LYTAGRA vs ELEKTRO MONTUOTOJAS (44:59)"ĮMONIŲ+" LYGA » Atkrintamosios rungtynės
2008 kovo 19 d., Trečiadienis, 20:00 val. @ Eigulių vidurinė mokykla, Žeimenos g. 66, Kaunas LT-49331

"Elektromontuotojas" žengė į sekantį etapą

Vėl nugalėtojų gretose buvo nesulaikomas Aurimas Tamošiūnas
2008 kovo 19 d., Trečiadienis, 22:39 val., peržiūros: 5220
Šį vėlyvą trečiadienio vakarą "Eigulių" vidurinėje mokykloje įvyko antrosios "Įmonių+" lygos paguodos turnyro ketvirtfinalio rungtynės tarp šeimininkų – "Lytagros" ir svečių – "Elektromontuotojo" ekipos. Vos vakar vykusioje pirmojoje šių ekipų akistatoje gana ryškiai stipresni buvo "Elektromontuotojo" krepšininkai, kurie nugalėjo rezultatu 92:63. Šį kartą aikštelėje vyko atkaklesnė kova, tačiau antrojoje susitikimo dalyje svečiai perėmė iniciatyvą ir, ramiai užbaigę rungtynes, šventė antrąją pergalę prieš "Lytagrą" itin nerezultatyviame mače rezultatu 59:44. Pusfinalyje jų lauks "AG Group" ir "Helvinos" poros nugalėtojo barjeras. Tuo tarpu, „Lytagra“, nestokojusi geros nuotaikos ir kovingumo aikštelėje šį sezoną jau baigė.

Pačioje susitikimo pradžioje abi ekipos demonstravo itin greitą krepšinį, tačiau taškų šis žaidimas pelnyti dažniausiai neleisdavo, kadangi žaidėjai vos ne visada pramesdavo iš dėkingų padėčių ar netgi iš po krepšio. Tik trečiąją kėlinuko minutę krepšys ekipoms atsirišo. Kiek geriau sekėsi „Lytagrai“, kurie, dėka po krepšiais sėkmingai kovojusio Gyčio Jasenausko žaidimo, išsiveržė į priekį 4 taškais. „Elektromontuotojas“ netruko pasivyti savo varžovus paskutinėmis minutėmis vėl įkrito į duobelę, kuria sėkmingai naudojosi šeimininkai, pelnę 7 taškus be atsako ir pirmavę po pirmųjų 10 minučių 6 taškais – 19:13.

Antrasis kėlinys ir toliau nerodė akiai gražaus krepšinio – komandos ir toliau sunkiai pataikė, dar prisidėjo ir klaidos bei pražangos. Nepraėjus nė pusei ketvirčio ekipos jau turėjo po 4 komandines pražangas, kas vertė žaidėjus stabdyti laiką ir dažnai stoti prie baudų metimų linijos. Šioje loterijoje geriau sekėsi „Elektromontuotojui“, kurie surinko 9 taškus iš 15 baudų metimais, kai, tuo tarpu, varžovai pasitenkino tik 5 taškais per visą kėlinį. Komandos patraukė ilsėtis jau pirmaujant svečiams 4 taškais – 28:24.

Po pertraukos žaidimas šiek tiek pagyvėjo, tačiau toliau vyravo labiau individualūs veiksmai, negu gražus komandinis žaidimas. Pradžioje „Lytagra“, po 5 Gintaro Drebulio taškų, buvo susigrąžinusi sau persvarą. Bet, vis dėlto, svečiai neketino juokauti ir po poros minučių jie jau turėjo 6 taškų atotrūkį. Ėmė ryškėti šeimininkų nuovargis, tačiau jie stengėsi kovoti iki galo ir prieš lemiamą atkarpą turėjo nieko nereiškiantį 8 taškų deficitą – 44:36.

Deja, lemiamam šturmui jėgų jie sunkiai rado ir „Elektromontuotojas“ pamažu tolo. Visą ketvirtojo kėlinio pabaigą galima būtų pavadinti klaidų virtine, kadangi ir viena, ir kita komanda per paskutines 3 minutes padarė maždaug po 5-6 klaidas. Vis dėlto, tai nesutrukdė „Elektromontuotojui“ švęsti pergalę rezultatu 59:44 ir eliminuoti „Lytagrą“ iš varžybų. Pažymėtina tai, jog abi komandos kartu sudėjus padarė tik 9 rezultatyvius perdavimus.

