Rūdupis – 2 vs SLK „Patriotai“ (64:65)Elito lyga » Sezoninės rungtynės (1 turas)
2014 kovo 04 d., Antradienis, 19:15 val. @ Prienų savivaldybės kūno kultūros ir sporto centras, Birutės g. 5, Prienai, LT-59140

Per paskutines dvi rungtynių minutes SLK „Patriotai“ išplėšė pergalę iš „Rūdupis – 2“ rankų

2014 kovo 04 d., Antradienis, 22:16 val., peržiūros: 1015

Kovo 4 dieną Prienų savivaldybės kūno kultūros ir sporto centro sporto salėje įvyko Elito lygos reguliariosios rungtynės, kuriose aiktės šeimininkai „Rūdupis – 2“ priėmė svečius iš Vilniaus SLK „Patriotai“ ekipą. Šiose rungtynėse tris kėlinius vyko apylygus žaidimas, o po trečiojo kėlinio aikštės šeimininkai pirmavo 4 -iais taškais 49-45. Toliau, ketvirtajame kėlinyje „Rūdupis – 2“ ekipai pavyko atitrūkti nuo varžovų rezultatu 63-51, ir jau atrodė, jog prieniškiams pergalė ranka pasiekiama. Vis dėlto iki rungtynių pabaigos likus dviem minutėms Vilniaus SLK „Patriotai“ spurtavo ir privijo varžovus 64-64. Per likusias kėlinio sekundes sėkmė šypsojosi svečiams iš Vilniaus, kurie po galutinės rungtynių pabaigą paskelbusios sirenos šventė pergalę rezultatu 65:64 (22:18, 14:20, 9:11, 20:15).

Per pirmąsias 10 kėlinio minučių vyko labai "švarus" žaidimas, o teisėjai juo metu užfiksavo tik vieną „Rūdupis – 2“ ekipos prasižengimą. O šitaip ekipoms rungtyniaujant, po pirmųjų trijų minučių SLK „Patriotai“ buvo priekyje 4-10. Toliau, kėlinio eigoje prieniškiams buvo pavykę sumažinti atsilikimą iki 2 taškų 12-14. Bet tada sekė vilniečių spurtas 0-11, po kurio SLK „Patriotai“ pranašumas pasiekė 10 taškų ribą 12-22. Vis dėlto, dar prieš pirmo kėlinio pabaigą K. Aliukevičiaus du tolimi metimai nubraukė varžovų pranašumą iki 4 -ių. Ketvirtis baigėsi rezultatui esant 18-22. Toliau, po trumpos dviejų minučių pertraukėlės, antrajame kėlinyje kiek sėkmingiau rungtyniavo „Rūdupis – 2“, kurie šį kėlinį laimėdami 4 taškais, prieš ilgąją pertrauką jau buvo priekyje 38-36. Pastebėtina tai, jog jau šiame kėlinyje ekipos pradėjo žaisti kibiau, agresyviau gynyboje, o tai lėmė jau didėjantį pražangų skaičių, todėl antroje susitikimo dalyje galėjome tikėtis dar atkaklesnės kovos dėl pergalės.

Ekipos, sugrįžusios po didžiosios pertraukos į aikštelę, rungtyniavo gana nerezultatyviai – 3 kėlinys baigėsi rezultatu 11-9. Tad šiam ketvirčiui pasibaigus „Rūdupis – 2“ padidino savo pranašumą dviem taškais, o po 3/4 rungtynių prieniškiai pirmavo rezultatu 49-45.

