Vilniaus kolegija vs Tegra (90:82)Elito lyga » Sezoninės rungtynės (1 turas)
2014 balandžio 14 d., Pirmadienis, 18:15 val. @ Vilniaus kolegija, Verslo vadybos fakultetas, Didlaukio g. 49, Vilnius, LT-08303

Vilniaus kolegija iškovojo svarbią pergalę prieš „Tegros“ ekipą

2014 balandžio 14 d., Pirmadienis, 20:49 val., peržiūros: 1155

Pirmadienio vakarą įvyko VKL Elito lygos varžybos, kuriose susitiko "Vilniaus Kolegija" ir Vilniaus "Tegra". "Tegros" ekipai šios varžybos neturėjo didelės reikšmės žvelgiant į turnyrinę lentelę, kai tuo tarpu "Vilniaus Kolegijos" komandai rungtynės buvo ganėtinai svarbios.

Varžybos prasidėjo apylygiai. Įpusėjus varžybų pirmajam kėliniui švieslentė rodė lygu rezultatą (15:15), tačiau tada "Tegros" komanda pelnė du dvitaškius, tritaškį, o galų gale pridėjo ir baudą, kai tuo tarpu šeimininkai atsakė vos dviem taškais. Spurtavę kėlinio pabaigoje 8:2, svečiai po pirmojo kėlinio buvo priekyje 23:17. Labiausiai prie tokio rezultato "Tegros" komandoje prisidėjo T.Šablinskas (6 tšk.) ir M.Girnius (8 tšk.).

Antrajame ketvirtyje vaizdas aikštelėje pasikeitė. Šeimininkai pasivijo savo varžovus ir pradėjo diktuoti savo žaidimą, kuris nebuvo palankus svečiams. Daugiausia Lauryno Kirlio pastangų dėka (10 tšk. pirmoje rungtynių pusėje) "Vilniaus Kolegijos" komanda laimėjo antrąjį kėlinį 9 taškų persvarą, ir prieš didžiąją pertrauką jau pirmavo trimis taškais (38:35).

Komandoms grįžus ant parketo po didžiosios pertraukos, vėl puikų žaidimą demonstravo šeimininkai. Kėlinio viduryje spurtavę 7:0, jie pirmą kartą įgijo dviženklį pranašumą (52:42). Po tokio smūgio "Tegros" ekipos treneris paprašė minutės pertraukėlės, tačiau žaidimas ir toliau šlubavo. Šeimininkų ekipoje nesulaikomas trečiajame kėlinyje buvo L.Kirlys, kuris per šį kėlinį sugebėjo surinkti beveik pusę savo pelnytų taškų visose varžybose (12 tšk.). Nuo jo neatsiliko ir svečių komandos žaidėjas M.Girnius, kuris šiame ketvirtyje pelnė 13 taškų. Visgi trečiąjį kėlinį daug geriau sužaidė "Vilniaus Kolegijos" ekipa, kuri likus dešimt minučių iki pagrindinio laiko pabaigos jau buvo priekyje 12 taškų.

Paskutinis ketvirtis prasidėjo dar vienu šeimininkų spurtu. Nesužaidus nė trijų minučių šeimininkai jau pirmavo rekordine 20 taškų persvara. Gavę dar vieną smūgį nuo varžovų, "Tegros" krepšininkai pagaliau sukluso. Iki ketvirtojo kėlinio pabaigos likus 2 minutėms svečiai sugebėjo sumažinti skirtumą iki 5 taškų (85:80). Prie tokio galingo žaidimo labiausiai prisidėjo vienas iš komandos lyderių H.Šliogeris, kuris visus savo taškus pelnė ketvirtajame kėlinyje. Ženkliai sumažėjus persvarai, šeimininkų komanda visgi nepasimetė. L.Kirlys likus minutei smeigė dar vieną tolimą metimą, o po kelių sekundžių pridėjo dvitaškį ir sugrąžino savo komandai dviženklį pranašumą (90:80). "Tegros" ekipai neužteko likusio laiko pasivyti varžovus ir sunkią pergalę namie šventė "Vilniaus Kolegijos" komanda. Ši pergalė šeimininkų komandai paliko viltis kovoti dėl aukštesnių vietų reguliariajame čempionate.

