Hidraulinės sistemos vs Gealan (68:92)„Dipolio taurė“ 2016 » Atkrintamosios rungtynės, Didysis finalas
2016 gegužės 29 d., Sekmadienis, 11:30 val. @ Kauno centro sporto mokykla, Miško g. 3, Kaunas, LT-44321

„Gealan“ užtikrintu žaidimu nokautavo „Hidraulines Sistemas“

2016 gegužės 29 d., Sekmadienis, 18:52 val., peržiūros: 991

Gegužės 29-ąją dieną, sekmadienį, KSM salėje įvyko „Dipolio“ taurės „C“ lygų nugalėtojų akistata tarp savame mieste žaidusių „Hidraulinių Sistemų“ ir svečių teisėmis atvykusių „Gealan“ krepšininkų.

Jau susitikimo pradžioje „Hidraulinės Sistemas“ turėjo rimtų problemų ginant savąjį krepšį. Vilniečiai dukart iš eilės pataikė iš toli ir nuo pirmųjų akimirkų įsitvirtino pirmaujančiųjų vaidmenyje. Netrukus V.Kirilovo kariauna atidarė savo taškų sąskaitą nuo baudų metimų linijos (2:6), tačiau tarsi žuvys vandenyje besijaučiantys „Gealan“ krepšininkai toliau neatleido vadžių. Visus 3 kartus prie baudų metimų atžymos neklydęs V.Braziulis padidino skirtumą iki 7 taškų (2:9), o netrukus estafetę perėmė E.Ročys, kuris pelnė 5 taškus, o po kurio laiko minėtas žaidėjas pridėjo dar vieną dvitaškį ir atstumas tarp ekipų tapo dviženklis (7:19). Vangiai ir kartais net į lanką nepataikantys aikštės šeimininkai antroje kėlinio pusėje paspartino savo taškų kraičio augimą, bet tai buvo menka paguoda, kadangi įsismaginę varžovai neleido pavojingai priartėti. Antroje ketvirčio pusėje blizgėjęs ir 9 taškus surinkęs T.Lukoševičius padėjo „Gealan“ susikrauti 16 taškų persvarą ir po 10 minučių kovos „Hidraulinių Sistemų“ padėtis nekėlė pavydo jausmo. Po pirmojo kėlinio rezultatas buvo 19:35.

Antrosios susitikimo dalies starte „Hidraulinės Sistemos“ pademonstravo prisikėlimo ženklus ir ketvirtį pradėjo 5 taškais be atsako, o kurių atstumas tarp ekipų ištirpo iki 11 taškų (24:35). Vis dėlto „Gealan“ ilgai netylėjo ir netrukus vėl ėmėsi darbo. Vilniaus atstovai surengė spurtą 2:11 ir tokiu būdu ne tik pavertė niekais ką tik nuveiktą aikštės šeimininkų darbą, bet ir nubloškė varžovus 20 taškų atstumu (26:46). Nebeturinti kur trauktis ir į kampą įspraustą V.Kirilovo armija antroje kėlinio pusėje pagyvino savo puolimą pora taiklių tritaškių ir prisikasė iki 13 taškų (33:46), tačiau paskutinis žodis pirmoje rungtynių pusėje priklausė M.Barzdai, kuris realizavo tolimą metimą ir padėjo savo ekipai laimėti du kėlinius rezultatu 33:49.

Po didžiosios pertraukos „Hidraulinių Sistemų“ suaktyvėjimas puolime tapo vis labiau pastebimas, tačiau deficitas netirpo. Pagrindine to priežastimi buvo bejėgiškumas ginant savąjį krepšį ir „Gealan“ vėl ėmė tolti. Greitų atakų ir fiziškai priešininkus pranokstančių aukštaūgių dėka Vilniaus krepšininkai ilgainiui dar kartą įgijo 20 taškų persvarą (43:63), o po T.Lukoševičiaus ir R.Viščinio dvitaškių „Gealan“ atotrūkis pasiekė neregėtas aukštumas (46:67). Tiesa ir ties šia riba svečiai ilgai neapsistojo. Ketvirčio finiše sužibo V.Stefanovič žvaigždė ir šis žaidėjas prie spurto 0:8 prisidėjo dviem taikliais tritaškiais paeiliui, po kurių rezultato skirtumas šoktelėjo jau iki 27 taškų (48:75). Kartėlį nežymiai numalšino V.Pavilonis, kuris po juvelyrinio komandos draugo perdavimo pataikė iš dviejų taškų zonos, tačiau po pusvalandžio kovos intrigos salėje jau nebuvo – 50:75.

