Vilniaus kolegija vs Tegra (76:73)Elito lyga, „TopSport“ pirmenybės » Sezoninės rungtynės (1 turas)
2014 gruodžio 04 d., Ketvirtadienis, 18:30 val. @ Vilniaus kolegija, Verslo vadybos fakultetas, Didlaukio g. 49, Vilnius, LT-08303

„Vilniaus Kolegija“ po permainingos kovos palaužė „Tegrą“

2014 gruodžio 04 d., Ketvirtadienis, 23:51 val., peržiūros: 1082

„NESĖ CASINO – Vilniaus krepšinio lygos“ Elito divizione „Vilniaus Kolegija“ po itin atkaklios kovos, rezultatu 76:73, įveikė „Tegros“ ekipą.

„Tegra“ mačo pradžioje po T. Šablinsko dvitaškio pabėgo į priekį 5:2. Netrukus baudos metimu pranašumą padidino G.Ramonas, o šio žaidėjo dvitaškis privertė „Vilniaus Kolegijos“ trenerį S. Radziulį paprašyti minutinės pertraukėlės. Aikštelės šeimininkai mačą pradėjo pasimetę, netrūko klaidų bei chaotiškų metimų. Po minutinės pertraukėlės sunkiai taškus rinkti tapo ne tik „Vilniaus Kolegijai“, bet ir svečiams, o M. Ato tolimas metimas sumažino šeimininkų deficitą iki minimalaus (7:8). A. Gorskovo vedama „Tegra“ kėlinio pabaigoje šiek tiek savo persvarą padidino. Po pirmųjų dešimties žaidimo minučių – 11:18.

Antrojo kėlinio pradžioje „Vilniaus Kolegija“ staigiai priartėjo, o S. Januškio dvitaškis rezultatą išlygino. Nors „Tegrai“ pavyko ir vėl įgauti dviejų taškų persvarą, intriga šiose rungtynėse „Tegros“ treneriui A. Umbrasui nelabai patiko, tad tolimesnę taktiką jis nutarė aptarti minutinės pertraukėlės metu. Tiesa, jos metu nesnaudė ir S. Radziulis, o jo vadovaujama komanda pabėgo į priekį 27:22. Likus keturioms minutėms iki kėlinio pabaigos tritaškį, išlyginusį rezultatą, smeigė M.Girnius. Tuo pačiu atsakė ir M.Atas. „Vilniaus Kolegija“ į didžiąją pertrauką išėjo turėdama 6-ių taškų persvarą 37:31.

Po didžiosios pertraukos aikštelėje virė itin atkakli kova, komandos rungtyniavo taškas į tašką. „Tegros“ vairininkas A. Umbrasas šiose rungtynėse paėmė jau trečiąją minutinę pertraukėlę, tačiau ir vėl ji į naudą išėjo šeimininkams – po D. Stonkaus dvitaškio „Vilniaus Kolegija“ įgavo trapią dviejų taškų persvarą. Nors tuo pačiu atsakė ir T.Šablinskas, gynyboje „Tegra“ nepersistengė – du tolimus metimus iš eilės smeigė L.Kirlys, o „Tegros“ treneris paprašė dar vienos minutinės pertraukėlės (49:43). Po jos du D. Stonkaus baudos metimai „Vilniaus Kolegijos“ persvarą padidino jau iki dviženklės (53:43). Po trisdešimties žaidimo minučių – 60:50.

Lemiamajame ketvirtyje V. Bendiko tritaškis sumažino „Tegros“ deficitą iki penkių taškų bei privertė sunerimti „Vilniaus Kolegijos“ trenerį S. Radziulį. Po ilgos pertraukos rezultatas ir vėl tapo lygus – du baudos metimus sumetė V.Bendikas. Tiesa, neilgam, kadangi „Vilniaus Kolegija“ ir vėl spurtavo, o itin svarbų tolimą metimą, likus kiek daugiau nei minutei, smeigė L.Kirlys. Po minutinės pertraukėlės tuo pačiu atsakė ir M.Girnius.

Likus 13 sek. komandas skyrė vos trys taškai, o prie baudos metimo linijos stojęs E.Matusevičius abu kartus buvo netaiklus, tačiau „Tegrai“ pavyko atsikovoti kamuolį. Šią komandą bauduodamas stabdė D.Stonkus, o A.Gorskovas neklydo. Likus 8 sek. – 74:73. „Tegra“ taip pat panaudojo pražangų taktiką, o L.Kirlys šaltakraujiškai sumetė abu baudos metimus. Per likusį laiką svečiams taškų pelnyti nepavyko. Rezultatu 76:76 rungtynes laimėjo „Vilniaus Kolegija“.

