Birštono SC ‒ „Olimpas“ vs United ‒ „Alta transportas“ (119:123)C lyga, „ALT reklama“ pirmenybės » Sezoninės rungtynės (2 turas)
2015 gruodžio 04 d., Penktadienis, 20:00 val. @ Birštono gimnazija, Kęstučio g. 29, Birštonas, LT-59210

United ‒ „Alta transportas“ iš Birštono išsivežė fantastišką pergalę

2015 gruodžio 05 d., Šeštadienis, 00:50 val., peržiūros: 1897

Penktadienį, gruodžio 4 dieną, Birštono gimnazijos sporto salėje įvyko „C“ lygos, Didžiosios taurės rungtynės tarp K pogrupio komandų – vietos Birštono SC ‒ „Olimpo“ bei svečių United ‒ „Alta transportas“. Rungtynes sėkmingiau pradėjo svečiai, kurie jau po kelių minučių turėjo įgiję dviženklį pranašumą. Visgi, Birštono ekipai pavyko išlyginti rezultatą pasibaigus pirmajam kėlinukui. Antrajame kėlinyje viskas klostėsi gan panašiai. Trečiajame jau iniciatyvą į savo rankas paimė birštoniečiai, kurie įgavo gan solidų pranašumą. Visgi, ketvirtajame kėlinyje „Olimpas“ neteko vieno komandos lyderių M. Knyšiaus, kuris išnaudojo savo pražangų rezervą ir tuo pasinaudojo „United ‒ „Alta transportas“ ekipa, kuri pasivijo varžovus, o po to fantastišku metimu ir išplėšė pratęsimą. Pratęsimo metu komandos žaidė apylygiai, tačiau lemiamu metu D. Gudeliausko vedina „United ‒ „Alta transportas“ komanda iškovojo tikrai įsimintiną pergalę.

Pirmasis kėlinys prasidėjo gan rezultatyviais komandų išpuoliais, nei viena komanda nerodė didelio noro stengtis gynyboje. Tai galbūt buvo palanku svečiams, kurie kėlinio viduryje spurtavo 17:2 bei įgavo jau solidų dviženklį pranašumą. Tuomet komandos apsikeitė keliomis sėkmingomis atakomis, bet kėlinio pabaiga priklausė Birštono ekipai, kurie pirmąjį ketvirtį užbaigė 11:0 spurtu bei išlygino rezultatą – 27:27. Antrajame kėlinyje situacija klostėsi gan panašiai. Dėka taiklių tolimų metimų, svečiai vėl nutolo nuo savo varžovų ir turėjo solidų aštuonių taškų atotrūkį, bet tuomet įsišaudė ir Birštono ekipos tolimoji artilerija. O.Brazdžionis pataikė tris taiklius tolimus metimus kelių atakų atkarpoje bei leido savo ekipai švelninti rezultatą pasibaigus pirmajai rungtynių pusei. Po pirmosios rungtynių dalies rezultatas buvo 52:55.

Trečiasis kėlinukas prasidėjo komandų žaidimu taškas į tašką. Pagrinde, komandos keitėsi sėkmingomis atakomis ir tik vieną kartą svečių ekipai pavyko užbaigti dvi atakas paeiliui be varžovų atsako. Tačiau tuomet koją pakišo galbūt nuovargis, o gal šiaip netaiklūs metimai “United ‒ „Alta transportas“ ekipai. Didžiąją rungtynių dalį turėję pranašumą savo rankose, jie leido šeimininkų ekipai spurtuoti 24:6 ir tuo pačiu spurtu užbaigti kėlinį. Taigi, po trijų kėlinių viskas apsivertė aukštyn kojomis ir Birštono SC ‒ „Olimpas“ turėjo solidų 14 taškų atotrūkį – 86:72. Iš po šalto dušo prabudę svečiai ketvirtąjį kėlinį pradėjo 12:3 spurtu bei sugrąžino intrigą į šias rungtynes. Vėliau komandos keitėsi sėkmingomis atakomis, tad skirtumas per daug ir nepakito. Tuomet birštoniečiams pavyko sužaisti sėkmingą atkarpėlę, kurią jie laimėjo 8:2 ir įgavo jau 12 taškų atotrūkį. Visgi, bėda buvo ta, kad Birštono ekipos vienas lyderių M.Knyšius užsidirbo penktąją asmeninę pražangą. Tuo kaip mat pasinaudojo „United ‒ „Alta transportas“ ekipa, kuri pelnė septynis taškus be atsako, o vėliau sumažino atsilikimą iki dviejų taškų. Likus daugmaž šešioms sekundėms, šeimininkų ekipos žaidėjas O.Brazdžionis stojo prie baudų metimo linijos ir turėjo progą galimai išplėši pergalę savo ekipai, tačiau jis pataikė tik vieną baudos metimą ir taip suteikė šansą svečiams. Visas rungtynes pro šalį tritaškius mėtęs J.Grigaras, smeigė tolimą nuo lentos, kuris leido išlyginti rezultatą. Taigi, komandos buvo priverstos žaisti pratęsimą. Po keturiasdešimties minučių rezultatas švieslentėje degė toks – 106:106.