Vilniaus "Tegros" komandos treneris Arūnas Umbrasas: "Varžybos nebuvo pačios geriausios. Be abejo, šios varžybos nebuvo gyvybiškai svarbios ir mūsų vietai turnyrinėje lentelėje jokios reikšmės neturi. Galima sakyti, kad varžybos buvo gera treniruotė. Aišku jautėsi ir nuovargis, kadangi savaitgalį turėjome dvi rungtynes IABL lygoje ir tas tikrai davė savo. Apskritai, pradėjome žaisti tik ketvirtajame kėlinyje, kai varžovai buvo susikrovę didžiulę persvarą. Tos persvaros panaikinti nepavyko. Kadangi liekame ketvirtoje pozicijoje dabar laukia dvikova su kauniečiais – arba "Bangos" arba "Sporto manijos" komanda."

"Vilniaus Kolegijos" komandos treneris Stanislovas Radziulis: "Aš manau, kad šiandien varžovai mūsų dalinai neįvertino. Apskritai, dažnai su šia komanda kovojame, nors kartas nuo karto ir pralošiame. Varžovas tikrai pajėgus, turi labai stiprią priekinę liniją, o su ja kovoti labai sunku, kadangi ties šita vieta mes esame silpnoki. Aišku, galbūt jų žaidėjai buvo pavargę po kelionės. Lieka sužaisti dar dvi rungtynes ir tada matysime kokį varžovą gausime kitame etape."

Vilniaus kolegija: Laurynas Kirlys – 27 tšk. (5 išpr. praž.), Arnoldas Juknevičius – 23 tšk., Linas Vitkauskas – 15 tšk., Darius Stonkus – 11 tšk.

Tegra: Martynas Girnius – 27 tšk., Tadas Šablinskas – 24 tšk. (17 atk. kam.), Henrikas Šliogeris – 10 tšk. (5 rezult. perd.)

Parengė: Vilniaus krepšinio lyga

Vilniaus Elito lygos derbyje pergalę iškovojo „Tegra“ (2014 vasario 17 d., pirmadienis, 23:38 val.)„Vilniaus kolegija“ nokautavo negausiai susirinkusį Prienų „Rūdupį-2“ 94:82 (2013 lapkričio 29 d., penktadienis, 12:35 val.)Vilniaus kolegija neprilygo „United & Radijas Tau“ komandai (2014 kovo 13 d., ketvirtadienis, 23:08 val.)„Kauno autobusai“ išsivežė pergalę į Kauną mače prieš „Tegrą“ 95:85 (2014 kovo 05 d., trečiadienis, 22:58 val.)Į Kauną „Autobusai“ išsivežė pergalę prieš Vilniaus „Kolegiją“ (2013 gruodžio 12 d., ketvirtadienis, 11:11 val.)Visas rungtynes pirmavusi „Sporto manija“ išsaugojo pergalę ir žengė į Elito lygos finalą (2014 gegužės 29 d., ketvirtadienis, 23:08 val.)„Vilniaus Kolegija“ ketvirtfinalį pradėjo įtikinama pergale (2014 gegužės 13 d., antradienis, 23:23 val.)Itin atkaklioje kovoje iki paskutinių sekundžių pergalę į Vilnių išsivežė „Tegra“ (2013 lapkričio 04 d., pirmadienis, 23:29 val.)L. Kirlio vedama „Vilniaus kolegija“ įveikė Kauno „Bangą“ (2014 vasario 12 d., trečiadienis, 23:00 val.)„Sporto Manija“ po sunkios kovos pasiekė pirmąją pergalę „Elito“ lygoje (2013 gruodžio 15 d., sekmadienis, 21:07 val.)