Tegra vs Vilniaus kolegija (89:84)Elito lyga, „TopSport“ pirmenybės » Sezoninės rungtynės (1 turas)
2015 vasario 26 d., Ketvirtadienis, 20:45 val. @ Š. Marčiulionio krepšinio akademija, Raitininkų g. 4a, Vilnius, LT-09200

„Tegra“ namuose rezultatu 89:84 po permainingos kovos palaužė „Vilniaus kolegiją“

2015 vasario 26 d., Ketvirtadienis, 22:59 val., peržiūros: 927

„NESE Casino – Vilniaus krepšinio lygos“ Elito divizione sostinės derbyje „Tegra“ savo namų aikštelėje rezultatu 89:84 po ataklios kovos palaužė „Vilniaus kolegijos“ ekipą.

Du R. Bitino tolimi metimai padėjo „Tegrai“ šiek tiek atitrūkti į priekį, tačiau „Vilniaus kolegija“ buvo nusiteikusi itin rimtai kovai. Trečiąją minutę du A. Juočepio taškai apkarpė svečių deficitą iki minimalaus 9:10, o įpusėjus kėliniui L. Kirlio smeigtas tritaškis rezultatą išlygino. Aikštelėje virė itin atkakli kova taškas į tašką, į priekį veržėsi ir mačo kontrolę į savo rankas perimti norėjo tiek viena, tiek kita komanda. Netrukus svarbų trijų taškų vertės metimą pataikė P.Leščinskas. Sunerimęs „Tegros“ treneris A. Umbrasas suskubo tolimesnę taktiką aptarti minutinės pertraukėlės metu, tačiau ji norimo rezultato nedavė. Kėlinį užbaigė dar vienas P. Leščinsko tritaškis, padidinęs „Vilniaus Kolegijos“ atotrūkį iki 9-ių taškų (28:19).

M. Girniaus dvitaškis antrojo kėlinio pradžioje neleido svečiams dar labiau atitrūkti, tačiau to ir tokio žaidimo, norint panaikinti jau dviženklį deficitą, „Tegrai“ buvo maža. Įgytą pranašumą „Vilniaus kolegija“ sėkmingai saugojo, o A. Juočepio tritaškis ją padidino iki 13-os taškų (40:27). A. Umbrasas šiame kėlinyje paprašė dar vienos minutinės pertraukėlės, po kurios „Tegrai“, po V. Bendiko dvitaškio, pavyko sumažinti atsilikimą iki vienženklio. Tiesa, į praktiškai kiekvieną dvitaškį „Vilniaus Kolegija“ atsakinėjo tuo pačiu. Po dviejų kėlinių – 42:48.

Šeimininkai, per didžiąją pertrauką pailsėję, į aikštelę žengė itin užsivedę. Puikią sportinę formą šiame kėlinyje pademonstravo T.Šablinskas. Tiesa, dar kėliniui neįpusėjus jis užsidirbo ketvirtąją asmeninę pražangą bei, trenerio sprendimu, mačą stebėti liko nuo atsarginių žaidėjų suolelio. Nepaisant to, „Tegra“ ir toliau tirpdė deficitą. Likus 4 min. 30 sek. R. Bitino dvitaškis paliko „Vilniaus kolegijai“ vos vieną tašką, o gerokai susikrimtęs S. Radziulis suskubo prašyti minutinės pertraukėlės. Po jos svečiai mobilizavo žaidimą bei po truputį atgaudinėjo mačo kontrolę (57:65). Po trisdešimties žaidimo minučių – 62:67.

Lemiamojo kėlinio pradžioje G. Ramono du taškai rezultatą išlygino (67:67), o jau netrukus tolimą metimą pridėjęs R.Bitinas į priekį išvedė „Tegros“ ekipą. Nors netrukus penktąją asmeninę pražangą užsidirbo pagrindinis komandos aukštaūgis T.Šablinskas, puikiai sužaidė M.Girnius, kurio dėka ekipa gerokai atitrūko (82:74). Likus kelioms minutinėms iki kėlinio pabaigos neišlaikė P. Leščinsko nervai, kuris už netinkamą repliką buvo nubaustas technine pražanga. S. Radziulis, jo komandai turint 7-ių taškų deficitą ir iki ketvirtojo kėlinio pabaigos likus dviems minutėms, paėmė paskutinę minutę pertraukėlę, tačiau tai pergalės iškovoti nepadėjo. „Tegra“ rezultatu 89:84 palaužė „Vilniaus Kolegiją“.