Paskutiniojo ketvirčio pradžioje ir didžiąją kėlinio dalį „Rūdupis – 2“ turėjo iniciatyvą savo rankose, kurie dar pačioje kėlinio pradžioje laimėję atkarpą 7-0 buvo priekyje rezultatu 56-45. Toliau skirtumas tarp ekipų beveik nekito, tačiau iki rungtynių pabaigos likus dviem minutėms D.Aukštuolis taikliu tritaškiu metimu sušvelnino atsilikimą iki 5 taškų 63-58. Tuomet, iškart, sekė aikštės šeimininkų paprašyta minutės pertraukėlė. Regis šia minutės pertraukėle labiau išnaudojo SLK „Patriotai“ komanda, kuri po to stengėsi presinguoti varžovus, neleisti jiems lengvai rengti atakų. O tokia SLK „Patriotai“ ekipos taktika pasiteisino – prieniškių atakos buvo nesėkmingos, o svečiai likus 30 sekundžių iki rungtynių pabaigos, po taiklių D. Aukštuolio baudos metimų, išlygino rungtynių svartykles 64-64. Rungtynės pasiekė aukščiausią įtampos momentą, kuomet „Rūdupis – 2“ turėdami kamuolį savo rankose turėjo galimybė išsiveršti į priekį. Visgi jiems šia proga pasinaudoti nepavyko, tad likusios sekundės priklausė svečiams, kurie greitai perėję į puolimo zoną buvo sustabdyti pražangą paskutinę kėlinio sekundę. Prie baudų metimo linijos stojęs D.Aukštuolis pirmąjį prametė, tad rezultatas dar buvo lygus 64-64. Visgi „Rūdupis – 2“ nelaimei, svečių ekipos žaidėjas antrąją pataikė, ir nulėmė SLK „Patriotai“ pergale minimaliu pranašumu 64-65.

Virmantas Jackus SLK „Patriotai“ (komentaras po rungtynių)

Nieko gero iš šitų rungtynių – nebuvo gražios nei žiūrovams, nes patys džiaugėmės. Iš tikrųjų atvažiavome 6 -iese. Kai priešininkus pamatėme 5 -is, tai toks nusiteikimas buvo, kadangi Prienai buvo ne daug pergalių turėję, dar man atrodo nei vienos neturi, ir nusiteikimo nebuvo. Mes visas rungtynes praktiškai nerodėme jokio žaidimo, sakyčiau. Kažkaip tai iš eigos kas buvo, nelabai kas sekėsi, bet aš manau gal pagrindines kokias 3,4 minutes paskutines sužaidėm, kada atlošėm 10 -imt taškų, ir ko pasekoje laimėjome pergalę. Nežinau, teisėjų darbo nenoriu komentuoti, buvo ir į vieną pusę, ir į kitą pusę. Na pabaigoje mums pasisekė, džiaugėmes. Aišku pergalė yra pergalė, iš tos situacijos, sakau, išsikapstėm, išėjom pakelta galva.

Rūdupis – 2: Mantvydas Gečionis – 27 tšk., Ignas Snapaitis – 11 tšk. (11 atk. kam.), Kęstutis Aliukevičius – 11 tšk.

SLK „Patriotai“: Marius Tenikaitis – 22 tšk. (16 atk. kam., 5 išpr. praž.), Deividas Aukštuolis – 18 tšk. (6 rezult. perd., 6 išpr. praž.), Ernestas Racevič – 9 tšk. (7 rezult. perd.)

SLK „Patriotai“ turėjo vargo su penkiais „Rūdupis ‒ 2“ atstovais (2014 sausio 07 d., antradienis, 23:44 val.)Per vėlai pabudę SLK „Patriotai“ nusileido „Vilniaus Kolegijai“ (2014 balandžio 10 d., ketvirtadienis, 21:26 val.)Vilniaus „Pazintysxxx.com“ ‒ Prienų „Rūdupis – 2“ 84:81 (2014 sausio 26 d., sekmadienis, 23:00 val.)Vilniaus SLK „Patriotai“ ‒ Vilniaus „Pazintysxxx.com“ (2014 vasario 05 d., trečiadienis, 00:45 val.)D. Aukštuolio dvitaškis išplėšė pergalę SLK „Patriotams“ prieš „Pazintysxxx.com“ (2014 gegužės 13 d., antradienis, 23:20 val.)SLK „Patriotai“ nugalėjo „Kauno autobusus“ (2014 sausio 15 d., trečiadienis, 10:58 val.)Povilo Grikšto dvitaškis paskutinę sekundę nuskandino SLK „Patriotų“ laivą (2013 gruodžio 01 d., sekmadienis, 16:54 val.)Nukraujavusi „Tegra“ vos išnešė sveiką kailį iš Prienų (2014 vasario 11 d., antradienis, 22:08 val.)„Tegra“ nesunkiai įveikė „Rūdupio ‒ 2“ penketą (2013 lapkričio 19 d., antradienis, 03:17 val.)SLK „Patriotai“ palaužė Vilniaus kolegiją (2014 vasario 18 d., antradienis, 23:43 val.)