Tegra vs UNITED & Radijas Tau (89:80)Elito lyga, „TopSport“ pirmenybės » Sezoninės rungtynės (1 turas)
2015 sausio 19 d., Pirmadienis, 20:45 val. @ Š. Marčiulionio krepšinio akademija, Raitininkų g. 4a, Vilnius, LT-09200

„Tegra“ po atkaklios mačo pradžios įveikė „United & Radijas TAU“ ekipą

2015 sausio 19 d., Pirmadienis, 23:21 val., peržiūros: 964

„Nese Casino – Vilniaus krepšinio lygos“ rungtynėse Elito divizione „Tegros“ ekipa į akistatą stojo prieš Kauno „United & Radijas TAU“ komandą. Po itin nuožmios ir atkaklios mačo pradžios vilniečiai rezultatu 89:80 svečius iš Kauno įveikė.

Puikią sportinę formą šį sezoną demonstruojančio Martyno Girniaus tolimas metimas rungtynių pradžioje išvedė „Tegros“ ekipą į priekį 7:2. Tiesa, jau kitoje atakoje tuo pačiu atsakė neseniai Šveicarijoje, Ciūriche EABL turnyre Kauno rinktinę atstovavęs Karolis Vytautas Tarvydas, o dar vienas jo tritaškis „United & Radijas TAU“ komandos deficitą sumažino iki minimumo. Vis tik „Tegrai“ ir vėl pavyko atitrūkti, o Roberto Bitino tritaškis padidino šeimininkų pranašumą iki keturių taškų 16:12. Likus trims minutėms iki kėlinio pabaigos Giedriaus Būdos taškai rezultatą išlygino, o kitoje atakoje savo ekipą į priekį išvedė Giedrius Jevstignejevas. Mačo pradžia buvo itin permaininga, o pirmąjį kėlinį užbaigė tolimas Roberto Bitino metimas. Po jo „Tegros“ persvara šoktelėjo iki 8-ių taškų – 30:22.

Donato Gudeliausko dvitaškis antrojo kėlinio pradžioje staigiai sumažino „United & Radijas TAU“ deficitą iki 3-ų taškų (32:29), o jau kitoje atakoje rezultatą tritaškiu išlygino Linas Velavičius. „Tegros“ ekipos treneriui Arūnui Umbrasui šis vaizdas nepatiko, tad jis nutarė šiek tiek pakoreguoti aikštelėje buvusį penketuką. Įpusėjus kėliniui po Andrejaus Gorskovo dvitaškio švieslentėje degė skaičiai 34:32. Ekipos rungtyniavo itin atkakliai ir nei viena neturėjo galimybės susikurti didesnio nei kelių taškų pranašumo (37:38). Prieš didžiąją pertrauką – 44:43.

Kelionės į Šveicariją metu išskirtiniu juoku pasižymėjęs kauniečių žaidėjas Karolis Vytautas Tarvydas vedė savo ekipą į priekį, o trečiojo kėlinio pradžioje būtent šio žaidėjo dvitaškis devintą kartą šioje rungtynėse išlygino rezultatą (50:50). „United & Radijas TAU“ netrukus pavyko įgauti keturių taškų pranašumą, o tai visiškai nepatiko „Tegros“ treneriui, kuris tolimesnę taktiką nutarė aptarti minutinės pertraukėlės metu. Nors svečiams buvo pavykę šiek tiek atitrūkti, „Tegra“ pasiduoti neketino, o Vaido Bendiko tritaškis rezultatą dar kartą išlygino – likus žaisti dvi su puse minutės rezultatas buvo 59:59. Po kauniečių minutinės pertraukėlės šio žaidėjo dvitaškis rezultatą persvėrė šeimininkų naudai, o per likusį kėlinio laiką „Tegra“ savo persvarą padidino iki 7-ių taškų 68:61.

Lemiamojo ketvirčio pradžioje penktąją asmeninę pražangą užsidirbo „Tegros“ žaidėjas Domantas Bimba, tačiau šeimininkai tuo metu turėjo pakankamai saugią 9-ių taškų persvarą, o jau netrukus dvitaškiu ją iki dviženklės padidino Tadas Šablinskas (75:64). „Tegrai“ šią persvarą pavyko išsaugoti, o sunerimę svečiai suskubo prašyti minutinės pertraukėlės. „United & Radijas TAU“ komandos jėgos seko, padidėjo ir klaidų skaičius, o tuo pasinaudojusi „Tegra“ atotrūkį padidino. Vilniečiai po nuožmios mačo pradžios iškovojo pergalę rezultatu 89:80.

