PazintysXXX.com vs Tegra (89:86)Elito lyga, „TopSport“ pirmenybės » Atkrintamosios rungtynės, Pusfinalis
2015 balandžio 12 d., Sekmadienis, 19:15 val. @ Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija, Šilo g. 5a, Vilnius, LT-10322

Elito lygos Vilniaus derbyje ‒ sunki „Pazintysxxx.com“ pusfinalio pergalė prieš „Tegrą“

2015 balandžio 12 d., Sekmadienis, 23:26 val., peržiūros: 1098

Sekmadienio vakarą, Generolo Jono Žemaičio karo akademijos sporto salėje, įvyko pirmoji ELITO lygos pusfinalio dvikova tarp dviejų Vilniaus komandų – „Pazintysxxx.com“ ir „Tegra“. Abi ekipos puikiai pasirodė reguliariajame sezone, o tarpusavio dvikovose pasidalino po vieną pergalę.

Šiose rungtynėse beveik pilną sudėtį surinko šeimininkų ekipa, tačiau svečiai į varžybas atvyko vos aštuoni, kadangi keletas žaidėjų traumuoti, ar dėl kitų priežasčių negalėjo pasirodyti. Rungtynės prasidėjo apylygiai ir sužaidus dvi su puse minutės rezultatas buvo 5:4 šeimininkų naudai. Tada šeimininkai įjungė aukštesnę pavarą ir surengę spurtą 15:4, po taiklaus Igno Juškevičiaus tritaškio jau pirmavo 20:8. „Tegros“ komanda net neketino sudėti ginklų ir kovėsi toliau, o kėlinio pabaigą patys užbaigė spurtu 10:2 ir po pirmojo kėlinio turėjo tik nedidelį, keturių taškų deficitą.

Antrąjį kėlinį geriau pradėjo „Pazintysxxx.com“ ekipa, ir po Edvino Ruzgo taškų pirmavo šešiais taškais. Pirmąsias tris kėlinio minutes „Tegros“ krepšininkai nepaleido varžovų į priekį ir lipo jiems ant kulnų, tačiau tada E.Ruzgas pataikė tritaškį, Evaldas Rastenis pridėjo 4 taškus iš eilės, rezultatas tapo 33:22 šeimininkų naudai, o svečiai buvo priversti prašyti minutės pertraukėlės. Po minutės pertraukėlės vaizdas nepasikeitė, o ir toliau dominavo „Pazintysxxx.com“ komanda, kurie pridėjo dar 4 taškus ir jau pirmavo rekordine 15 taškų persvara. Likus 2 minutėms rezultatas dar buvo 42:29, tačiau tada svečiai pabudo iš miego: Henrikas Šliogeris pridėjo baudą, Gediminas Povilauskas įmetė du taškus su pražanga, o pačioje kėlinio pabaigoje Vaidas Bendikas sumetė dvi baudas ir po pirmųjų dviejų kėlinių „Pazintysxxx.com“ turėjo nedidelę 7 taškų persvarą. Pirmoje rungtynių dalyje šeimininkų komandoje geriausiai žaidė E.Ruzgas pelnęs 10 taškų, E.Rastenis (3 rez. perd.) pridėjo 8 taškus. „Tegros“ komandoje po 8 taškus buvo pelnęs D.Bimba ir H.Šliogeris.

