UNITED & Radijas Tau vs Tegra (87:77)Elito lyga, „TopSport“ pirmenybės » Atkrintamosios rungtynės, Mažasis finalas
2015 gegužės 12 d., Antradienis, 19:15 val. @ A. Sabonio krepšinio centras (I salė), Pašilės g. 41, Kaunas, LT-51358

„United & Radijas Tau“ po sunkios kovos tapo bronzine „Elito“ lygos komanda

2015 gegužės 12 d., Antradienis, 21:16 val., peržiūros: 1413

Gegužės 12-ąją dieną, antradienį, A.Sabonio krepšinio centre įvyko svarbiausi „Elito“ lygos „Top Sport“ pirmenybių mūšiai. Dvikovoje dėl trečiosios vietos ginklus surėmė pusfinaliuose varžovų pranašumą turėjusios pripažinti Kauno „United & Radijo Tau“ ir Vilniaus „Tegros“ ekipos.

Rungtynių pradžioje abiems ekipoms ganėtinai sėkmingai sekėsi regzti rezultatyvias atakas ir rezultatas augo sparčiai. Visgi tolimų metimų padedami kauniečiai nuo pat pirmųjų minučių įsiveržė į priekį ir vertė priešininkus juos vytis. Tiesa „Tegra“ neatsiliko, nuolat alsavo varžovams į nugarą ir atstumas tarp komandų nuolat buvo itin trapus. Po T.Žiobos bei A.Gedmino dvitaškių „United & Radijas Tau“ atitrūko 5 taškais (18:13), tačiau labiau nustolti Vilniaus atstovai neleido, o antroje ketvirčio pusėje „Tegra“ iniciavo spurtą 0:6, po kurio pirmą kartą šios dienos mače įsiveržė į priekį (23:24). Kurį laiką skirtumas tarsi svarstyklės svyravo tai vienos, tai kitos ekipos pusėn, bet ketvirčio finiše R.Urkio kariauna susigrąžino persvarą į savo rankas, o paskutinį žodį pirmajame kėlinyje tarė L.Lukošenkinas, kurio tritaškis paskutinėmis sekundėmis leido Kauno krepšininkams laimėti pirmąją susitikimo dalį rezultatu 34:30.

Antrajame kėlinyje rezultatyvumo kreivė smuko žemyn ir rezultatyvių atakų skaičius ženkliai sumažėjo. Ketvirčio starte „Tegra“ pelnė 5 taškus be atsako ir perėmė pirmaujančiųjų estafetę (34:35). tačiau „United & Radijas Tau“ ilgai tuo džiaugtis neleido ir netrukus vėl perėmė žaidimo vadžias į savas rankas. Po M.Girniaus taiklaus tritaškio rungtynėse grįžo pusiausvyra (38:38), bet tuomet Kauno snaiperiai realizavo porą tolimų metimų, surengė spurtą 8:0 ir vėl nutolo didžiausiu iki šiol turėtu skirtumu (46:38). Prabudę „Tegros“ krepšininkai pjovė deficitą perpus (48:44), tačiau paskutinėmis sekundėmis „United & Radijas Tau“ ir vėl sugebėjo įsmeigti tritaškį. Šį kartą pasižymėjo G.Būda, kurio taiklus metimas leido kauniečiams laimėti pirmąją dvikovos pusę 7 taškais – 51:44.

Po didžiosios pertraukos blykstelėjo D.Bimba. Šio krepšininko vedama „Tegra“ šovė į priekį 2:8 (minėtas žaidėjas pridėjo 6 taškus) ir iš „United & Radijo Tau“ persvaros beliko minimumas (53:52). Vis dėlto persverti rezultato Kauno ekipa neleido, o ketvirčio viduryje prabilo T.Žioba, kuris įsūdė porą tritaškių, kiek vėliau pridėjo taiklų baudos metimą ir leido savo komandai atsiplėšti į priekį 8 taškais (60:52). Antroje kėlinio pusėje A.Umbraso armija neleido deficitui labiau išaugti ir šiek tiek sumažino nuostolius, bet ir vėl paskutinėmis ketvirčio sekundėmis varžovai sugebėjo pasižymėti. L.Lukošenkino dvitaškis grąžino „United & Radijui Tau“ 7 taškų pranašumą ir leido laimėti tris kėlinius rezultatu 67:60.

