IKI DUGNO vs SK DAINAVA (54:58)C LYGA » Sezoninės rungtynės (1 turas)
2009 lapkričio 24 d., Antradienis, 19:00 val. @ Vydūno vidurinė mokykla, Šiaurės pr. 57, Kaunas LT-49264

"SK Dainava" turėjo vargo su "Iki Dugno" jaunimu

2009 lapkričio 24 d., Antradienis, 20:45 val., peržiūros: 5087

Antradienio vakarą "Iki Dugno" ekipa savo aikštėje priėmė "SK Dainava" krepšininkus. Šeimininkai siekdami įrodyti, kad jų užimama vieta turnyrinės lentelės dugne yra nepelnyta privertė varžovus kaip reikiant pavargti norint iškovoti pergalę. Po atkaklios ir kupinos emicijų kovos svečiai šventė sudėtingą pergalę prieš pogrupio autsaiderius rezultatu 54:58.

Pirmasis rungtynių ketvirtis prasidėjo taikliu „Iki Dugno“ žaidėjoTado Čiužo dvitaškiu. „SK Dainavos“ atsakas buvo trys Eriko Rakicko taškai. Šeimininkai buvo ryžtingai nusiteikę pakovoti dėl antrosios pergalės šiame sezone. Du sėkmingi Ritauro Rakausko reidai į varžovų baudos aikštelę, vienas taiklus Audriaus Žuvininko dvitaškis ir rezultatas tapo 9:3 „Iki Dugno“ komandos naudai. „SK Dainavos“ gretose komandos taškų sausrą nutraukė dar viena sėkminga Eriko Rakicko ataka 9:5. Panašu, kad sėkmingas vieno iš komandos lyderių žaidimas išjudino ir likusius ekipos žaidėjus. Po taiklaus Andriaus Lapinsko tolimo šūvio skirtumas sumažėjo iki minimumo 11:10. „Iki Dugno“ ekipos vidurio puolėjui realizavus vieną baudos metimą iš dviejų skirtumas tarp komandų padidėjo iki dviejų taškų 12:10. Jau kitos atakos metu „SK Dainava“ galėjo išlyginti rezultatą, po to kai prie baudų metimo linijos stojo Algimantas Radzevičius, tačiau abi žaidėjo mestos baudos buvo netaiklios. Šeimininkų komandos lyderis R.Rakauskas dar kartą surado kelią varžovų krepšio link ir padidino savo ekipos pranašumą iki 4 taškų 14:10. Tačiau svečiai kėliniui baigiantis sugebėjo atstatyti status kvo varžybose po to kai pasižymėjo Algimantas Radzevičius ir Erikas Rakickas 14:14. Atkaklus pirmasis rungtynių kėlinys žadėjo įdomią dvikovą per likusius tris kėlinius.

„SK Dainava“ antroko kėlinio pradžioje atrado tikrus puolimo lyderius, kurie išjudino visą ekipos puolimo mašiną. Du kartus iš eilės atakas sėkmingai užbaigė Erikas Rakickas, o jo komandos draugas Andrius Lapinskas pelnė du taškus bei pridėjo tritaškį. Svečių laimėta atkarpa 9:0 pasiuntė šeimininkus į nokdauną. „Iki Dugno“ komandai pirmuosius taškus antrajame ketvirtyje galiausiai pelnė Mindaugas Ginetas 16:23 „SK Dainava“ priekyje. Likusi nerezultatyvaus kėlinio dalis vyko apyligiai. Šeimininkai sugebėjo įmesti 5 taškus, o svečiai atsakė keturiais Justino Kazlausko taškais. Po pirmosios rungtynių pusės 21:27 „SK Dainava“ priekyje.

