UNITED & Radijas Tau vs Vilniaus kolegija (69:78)Elito lyga, „TopSport“ pirmenybės » Atkrintamosios rungtynės, Ketvirtfinalis
2015 kovo 30 d., Pirmadienis, 20:45 val. @ A. Sabonio krepšinio centras (II salė), Pašilės g. 41, Kaunas, LT-51358

Rungtynių pabaigoje į šturmą kilusi „Vilniaus Kolegija“ susigrąžino namų aikštelės pranašumą

2015 kovo 30 d., Pirmadienis, 23:00 val., peržiūros: 1111

Kovo 30-ąją dieną, pirmadienį, A.Sabonio krepšinio centre įvyko antrosios „Elito“ lygos „Top Sport“ pirmenybių ketvirtfinalio serijos rungtynės tarp savo aikštėje žaidusių „United & Radijo Tau“ krepšininkų ir svečių iš sostinės – „Vilniaus Kolegijos“. Pirmąjį mačą Vilniuje rezultatu 92:98 laimėjo „United & Radijas Tau“ ir šiandien turėjo progą iškovoti kelialapį į pusfinalį.

Susitikimo pradžioje į priekį veržėsi „United & Radijas Tau“ ir dvikovą pradėjo spurtu 9:3. Tuo vilniečių problemos nesibaigė ir įpusėjus kėliniui, 6 taškus be atsako surinkę aikštės šeimininkai, įgijo dviženklę persvarą (15:5). Kelios sėkmingos atakos leido S.Radziulio auklėtiniams prisikasti iki 6 taškų (17:11), tačiau priešingoj barikadų pusėje taikliais metimais atsakė A.Gedminas bei G.Jevstignejevas ir skirtumas išaugo iki 11 taškų (22:11). Visgi paskutinį žodį pirmajame kėlinje tarė L.Kirlys, kurio dvitaškis pjovė deficitą iki vienženklio ir po 10 minučių kovos rezultatas buvo 22:13.

Antrojo ketvirčio pirmosiomis minutėmis skirtumas kurį laiką svyravo tarp neženkliai, bet dar pirmoje kėlinio pusėje „Vilniaus Kolegija“ ėmėsi ryžtingesnių veiksmų. 6 taškai be atsako leido svečiams sumažinti nuostolius iki 4 taškų (26:22), tačiau antroje kėlinio pusėje vilniečių puolimas prigeso. Tuo netruko pasinaudoti „United & Radijas Tau“ su savo snaiperiais priešakyje. R.Urkio vadovaujame ekipa realizavo tris tolimus metimus, paskutinę pirmosios rungtynių pusės atkarpą laimėjo rezultatu 11:2 ir įpusėjus mačui susikrovė 13 taškų pranašumą – 37:24.

Po didžiosios pertraukos aikštelės šeimininkai surinko dar 5 taškus ir atitrūko 18 taškų skirtumu (42:24), o netrukus pora A.Gedmino taiklių tolimų šūvių padidino atstumą iki 21 taško (50:29). Dar kurį laiką „Vilniaus Kolegija“ atsigaudinėjo po nokdauno, tačiau antroje kėlinio pusėje S.Radziulio armija ėmė reformų. Kauniečiai paskutinėmis ketvirčio minutėmis sunkiai rinko taškus, padovanojo varžovams kelis kamuolius, o šie mainais atsakė 16 taškų ir prieš lemiamą susitikimo dalį intriga sugrįžo į salę – 56:47.

Pirmieji savo taškų sąskaitą paskutiniame kėlinyje atidarė „United & Radijo Tau“ krepšininkai (57:47), bet įsismaginę vilniečiai toliau draskė priešininkų gynybą, spurtavo 3:13 ir likus žaisti 6 minutes ir 15 sekundžių, rungtynėse grįžo pusiausvyra (60:60). Pora L.Lukošenkino dvitaškių sugrąžino persvarą aikštės šeimininkams (64:60), tačiau į tai L.Kirlys bei S.Januškis atsakė 5 taškais ir likus žaisti 4,5 minutės, „Vilniaus Kolegija“ po labai ilgos pertraukos įsiveržė į priekį (64:65). Antroje kėlinio pusėje kurį laiką vyko nuožmi kova ir nė viena komanda neketino nusileisti. Likus žaisti beveik 3 minutes, rezultatas dar buvo lygus (69:69), bet vėliau G.Būda užsidirbo techninę pražangą ir pasinaudoję šia situacija svečiai nutolo 4 taškais (69:73), o vėliau galutinai pribaigė varžovus. Per paskutines 3 minutes nepelnę nė taško „United & Radijo Tau“ krepšininkai paskutinę dvikovos atkarpą pralaimėjo rezultatu 0:12 ir leido „Vilniaus Kolegijai“ išlyginti serijos rezultatą. Galutinis rungtynių rezultatas – 69:78.