Lemiamos susitikimo dalies starte komandos apsikeitė taikliais dvitaškiais, tačiau netrukus T.Žioba truktelėjo kauniečius į priekį, surinko 5 taškus iš eilės ir padidino skirtumą iki dviženklio (74:62). Visgi tuomet priešingoje barikadų pusėje lyderio vaidmens ėmėsi G.Poviliauskas, kuris pelnė 7 taškus be jokio priešininkų atsako ir sumažino savo ekipos atsilikimą iki 5 taškų (74:69). Antroje kėlinio pusėje „Tegra“ ir toliau mėgino perimti šturvalą į savo rankas, bet sėkmingos varžovų atakos to padaryti neleido. Po G.Ramono tritaškio komandas skyrė 4 taškai (81:77), tačiau rungtynių tiesiojoje „United & Radijas Tau“ daugiau pasižymėti vilniečiams neleido, negailestingai realizavo visus baudų metimus, susitikimą baigė laimėta atkarpa 6:0 ir įtvirtino nelengvą pergalę rezultatu 87:77.

Naudingiausiu mažojo finalo žaidėju tapo T.Žioba (28 tšk., 11 atk. k., 8 išpr. pr., 39 naud. b.). Jam puikiai talkino L.Lukošenkinas (18 tšk., 5 rez. p., 5 išpr. pr.), G.Būda (15 tšk., 6 rez. p.), A.Gedminas (14 tšk.), G.Jevstignejevas (8 tšk., 10 atk. k., 2 bl.) ir K.Tarvydas (4 tšk.).

„Tegros“ gretose išsiskyrė G.Poviliauskas (19 tšk., 16 atk. k., 5 išpr. pr., 36 naud. b.), D.Bimba (18 tšk., 5 išpr. pr.), V.Bendikas (11 tšk.), H.Šliogeris (10 tšk., 7 atk. k.), G.Ramonas (8 tšk.), M.Girnius (5 tšk.) ir T.Zdanavičius (4 tšk.).

„United & Radijo Tau“ vairininko Rolando Urkio, o taip pat „Tegros“ stratego Arūno Umbraso komentarus po rungtynių galite išvysti ir išgirsti video skiltyje:

„United & Radijas Tau“ antrą kartą pripažino „Tegros“ pranašumą (2015 sausio 27 d., antradienis, 23:16 val.)„United & Radijas Tau“ pasiekė revanšą prieš „Šilainius & Noriuauto.lt (2015 sausio 05 d., pirmadienis, 23:53 val.)Trečiajame kėlinyje subyrėjusi „United & Radijas Tau“ ekipa turėjo pripažinti „Vilniaus Kolegijos“ pranašumą (2014 lapkričio 17 d., pirmadienis, 23:12 val.)„Vilniaus Kolegija“ po permainingos kovos palaužė „Tegrą“ (2014 gruodžio 04 d., ketvirtadienis, 23:51 val.)"United & Radijas Tau" palaužė "Jaunalietuvius - R2P Sport" (2015 kovo 09 d., pirmadienis, 22:41 val.)Andriaus Gedmino benefisas nepadėjo „United & Radijui Tau“ apginti savo tvirtovės nuo „PazintysXXX.com“ (2015 sausio 12 d., pirmadienis, 23:05 val.)Elito lygoje „UNITED & Radijas Tau“ iškovojo kelialapį į pusfinalį (2015 balandžio 02 d., ketvirtadienis, 00:14 val.)„KG Group – Paskoliukas“ sostinėje iškovojo pergalę prieš „Tegrą“ (2014 gruodžio 22 d., pirmadienis, 23:10 val.)„Tegra“ namuose rezultatu 89:84 po permainingos kovos palaužė „Vilniaus kolegiją“ (2015 vasario 26 d., ketvirtadienis, 22:59 val.)Nervingoje kovoje „Pazintysxxx.com“ rezultatu 90:94 nusileido „United & Radijas Tau“ komandai (2015 kovo 01 d., sekmadienis, 22:23 val.)