Arūnas Umbrasas, „Tegra“:

Rungtynės buvo sėkmingos, laimėjome. Pergalę lėmė komandinė dvasia ir nusiteikimas. Šias rungtynes mes labiau traktavome kaip treniruotę, kad visi tie, kurie atėjo, pasižaistų. Priešininkams iš pradžių sekėsi, krito fantastiniai metimai nuo lentos, pvz. L. Kirlio tritaškiai... Aišku, mes žinojome šio žaidėjo stilių. Kažkur nuo trečio kėlinio vidurio atidirbome gynyboje ir rezultatas pradėjo eiti aukštesne kreive. O mačo pabaigoje padėtį jau kontroliavome ir to pasekoje iškovojome pergalę.

„Vilniaus Kolegija“ nėra labai mums paranki komanda. Čia nėra aukštų žmonių – tokias komandas aš vadinu „garbės kuopa“, kur visi vienodi ir nenuspėsi, kas ką gali padaryti. Jeigu jie pagauna bangą, pataiko tritaškius, įsiveli į jų greitą žaidimą, tada būna labai sunku. Praėjusio ir šio sezono metu esame to pasimokę. O šį kartą padarėme išvadas ir laimėjome.

Stanislovas Radziulis, „Vilniaus kolegija“:

Per visą sezoną niekada negauname techninių pražangų, o kuomet dirba vienas iš šio vakaro teisėjų, jų būna visada... Kalbant apie pačias rungtynes, jos buvo įtempos. Tiesa, neturėjome dviejų savo pagrindinių žaidėjų, be to, nematėme tikslo šiandien žūtbūt laimėti. Iš kitos pusės, rungtynės prasidėjo neblogai, tačiau mačo pabaigoje pridarėme labai klaidų.

Kalbant apie priešininkus, „Tegra“ – gera, susižaidusi, patyrusi komanda. Ar jie verti buvo šį vakarą laimėti? Manau, galėjo laimėti abi ekipos, tačiau sėkmė šį kartą šypsojosi jiems. Sveikiname.

Parengė: Vilniaus krepšinio lyga
Jurgita Grigalaitytė

„Vilniaus Kolegija“ po permainingos kovos palaužė „Tegrą“ (2014 gruodžio 04 d., ketvirtadienis, 23:51 val.)„KG Group ‒ Paskoliukas“ nesunkiai susitvarkė su „Vilniaus kolegija“ (2015 sausio 19 d., pirmadienis, 23:29 val.)„Pazintysxxx.com“ nesunkiai įveikė Vilniaus kolegiją (2014 gruodžio 14 d., sekmadienis, 21:54 val.)„Pazintysxxx.com“ įveikė Vilniaus kolegiją (2015 sausio 30 d., penktadienis, 09:59 val.)„Tegra“ įveikė „Šilainiai & Noriuauto.lt“ (2015 sausio 13 d., antradienis, 06:57 val.)„Tegra“ po atkaklios mačo pradžios įveikė „United & Radijas TAU“ ekipą (2015 sausio 19 d., pirmadienis, 23:21 val.)„KG Group – Paskoliukas.lt“ sostinėje neišvargo pergalės bei turėjo pripažinti „Vilniaus kolegijos“ pranašumą (2015 kovo 05 d., ketvirtadienis, 22:40 val.)Trečiajame kėlinyje subyrėjusi „United & Radijas Tau“ ekipa turėjo pripažinti „Vilniaus Kolegijos“ pranašumą (2014 lapkričio 17 d., pirmadienis, 23:12 val.)„United & Radijas Tau“ po sunkios kovos tapo bronzine „Elito“ lygos komanda (2015 gegužės 12 d., antradienis, 21:16 val.)„Tegros“ šešetukas nuskynė lengvą pergalę (2015 kovo 01 d., sekmadienis, 22:26 val.)