Eoltas vs ESS Santermita & ĮSP DNC (77:78)Įmonių lyga, „Rind“ pirmenybės » Sezoninės rungtynės (2 turas)
2014 sausio 23 d., Ketvirtadienis, 21:15 val. @ Ringaudų pradinė mokykla, Gėlių g. 2, Ringaudai, Kauno raj., LT-53332

Ž. Kaminsko baudos metimas išplėšė pergalę „ESS Santermita & ĮSP DNC“ komandai

2014 sausio 23 d., Ketvirtadienis, 23:08 val., peržiūros: 1203

Speiguotą sausio 23-osios vakarą Ringaudų pradinės mokyklos sporto arenoje ietis surėmė KKL Įmonių lygos Mažosios taurės K pogrupio komandos. "Eolto" ekipa priėmė "ESS Santermita & ĮSP DNC" komandą, kuri, nors didesnę rungtynių dalį atsilikinėjo, paskutinėmis sekundėmis baudų metimais įgijo minimalią persvarą, kurios per likusias 2 sekundes šeimininkai nesugebėjo eliminuoti ir rungtynės baigėsi rezultatu 77:78 (15:22, 33:14, 16:21, 13:21).

Rungtynes šiek tiek geriau pradėjo svečių komanda, kurią šiek tiek pavyko pristabdyti "Eolto" komandai, tačiau sėkminga "ESS Santermita & ĮSP DNC" sužaidę sausą atkarpą rezultatu 0:13, netruko įgyti pakankamai apčiuopiamą persvarą ir turėti 12 taškų pranašumą, tačiau "Eoltas" atlošė 5 taškus ir po pirmojo ketvirčio turėjo 7 taškų deficitą (15:22).

Antrojo kėlinio pirmoji pusė klostėsi pakankamai lygiai ir abi komandos demonstravo savo pasiruošimą šioms rungtynėms, tačiau tai nesitęsė amžinybę – šeimininkų ekipa, pasinaudodama oponentų nesėkmėmis puolant jų krepšį, surengė įspūdingą spurtą rezultatu 16:0 ir rodės, jog pradeda dominavimą aikštelėje. Prie to labiausiai prisidėjo Edgaras Zaidelis, galingais prasiveržimais be klaidų sumetęs itin sudėtingus metimus ir iš šio spurto asmeniškai pelnęs net 15 taškų. Visgi paskutinė kėlinio minutė leido keletą taškų pelnyti ir "ESS Santermita & ĮSP DNC" ekipai, tačiau rezultatas po ketvirčio būtų jų nenaudai – 48:36.

Trečioji rungtynių dalis nebuvo labai išskirtina nei vienai ekipai – abi žaidė krepšinį, kupiną reveransų priešininkų baudos aikštelėse, tačiau, skirtingai nuo pirmojo ketvirčio, čia E. Zaidelio intervencija buvo gerokai kuklesnė, bet tikriausiai ne be priešininkų padarytų išvadų, kurios neleido "firminių" reveransų atlikti taip paprastai, ypač savo šou atliekant Pauliui Valentukoniui, o kėlinys baigėsi rezultatu 64:57 (16:21).

Lemiamame kėlinyje prasidėjo didžiausia intriga, nes prieš tai buvę kėliniai parodė, kad bet kuri komanda gali kai kurias atkarpas sužaisti paprasčiausiai įspūdingai, o kitas tiesiog būti patys patrankų mėsa. Visgi pirmąsias aštuonias minutes rezultato skirtumas nei drastiškai didėjo, nei mažėjo, kol neišaušo lemiamos rungtynių minutės "ESS Santermita & ĮSP DNC" komandai, kurios žaidėjų šešetas matomai taupė jėgas rungtynių kulminacijai, kuri žadėjo itin įdomią pabaigą. Nors likus 2 minutėms iki ketvirtojo kėlinio pabaigos, šeimininkai dar turėjo 7 taškų persvarą, tačiau sukaupę visą jėgų rezervą, svečiai puolė su trenksmu – per šias minutes ne tik, kad neleido oponentams pelnyti taškų, bet ir visiškai ištipdė jų pranašumą. Likus 3 sekundėms, prie baudų metimo linijos buvo priverstas stoti Paulius Valentukonis, tačiau esant lygiam rezultatui, abu jo metimai skriejo pro šalį, bet kur buvęs, kur nebuvęs po varžovų krepšiu kamuolį atkovojo Žydrūnas Kaminskas, per sekundę privertęs varžovus priverstinai prasižengti. Pataikius pirmąjį metimą, beliko tik pramesti antrąjį, po kurio likusios 2 sekundės prabėgo bandant atsikovoti kamuolį, o finalinis švilpukas skelbė minimalią "ESS Santermita &ĮSP DNC" pergalę rezultatu 77:78.

Po rungtynių "ESS Santermita & ĮSP DNC" komandos treneris Esmiraldas Sliežauskas sakė, jog nors jie ir pradėjo geriau runtynes, tačiau priešininkai eigoje atsipalaidavo, gerokai įsiveržę į priekį. Visgi galbūt per anksti patikėjo pergale, nes susikaupus pavyko sunkioje kovoje įveikti varžovus.

"Eolto" treneris Edgaras Zaidelis buvo liūdnai tiesmukiškas – "jie labiau buvo verti pergalės".

Eoltas: Edgaras Zaidelis – 33 tšk. (6 rezult. perd., 5 perimt. kam., 5 išpr. praž.), Arūnas Kalnutis – 15 tšk., Karolis Folkmanas – 12 tšk.

ESS Santermita & ĮSP DNC: Žydrūnas Kaminskas – 24 tšk. (6 išpr. praž.), Paulius Valentukonis – 21 tšk. (16 atk. kam., 13 išpr. praž.), Donatas Budginas – 13 tšk., Tomas Každailis – 10 tšk. (6 rezult. perd.), Esmiraldas Sliežauskas – 10 tšk.

„Eoltas“ po atkaklios kovos privertė pasiduoti „ESS Santermita & ĮSP DNC“ komandą. (2014 kovo 06 d., ketvirtadienis, 23:28 val.)Roko Misevičiaus vedamas „Chemcentras“ ketvirtfinalį pradėjo pergale prieš „ESS Santermita & ĮSP DNC“ (2014 balandžio 14 d., pirmadienis, 22:00 val.)„Callcredit“ namuose palaužė „ESS Santermita & ĮSP DNC“ (2013 gruodžio 16 d., pirmadienis, 23:04 val.)„ESS Santermita & ĮSP DNC“ neprilygo „Acme“ komandai (2014 vasario 10 d., pirmadienis, 22:49 val.)„Vijora“ neprilygo „ESS Santermita & ĮSP DNC“ ekipai (2014 sausio 27 d., pirmadienis, 23:13 val.)„Restauratoriai“ nesunkiai įveikė „ESS Santermitą & ĮSP DNC“ (2013 gruodžio 02 d., pirmadienis, 22:57 val.)„Dentist Team“ per pratęsimą palaužė „ESS Santermitą & ĮSP DNC“ (2013 lapkričio 11 d., pirmadienis, 23:42 val.)Visas rungtynes pirmavę „ESS Santermita & ĮSP DNC“ įveikė „IT-Taškas.lt kompiuterius & Festo“ (2014 vasario 16 d., sekmadienis, 18:17 val.)„Callcredit“ nesunkiai įveikė „ESS Santermita & ĮSP DNC“ (2014 vasario 24 d., pirmadienis, 22:26 val.)„ESS Santermita & ĮSP DNC“ neturėjo vargo su „Ekskomisarais“ (2014 kovo 18 d., antradienis, 00:43 val.)