Veiverių „Amberis“ vs SK „Neveronys“ (76:84)C lyga, „ALT reklama“ pirmenybės » Sezoninės rungtynės (2 turas)
2015 gruodžio 21 d., Pirmadienis, 19:00 val. @ Kauno kolegija (mažoji salė), Pramonės pr. 20, Kaunas, LT-50387

Po pertraukos prabudę SK „Neveronys“ atėmė pergalę iš „Veiverių Amberio“

2015 gruodžio 21 d., Pirmadienis, 22:02 val., peržiūros: 1485

Gruodžio 21-ąją dieną, pirmadienį, Kauno Kolegijos salėje įvyko „C“ lygos „ALT reklama“ pirmenybių Didžiosios taurės K pogrupio mačas tarp aikštės šeimininkų statusą turėjusio „Veiverių Amberio“ ir svečių rolėje buvusių SK „Neveronių“.

Pirmosiomis susitikimo minutėmis ekipos žengė koja kojon, tačiau dar pirmoje ketvirčio pusėje porą tritaškių įsūdė P.Glaniauskas ir išvedė „Veiverių Amberį“ į priekį 4 taškų skirtumu (10:6). Antroje kėlinio pusėje svečiai toliau diktavo savo sąlygas, surinko dar 6 taškus be atsako ir nutolo 8 taškų skirtumu (16:8). Blykstelėjęs E.Jašinskas pelnė 5 taškus ir pjovė deficitą iki 3 taškų (16:13), bet į tai „Veiverių Amberis“ atsakė dar vienu spurtu 6:0 ir priartėjo prie dviženklio pranašumo ribos (22:14). Paskutinėmis sekundėmis SK „Neveronys“ minimaliai sumažino atsilikimą ir po pirmųjų 10 minučių komandas skyrė 8 taškai – 22:14.

Antrojo ketvirčio pradžioje kunkuliavo atkakli kova ir rezultato skirtumas svyravo tarp vienženklės ir dviženklės ribos. Dar dukart iš toli driokstelėjęs P.Glaniauskas ir padidino aikštės šeimininkų atotrūkį iki 11 taškų (32:21), tačiau tuomet sužibo E.Jurgaičio žvaigždė. Šis aukštaūgis iniciavo spurtą 0:7 ir sušvelnino nuostolius iki 4 taškų (32:28). Antroje kėlinio dalyje apie save vėl priminė „Veiverių Amberio“ taikliarankiai, kurie tris kartus nuginklavo oponentų gynybą ir po spurto 11:2 svečių deficitas šoktelėjo iki 13 taškų (43:30). Pirmosios dvikovos pusės tiesiojoje žaidimas išsilygino ir atstumas tarp ekipų keitėsi vos vienu kitu žingsneliu. Įpusėjus rungtynėms „Veiverių Amberis“ išlaikė savo pusėje 12 taškų persvarą ir po dviejų kėlinių pirmavo rezultatu 49:37.

Po didžiosios pertraukos komandos beveik 2 minutes mėgino pelnyti pirmuosius taškus. Pirmiesiems tai pavyko padaryti „Veiverių Amberio“ krepšininkams, kurių gretose tritaškį realizavo T.Raguckas ir padidino skirtumą iki 15 taškų (52:37). Visgi, tuomet aikštelės šeimininkų puolimas prigeso, o SK „Neveronys“ pajuto savo žaidimo ritmą, šovė į priekį spurtu 0:11 ir prisikasė iki 4 taškų (52:48). Po itin sudėtingo A.Švelnio dvitaškio su pražanga „Veiverių Amberio“ atotrūkis ištirpo iki ranka pasiekiamo (54:51), bet R.Puikio bei P.Glaniausko tandemas šiek tiek stabilizavo padėtį (58:51). Kėlinio finiše įsismaginę SK „Neveronys“ toliau diktavo savo sąlygas, paskutinę ketvirčio atkarpą baigė spurtu 4:15 ir 4 G.Purausko taškai prieš lemiamą dvikovos dalį sukrovė SK „Neveronims“ šiokį tokį bagažą – 62:66.

