Tegra vs Kauno autobusai (85:95)Elito lyga » Sezoninės rungtynės (1 turas)
2014 kovo 05 d., Trečiadienis, 20:45 val. @ Naujininkų sveikatingumo centras, Telšių g. 17, Vilnius, LT-02166

„Kauno autobusai“ išsivežė pergalę į Kauną mače prieš „Tegrą“ 95:85

2014 kovo 05 d., Trečiadienis, 22:58 val., peržiūros: 1121

Trečiadienio vakarą į sostinę svarbių VKL Elito diviziono rungtynių prieš „Tegrą“ sužaisti atkeliavo svečiai iš Kauno, „Autobusų“ komanda. Jie po permainingos kovos ir atkaklios mačo pabaigos įveikė vilniečius rezultatu 95:85.

Mačą kiek sėkmingiau pradėjo aikštelės šeimininkai, kurie startavo 4:0, o po M. Girniaus tolimo metimo „Tegros“ persvara išaugo iki 7-ių taškų. Tiesa, jau kitoje atakoje dvitaškiu atsakė T.Rakauskas (7:2). Ne itin sekėsi svečiams puolime: nors ekipos žaidėjai atliko nemažai metimų būdami laisvi, jie visi skriejo pro šalį. Likus keturioms minutėms iki pirmojo ketvirčio pabaigos – 14:4. Kelių taiklių J. Ramanausko dvitaškių iš eilės „Autobusų“ deficitas kiek sumažėjo, tačiau puikiu pataikymu nuo tritaškio linijos pasižymėjo M.Girnius (23:11). Po pirmųjų dešimties minučių – 29:18.

D. Lugausko dvitaškis sumažino „Autobusų“ deficitą iki vienženklio skaičiaus, tačiau jau kitoje atakoje dar vieną tolimą metimą smeigė M.Girnius. Tuo pačiu atsakė ir A.Aleksandrovas, tačiau svečiai priešininkus pradėjo stabdyti prasižengdami, o „Tegra“ nuo baudų metimo linijos neklydo (36:23). Vis tik kauniečiai deficitą po truputėlį tirpdė, o tai „Tegros“ treneriui A. Umbrasui didelio įspūdžio nepaliko – kuomet „Autobusai“ priartėjo 38:30, jis tolimesnę taktiką aptarti nutarė minutinės pertraukėlės metu. Degdami noru kuo greičiau pakeisti mačo eigą svečiai kiek persistengė ir už tai J.Ramanauskas buvo nubaustas nesportine pražanga. Tiesa, ji naudos atnešė ne per daugiausiai (42:31). D. Sabeckio ir A. Šaulio dėka svečiai kėlinio pabaigoje priartėjo 47:42, tačiau kėlinį užbaigė E. Pundžiaus tritaškis, kuris „Tegros“ persvarą padidino iki 8-ių taškų 50:42.

Į aikštelę po didžiosios pertraukos svečiai grįžo itin užsivedę, o po A. Aleksandrovo tolimo metimo jų deficitas ištirpo iki 2-ų taškų 52:50. „Tegros“ metimai skriejo pro šalį, padidėjo ir klaidų skaičius. „Autobusai“, tai išnaudodami, po A. Šukio tolimo metimo, rezultatą persvėrė savo komandos naudai bei privertė šeimininkus paprašyti minutinės pertraukėlės. Po trijų kėlinių – 67:66 priekyje vis dar „Tegra“.

Atkakliai vyko lemiamasis ketvirtis, ekipos keitėsi rezultatyviomis atakomis, o „Tegrą“ į priekį vedė sėkmingą atkarpą sužaidęs V.Bendikas (77:77). Tačiau po A. Dzeranovo traumos pagrindiniu įžaidėju likęs V.Bendikas užsidirbo ketvirtąją asmeninę pražangą bei sėdo ant atsarginių žaidėjų suolelių. Tiesa, tik kelioms minutėms, kadangi pražangų limitą netrukus išnaudojo D.Bimba, o A. Aleksandrovo vedami svečiai atitrūko 86:81. Itin svarbų tritaškį paskutinę minutę smeigė A.Šaulys bei padidino kauniečių persvarą iki 8-ių taškų 83:91. „Tegrai“ per likusį laiką šio deficito panaikinti nepavyko. Komanda rezultatu 85:95 turėjo pripažinti „Autobusų“ pranašumą.

Henrikas Šliogeris, „Tegra“:

Neapdengėme. Reikėjo apsidengti. Žinoma, lengvų rungtynių nesitikėjome, kadangi atkaklus mačas vyko ir Kaune. Tačiau tikėjomės laimėti. Nors šiandieną susirinkome negausiai, tikrai tikėjomės iškovoti pergalę. Vis tik dėl trumpo atsarginių žaidėjų suolelio pasijautė nuovargis.