Stanislovas Radziulis, „Vilniaus Kolegijos“ treneris:

Rungtynės buvo įtemptos – tiek „Tegra“ yra pajėgi komanda, tiek mes nenorėjome nusileisti. Tuo labiau, kad žaidėme namie. Sunku pasakyti, kas lėmė pergalę. Buvo nemažai klaidų – atrodo, jau atitrūkstame, o priešininkai ir vėl pasiveja. Gal buvome šiek tiek pavargę po vakar dienos rungtynių... Vis tik pergalę iškovojome, tačiau kuomet susitinka panašaus pajėgumo ekipos, pergalė gali būti tiek vietoje, tiek kitoje pusėje.

„Tegra“ – labai gera komanda. Jie turi daug aukštų žmonių. Manau, jiems labiau tinka pozicinis žaidimas. O mums sudėtingiau, reikia greitinti žaidimą, kadangi aukštų žaidėjų neturime.

Audrius Virbickas, „Tegros“ vadovas:

Rungtynės buvo permainingos įdomios. Šiek tiek įsivėlėme į priešininkų žaidimą, kuris mums buvo neparankus. Tai buvo didžiausia mūsų klaida. O rungtynių pabaigoje „Vilniaus Kolegijos“ pergalę lėmė sportinė sėkmė. Šiai dienai jie buvo stipresni. Matėte, kad rezultatas svyravo tai į vieną, tai į kitą pusę: dešimties taškų persvarą per kelias minutes ištirpdavo abiems komandoms. Aš manau, kad šiandien susitiko lygios komandos, sužaidėme lygias rungtynes, o pabaiga sėkmingesnė buvo jiems.

„Vilniaus Kolegija“ – gera, jauna komanda. Matosi, jog jie treniruojasi, stengiasi, turi daugiau energijos. Šaunuoliai, sveikiname juos su pergale, kadangi ją iškovojo pelnytai.

Įdomūs faktai:

Didžiausia turėta persvara: „Vilniaus Kolegija“ 13, „Tegra“ 7.
Didžiausias spurtas: „Vilniaus Kolegija“ 10:0 (53:43), „Tegra“ 8:0 (2:8).
Pirmaujanti komanda keitėsi 4 kartus, rezultatas buvo lygus 8 kartus.

Parengė: Jurgita Grigalaitytė
Vilniaus krepšinio lyga

Paskutiniai komentarai (1 iš 1)

markopo3252014 gruodžio 05 d., 21:29 val.
tai visgi kas pries ka zaide? pazintys ar kolegija pries tegra?
„Tegra“ namuose rezultatu 89:84 po permainingos kovos palaužė „Vilniaus kolegiją“ (2015 vasario 26 d., ketvirtadienis, 22:59 val.)„Vilniaus kolegija“ nesulaukė pasirpeišinimo iš „Jaunalietuvių – R2P Sport“ (2015 sausio 11 d., sekmadienis, 16:04 val.)„KG Group ‒ Paskoliuko“ penketukas antrą kartą parklupdė „Tegrą“ (2015 vasario 08 d., sekmadienis, 18:13 val.)„Vilniaus Kolegija“ neturėjo didesnio vargo su „Šilainiais & Noriuauto.lt" (2015 vasario 02 d., pirmadienis, 23:47 val.)„KG Group – Paskoliukas“ sostinėje iškovojo pergalę prieš „Tegrą“ (2014 gruodžio 22 d., pirmadienis, 23:10 val.)„United & Radijas Tau“ po sunkios kovos tapo bronzine „Elito“ lygos komanda (2015 gegužės 12 d., antradienis, 21:16 val.)„Vilniaus kolegija“ pirmose ketvirtfinalio rungtynėse nusileido „United & Radijas TAU” komandai (2015 kovo 25 d., trečiadienis, 22:39 val.)„Vilniaus Kolegija“ namuose nepasigailėjo negausiai susirinkusios „Šilainiai & Noriuauto.lt“ ekipos (2015 sausio 26 d., pirmadienis, 23:07 val.)Elito lygos Vilniaus derbyje ‒ sunki „Pazintysxxx.com“ pusfinalio pergalė prieš „Tegrą“ (2015 balandžio 12 d., sekmadienis, 23:26 val.)„United & Radijas Tau“ antrą kartą pripažino „Tegros“ pranašumą (2015 sausio 27 d., antradienis, 23:16 val.)