžovus minimaliu skirtumu 63:62 (22:15; 14:13; 16:16; 11:18) ir pasiekė jau dešimtąjį laimėjimą per penkiolika bandymų, tuo tarpu „Sweco“ pasiliko su aštuoniomis pergalėmis iš trylikos galimų.

Rungtynės prasidėjo „Celsis“ komandos atkovotu ginčo kamuoliu, tačiau pirmuosius 5 taškus šiame susitikime pelnė „Sweco“ krepšininkai (5:0). Tačiau po šio momento „Celsis“ susitvarkė su startiniu jauduliu, laimėjo atkarpą 7:2 ir išlygino rezultatą (7:7). Nors po to šeimininkai pelnė 2 taškus ir vėl išsiveržė į priekį (9:7), bet tai įsibėgėjusių svečių nesustabdė ir, po dar vienos puikiai sužaistos atkarpos 9:1, įgijo jau šiokį tokį pranašumą (16:10). Vėliau žaidimas išsilygino, ekipos apsikeitė keliomis sėkmingomis atakomis, o po pirmųjų 10 kovos minučių rezultatu 22:15 pirmavo „Celsis“ ekipa.

Nors antrasis kėlinys prasidėjo taikliu tolimu „Celsis“ metimu (25:15), tačiau į tai „Sweco“ atsakė „sausa“ atkarpa 7:0 ir skirtumas gerokai ištirpo (22:25). Visgi po šio momento šeimininkai tarsi sustojo, o tuo puikiai pasinaudojo svečiai – jų spurtas 8:0 leido „Celsis“ krepšininkams įgyti rekordinį pranašumą (33:22). Vėliau žaidimas vėl tapo apylygis, o prieš didžiąją pertrauką svečiams pavyko išlaikyti 8 taškų pranašumą (36:28).

Trečiasis kėlinys prasidėjo puikia „Sweco“ komandos atkarpa 10:2 ir, sužaidus 4 min. 11 sek., rezultatas po labai ilgos pertraukos tapo lygus (38:38). Nors po to kurį laiką aikštelėje išliko apylygis krepšinis (41:41), bet vėliau „Celsis“ spurtavo 9:0 ir vėl įgijo apčiuopiamą pranašumą (50:41). Ketvirčio pabaigoje ekipos dar spėjo apsikeisti sėkmingomis atakomis, tačiau prieš lemiamą žaidimo dalį svečiai turėjo 8 taškų pranašumą (52:44).

Suprasdami, kad trauktis jau nebėra kur, ketvirtąjį kėlinį „Sweco“ pradėjo su dviguba energija ir tai davė teigiamą rezultatą – sužaidus 5 min. 13 sek. rezultatas tapo lygus (56:56). Vėliau žaidimas vyko „taškas į tašką“, o rungtynių likimas sprendėsi per paskutinę susitikimo minutę esant taikiam rezultatui (60:60): iš pradžių „Sweco“ ekipai pavyko įgyti 2 taškų pranašumą (62:60), bet, likus iki rungtynių pabaigos 16 sekundžių, „Celsis“ žaidėjas Julius Svirka pataikė tolimą metimą ir vėl išvedė savo komandą į priekį (63:62). Per likusį laiką šeimininkams taip ir nepavyko surengti rezultatyvios atakos, tad paskutinis teisėjų švilpukas užfiksavo sunkią „Celsis“ pergalę rezultatu 63:62.

"Sweco": Vytautas Bunikis – 16 tšk., Marius Liepa – 16 tšk., Julius Jasaitis – 13 tšk. (9 rezult. perd.), Darius Baranauskas – 10 tšk. Puikiai dėl atšokusių kamuolių kovojo Robertas Trepočka, kuris laimėjo net 22 oro dvikovas.

"Celsis": Julius Svirka – 20 tšk. (16 atk. kam., 5 perimt. kam.), Vidas Raudonis – 18 tšk., Gediminas Pečkaitis – 14 tšk. (5 išpr. praž.).

Pakalbintas „Celsis“ komandos treneris Liutauras Pečkaitis sakė, kad „pradžioje į rungtynes atvykom tik trise ir galvojom, ar susirinks penketukas. Aišku, varžovų komanda mums gerai pažystama, su jais būna visada įnirtingos kovos ir pirmojo rato kova baigėsi po pratęsimo mūsų pergale keletu taškų, o šiandien manau, jog priešininkai mūsų paprasčiausiai neįvertino. Mes neturėjome trijų pagrindinių žaidėjų, o tai mums didelis nuostolis, tačiau kamuolys apvalus – čia kaip olimpiadoje, kartais ir lazda išauna. Taip ir mums šiandien labai pasisekė, o varžovai paprasčiausiai mūsų neįvertino. Aišku, pas juos taip pat nebuvo lyderio, nebuvo Aruno Giedraičio, bet vis tiek tokia komanda su aštuoniais žaidėjais turėjo mus apibėgti. Galbūt jiems kažkiek ir nesisekė, tad linkim jiems sėkmės ateityje, kad visus varžovus įveiktų, o mums tegul pralaimi visada“ (šypsosi – aut. past.).

„Celsis“ baudos metimais įtvirtino pergalę (2013 gruodžio 18 d., trečiadienis, 21:52 val.)Sunkiai pasiekta „Trukmės & Kautros ‒ DB“ pergalė (2014 sausio 05 d., sekmadienis, 18:55 val.)„Celsis“ po pratęsimo palaužė „Sweco“ (2014 sausio 07 d., antradienis, 22:41 val.)Beveik visas rungtynes pirmavę „Restauratoriai“ iškovojo pergalę (2013 spalio 26 d., šeštadienis, 21:50 val.)„Ryterna“ pasiekė lengvą pergalę (2014 kovo 19 d., trečiadienis, 22:46 val.)„Celsis“ prieš „Ryterną“ atsilaikė tik vieną kėlinį (2014 vasario 11 d., antradienis, 23:30 val.)Visas rungtynes pirmavęs „Celsis“ treneriui Liutaurui gimtadienio proga padovonojo pergalę (2013 lapkričio 25 d., pirmadienis, 23:36 val.)„Topo Centras“ atsirevanšavo „Celsiui“ (2014 balandžio 04 d., penktadienis, 23:08 val.)„Celsis“ žengė tvirtą žingsnį ketvirtfinalio link (2014 kovo 28 d., penktadienis, 20:50 val.)„Celsis“ įveikė kovojusį „Dentist team“ (2013 gruodžio 03 d., antradienis, 20:58 val.)