Po rungtynių pakalbintas nugalėtojų treneris Karolis Kolupaila džiaugėsi, jog susirinko visa komanda ir teigė, jog jie buvo verti pergalės. Paklaustas, kodėl šį kartą sekėsi sunkiau, jis atsakė: „Psichologinės priežastys. Sunku susikaupti žaisti, laimėjus prieš tuos pačius varžovus ant 30 taškų praeitą dieną. Teisėjus strategas įvertino 8 balais, kadangi tai buvo laimėtos rungtynės, tuo susilaukdamas aibės kitų komandos narių priekaištų.

Tuo tarpu „Lytagros“ žaidėjai ne itin pergyveno dėl pralaimėtų rungtynių ir vos ne po finalinio švilpuko atsidarė alaus butelius už sezono pabaigą, teigdami, jog jau prieš rungtynes buvo pasiruošę baigti sezoną. „Negalėjome šiandien žaisti susikaupę, nes išeidami į aikštę jau galvojome apie alų po rungtynių. Šiaip, pagarba varžovams, jie šiandien tikrai buvo vertesni pergalės. Sirgsim už juos ateinančiuose etapuose“ – kalbėjo Gintaras Drebulys ir Ričardas Petraitis. Tuo tarpu, Gytis Jasenauskas stengėsi būti rimtas ir, kaip pralaimėjimo priežastį įvardijo silpną fizinį komandos pasirengimą: „Visą laiką kovojame ir dažniausiai 4-ajame kėlinyje pavargstame ir paleidžiame varžovus“. Teisėjų darbą komanda įvertino labai gerai ir davė jiems po 9 balus, teigdami, jog 10 būtų davę, jei būtų laimėję.

Naudingiausiai „Elektromontuotojo“ komandoje, kaip ir dažniausiai, žaidė jų neabejotinas lyderis Aurimas Tamošiūnas, kuris pelnė 27 taškus, atkovojo 7 kamuolius, perėmė jų 6 ir surinko 33 naudingumo balus. Neblogai jam talkino Martynas Jacevičius (37 minutės, 12 taškų, 9 atkovoti kamuoliai, 7 išprovokuotos pražangos) bei Laimonas Putrimas (38 minutės, 11 taškų, 6 atkovoti, 2 blokai).

Tarp pralaimėjusiųjų išsiskyrė Gintaras Drebulys, kurio sąskaitoje per 36 žaistas minutes buvo 20 taškų, 5 išprovokuotos, tačiau net 9 klaidos, bei be keitimų žaidęs Gytis Jasenauskas, nors ir tesurinkęs 8 taškus, bet atkovojęs 12 kamuolių.
"Elektromontuotojas" žengė į finalą (2008 balandžio 11 d., penktadienis, 20:08 val.)"Elektromontuotojas" sutriuškino "Lytagrą" (2008 kovo 18 d., antradienis, 22:21 val.)"Elektromontuotojas" iškovojo sunkią pergalę (2008 vasario 28 d., ketvirtadienis, 22:30 val.)"Elektromontuotojas" sutriuškino "AG Group" (2008 kovo 04 d., antradienis, 21:39 val.)"Elektromontuotojas" pusfinalio kovas pradėjo pergale (2008 balandžio 02 d., trečiadienis, 21:14 val.)"Elektromontuotojas" sutriuškino "Ekodora - MC Trans" (2008 vasario 26 d., antradienis, 21:36 val.)"Elektromontuotojas" nesunkiai nugalėjo "Ekodora & Mc Trans" (2008 sausio 14 d., pirmadienis, 22:29 val.)"Vijoklės" ir "Elektromontuotojo" poros nugalėtojui išaiškinti prireikė dviejų pratęsimų (2008 vasario 17 d., sekmadienis, 21:46 val.)Rungtynėse tarp "Elektromontuotojo" ir "Naftelf-Nowaco" pagerinti net du lygos rekordai (2008 vasario 07 d., ketvirtadienis, 22:44 val.)"Elektromontuotojas" sutriuškino nukraujavusią "Infoface & Kaveikti.lt" (2007 lapkričio 25 d., sekmadienis, 23:28 val.)