Stanislovas Radziulis („Vilniaus Kolegija“):

Šiandien jau neturėjot kur trauktis, o dar varžovai sutiko nelabai svetingai pirmoje rungtynių pusėje kur kas geriau pataikė. Kas pasikeitė vėliau ir leido išplėšti pergalę?

„Įtikinau vaikinus, kad reikia gintis. Sakiau, kad be gynybos nelaimėsim ir kad reikia pakovoti. Pradžioje buvo prasta gynyba, o ir patys negalėjom užpulti. Per du kėlinius sukrapštėm vos 24 taškus. Tai vieno normalaus kėlinio rezultatas. Po to mes suaktyvinom gynybą ir matyt jie šiek tiek pavargo. Nusimušė jų taiklumas ir ne taip tiksliai atakavo mūsų krepšį. Tai manau ir leido mums pasiekti pergalę.“

Paskutinėse rungtynėse tikitės panašaus scenarijaus?

„Manau. Varžovas yra labai stiprus. Jeigu jų atvažiuos kiek šiandien buvo, tai teks gerokai pakovoti.“

„United & Radijo Tau“ atstovai tepasakė: „Patys kalti, kad pralošėm.“

„Vilniaus Kolegijos“ gretose pastebimiausi buvo P.Leščinskas (21 tšk., 6 rez. p,, 2 bl.), S.Januškis (17 tšk., 9 atk. k.), D.Kibildis (14 tšk.), L.Kirlys (8 tšk., 7 rez. p.), A.Juočepis (6 tšk.), D.Stonkus (6 tšk.), L.Skapas (4 tšk.) ir M.Gricius (2 tšk.).

„United & Radijo Tau“ komandoje pasižymėjo A.Gedminas (19 tšk., 7 atk. k.), G.Jevstignejevas (17 tšk., 10 atk. k., 3 bl.), L.Lukošenkinas (13 tšk., 5 rez. p.), T.Žioba (8 tšk., 10 atk. k., 3 bl.), G.Būda (5 tšk., 7 atk. k., 6 rez. p., 5 išpr. pr.), L.Ivanovas (5 tšk.) ir K.Tarvydas (2 tšk.).

Lemiamos serijos rungtynės įvyks, balandžio 1-ąją dieną, trečiadienį, 20:15 val., Vilniaus kolegijos Verslo vadybos fakultete.

Trečiajame kėlinyje subyrėjusi „United & Radijas Tau“ ekipa turėjo pripažinti „Vilniaus Kolegijos“ pranašumą (2014 lapkričio 17 d., pirmadienis, 23:12 val.)„KG Group – Paskoliukas.lt“ sostinėje neišvargo pergalės bei turėjo pripažinti „Vilniaus kolegijos“ pranašumą (2015 kovo 05 d., ketvirtadienis, 22:40 val.)„United & Radijas Tau“ antrą kartą pripažino „Tegros“ pranašumą (2015 sausio 27 d., antradienis, 23:16 val.)„Vilniaus kolegija“ nesulaukė pasirpeišinimo iš „Jaunalietuvių – R2P Sport“ (2015 sausio 11 d., sekmadienis, 16:04 val.)„Vilniaus Kolegija“ neturėjo didesnio vargo su „Šilainiais & Noriuauto.lt" (2015 vasario 02 d., pirmadienis, 23:47 val.)Vilniaus kolegija nugalėjo Jaunalietuvių - R2P Sport komandą (2015 sausio 15 d., ketvirtadienis, 23:00 val.)„Vilniaus Kolegija“ namuose nepasigailėjo negausiai susirinkusios „Šilainiai & Noriuauto.lt“ ekipos (2015 sausio 26 d., pirmadienis, 23:07 val.)„KG Group ‒ Paskoliukas“ nesunkiai susitvarkė su „Vilniaus kolegija“ (2015 sausio 19 d., pirmadienis, 23:29 val.)„Vilniaus Kolegija“ po permainingos kovos palaužė „Tegrą“ (2014 gruodžio 04 d., ketvirtadienis, 23:51 val.)Vilniaus kolegija be didesnio vargo pranoko „UNITED & Radijas Tau“ ekipą (2015 vasario 17 d., antradienis, 11:32 val.)