Pratęsimo metu komandos per daug gynyboje nesistengė, kadangi nenorėjo užsidirbti bereikalingų pražangų, kurios tik padėtų jų varžovams. Didžiąją pratęsimo dalį Birštono ekipa buvo priekyje ir turėjo dviejų taškų pranašumą. Visgi, likus žaisti apie minutę, D.Gudeliauskas pataikė tolimą metimą, kuris leido jo komandai įgyti minimalų pranašumą. Visgi, kitoje aikštelės pusėje O.Brazdžionis pataikė dvitaškį ir sugrąžino minimalų pranašumą namų komandai. Tuomet tas pats D.Gudeliauskas pataikė dar vieną taiklų tolimą metimą bei užklupo varžovus išsimetant kamuolį iš užribio ir perimė kamuolį. Pastarasis sumetė du baudos metimus bei taip padėjo tašką šiose rungtynės. „United ‒ „Alta transportas“ iškovojo tikrai įspūdingą pergalę, rezultatu 119:123.

J.Grigaras („United ‒ „Alta transportas“):
„Visų varžybų metu, asmeniškai man, nekrito metimai, bet vis tiek visada tikėjau, kad kažkada įmesiu, tai įmečiau paskutinę ketvirto kėlinio sekundę. Už varžovus galbūt turim daugiau patirties tokiose atkakliose varžybose.“

V.Kapačinskas (Birštono SC ‒ „Olimpas“):
„Pritrūko proto. Turėjom solidų pranašumą ir jį išbarstėm. Turėjau tokią nuojautą, kad atsipalaiduosim… Aišku ir priešininkams pasisekė. Nuo lentos įkrito metimas, kuris leido išlyginti rezultatą.“

Birštono SC ‒ „Olimpas“: Osvaldas Brazdžionis – 27 tšk. (18 atk. kam., 11 rezult. perd.), Mindaugas Knyšius – 22 tšk. (6 rezult. perd.), Airidas Tkačiovas – 21 tšk., Tadas Miliūnas – 17 tšk. (11 atk. kam.), Justinas Tamošiūnas – 16 tšk.

United ‒ „Alta transportas“: Linas Vėlavičius – 40 tšk. (12 atk. kam., 6 rezult. perd., 9 išpr. praž.), Mindaugas Daraškevičius – 30 tšk. (14 atk. kam.), Donatas Gudeliauskas – 25 tšk. (8 rezult. perd., 6 perimt. kam., 6 išpr. praž.), Povilas Grikštas – 17 tšk., Jonas Grigaras – 11 tšk.

United – „Alta transportas“ ekipa grupes rungtynes užbaigė pergale. (2016 vasario 22 d., pirmadienis, 23:16 val.)United ‒ „Alta transportas“ po permainingos kovos palaužė „Kaišiadorių“ ekipą. (2015 lapkričio 22 d., sekmadienis, 00:09 val.)United ‒ „Alta transportas“ neturėjo vargo su Veiverių „Amberiu“ (2016 vasario 16 d., antradienis, 00:44 val.)United ‒ „Alta transportas“ sutriuškino „Grizlius“ ir žengė į aštuntfinalį (2016 kovo 14 d., pirmadienis, 00:11 val.)United ‒ „Alta transportas“ nesunkiai susidorojo su „Grizliais“ (2016 kovo 08 d., antradienis, 22:22 val.)„United ‒ Alta Transportas“ puolimo uraganas parbloškė „Buritus“ (2015 gruodžio 06 d., sekmadienis, 21:00 val.)United ‒ „Alta transportas“ be gailesčio sutriuškino „ASU“ krepšininkus (2015 lapkričio 12 d., ketvirtadienis, 22:48 val.)„United ‒ Alta transportas“ privertė SK „Neveronis“ suklupti pirmą kartą sezone (2016 sausio 24 d., sekmadienis, 20:29 val.)„United ‒ Alta transportas“ neturėjo jokio vargo su „Lapėmis“ (2015 lapkričio 18 d., trečiadienis, 00:20 val.)„Ragai“ po sunkios kovos palaužė United ‒ „Alta transportas“ ekipą. (2015 lapkričio 15 d., sekmadienis, 22:11 val.)