Ketvirtojo ketvirčio starte „Veiverių Amberiui“ toliau sunkiai sekėsi prisiminti sėkmingo žaidimo formule ir šios ekipos padėtis po truputį komplikavosi. Beveik 4 minučių atkarpą svečiai laimėjo rezultatu 2:9 ir atsiplėšė į priekį dviženkliu pranašumu (64:75). Aikštės šeimininkų viltis pamėgino atgaivinti dar du tritaškius smeigęs P.Glaniauskas (72:80), o rungtynių pabaigoje dar 4 taškus be atsako surinko T.Raguckas, tačiau ištiksėjus laikui, 8 taškų persvara išliko SK „Neveronių“ rankose. Galutinis dvikovos rezultatas – 76:84.

Giedrius Purauskas (SK „Neveronys“):

Rungtynes pradėjote kažkokie užmigę ir pirmoje rungtynių pusėje nebuvote panašūs į save. Tik po didžiosios pertraukos pavyko prabusti. Kas lėmė tą prabudimą?

„Visų pirma atėjome nenusiteikę ir apšilinėjome tik su vienu kamuoliu. Tai daug ką pasako. Atėjom su mintimi, kad lengvai laimėsime, bet varžovai stengėsi, o mums nesisekė, žaidėme pavieniui ir išsibarstę. Antroje pusėje pradėjom kovoti, o varžovai pavargo. Jie žaidė beveik be keitimų. Bet šaunuoliai vyrai. Jie tikrai kovojo pradžioje. Ne kaip mes.“

Nerijus Baltrušaitis („Veiverių Amberis“):

Gerai pradėjote rungtynes ir pirmoje pusėje diktavote savo sąlygas. Kas pasikeitė antroje pusėje?

„Manyčiau, kad pavargome. Šiandien turėjome mažai žaidėjų ant suolo ir tikrai negausiai susirinkome. Turbūt nuovargis daugiausiai ir prisidėjo prie to, kad šiandien pralaimėjome.“

SK „Neveronių“ pergalės kalviais buvo E.Jurgaitis (26 tšk., 32 naud. b.), A.Švelnys (24 tšk., 5 rez. p., 5 išpr. pr.), E.Jašinskas (20 tšk., 10 atk. k., 3 bl.), G.Purauskas (9 tšk.), U.Drulia (2 tšk., 6 atk. k.) ir J.Virbickas (2 tšk.).

„Veiverių Amberio“ gretose išsiskyrė P.Glaniauskas (32 tšk., 7 atk. k., 37 naud. b.), G.Žilinskas (14 tšk., 18 atk. k.), R.Puikys (12 tšk., 6 atk. k.), T.Raguckas (9 tšk.) ir S.Pažėra (9 tšk., 5 išpr. pr.).

„C“ lygos „ALT reklama“ pirmenybėse SK „Neveronys“ pasiekė ketvirtąją pergalę iš tiek pat galimų (4-0). „Veiverių Amberio“ padėtis kardinaliai priešininga – visos keturios nesėkmės (0-4).

SK „Neveronys“ nesunkiai pratęsė pergalių seriją (2015 gruodžio 10 d., ketvirtadienis, 00:04 val.)Komandiškai žaidę SK „Neveronys“ neturėjo vargo dvikovoje su „Randeriu“ (2015 lapkričio 13 d., penktadienis, 22:15 val.)Arti keturgubio dublio buvęs Mangirdas Knyšius atvedė Birštono SC „Olimpą“ į pergalę prieš Veiverių „Amberį“ (2016 sausio 08 d., penktadienis, 23:10 val.)Nuo pirmųjų minučių priekyje įsitvirtinę „Kėdainiai“ susitvarkė su „Veiverių Amberiu“ (2016 sausio 03 d., sekmadienis, 19:16 val.)SK „Neveronys“ nugalėjo „Kėdainių“ ekipą (2016 sausio 31 d., sekmadienis, 18:56 val.)BC „Gazuotas pienas“ nepaliko vilčių Veiverių „Amberiui“ (2016 sausio 11 d., pirmadienis, 21:42 val.)United ‒ „Alta transportas“ neturėjo vargo su Veiverių „Amberiu“ (2016 vasario 16 d., antradienis, 00:44 val.)SK „Neveronys“ buvo negailestingi Birštono SC ‒ „Olimpui“ (2016 sausio 04 d., pirmadienis, 22:49 val.)Birštono SC ‒ „Olimpas“ palaužė ir toliau be pergalių likusį Veiverių „Amberį“ (2016 vasario 05 d., penktadienis, 22:50 val.)SK „Neveronys“ bevargo susitvarkė su Baltijos „Mirtini pingvinai“ (2015 spalio 26 d., pirmadienis, 20:24 val.)