SLK „Patriotai“ vs Kauno autobusai (74:72)Elito lyga » Sezoninės rungtynės (1 turas)
2014 sausio 14 d., Antradienis, 21:00 val. @ Vilniaus technologijų ir dizaino kolegija, Antakalnio g. 54, Vilnius, LT-10303

SLK „Patriotai“ nugalėjo „Kauno autobusus“

2014 sausio 15 d., Trečiadienis, 10:58 val., peržiūros: 1121

Antradienio vakarą Vilniaus "SLK Patriotai" savo aikštėje priėmė "Kauno Autobusų" ekipą pirmam tarpusavio susitikimui šiame reguliariajame sezone. Abi ekipos prieš šias rungtynes laimėjo dvi varžybas iš eilės ir siekė iškovoti trečiąją pergalę. Nors, atsižvelgus į komandų rezultatus iki šiol, favoritus galima būtų laikyti "Kauno Autobusus", vilniečių ekipa dar nė karto nepralaimėjo savo aikštėje ir buvo galima nujausti, kad kova bus tikrai įtempta. Tuo tarpu, abi komandos, nenorėdamos nuvilti šių prognozių, būtent tokią neprognozuojamą ir įtemptą dvikovą pademonstravo.

Pirmąjį kėlinį kiek galingiau pradėjo svečių komanda, vedama Dariaus Lugausko, kuris pataikė pirmus ekipos aštuonis taškus. Nepaisant to, tuojau pat kauniečiui savo atsaką paruošė ir Marius Tenikaitis, vesdamas savo ekipą į priekį septyniais taškais beveik paeiliui. Tik pačiame kėlinio gale šeimininkams pavyko sustyguoti savo žaidimą, bei į puolimą pasijungus antrajam aukštaūgiui – Andrius Filipovui, išsiveržti į priekį. Po pirmojo kėlinio nežymi "SLK Patriotų" persvara rezultatu – 23:20.

Antrajame kėlinuke ir toliau dominavo į puolimą orientuotas žaidimas, tuo tarpu, kalbant apie individualius pasirodymus – ir toliau dominavo Darius Lugauskas ("Kauno Autobusai"). Puolėjas kėlinio pradžią pradėjo dar dviem tolimais šūviais, o pirmąją pusė baigė turėdamas net 20 taškų. Žinoma, nesnaudė ir šeimininkai, kurių gretose įsižaidė Deividas Aukštuolis, bei po krepšiu kovojantys aukštaūgiai, kuriems svečiai sunkiai rasdavo priešnuodį. Šiame kėlinyje, vėlgi, vyravo neprognozuojamas ir nevienpusis žaidimas – lyderiai keisdavosi kas keletą minučių, priklausomai nuo to, kas geriau sužaidžia atitinkamas atkarpas. Šeimininkų persvara prieš pirmąją pertrauką sumažinta iki minimalios - 43:42.

Trečiasis kėlinys, buvo, turbūt, geriausias Kauno ekipai. Nepaisant to, kad nelabai sekėsi užpulti krepšį, ką ši ekipa mėgsta daryti, svečiai puikiai sustojo gynyboje ir neutralizavo "SLK Patriotų" puolimą. Pailsėję per ilgąją pertrauką ir dažnai atlikę keitimus "Kauno autobusų" žaidėjai sugebėdavo išlikti ganėtinai švieži, net ir būdami vos septyniese. Šį kėlinį "pabudo" ir kiti kauniečių žaidėjai, apart Dariaus Lugausko, kuriems pavykdavo sėkmingai ir gana lengvai užbaiginėti atakas. Nepaisant to, kad atitrūkti svečiams nepavyko, tačiau pavyko persverti rezultatą savo naudai – 54:58.

