Pazintysxxx.com vs UNITED & Radijas Tau (89:79)Elito lyga » Sezoninės rungtynės (1 turas)
2014 sausio 12 d., Sekmadienis, 17:15 val. @ Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija, Šilo g. 5a, Vilnius, LT-10322

„Paintysxx.com“ parklupdė be pralaimėjimų „Elito“ lygoje žengusią „UNITED & Radijas Tau“

2014 sausio 13 d., Pirmadienis, 15:37 val., peržiūros: 1525

Ankstų sekmadienio vakarą Vilniaus "Pazintysxxx.com" komanda savo namų aikštėje priėmė Kauno "United-Radijas TAU" ir bandė išnaudoti savų sienų pranašumą bei, savaime suprantama, apginti Vilniaus miesto krepšinio mėgėjų garbę. Šios rungtynės buvo antrasis tarpusavio komandų susitikimas šį sezoną, o jo svarba tarp vienų lygos lyderių – savaime suprantama. Pirmoji dvikova Kaune pasibaigė šeimininkų pergale aštuonių taškų persvara, taigi, Vilniaus komanda šiandien turėjo vienintelį tikslą – atsirevanšuoti bent devynių taškų persvara. Svarbus faktorius prieš rungtynes buvo tai, kad "United-Radijas TAU" atvyko vos šešiese ir nepilnos sudėties, tuo tarpu, "Pazintysxxx.com" surinko kone visą komandą ir visada turėjo paruošę šviežios jėgos vos tik žaidėjai pavargdavo.

Pirmąjį kėlinį abi ekipos pradėjo gana apylygiu žaidimu, kaip mat atsakydama viena kitai taikliais dvitaškiais metimais. Visgi, svarbią persvarą po krepšiais nuo pat pirmųjų minučių turėjo "Pazintysxxx.com" komanda. Neilgai trūkus šeimininkai materializavo tą persvarą į taškus ir įgijo nedidelį pranašumą. Tačiau tada iššovė svečių pagrindinis ginklas – tolimi metimai. Du tolimi Andriaus Gedmino metimai, vienas Liutauro Lukošenkino tritaškis per keletos minučių laiko tarpą ir vilniečių persvara ne tokia ir didelė – 20:15.

Antrajame kėlinuke Kauno ekipa sugebėjo sustyguoti savo puolimą bei perėmė iniciatyvą. Prieš pirmojo kėlinio pabaigą tolimą metimą įmetęs Liutauras Lukošenkinas šio kėlinio pradžioje smeigė dar du, o kiti komandos nariai talkino jam atakuodami iš po krepšiu arba rinkdami taškus nuo baudos linijos. Visgi, atsaką turėjo ir vilniečių komanda, o atsako vardai buvo Edvinas Ruzgas, Janas Jurgo ir Gytis Andrijauskas. Visi trys žaidėjai sumoje surinko 24 taškus iš komandos 26 taškų ir padėjo savo ekipai išlaikyti persvarą, nors ir nežymią. Taigi, nepaisant labai sėkmingų Kauno "United-Radijas TAU" tolimų bombų, šeimininkai sugebėjo atsakyti ne ką prastesniu puolimu. Rezultatas kėliniui pasibaigus – 46:44.

Atsižvelgiant į rungtynių baigtį, trečiasis ketvirtis padarė, turbūt, didžiausią indėli galutiniam rezultatui. Būtent šiame kėlinyje pasimatė kauniečių nuovargis ir ilgas "Pazintysxxx.com" atsarginių žaidėjų suolelis. Daugiausiai taškų šeimininkų gretose rinko tas pats trejetukas, kaip ir praėjusiame ketvirtyje, tačiau nuopelnus dėl sėkmingo žaidimo reiktų skirti visai komandai. Būtent kibi ir suintensyvėjusi gynyba leido jiems stabdyti ir dar labiau varginti svečius, o svarbiausia – suteikdavo galimybę rengti greitas ir rezultatyvias atakas po perimtų kamuolių. Dar labiau svečius nusodino trys beveik paeiliui įmesti Gyčio Andrijausko tritaškiai, bei iki dviženklės išaugusi persvara. Visgi, antroje kėlinio pusėje įprastą atsaką rado ir Kauno "United-Radijas TAU" – trys tolimi metimai ir persvara sumažinta iki vienženklės – 72:63.

