Tegra vs Sporto manija (90:76)Elito lyga » Sezoninės rungtynės (1 turas)
2014 sausio 08 d., Trečiadienis, 20:30 val. @ Naujininkų sveikatingumo centras, Telšių g. 17, Vilnius, LT-02166

„Tegra“ palaužė „Sporto maniją“

2014 sausio 08 d., Trečiadienis, 23:52 val., peržiūros: 1589

VKL Elito divizione trečiadienio vakarą į akistatą stojo Vilniaus "Tegra" ir Kauno "Sporto manija" ekipos. Aikštelės šeimininkai po atkaklios pirmosios mačo pusės rezultatu 90:76 palaužė svečius.

Mačą sėkmingai pradėjo V.Bendikas, smeigęs tolimą trijų taškų vertės metimą, tačiau tuo pačiu atsakė ir L.Andrijauskas, o po šio žaidėjo dvitaškio Kauno "Sporto manija" kiek atitrūko. Kėlinio pradžia vyko permainingai: po T. Šablinsko dvitaškio, svečių klaidos ir dviejų A. Dzeranovo taškų rezultatą persvėrė aikštelės šeimininkai (9:8). O štai ketvirčio pabaigoje "Tegra" pademonstravo tritaškių šou: du tolimus metimus smeigė V.Bendikas, vieną pridėjo H.Šliogeris ir šeimininkai atitrūko. Po pirmųjų dešimties žaidimo minučių – 28:21.

M.Mackevičius antrąjį ketvirtį pradėjo tolimu metimu ir sumažino Kauno "Sporto manija" ekipos deficitą 28:24. Kelias minutes abiems komandoms nepavyko pelnyti taškų, tačiau du taiklūs E. Kalūgino baudos metimai svečių deficitą sumažino iki 2-ų taškų 33:31. Vilniečiams ir vėl pavyko kiek atitrūkti, tačiau išlaikyti persvaros – ne. R.Adžgauskas deficitą sumažino iki minimumo, o K. Abramovičius rezultatą persvėrė kauniečių naudai. Ketvirtį užbaigė du T. Lukausko taškai 39:42.

Po didžiosios pertraukos aikštelės šeimininkai surengė dar vieną tolimų metimų šou. H.Šliogeris dvitaškiu persvėrė rezultatą "Tegros" naudai (45:44), o netrukus tas pats žaidėjas smeigė tolimą metimą, tris taškus pridėjo ir E.Matusevičius, o V. Bendiko tolimas metimas privertė svečius paprašyti minutinės pertraukėlės. Vilniaus "Tegra" įgijo dviženklę persvarą 56:46, o per likusį kėlinio laiką ją dar labiau padidino. Po trisdešimties žaidimo minučių – 72:58.

Įpusėjus lemiamajam ketvirčiui Kauno "Sporto manijos" atsarginių žaidėjų suolelis, nepatenkintas teisėjų darbu, buvo nubaustas technine pražanga. Aistros kaip reikiant užvirė ir pastaroji ekipa buvo nubausta dar viena technine pražanga. Vilniaus "Tegra" gavo lengvą šansą padidinti persvarą bei ją išnaudojo – 81:65. To pakako. Rezultatu 90:76 aikštelės šeimininkai įveikė Kauno "Sporto manija" ekipą.

Tegra: Vaidas Bendikas – 21 tšk., Henrikas Šliogeris – 20 tšk. (10 atk. kam.), Edgaras Matusevičius – 14 tšk., Gytis Sušinskas – 10 tšk.

Sporto manija: Mindaugas Mackevičius – 16 tšk., Rytis Adžgauskas – 14 tšk. (5 išpr. praž.), Elvinas Kalūginas – 12 tšk. (7 išpr. praž.), Karolis Abramavičius – 12 tšk., Laurynas Andrijauskas – 10 tšk.