Po ilgosios pertraukos vaizdas aikštelėje apsivertė aukštyn kojomis. Svečių komandą įjungė aukštesnę pavarą, o po H. Šliogerio taiklaus metimo iš po krepšio prie varžovų priartėjo minimaliu skirtumu, o „Pazintysxxx.com“ komanda buvo priversta išnaudoti savo minutės pertraukėlę. Pasibaigus minutės pertraukėlei, E.Ruzgas pelnė penkis taškus iš eilės savo komandai ir šeimininkai įgijo trijų taškų persvarą. Svečiai net nebandė leisti varžovams nutolti ir patys atsakę 6 taškais išsiveržė į priekį. Likusį kėlinio laiką abi komandos neįgijo apčiuopiamo pranašumo ir po trisdešimties minučių rezultatas buvo lygus – 62:62.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje ir vėl tęsėsi kova taškas į tašką. Svečiams pavyko susirinkti nežymią persvarą ir sužaidus dvi minutes pirmavo 5 taškais 71:66. Likus beveik šešioms minutėms iki ketvirtojo kėlinio pabaigos svečiai vis dar pirmavo 4 taškais ir laikė žaidimo vadžias savo rankose. Šeimininkams šiaip ne taip pavyko išlyginti rezultatą likus 4 minutėms, kadangi varžovams prasidėjo taškų badas. Kiek vėliau šeimininkams pavyko pelnyti taškus, tačiau likus 2 minutėms rungtynių kontrolę jau turėjo „Pazintysxxx.com“ komanda, kuri pirmavo 80:77. Likus lygiai vienai minutei, G. Povilauskas po puikaus H. Šliogerio perdavimo pelnė du lengvus taškus iš po krepšio ir „Tegros“ ekipa išsiveržė į priekį vienu tašku. Po šeimininkų minutės pertraukėlės, E.Rastenis išprovokavo pražangą, sumetė abu baudos metimus ir priekyje jau buvo jo ekipa, o šį kartą svečiai buvo priversti pasinaudoti minutės pertraukėle. Po jos, „Tegros“ vyrams nepavyko suregzti rezultatyvios atakos, o varžovų puolėjas E.Ruzgas smeigė dar vieną tritaškį po tikslaus G. Andrijausko perdavimo. Likus 18 sekundžių H.Šliogeris staigiai atsakė tritaškiu. Kitoje atakoje D.Dudėnas sumetė abu baudos metimus, o paskutinę sekundę mestas G. Ramono tritaškis buvo netikslus. Sunkią pergalę šventė „Pazintysxxx.com“ komanda, kuri išsiveržė serijoje 1:0.

„Tegra“ komandos vadovas A. Virbickas:

„Sunku pasakyti, kodėl pralaimėjome. Pradžioje varžovus paleidome į priekį, vėliau išlyginome žaidimą. Lyg ir kontroliavome jį, bet kamuolys apvalus ir laimėjo stipresni. Viskas sprendėsi paskutinę minutę. Viena klaida ir varžybos praloštos.“

„Pazintysxxx.com“ komandos žaidėjas D.Dudėnas

„Gerai apsigynėme, bet buvo sunkios varžybos. Varžovai gerai puolė, puikiai žaidė du prieš du. Pradžioje mums nepavyko nuo to apsiginti, tačiau vėliau susitvarkėme ir atradome savyje jėgų. Varžovai buvo silpnesni fiziškai, greičiau pavargo. Mes išsaugojome jėgas ir laimėjome. Gale pataikėme keletą svarbių metimų ir pergalė pas mus.“

Parengė: Vilniaus krepšinio lyga

Elito lygos Vilniaus derbyje stipresni buvo „Tegros“ krepšininkai (2015 kovo 08 d., sekmadienis, 21:18 val.)„KG Group – Paskoliukas“ sostinėje iškovojo pergalę prieš „Tegrą“ (2014 gruodžio 22 d., pirmadienis, 23:10 val.)„PazintysXXX.com“ 85:76 įrodė savo pranašumą prieš „Tegros“ ekipą (2014 lapkričio 18 d., antradienis, 08:26 val.)„Vilniaus Kolegija“ po permainingos kovos palaužė „Tegrą“ (2014 gruodžio 04 d., ketvirtadienis, 23:51 val.)„Pazintysxxx.com“ nesunkiai įveikė Vilniaus kolegiją (2014 gruodžio 14 d., sekmadienis, 21:54 val.)Roberto Bitino tritaškiai metimai nesuteikė „Šilainiams & Noriuauto.lt“ progos rimčiau pasipriešinti „Tegrai“ (2014 gruodžio 08 d., pirmadienis, 23:34 val.)„KG Group ‒ Paskoliuko“ penketukas antrą kartą parklupdė „Tegrą“ (2015 vasario 08 d., sekmadienis, 18:13 val.)Nervingoje kovoje „Pazintysxxx.com“ rezultatu 90:94 nusileido „United & Radijas Tau“ komandai (2015 kovo 01 d., sekmadienis, 22:23 val.)„PazintysXXX.com“ pirmąjį pralaimėjimą privertė patirti „KG Group – Paskoliukas“ (2015 vasario 22 d., sekmadienis, 22:57 val.)„Pazintysxxx.com“ įveikė Vilniaus kolegiją (2015 sausio 30 d., penktadienis, 09:59 val.)