Nepaisant gana įtemptų rungtynių ir ketvirtojo kėlinuko, atrodė, kad abiems komandos šis ketvirtis buvo labiau formalumas. Kauniečių ekipa atrodė ganėtinai pavargusi, kad pradėtų dar vieną spurtą, o Vilniaus ekipa išliko susikaupusi ir toliau demonstravo sklandų komandinį žaidimą. Papildomos įtampos atsirado pačiame rungtynių gale, kai svečiai nusprendė sumažinti persvarą iki septynių taškų (kad turėtų tarpusavio pranašumą turnyrinėje lentelėje). Nepaisant visų bandymų, Vilniaus "Pazintysxxx.com" apsigynė keletą svarbių atakų ir sugebėjo išlaikyti dviženklę ir jiems parankią persvarą. Po sunkios kovos laimėjusių vilniečių komandoje pasiteisino darbas gynyboje – kauniečiai sustabdyti iki vieno prasčiausių rezultatyvumo pasirodymų šį sezoną ir patyrė pirmąjį pralaimėjimą šį sezoną. Galutinis rungtynių rezultatas - 89:79.

Pazintysxxx.com: Janas Jurgo – 26 tšk. (11 atk. kam.), Gytis Andrijauskas – 18 tšk., Edvinas Ruzgas – 17 tšk.

UNITED & Radijas Tau: Liutauras Lukošenkinas – 22 tšk., Aidas Kavaliauskas – 20 tšk. (7 rezult. perd., 7 išpr. praž.), Giedrius Jevstignejevas – 15 tšk., Andrius Gedminas – 11 tšk.

Parengė: Vilniaus krepšinio lyga

Vilniaus „Tegra“ ‒ Kauno „UNITED & Radijas Tau“ (2013 gruodžio 12 d., ketvirtadienis, 11:12 val.)„Pazintysxxx.com“ išsivežė pergalę iš „Bangos“ tvirtovės (2014 kovo 09 d., sekmadienis, 14:28 val.)Vilniaus „Pažintysxxx.com“ nepasigailėjo Kauno „Bangos“ (2013 gruodžio 08 d., sekmadienis, 22:48 val.)„Pažintysxxx.com“ 89:81 įveikė SLK „Patriotus“ (2014 balandžio 22 d., antradienis, 23:52 val.)„PazintysXXX.com“ 89:81 nugalėjo Vilniaus kolegiją (2014 balandžio 24 d., ketvirtadienis, 20:03 val.)Vilniaus kolegija neprilygo „United & Radijas Tau“ komandai (2014 kovo 13 d., ketvirtadienis, 23:08 val.)Vilniaus „Pazintysxxx.com“ ‒ Prienų „Rūdupis – 2“ 84:81 (2014 sausio 26 d., sekmadienis, 23:00 val.)Vilniaus „Pazintysxxx.com“ ‒ Kauno „Sporto manija“ (2014 kovo 02 d., sekmadienis, 23:25 val.)Vilniaus zonos Elito lygos starte ‒ užtikrinta „Pazintysxxx.com“ pergalė prieš „Vilniaus kolegiją“ 86:67 (2013 lapkričio 10 d., sekmadienis, 22:28 val.)„Sporto manija“ ketvirtąjame kėlinuke įrodė savo pranašumą prieš „United & Radijas Tau“ ekipą ir žengė į Elito lygos pusfinalį (2014 gegužės 26 d., pirmadienis, 23:03 val.)