Kauno miesto savivaldybė vs Vilniaus miesto savivaldybė (43:78)„Dipolio taurė“ 2016 » Atkrintamosios rungtynės, Didysis finalas
2016 gegužės 29 d., Sekmadienis, 13:00 val. @ Kauno centro sporto mokykla, Miško g. 3, Kaunas, LT-44321

„Vilniaus Miesto Savivaldybė“ neturėjo vargo su kolegomis iš Kauno

2016 gegužės 29 d., Sekmadienis, 18:55 val., peržiūros: 1089

Gegužės 29-ąją dieną, sekmadienį, KSM salėje įvyko „Dipolio“ taurės dvikova tarp namuose žaidusių „Kauno Miesto Savivaldybės“ krepšininkų ir svečių rolėje buvusio „Vilniaus Miesto Savivaldybės“ šešetuko.

Jau pirmosiomis dvikovos akimirkomis kauniečiai turėjo nemažai problemų. Nepaisant poros M.Aranausko dvitaškių, „Kauno Miesto Savivaldybės“ puolimas buvo bedantis ir už tai teko sumokėti brangią kainą. Nuo pat pirmųjų akimirkų į priekį įsiveržę vilniečiai (0:4), kuo toliau, tuo labiau primetė varžovams savo žaidimo ritmą ir dideliais žingsniai didino atstumą. G.Petriko vedama „Vilniaus Miesto Savivaldybė“ laimėjo atkarpą 2:17 (12 taškų pridėjo minėtas krepšininkas) ir jau susitikimo pradžioje pasiuntė oponentus į gilų nokdauną (4:21). Ketvirčio finiše svečiai dar šiek tiek sutvirtino savo pozicijas ir po 10 minučių džiaugėsi 18 taškų atotrūkiu – 5:23.

Antrojo kėlinio starte „Vilniaus Miesto Savivaldybė“ sulėtino žingsnį ir taip sparčiai nesiveržė į priekį. Vis dėlto rezultato skirtumas ir toliau augo, o pagrindine to priežastimi tapo faktas, jog kauniečiai net 5 minutes nesugebėjo atsidaryti savo taškų sąskaitos. Šiuo laikotarpiu Vilniaus ekipa pridėjo į savo taškų kraitį dar 7 taškus ir nutolo jau 25 taškų atstumu (5:30). Po itin blankaus pusantro kėlinio, kurio metu „Kauno Miesto Savivaldybė“ sukrapštė vos 5 taškus, laikinosios sostinės atstovai vėliau ėmė rodyti gyvybės ženklus ir šiek tiek atsigriebė. 6 taškus surinkęs V.Augonis pratęsė aikštės šeimininkų laimėtą atkarpą iki 13:3 ir po šio gyvybės gurkšnio kauniečių deficitas ištirpo iki 15 taškų (18:33). Visgi paskutinį žodį pirmoje rungtynių pusėje tarė R.Jacunskas, kurio dvitaškis grąžino „Vilniaus Miesto Savivaldybei“ 17 taškų persvarą ir du kėliniai baigėsi rezultatu 18:35.

Po didžiosios pertraukos „Kauno Miesto Savivaldybė“ prisiminė problemų skonį ir vėl kelias pirmąsias kėlinio minutes šaudė pro šalį. Tuo tarpu priešininkai iš Vilniaus ir vėl pakankamai turiningai išnaudojo varžovų tylos minutes, pelnė 9 taškus ir susikrovė jau 26 taškų bagažą (18:44). Nutraukę taškų badą aikštelės šeimininkai atsakė spurtu 7:0 ir tokiu būdu pjovė nuostolius iki 19 taškų (25:44). Vis dėlto „Vilniaus Miesto Savivaldybė“ arčiau priešininkų neprisileido, o ketvirčio finiše smogė jiems dar vieną skaudų smūgį. 9 taškus paeiliui surinko G.Petrikas, o uogą ant komandos draugo iškepto torto uždėjo S.Puzonas, kuris pridėjo dvitaškį, ir laimėta atkarpa 0:11 leido vilniečiams prieš paskutinę dvikovos dalį nužudyti intrigą ir įgyti didžiausią iki šiol turėtą persvarą – 30:60.