Arūnas Umbrasas, „Tegra“:

Rungtynės, mūsų komandai kaip pasiruošimas prieš ketvirtadienio mačą kitoje lygoje, buvo gana geros. Ši komanda panaši į būsimą mūsų varžovą. Šiandien buvo ir gerų atkarpų, ir blogesnių, bet, sakykime, laiku susiėmėme. Manau, kad mūsų atsarginis žaidėjų suolelis buvo ilgesnis ir mes juos ketvirtajame kėlinyje, kaip sakoma, paguldėme ant menčių, įgavome maždaug 20-ies taškų persvarą. Gaila, kad paskutines minutes sužaidėme prasčiau ir galutinis rezultatas to neatspindi. Visi vyrai kovojo šauniai ir tikrai visi yra verti pagyrų.

„United & Radijas TAU“ komandą žinojome. Tai komanda metikė, ypatingai jų dešimtasis numeris Andrius Gedminas. Šiandien buvo arba ne jo diena, arba mūsų gynybos dėka jį pavyko pristabdyti. Žinoma, dideli kauniečių ekipos žmonės gal kiek per daug mums įmetė... Praėjusiame sezone, jei neklystu, pralaimėjome abi rungtynes prieš juos. Vilniuje beviltiškai, o Kaune kovėmės, tačiau vis tiek pralaimėjome. Taigi, ši komanda yra gera ir pažįstama.

Kokios bus atsakomosios rungtynės? Kamuolys apvalus ir visko gali nutikti. Be abejo, gali pritrūkti ir šiandien mačo pabaigoje prasileistų taškų.

Marius Lebedys, „United & Radijas TAU“:

Geri priešininkai gerai šiandien sužaidė rungtynes... Tikrai neatvažiavome 100 kilometrų tam, kad pralaimėtume. Gal šiek tiek mums nesisekė, gal varžovai gerai pataikė, gal be reikalo patys šiek tiek pykome ant teisėjų... Neieškome pasiteisinimų, tiesiog viskas susidėjo į vieną vietą. Pritrūkome jėgų. Be to, antrą savaitę iš eilės žaidžiame daug varžybų. Lyga turėtų į tai atkreipti dėmesį... Prieš sezoną prašėme, kad atkreiptų dėmesį dėliojant mūsų tvarkaraštį. Sunku, sunku... Neturime mes dvidešimt žaidėjų, kad galėtume keistis.

„Tegra“ tikrai gera komanda ir šiandien ji buvo verta iškovoti pergalę.

Atsakomosiose rungtynėse tikimės atsirevanšuoti. Vis dėl to, Kaune gal turėsime daugiau jėgų... Tačiau šį savaitgalį mūsų laukia RKL rungtynės. Mūsų komandoje yra 10 žaidėjų ir sezonas ilgas. Išsaugoti jėgų yra sunku...

Nesame nusiminę, tiesiog šiek tiek pykstame ant savęs, kadangi tikrai neatvažiavome parodyti to, ką parodėme. Tačiau yra kaip yra. Liūdėti nėra ko, priešaky laukia dar daug rungtynių. Tikimės, jog atkrintamosiose viskas bus kitaip.

Parengė: Vilniaus krepšinio lyga
Jurgita Grigalaitytė

„Vilniaus kolegija“ pirmose ketvirtfinalio rungtynėse nusileido „United & Radijas TAU” komandai (2015 kovo 25 d., trečiadienis, 22:39 val.)Vilniaus kolegija be didesnio vargo pranoko „UNITED & Radijas Tau“ ekipą (2015 vasario 17 d., antradienis, 11:32 val.)„Tegra“ įveikė „Šilainiai & Noriuauto.lt“ (2015 sausio 13 d., antradienis, 06:57 val.)Nervingoje kovoje „Pazintysxxx.com“ rezultatu 90:94 nusileido „United & Radijas Tau“ komandai (2015 kovo 01 d., sekmadienis, 22:23 val.)„Tegra“ namuose rezultatu 89:84 po permainingos kovos palaužė „Vilniaus kolegiją“ (2015 vasario 26 d., ketvirtadienis, 22:59 val.)53 taškai per kėlinį atnešė pergalę „UNITED & Radijas Tau“ (2014 gruodžio 07 d., sekmadienis, 17:23 val.)Trečiajame kėlinyje subyrėjusi „United & Radijas Tau“ ekipa turėjo pripažinti „Vilniaus Kolegijos“ pranašumą (2014 lapkričio 17 d., pirmadienis, 23:12 val.)Elito lygoje „UNITED & Radijas Tau“ iškovojo kelialapį į pusfinalį (2015 balandžio 02 d., ketvirtadienis, 00:14 val.)Andriaus Gedmino benefisas nepadėjo „United & Radijui Tau“ apginti savo tvirtovės nuo „PazintysXXX.com“ (2015 sausio 12 d., pirmadienis, 23:05 val.)„United & Radijas Tau“ antrą kartą pripažino „Tegros“ pranašumą (2015 sausio 27 d., antradienis, 23:16 val.)