Alanas Dzeranovas, Vilniaus "Tegra":

Šiandieną rungtynės buvo labai keistos, kadangi rungtyniavome be trenerio. Taip nutiko pirmą kartą. Tai mėgėjų lyga, tad visko pasitaiko. Tam buvome nusiteikę ir pasiruošę. Teko labiau pasikliauti savimi. Pagrindinė pergalės priežastis yra ta, jog stovėjome vienas už kito, nebebuvo jokių ginčų, vienas kitą paraginome. Buvo gera atmosfera ir tai turėjo įtakos rungtynių rezultatui.

Atvirai pasakius, manau, priešininkas šiandieną neparodė savo geriausio žaidimo. Ši komanda yra galinga ir galėjo atsivežti dar galingesnę sudėtį. Be abejo, yra kaip yra, ne visada sudėtis viską lemia. Taigi, manau, jie šiandieną nesužaidė savo geriausių rungtynių, tačiau nepasakyčiau, jog ir mes gerai sužaidėme. Bet buvo gerų atkarpų, puikiai pataikėme iš toli. Tai ir yra pagrindinės pergalės priežastys.

Kaune "Sporto manija", neabejoju, bandys suburti stipresnę sudėtį ir bus ant mūsų pikti. Jie daug kaltės vertė ant teisėjų, emocijų tikrai netrūko. Manau, laukia gera kova. O mes jau žinosime šią komandą, tad galėsime pasiruošti.

Modestas Vaškūnas, Kauno "Sporto manijos" treneris:

Šiandieną priešininkai geriau žaidė, geriau pataikė. Laimėjo stipresnė komanda.

Kalbant apie teisėjus, jų darbas man nepatiko... Požiūris į žaidėjus, į visą žaidimą.

Visos Elito lygos komandos yra vertos aukštų vietų, o kaip bus iš tikrųjų – mes pasižiūrėsime. Vis tik nemanau, jog šis pralaimėjimas yra skaudus. Kelionė, manau, ir mums, ir jiems, vienodo sunkumo. Mes Kaune susirinksime gausiau, o šiandieną atvažiavome, kiek galėjome. Grįšime namo, geriausiu atveju, pusę pirmos, pirmą valandą nakties. Rytoj daug kam į darbus. Tad surinkti ir atvažiuoti į rungtynes yra šiek tiek sudėtinga. Geriau būtume rungtyniavę savaitgalį, atvažiuotume gausiau ir labiau pasipriešintume.

Įdomūs faktai:

Didžiausia persvara: Vilniaus "Tegra" 21, Kauno "Sporto manija" 3.
Didžiausias spurtas: Vilniaus "Tegra" 11:0 (56:46), Kauno "Sporto manija" 7:0 (88:76).
Pirmaujanti komanda keitėsi 8 kartus, rezultatas buvo lygus 1 kartą.

Parengė: Vilniaus krepšinio lyga

„Tegra“ pranoko „Bangą“ (2014 kovo 12 d., trečiadienis, 23:15 val.)Skaudus „Tegros“ dūris „Sporto Manijai“ (2014 sausio 26 d., sekmadienis, 21:42 val.)Vilniaus „Pazintysxxx.com“ ‒ Kauno „Sporto manija“ (2014 kovo 02 d., sekmadienis, 23:25 val.)„Tegra“ ‒ Vilniaus kolegija (2014 sausio 29 d., trečiadienis, 23:31 val.)Vilniaus „Tegra“ ‒ Kauno „UNITED & Radijas Tau“ (2013 gruodžio 12 d., ketvirtadienis, 11:12 val.)„Tegra“ nesunkiai įveikė „Rūdupio ‒ 2“ penketą (2013 lapkričio 19 d., antradienis, 03:17 val.)„Elito“ lygos finale triumfavo įspūdingai žaidę „Sporto manijos“ krepšininkai (2014 gegužės 30 d., penktadienis, 23:55 val.)Vilniaus derbyje „Tegra“ 89:69 pranoko SLK „Patriotus“ (2014 balandžio 01 d., antradienis, 23:13 val.)Vilniaus „Tegra“ paneigė išankstines prognozes ir pateko į VKL Elito lygos finalą (2014 gegužės 29 d., ketvirtadienis, 21:42 val.)Nukraujavusi „Tegra“ vos išnešė sveiką kailį iš Prienų (2014 vasario 11 d., antradienis, 22:08 val.)