Kaip ir pridera įtemptoms rungtynėms, ketvirtasis kėlinukas buvo itin įtemptas ir nenuspėjamas. Pirmoje kėlinio pusėje Patriotams pavyko pasivyti svečius, bei sulyginti persvarą. O štai antroje kėlinio pusėje lyderiai keitėsi vos ne kas ataką. Septintąją minutę į aikštė išėjęs Otas Majeras smeigė tolimą metimą pačia pirmąją ataką po poilsio, o kitą ataką Marius Tenikaitis išprovokavo baudą ir pataikė vieną baudos metimą. Taip šie du žaidėjai likus porai minučių išvedė Patriotų komandą į priekį net penkių taškų persvara. Likusias dvi minutės vyko gana skubotas žaidimas, kurį daug geriau išnaudojo svečių ekipa, užbaigusi vieną ataką dvitaškiu metimu, o likus pusei minutės Arminas Šaulys išprovokavo pražangą mesdamas iš tritaškių ir sumetė visas tris baudas sulygindamas rezultatą – 72:72. Viskas po šio momento priklausė tik nuo "SLK Patriotų", kuris po minutės pertraukėlės suplanavo savo paskutinę ataką. Otas Majeras laikė kamuolį iki kol laikrodis rodė septynias paskutines ketvirtojo kėlinio sekundes, perdavė kamuolį Deividui Aukštuoliui, kurio tolimas metimas nepasiekė tikslo, tačiau dar kartą ir jau penktąjį šiose rungtynėse, netaiklų metimą pataisė Marius Tenikaitis ir pataikė dvitaškį metimą po krepšiu pačią paskutinę ketvirčio minutę. Po labai įtemptos kovos, pergalę šventė šeimininkai, išnaudoję savo aikštės pranašumą ir sustabdė varžovus iki nerezultatyviausių rungtynių šį sezoną. Galutinis rezultatas – 74:72.

SLK „Patriotai“: Marius Tenikaitis – 18 tšk. (10 atk. kam., 5 išpr. praž.), Deividas Aukštuolis – 16 tšk., Ernestas Racevič – 11 tšk., Andrius Filipovas – 10 tšk.

Kauno autobusai: Darius Lugauskas – 23 tšk. (10 atk. kam.), Arminas Šaulys – 19 tšk. (9 išpr. praž.), Marius Dimša – 10 tšk.

Parengė: Vilniaus krepšinio lyga

Vilniaus „Pazintysxxx.com“ ‒ „Kauno Autobusai“ (2014 kovo 16 d., sekmadienis, 23:59 val.)SLK „Patriotai“ palaužė Vilniaus kolegiją (2014 vasario 18 d., antradienis, 23:43 val.)Per vėlai pabudę SLK „Patriotai“ nusileido „Vilniaus Kolegijai“ (2014 balandžio 10 d., ketvirtadienis, 21:26 val.)Vilniaus SLK „Patriotai“ ‒ Vilniaus „Pazintysxxx.com“ (2014 vasario 05 d., trečiadienis, 00:45 val.)SLK „Patriotai“ turėjo vargo su penkiais „Rūdupis ‒ 2“ atstovais (2014 sausio 07 d., antradienis, 23:44 val.)Kauno „Autobusai“ palaužė Vilniaus „Sąlytį – Liteną“ (2013 gruodžio 17 d., antradienis, 11:14 val.)Per paskutines dvi rungtynių minutes SLK „Patriotai“ išplėšė pergalę iš „Rūdupis – 2“ rankų (2014 kovo 04 d., antradienis, 22:16 val.)Į Kauną „Autobusai“ išsivežė pergalę prieš Vilniaus „Kolegiją“ (2013 gruodžio 12 d., ketvirtadienis, 11:11 val.)D. Aukštuolio dvitaškis išplėšė pergalę SLK „Patriotams“ prieš „Pazintysxxx.com“ (2014 gegužės 13 d., antradienis, 23:20 val.)„Vilniaus Kolegija“ ketvirtfinalį pradėjo įtikinama pergale (2014 gegužės 13 d., antradienis, 23:23 val.)