Kodėl taip negausiai surinkome? Keli žaidėjai yra patyrę traumas, kiti negalėjo atvykti dėl asmeninių priežasčių. Yra kaip yra, tačiau nuotaikos po tokio pralaimėjimo tikrai ne pačios geriausios. Juo labiau, jog tikrai tikėjomės laimėti. Privalėjome apsidengti. Keli priešininkų žaidėjai, būdami laisvi, įmetė kelis tritaškius, ir tai lėmė jų pergalę.

„Autobusų“ komandoje visi žaidėjai yra pataikantys. Reikėjo tik apsidengti.

Audrius Juodelis, „Autobusai“:

Sunkios rungtynės. Juo labiau, jog atvažiavę iš kelionės nedaug, dvidešimt minučių, teturėjome apšilti. Ta pradžia mums ir pakenkė. Kol visi įsijudino ir prisitaikė prametėme daug metimų, ir vėliau jau reikėjo tai atidirbti. Palaipsniui, palaipsniui taip ir nutiko. Antras kėlinukas buvo geresnis, o antroje rungtynių pusėje pagerinome gynybą, nes per pirmus kėlinius praleidome į savo krepšį 50 taškų. Saugojome jėgas ketvirtajam kėliniui, pradėjome daugiau keistis ir pavyko spurtuoti. Be to, pradėjome geriau pataikyti nuo tritaškio linijos. Apsigynėme ir laimėjome.

„Tegra“ – stipri komanda. Nors ir buvo ne pilnos sudėties, jie yra kovingi, taiklūs, propaguoja komandinį žaidimą. Tai geras varžovas.

Labai džiaugiamės pergale ir ji itin svarbi turnyrinėje lentelėje. Komandos turėjo po lygiai taškų, ir dabar turime viena pergale daugiau. Žinoma, žiūrėsime, kas bus toliau, rungtynių dar liko, ir viskas gali pasikeisti.

Tegra: Martynas Girnius – 28 tšk., Vaidas Bendikas – 16 tšk., Edgaras Pundzius – 15 tšk.

Kauno autobusai: Andrius Aleksandrovas – 24 tšk., Arminas Šaulys – 21 tšk. (5 išpr. praž.), Juozas Ramanauskas – 16 tšk. (6 išpr. praž.), Deividas Sabeckis – 13 tšk. (10 atk. kam., 5 rezult. perd.)

Įdomūs faktai:

Didžiausia turėta persvara: „Tegra“ 15, „Autobusai“ 10.
Didžiausias spurtas: „Tegra“ 7:0 (7:0), „Autobusai“ 11:0 (52:53).
Pirmaujanti komanda keitėsi 15 kartų, rezultatas buvo lygus 7 kartus.

Parengė: Vilniaus krepšinio lyga

Į Kauną „Autobusai“ išsivežė pergalę prieš Vilniaus „Kolegiją“ (2013 gruodžio 12 d., ketvirtadienis, 11:11 val.)„Kauno Autobusai“ palaužė dar vieną ekipą „Elito“ lygoje (2013 gruodžio 03 d., antradienis, 00:48 val.)„Kauno Autobusai“ antrą kartą įveikė „Vilniaus Kolegiją“ (2014 sausio 21 d., antradienis, 00:33 val.)Vilniaus kolegija iškovojo svarbią pergalę prieš „Tegros“ ekipą (2014 balandžio 14 d., pirmadienis, 20:49 val.)Kauno „Autobusai“ palaužė Vilniaus „Sąlytį – Liteną“ (2013 gruodžio 17 d., antradienis, 11:14 val.)Vilniaus Elito lygos derbyje pergalę iškovojo „Tegra“ (2014 vasario 17 d., pirmadienis, 23:38 val.)Taškų lenktynėse „Kauno Autobusai“ nesuspėjo paskui „Pazintysxxx.com“ krepšininkus (2014 vasario 17 d., pirmadienis, 23:00 val.)„United ‒ Radijas Tau“ antrą kartą privertė kapituliuoti „Tegrą“ (2014 vasario 05 d., trečiadienis, 00:35 val.)Itin atkaklioje kovoje iki paskutinių sekundžių pergalę į Vilnių išsivežė „Tegra“ (2013 lapkričio 04 d., pirmadienis, 23:29 val.)„Elito“ lygos finale triumfavo įspūdingai žaidę „Sporto manijos“ krepšininkai (2014 gegužės 30 d., penktadienis, 23:55 val.)