SLK „Patriotai“ vs Rūdupis – 2 (87:82)Elito lyga » Sezoninės rungtynės (1 turas)
2014 sausio 07 d., Antradienis, 21:00 val. @ Vilniaus technologijų ir dizaino kolegija, Antakalnio g. 54, Vilnius, LT-10303

SLK „Patriotai“ turėjo vargo su penkiais „Rūdupis ‒ 2“ atstovais

2014 sausio 07 d., Antradienis, 23:44 val., peržiūros: 1323

Vos penkiese į sostinę atvykę Prienų "Rūdupio – 2" žaidėjai apie lengvą pergalę Vilniaus SLK "Patriotams" leido tik pasvajoti. Rezultatu 87:82 palaužti šiandieninius oponentus VKL ELITO lygos diviziono rungtynėse aikštelės šeimininkams pavyko tik po itin atkaklios kovos.

Vilniaus SLK "Patriotai" ekipos taškų sąskaitą dvitaškiu bei išprovokuota pražanga ir realizuotu baudos metimu atidarė A.Filipovas, tačiau jau kitoje atakoje tolimą metimą smeigė A.Tkačiovas. Vis tik aikštelės šeimininkams mačo pradžioje pavyko kiek atitrūkti (11:7). Po pirmųjų dešimties žaidimo minučių – 25:18.

G. Meškausko trijų taškų vertės metimas antrojo ketvirčio pradžioje padidinio Vilniaus SLK "Patriotų" persvarą iki 9-ių taškų 32:23. Nė vieno žaidėjo ant atsarginių suolelio neturintys Prienų "Rūdupis – 2" žaidėjai poilsio akimirkomis džiaugėsi prašydami minutinių pertraukėlių. Ir tai gelbėjo – po minutinės pertraukėlės A. Tkačiovo dvitaškis sušvelnino svečių deficitą iki 3-ų taškų 34:31. Tiesa, tuo pačiu atsakė ir D. Aukšuotis, o jau netrukus tritaškį smeigė O.Majeras. Prieš didžiąją pertrauką – 46:38 priekyje Vilniaus SLK "Patriotai".

Trečiajame kėlinyje svečiai ir vėl atkakliai kibo priešininkams į atlapus. M. Gečionio dvitaškis deficitą sušvelnino iki 4-ių taškų (55:51), o tritaškį smeigė keturias asmenines pražangas turintis D.Kuzmickas ir šeimininkai suskubo prašyti minutinės pertraukėlės. Poilsio akimirkos Prienų "Rūdupis – 2" ekipai ir vėl išėjo į naudą – M.Gečionis rezultatą persvėrė. Tiesa, apsiginti svečiams nepavyko – tritaškį smeigė O. Majeris. Po trijų kėlinių rezultatu 76:72 pirmavo Vilniaus SLK "Patriotai".

Lemiamajame ketvirtyje, dėka septynių iš eilės pelnytų M. Gečionio taškų, svečiams pavyko įsiveržti į priekį, tačiau E.Racevič du taškai su pražanga ir vėl persvėrė rezultatą Vilniaus SLK "Patriotų" naudai. Įspūdingas M. Gečionio pasirodymas tapo tikru šeimininkų galvos skausmu, tačiau išleisti pergalės iš savo rankų Vilniaus SLK "Patriotai" neketino. Tolimą trijų taškų vertės metimą smeigė D. Aukštuotis, o puolime penktąją asmeninę pražangą užsidirbo D.Kuzmickas ir šeimininkai atitrūko. Po itin atkaklios kovos taškas į tašką Vilniaus SLK "Patriotai" rezultatu 87:82 palaužė Prienų "Rūdupį – 2".

SLK „Patriotai“: Otas Majeras – 22 tšk. (9 rezult. perd.), Andrius Filipovas – 18 tšk. (17 atk. kam., 6 išpr. praž.), Deividas Aukštuolis – 17 tšk., Ernestas Racevič – 17 tšk.

Rūdupis – 2: Mantvydas Gečionis – 36 tšk. (11 atk. kam., 6 rezult. perd., 6 išpr. praž.), Airidas Tkačiovas – 22 tšk., Darius Kuzmickas – 17 tšk.

Deividas Aukštuolis, Vilniaus SLK "Patriotai":

Pergalė yra pergalė. Žinoma, pamatę, jog priešininkai atvažiavo penkiese, galvojome, jog kova bus lengva. Iš pradžių taip ir buvo, tačiau jų komandoje visi žaidėjai – snaiperiai, ir to šiek tiek neįvertinome. Susikrovėme mažą skirtumą namuose ir nežinia, kaip čia bus išvykoje. Greičiausiai jie bus pilnesnės sudėties... Patys prisivirėme košės, nes galbūt tai yra ta komanda, su kuria konkuruosime dėl patekimo į kitą etapą.

