VAIŠVYDAVA vs KAUNO KVARCAS (66:64)C LYGA » Sezoninės rungtynės (2 turas)
2010 sausio 26 d., Antradienis, 20:45 val. @ Vaišvydavos vidurinė mokykla, Vaišvydo g. 28, Kaunas LT-45486

"Vaišvydava" rungtynių pabaigoje išsaugojo įgytą persvarą ir nugalėjo "Kauno kvarcą"

2010 sausio 26 d., Antradienis, 23:14 val., peržiūros: 5891
Sausio 26 dieną, Vaišvydavos vidurinės mokyklos sporto salėje, rungtyniavo "C" lygos F grupės komandos: namuose žaidę "Vaišvydavos" krepšininkai ir svečiai "Kauno kvarcas". „C“ lygos F grupėje šios komandos pergalių iškovoję dar nebuvo. „Vaišvydava“ buvo pralaimėję keturis kartus, o „Kauno kvarcas“ tris. Pirmame ture abi komandos buvo iškovoję po šešias pergales. Rungtynes geriau pradėjo „Vaišvydava“. Pirmame ketvirtyje šeimininkai buvo išsiveržę į priekį 12:6. Iki ketvirčio pabaigos „Vaišvydava“ dar trim taškais padidino persvarą ir laimėjo pirmą kėlinį rezultatu 19:10. Antrame ketvirtyje jau geriau žaidė „Kauno kvarcas“. Svečiai pamažu mažino persvarą ir po dviejų kėlinių pralaiminėjo tik dviem taškais (29:27). Trečio kėlinio pirmoje pusėje spurtavo „Vaišvydava“ ir komandas vėl skyrė devyni taškai (39:30). Nors „Kauno kvarcui“ buvo pavykę sumažinti persvarą iki keturių taškų, kėlinį jie pralaimėjo dešimt (49:39). Ketvirtame kėlinyje aikštėje vėl vyko atkakli kova. Nuo pat kėlinio pradžios „Kauno kavrcas“ mažino skirtumą. Vėliau šeimininkam buvo pavykę ją padidinti iki septynių (56:49). „Kauno kvarcas“ gale varžybų rado jėgų vėl priartėti, bet sėkmė lydėjo „Vaišvydava“, kuri laimėjo rezultatu 66:64. Po keturių pralaimėjimų iš eilės „Vaišvydavai“ pavyko iškovoti pirmą pergalę F grupėje, o „Kauno kvarcas“ pralaimėjo ketvirtą kartą iš eilės ir liko kol kas be pergalių F grupėje.

Ginčo kamuolį atkovojo „Vaišvydava“, tačiau netrukus suklydo. Pirmi varžybose taškus pelnė „Kauno kvarcas“ (0:2). D.Neverauskas („Vaišvydava“) rezultatą išlygino (2:2). R.Baliūnas („Kauno kvarcas“) sužaidus tris minutes vėl išvedė svečius į priekį (2:4). Po penkių taškų be atsako, 7:4 pirmavo „Vaišvydava“, bet M.Krūvelis penktą varžybų minutę sumažino persvarą iki vieno taško (7:6). Komandos darė daug klaidų, ypač „Kauno kvarco“ komanda. „Vaišvydava“ žaidė aktyviai puolime, todėl dažnai išprovokuodavo varžovų pražangas. Tris atakas šeimininkų žaidėjai pirmo kėlinio viduryje stojo prie baudų metimų linijos. Baudų metimais jie pelnė penkis taškus ir padidino persvarą iki šešių (12:6). Likus trim minutėm su puse, pirmos minutės pertraukėlės paprašė „Vaišvydava“. „Kauno kvarcas“ sumažino šeimininkų persvarą iki dviejų taškų likus dviem su puse minutės iki kėlinio pabaigos (12:10). Ketvirtį taikliu tritaškiu ir dviem taikliais dvitaškiais baigė „Vaišvydava“. Po pirmo kėlinio 19:10 šeimininkų naudai.

Antrą ketvirtį spurtu 2:9 pradėjo „Kauno kvarcas“ ir sužaidus keturias minutes kėlinyje pralaiminėjo tik vienu tašku (20:19). Tada taikliu tritaškiu A.Linkus („Vaišvydava“) padidino šeimininkų persvarą iki keturių (23:19). Likus trim minutėm iki kėlinio pabaigos, po ilgos pertraukos į priekį išsiveržė „Kauno kvarcas“ (23:24). Dar vienas taiklus šeimininkų tritaškis sugrąžino jiem persvarą (26:24). Netrukus L.Stanislovaitis („Kauno kvarcas“) vėl rezultatą išlygino (26:26). Kėlinio paskutinę minutę pelnytas V.Balenko („Vaišvydava“) dvitaškis, leido šeimininkam pirmauti po dviejų kėlinių rezultatu 29:27.