Antroji rungtynių pusė prasidėjo panašiai kaip ir antrsis ketvirtis – „SK Dainava“ skėlė dar vieną antausį savo jauniesiems varžovams. Martynas Kaulakys pelnė dvitaškį, o ekipos draugas Andrius Lapinskas tarsi pabrėždamas, kad pirmieji jo du tritaškiai nebuvo atsitiktiniai tris kartus iš eilės atakas pabaigė pasiųsdamas kamuolį iš trijų taškų zonos. Šeimininkai į šį varžovų spurtą sugebėjo atsakyti tik vienu taikliu Mindaugo Gineto dvitaškiu 23:38. Tačiau dar buvo anksti dėlioti taškus ant „i“ ir sakyti, kad šiose rungtynėse jau viskas aišku. Po nesėkmingai prasidėjusios kėlinio pradžios „Iki Dugno“ ekipa vis tik surado savajį žaidimą. Įvairiapusiškai puldami, jie pademonstravo, kad komandos puolimo arsenalas nesibaigia vien sėkmingu Ritauro Rakausko žaidimu po krepšiu. Šeimininkai surengę spurtą 12:0, kurio metu Ritauras Rakauskas pelnė du taškus, bei po tritaškį ir dvitaškį pridėjo Martynas Masaitis ir Tadas Čiužas. Po šios atkarpos skirtumas tarp komandų ištirpo iki 3 taškų 35:38. Visiškai sustojusį „SK Dainavos“ puolimą kiek išjudino Eriko Rakicko dvitaškis 35:40. Tačiau, pakiliai rungtyniauti pradėjusių šeimininkų tai nė kiek nesutrikdė. Ritauras Rakauskas pelnė komandai dar keturis taškus, o jo ekipos draugas Martynas Masaitis pridėjo du ir po ilgos pertraukos „Iki Dugno“ vėl priekyje 41:40. Per kiek daugiau nei 5 minučių atkarpą šeimininkai įmetė 18 taškų, tuo tarpu „SK Dainava“ pelnė tik 2 taškus. Nors kėlinio paskutinėmis sekundėmis Justinas Kazlauskas ir sumetė abi baudas bei grąžino savo komandai minimalią persvarą 41:42, tačiau akivaizdžiai prieš paskutinįjį ketvirtį liko dar daug neatsakytų klausimų.

Lemiamą ketvirtąjį kėlinį „Iki Dugno“ jaunieji krepšininkai pradėjo taip pat sėkmingai kaip ir užbaigė trečiąjį. Surengę spurtą 7:2, kurio metu Audrius Žuvininkas pelnė keturis taškus, o Mindaugas Ginetas pridėjo du su varžovo pražanga 48:44. Tačiau svečiai savo gretose surado gelbėjimosi ratą. Juo tapo Andrius Lapinskas. Žaidėjas inicijavo savo ekipos spurtą 10:0, kurio metu pats krepšininkas pelnė 7 taškus iš eilės, o Martynas Kaulakys pridėjo tritaškį 48:54. Po šio sėkmingo spurto „SK Dainava“ vėl išjungė savo puolimo mašiną. Bedantis puolimas ir bevaisės pastangos ką nors padaryti po varžovų krepšiu paliko vilties „Iki Dugno“ krepšininkams. Tačiau sutrikusius varžovus jie nesugebėjo deramai nubausti dėl prasto baudų pataikymo. Keturias iš eilės baudas pro šalį metė Mindaugas Ginetas. Vis tik, intrigą šeimininkai sugrąžinti sugebėjo. Taiklų tolimą šūvį paleido Martynas Masaitis sumažindamas komandos atsilikimą iki 3 taškų 51:54. Šeimininkai viso kėlinio metu pavyzdingai gindamiesi ir tik kartą pažeidę taisykles, tiksint paskutinėms sekundėms susidūrė su problema – po jų pražangų varžovai vis negaudavo teisės mesti baudų metimų. Galiausiai peržengę keturių komandinių pražangų limitą jie mesti baudos metimų pasiuntė Eriką Rakicką. „Iki Dugno“ komandos sprendimas prasižengti būtent prieš šį krepšininką pasiteisino. „SK Dainavos“ žaidėjas prametė abi baudas. Tačiau vien netaiklių varžovų baudos metimų šeimininkams buvo maža. Norėdami ką nors pakeisti jie patys turėjo surengti sėkmingą ataką. Nepavykus užpulti varžovų krepšio „Iki Dugno“ žaidėjai neleistinai sustabdė Andrių Lapinską. Krepšininkas šaltakraujiškai sumetė abi baudas ir atrodė, kad padėjo galutinį tašką. Tačiau tokia išvada buvo kiek skubota. Vos „Iki Dugno“ žaidėjams išsimetus kamuolį iš už šoninės linijos ir likus žaisti 3 sekundes Martynas Masaitis paleido taiklią tolimą „bombą“ į „SK Dainavos“ krepšį iš maždaug aštuonių metrų bei sugrąžino minimalią intrigą 54:56. Vėl pražanga ir vėl du baudos metimai. Šį kartą prie baudų metimo linijos stojo Martynas Kaulakys. Krepšininkas sumetė abi baudas ir nebepaliko jokių vilčių šeimininkams. Galutinis rungtynių rezultatas 54:58.