Paskutinė dvikovos dalis tebuvo formalumas, kurioje „Hidraulinėms Sistemoms“ reikėjo stebuklingo šuolio į priekį, šalia kurio greta privalėjo žengti ir sėkmė. Tiesa „Gealan“ nuo pirmųjų minučių nesuteikė varžovams iliuzijų ir neleido atgauti pasitikėjimo savo jėgomis. Kėlinio pradžioje dukart iš toli driokstelėjo M.Barzda (52:81), o po kurio laiko E.Ročio ir R.Viščinio duetas padidino sostinės krepšininkų atotrūkį iki rekordinės, 32 taškų ribos (56:88). Paskutinėmis dvikovos minutėmis „Gealan“ leido sau šiek tiek atsipalaiduoti ir tuo netruko pasinaudoti ne itin pažįstamoje padėtyje atsidūrę „Hidraulinių Sistemų“ krepšininkai. Nors Kauno ekipa rungtynes ir baigė šiek tiek geriau ir sušvelnino nepadorų skirtumą, tačiau nuaidėjus finalinei sirenai vistiek turėjo žemai lenkti galvą prieš „Gealan“. Galutinis rungtynių rezultatas – 68:92.

Darius Mikalčius („Gealan“):

Žvelgiant į rezultatą – rungtynės buvo pakankamai lengvos, bet išliejote daug prakaito, daug kraujo. Kokie žaidimo elementai nulėmė tokią užtikrintą pergalę?

„Iš tikrųjų priešininkai nesitikėjo, kad mes taip puikiai startuosime. Įkrito pora tritaškių ir mes iš karto atitrūkome. Berods 3:13. Jie pasirodė pasimetę, o mes pagavome bangą ir jau po pirmojo kėlinio turėjome dviženklę persvarą. Ir vėliau nenustojome bėgti ir tas greitas puolimas leido mums beveik pasidvigubinti pranašumą prieš pertrauką. Antroje žaidimo pusėje praktiškai beliko tik jį išlaikyti ir tą sėkmingai padarėme.“

Vitalijus Kirilovas („Hidraulinės Sistemos“):

Varžovai šiandien buvo ne itin mandagūs svečiai. Nuo pat pradžių jie ėmė dominuoti aikštėje ir įkrėtė Jums į kailį. Kodėl šios rungtynės klostėsi taip prastai?

„Sakyčiau, kad galbūt buvo ilgoka pertrauka po reguliaraus sezono ir visi žaidėjai buvo kažkaip apsiraminę, emocijos atslūgusios ir nebuvo to tokio sportinio pykčio. Be to ir nesusirinkome visi. Būtų buvę vieni iš pagrindinių mūsų žaidėjų, tai garantuočiau rimtesnę kovą. O šiaip vaikinukai gerai pasilakstė pirmadienio popietę ir pamatėme, kad dar yra kur tobulėti.“

„Gealan“ pergalės kalviais buvo R.Viščinis (23 tšk., 7 atk. k., 5 rez. p., 5 per. k., 2 bl., 30 naud. b.), T.Lukoševičius (17 tšk.), E.Ročys (15 tšk., 8 atk. k., 7 išpr. pr.), V.Braziulis (13 tšk.), V.Stefanovič (11 tšk.), M.Barzda (9 tšk.) ir A.Palinavičius (4 tšk., 12 atk. k.).

„Hidraulinių Sistemų“ gretose išsiskyrė M.Šumlinskas (19 tšk., 13 atk. k.,), M.Kudakas (12 tšk., 7 rez. p.), M.Markevičius (10 tšk.), S.Klimkevičius (9 tšk.), M.Petrauskas (7 tšk., 8 atk. k.) ir T.Gudaitis (7 tšk.).

Ši pergalė išvedė vilniečius į priekį „Dipolio“ taurės turnyre 1-0.

Dienos rungtynės: „Rapala“ ‒ „Hidraulinės sistemos“ (2016 kovo 03 d., ketvirtadienis, 13:32 val.)Dienos rungtynės: „Ryterna“ ‒ „Hidraulinės sistemos“ (2020 vasario 05 d., trečiadienis, 15:57 val.)Dienos rungtynės: „Vieningas Kaunas“ ‒ „Hidraulinės sistemos“ (2016 vasario 02 d., antradienis, 14:39 val.)Dienos rungtynės: „SD Ranga“ ‒ „Hidraulinės sistemos“ (2018 kovo 06 d., antradienis, 14:06 val.)Dienos rungtynės: „Callcredit“ ‒ „Hidraulinės sistemos“ (2016 sausio 28 d., ketvirtadienis, 15:47 val.)Dienos rungtynės: „Tie geresni“ ‒ „Hidraulinės sistemos“ (2019 sausio 23 d., trečiadienis, 14:41 val.)Dienos rungtynės: „Artstone“ ‒ „Hidraulinės sistemos“ (2020 rugsėjo 21 d., pirmadienis, 08:31 val.)Dienos rungtynės: KM „Žalgiris“ 2004 ‒ „Hidraulinės sistemos“ (2020 spalio 06 d., antradienis, 18:35 val.)Dienos rungtynės: KK „Kauno Partizanai“ ‒ „Hidraulinės sistemos“ (2016 sausio 03 d., sekmadienis, 12:53 val.)Dienos rungtynės: „emobilus & SK Mattas“ ‒ „Hidraulinės sistemos“ (2015 kovo 27 d., penktadienis, 14:40 val.)