Paskutinis ketvirtis tebuvo formalumas, kuriame Kauno krepšininkų viltys ką nors pakeisti buvo tik teorinės ir labai sunkiai įgyvendinamos. Visgi šturmo užuomazga įvyko jau kėlinio pradžioje, kuomet „Kauno Miesto Savivaldybė“ kurį laiką sėkmingai gynė savąjį krepšį, o ir patys pasižymėjo 7 taškais, kurie braukė skirtumą iki 23 taškų (37:60). Vis dėlto „Vilniaus Miesto Savivaldybė“ po kurio laiko išsijudino ir ėmė dėlioti paskutinius taškus šiame mače. Dar vienas galingas svečių spurtas 0:12 nubloškė kauniečius rekordiniu, 37 taškų atstumu (38:75) ir tai buvo dar vienas didelis žiūpsnis druskos aikštės šeimininkams ant šių rungtynių žaizdos. Rungtynių finiše „Kauno Miesto Savivaldybė“ neženkliai sumažino rekordinį skirtumą, tačiau nuaidėjus finalinei sirenai turėjo pripažinti daugiau nei akivaizdų „Vilniaus Miesto Savivaldybės“ pranašumą rezultatu 43:78.

Eugenijus Gamperis („Vilniaus Miesto Savivaldybė“):

Šiandien laimėjote pakankamai lengvai. Ar to ir tikėjotės?

„Iš tikrųjų, tai nelabai. Nežinojome varžovų ir kaip jie žaidžia. Mūsų irgi šiandien atvyko ne pati stipriausia sudėtis, bet kažkaip gerai viskas sekėsi.“

Kas nulėmė tokį didelį rezultato skirtumą?

„Aš manau, kad mūsų greitos atakos. Bėgome į priekį ir išėjo įmesti bei atitrūkti į priekį.“

Mindaugas Šivickas („Kauno Miesto Savivaldybė“):

Kažkaip šiandien nedemonstravote geriausio savo žaidimo. Kodėl toks didelis rezultato skirtumas? Ar šis rezultatas dėsningas dėl komandų lygio skirtumo?

„Pirmiausiai derėtų pasakyti, kad pora mūsų lyderių yra traumuoti. Tai yra pagrindiniai mūsų žmonės, kurie pelno liūto dalį taškų. Jie yra komandos vedliai ir turbūt natūralu, kad šiandien turime būtent tokią situaciją. Svarbiausia, kad Kauno „Žalgiris“ laimėtų.“

Vilniečius į pergalę vedė G.Petrikas (31 tšk.), R.Jacunskas (17 tšk., 25 atk. k., 10 rez. p., 5 bl., 46 naud. b.), E.Gamperis (14 tšk., 10 atk. k.), S.Puzonas (13 tšk., 5 per. k.), M.Gečas (2 tšk., 14 atk. k., 6 rez. p.) ir M.Mačiulis (1 tšk., 15 atk. k.).

Kauniečių komandoje pasižymėjo M.Aranauskas (12 tšk.), V.Augonis (10 tšk., 10 atk. k.), M.Radzevičius (9 tšk.), S.Kairys (7 tšk., 6 atk. k., 7 rez. p.), N.Vališkis (3 tšk.) ir D.Sirgedas (2 tšk., 9 atk. k.).

Ši pergalė Vilniui jau buvo antroji ir garantavo triumfą „Dipolio“ taurėje (2-0).

„Laikinosios sostinės“ Didžiosios taurės finalų anonsas (2016 gegužės 15 d., sekmadienis, 13:26 val.)„Kiemo lygos“ 2 turas: dar daugiau kovų ir nauji lyderiai (2016 rugpjūčio 25 d., ketvirtadienis, 21:43 val.)„Laikinosios sostinės“ SUPER taurės turnyro finalų programa (2015 gegužės 26 d., antradienis, 11:19 val.)Dienos apžvalga - Lietuva prieš Kauną (2007 kovo 05 d., pirmadienis, 21:21 val.)„Laikinosios sostinės“ Mažosios taurės atkrintamųjų prognozės (2015 gegužės 26 d., antradienis, 23:46 val.)Pavasarinis "Nike" pasiūlymas "Švyturio" - KKL komandoms ir jų draugams (2009 kovo 09 d., pirmadienis, 20:58 val.)„Laikinosios sostinės“ Mažosios taurės 2019 TOP8 (2019 gegužės 17 d., penktadienis, 11:38 val.)KKL interneto svetainės naujienos: komentatoriai galės išlikti anonimais (2011 balandžio 18 d., pirmadienis, 13:44 val.)C lygos „Didžiosios“ taurės MVP lenktynės (2016 sausio 13 d., trečiadienis, 17:38 val.)KKL Vasaros sporto žaidynės "Bikėnai-2007" liepos 6-8 dienomis. Kviečiame dalyvauti! (2007 birželio 21 d., ketvirtadienis, 06:22 val.)