Po rungtynių kalbintas „SK Dainava“ strategas Justinas Virbickas sakė: „Trūko komandos lyderių, trečiajame kėlinyje šiek tiek atsipalaidavome, o vėliau susikaupėme, lemiamu momentu pataikėme baudas ir laimėjome“. Juokais paklaustas treneris ar kalbėdamas apie nerungtyniavusius komandos lyderius jis turi omenyje save J.Virbickas atsake: „Ne, kitus lyderius (juokiasi). Keli žaidėjai gripuoja. Net šiose varžybose buvo žaidėjų, kurie žaidė sirgdami“. Treneris pasidalino ir savo mintimis apie varžovų žaidimą: „Varžovai susirinko pilnu sąstatu, kovėsi iki galo“.

„Iki dugno“ komandos treneris Andrius Kmita po varžybų taip pat pasidalino mintimis: „Rungtynių gale neįmetėme baudų ir pralaimėjome, būtume įmetę ir laimėję. Du kartus prametėme iš po krepšio. Didelį klaidų skaičių nulėmė patirties stoka. Žaidėjai dar jauni, todėl dažnai klysta . Tačiau jau matosi, kad jie pradeda žaisti“. Treneris paklaustas kaip pavyko trečiajame kėlinyje varžovų turėtą 15 taškų persvarą ne tik panaikinti, tačiau ir persverti rezultatą savo naudai: „Mes galime daug ką, buvome labai užsivedę. Ši komanda gali nugalėti pirmą turnyrinės lentelės komandą ir tuo pačiu gali pralaimėti autsaideriams. Šios dienos varžovai buvo lygūs mums“.

„Iki Dugno“ ekipoje išsiskyrė Ritauras Rakauskas 16 taškų ir 11 atkovotų kamuolių, Martynas Masaitis 15 taškų ir 9 aktovoti kamuoliai.

„SK Dainava“ gretose sėkmingiausiai rungtyniavo Andrius Lapinskas 26 taškai ir 7 atkovoti kamuoliai, Erikas Rakickas 15 taškų ir 8 atkovoti kamuoliai, Justinas Kazlauskas 8 taškai ir net 9 rezultatyvūs perdavimai.

"SK Dainava" sezoną pradėjo pergalingai (2009 spalio 25 d., sekmadienis, 17:59 val.)"SK Dainava" nugalėjo "Robotukų armiją" ir žengia į "C" lygos "Iššukio" taurės pusfinalį (2010 kovo 25 d., ketvirtadienis, 22:47 val.)"Grizliai" sudraskė "Iki dugno" komandą (2009 lapkričio 10 d., antradienis, 20:43 val.)Prienų "Vėjas" lengvai nugalėjo "Iki dugno" komandą (2010 kovo 07 d., sekmadienis, 20:42 val.)"Prienų Vėjas" užtikrintai "nupūtė" "Iki Dugno" komandą (2010 sausio 05 d., antradienis, 20:54 val.)"SK Dainava" namuose nugalėjo "KK Snaiperiai" komandą ir pateko į ketvirtfinalį (2010 kovo 16 d., antradienis, 21:50 val.)"Amentia ad Astra" ir toliau palieka "Iki dugno" komandą be pergalių (2010 vasario 16 d., antradienis, 20:40 val.)"SK Dainava" su kaupu atsirevanšavo "Colts" ekipai (2010 vasario 02 d., antradienis, 22:55 val.)"SK Dainava" savo varžovus palaužė tik ketvirtame kėlinyje (2010 sausio 10 d., sekmadienis, 21:59 val.)"SK Dainava" pasiekė nelengvą pergalę (video) (2010 sausio 26 d., antradienis, 22:07 val.)