Mūsų aukštaūgiai nėra tokie mobilūs. Pavyzdžiui, jų 25-asis numeris yra ir puikus metikas, puikiai mūsų žmogų ištraukia "ant viršaus" ir jis nebespėja gynyboje. Tikrai neblogas žaidėjas. Jų įžaidėjas taip pat veržlus ir geras. Mūsų "mažiukai" gana stiprūs, tačiau vis tiek nesulaikėme. Tiesiog nenusiteikėme ir nuvertinome priešininkus.

Taip, buvo toks pasakymas, jog į aikštelę reikia leisti lieknesnius žaidėjus, mat stambesni nepastovi ant kojų ir virsta. Mūsų komandos siela Otas Majeras buvo užpykęs ant teisėjų. Jie labai traktavo kiekvieną prisilietimą, priešininkai griuvo, o teisėjai pasakė tokį komentarą, jog mes esame stambūs ir dėl to "Rūdupio-2" žaidėjai virsta. Dėl to Otas pasakė, jog gal leiskime į aikštelę lieknesnius, kad kova būtų lygi.

Labai džiaugiamės pergale, Elito divizione svarbus yra kiekvienas taškas. Pagal planą šią pergalę ir reikėjo pasiimti. Ar švęsime? Gal. Mes tai mokame daryti. Saikingai (juokiasi, – aut. past.).

Airidas Tkačiovas, Prienų "Rūdupis – 2":

Kodėl atkeliavome tik penkiese? Ši komanda taip pat rungtyniauja ir Regioninėje krepšinio lygoje (RKL), o trys mūsų žaidėjai yra iš Kauno. Viso mūsų – aštuoni. Šiandieną susirinkome važiuoti šešiese, bet kadangi vienas automobilis – vis tiek į Vilnių toli važiuoti – tai atvažiavome penkiese. Nebuvo kaip. Be to, keli žaidėjai yra patyrę traumas.

Pritrūkome jėgų. Juo labiau, po švenčių visi dar tokie uždusę, nėra kvapo. Namie tikrai revanšuosimės.

Kalbant apie priešininkus, jie yra seni, lėti ir stiprūs. Viskas. Žaidžia jėga.

Iš pradžių gynėmės aikšte, vėliau bandėme asmeniškai, tačiau pritrūkome jėgų. Kalbant atvirai, važiuojant penkiese nelabai tikėjomės laimėti. Negalvojome, jog pavyks šitaip kovoti. Namo grįšime puikiai nusiteikę, su tokiu rezultatu ne gėda bus grįžti.

Įdomūs faktai:

Didžiausia persvara: Vilniaus SLK "Patriotai" 10, Prienų "Rūdupis – 2" 3.
Didžiausias spurtas: Vilniaus SLK "Patriotai" 6:0 (19:16), Prienų "Rūdupis – 2" 10:0 (55:57).
Pirmaujanti komanda keitėsi 8 kartus, rezultatas buvo lygus 4 kartus.

Parengė: Vilniaus krepšinio lyga

„Tegra“ nesunkiai įveikė „Rūdupio ‒ 2“ penketą (2013 lapkričio 19 d., antradienis, 03:17 val.)SLK „Patriotai“ nugalėjo „Kauno autobusus“ (2014 sausio 15 d., trečiadienis, 10:58 val.)Per paskutines dvi rungtynių minutes SLK „Patriotai“ išplėšė pergalę iš „Rūdupis – 2“ rankų (2014 kovo 04 d., antradienis, 22:16 val.)Vilniaus „Pazintysxxx.com“ ‒ Prienų „Rūdupis – 2“ 84:81 (2014 sausio 26 d., sekmadienis, 23:00 val.)Vilniaus SLK „Patriotai“ ‒ Vilniaus „Pazintysxxx.com“ (2014 vasario 05 d., trečiadienis, 00:45 val.)SLK „Patriotai“ palaužė Vilniaus kolegiją (2014 vasario 18 d., antradienis, 23:43 val.)Per vėlai pabudę SLK „Patriotai“ nusileido „Vilniaus Kolegijai“ (2014 balandžio 10 d., ketvirtadienis, 21:26 val.)„Vilniaus kolegija“ nokautavo negausiai susirinkusį Prienų „Rūdupį-2“ 94:82 (2013 lapkričio 29 d., penktadienis, 12:35 val.)Prienų „Rūdupis ‒ 2“ pirmavo beveik visas rungtynes, tačiau pralaimėjo (2014 vasario 25 d., antradienis, 23:56 val.)D. Aukštuolio dvitaškis išplėšė pergalę SLK „Patriotams“ prieš „Pazintysxxx.com“ (2014 gegužės 13 d., antradienis, 23:20 val.)