Trečią kėlinį, lyg po poilsio antrame, vėl geriau pradėjo „Vaišvydava“. Jie spurtavo rezultatu 10:3 ir sužaidus dvi su puse minutės pirmavo devyniais taškais (39:30). Penkias minutes komandom sunkiai sekėsi pelnyti taškus, bet tą atkarpą geriau sužaidė „Kauno kvarcas“. Pataikę du dvitaškius ir baudos metimą, svečiai vėl sumažino šeimininkų persvarą iki keturių taškų (39:35). Paskutines tris kėlinio minutes komandos žaidė daug rezultatyviau. Dviejų su puse minučių atkarpą rezultatu 8:2 laimėjo „Vaišvydava“ ir likus pusei minutės pirmavo jau 10 taškų skirtumu. Abi komandos dar po vieną ataką baigė taikliais dvitaškiais, o sužaidus tris kėlinius 49:39 pirmavo „Vaišvydava“.

Per pirmas dvi ketvirto kėlinio minutes, svečiai sumažino varžovų persvarą iki keturių taškų (49:45). Persvarą iki septinių taškų, po taiklaus M. Vainiaus dvitaškio ir tritaškio, vėl padidino „Vaišvydava“ (54:47). Sužaidus pusę kėlinio komandas skyrė tik du taškai (56:54). V.Rupšys („Vaišvydava“) taikliu tolimu metimu padidino savo komandos persvarą iki penkių (59:54). Likus trim su puse minutės, šešiais taškais pirmavo „Vaišvydava“ 62:56. Tada atkarpą puikiai sužaidė „Kauno kvarco“ krepšininkai: R.Baliūnas pelnė dvitaškį, dvi atakas iš eilės L.Stanislovaitis užbaigė taikliais dvitaškiais su varžovo pražanga. Svečių žaidėjui nepavyko pataikyti vieno baudos metimo, bet tai nesutrugdė „Kauno kvarcui“ išsiveržti į priekį 62:63. Likus iki kėlinio pabaigos minutei ir 40 sekundžių, dviem taikliais baudų metimais M.Vainius („Vaišvydava“) sugrąžino persvarą šeimininkam (64:63). L.Stanislovaitis („Kauno kvarcas“) turėjo galimybę vėl išvesti savo komandą į priekį, bet pataikė vieną baudos metimą iš dviejų (64:64). Likus mažiau nei minutei, taikliu dvitaškiu V.Rupšys („Vaišvydava“) vėl į priekį išvedė šeimininkus (66:64). Rungtynių kulminacija įvyko likus šešiom sekundėm iki kėlinio pabaigos. „Vaišvydavos“ žaidėjas D.Neverauskas prametė abu baudų metimus. M.Krūvelis („Kauno kvarcas“) pabandė išplėšti svečiam pergalę mesdamas tritaškį iš sunkios padėties, bet jo metimas buvo netaiklus. Rungtynės baigėsi rezultatu 66:64.

Trenerių komentarai

„Vaišvydava“: „Labai sunkios varžybos. Nežinau, ar čia taip nusiteikę buvom, ar kas… Metimai nekrito ir gynybos išvis beveik nebuvo. Labai sunkios… Gerai, kad galas varžybų pasisekė, nieko ir nepridursi daugiau.“
„Kauno kvarcas“: „Pralošėm svarbias varžybas. Kas galą geriau, protingiau sužaidė, tas ir laimėjo. Dar bus atsakomosios, žiūrėsim kaip ten bus. Laimi komanda, pralaimi treneris. Patys daug tokių varžybų esame laimėję, o šį kart pajutom ką reiškia tokias pralaimėti.“

„Vaišvydava“: M.Vainius 21, V.Rupšys 13, N.Bijaminas 10
„Kauno kvarcas“: L.Stanislovaitis 27, R.Baliūnas 9, A.Zadorožnyj 9, T.Čiuplys 9

"Vaišvydava" nesunkiai nugalėjo "Studentiją" (2009 gruodžio 15 d., antradienis, 22:38 val.)"Vaišvydava" lengvai nugalėjo "Colts" komandą (2009 gruodžio 22 d., antradienis, 22:46 val.)"Ekodora" namuose įveikė "Kauno kvarcą" (2010 vasario 08 d., pirmadienis, 23:43 val.)Vaišvydavoje po atkaklios ir permainingos kovos nugalėjo "Ekodora" (2010 kovo 02 d., antradienis, 23:08 val.)"Vaišvydavai" sezonas baigtas, "Baltvesa" keliauja į ketvirtfinalį (2010 kovo 13 d., šeštadienis, 17:59 val.)Rungtynėse, panašiose į "muštynes" nugalėjo "Sporto fėja&IVnet.lt" (2009 spalio 27 d., antradienis, 00:04 val.)Intriguojančioje kovoje sėkmė lydėjo "Kauno Kvarcą" (2009 gruodžio 23 d., trečiadienis, 22:34 val.)"Vaišvydava" užbombardavo varžovus tritaškiais ir iškovojo pergalę (2009 spalio 27 d., antradienis, 23:08 val.)"Vaišvydava" atsirevanšavo "Sporto Fėja & IVnet.lt" komandai (2010 vasario 23 d., antradienis, 22:40 val.)"Kaunas" lengvai nugalėjo "Kauno kvarco" komandą (2010 sausio 23 d., šeštadienis, 17:09 val.)