Lituanica vs A. S. K. „Persvara“ (69:70)C lyga, „ALT reklama“ pirmenybės » Sezoninės rungtynės (2 turas)
2015 gruodžio 17 d., Ketvirtadienis, 20:30 val. @ Kauno kolegija (mažoji salė), Pramonės pr. 20, Kaunas, LT-50387

Atsitiesusi „Lituanica“ nesugebėjo įgelti A.S.K. „Persvarai“

2015 gruodžio 17 d., Ketvirtadienis, 22:36 val., peržiūros: 1353

Gruodžio 17-ąją dieną, ketvirtadienį, Kauno Kolegijos salėje įvyko „C“ lygos „ALT reklama“ pirmenybių Mažosios taurės P pogrupio mūšis tarp savo aikštėje žaidusios „Lituanicos“ ir svečių teisėmis atvykusių A.S.K. „Persvaros“ krepšininkų.

Pirmoji rungtynių minutė praėjo be rezultatyvių atakų, tačiau netrukus komandos įsivažiavo ir kurį laiką vyko atkakli kova. Dar pirmoje ketvirčio pusėje D.Paulavičiaus ir D.Maciulevičiaus tikslių metimų dėka „Lituanica“ įsiveržė į priekį (7:4), o po poros minučių pirmasis minėtas žaidėjas pridėjo dvitaškį su pražanga ir aikštės šeimininkai atitrūko 6 taškais (12:6). Vis dėlto, kėlinio tiesiojoje A.S.K. „Persvara“ išsijudino ir paskutinėmis minutėmis draskė oponentų gynybą. Paskutinių 3 minučių atkarpą svečiai laimėjo rezultatu 2:10 ir ne tik panaikino turėtą deficitą, bet ir po M.Satkevičiaus dvitaškio nusvėrė dvikovos svarstykles savo pusėn – 14:16.

Antrojo kėlinio starte A.S.K. „Persvara“ kurį laiką išliko priekyje, bet netrukus „Lituanica“ surinko 5 taškus be atsako ir perėmė pirmaujančiųjų estafetę (21:20). Kelias minutes vyko kova taškas į tašką ir pranašumas buvo tai vienos, tai kitos ekipos rankose. Po jau antrojo R.Miliausko tritaškio šiame „Lituanica“ džiaugėsi 2 taškų atotrūkiu (26:24), tačiau antroje kėlinio pusėje varžovai šturmavo aikštės šeimininkų krepšį. Įsismaginę A.S.K. „Persvaros“ krepšininkai diktavo sąlygas aikštėje, šovė į priekį spurtu 0:9 ir atitrūko rezultatu 26:33, o vėliau pratęsė laimėtą atkarpą iki 5:16 ir nutolo 9 taškų skirtumu (31:40). „Lituanicos“ padėtį paskutinėmis sekundėmis šiek tiek sušvelnino R.Miliauskas ir įpusėjus mačui A.S.K. „Persvara“ tenkinosi 7 taškų pranašumu – 33:40.

Po didžiosios pertraukos ekipos apsikeitė taikliais dvitaškiais (35:42), tačiau po kurio laiko A.S.K. „Persvaros“ komanda surinko 5 taškus be atsako ir sutvirtino savo pozicijas iki dviženklės ribos (35:47). Dar pirmoje kėlinio pusėje „Lituanica“ susiėmė į rankas, ėmė mažinti nuostolius ir spurtas 6:0 braukė atstumą perpus (43:49). Tiesa, tuomet prabilo V.Narbutas, kuris realizavo porą tritaškių, pelnė 7 taškus paeiliui ir vėl padidino skirtumą iki dviženklio (45:56). D.Kvitkos blykstelėjimas grąžino 6 taškų skirtumą (50:56), bet paskutinis žodis trečiajame ketvirtyje priklausė V.Juknevičiui, kuris paskutinę sekundę pasiuntė tolimą metimą į aikštės šeimininkų krepšį ir padėjo A.S.K. „Persvarai“ prieš lemiamą susitikimo dalį susikrauti 9 taškų bagažą – 50:59.

Ketvirtojo kėlinio pradžia A.S.K. „Persvarai“ klostėsi itin nesėkmingai. Pirmųjų 5 minučių atkarpoje svečiai šaudė pro šalį iš visų pozicijų, prametė visus 4 baudų metimus ir pirmuosius taškus pelnė tik kėlinio viduryje. Tuo tarpu A.Okulič – Kazarino ir D,Paulavičiaus tandemas pridėjo į savo komandos kraitį 6 taškus ir sumažino skirtumą iki ranka pasiekiamo (56:59). Atsigavę po šio šalto dušo A.S.K. „Persvaros“ krepšininkai po U.Petrausko tolimo šūvio susigrąžino 6 taškų pranašumą (58:64), bet „Lituanica“ ir toliau nenurimo. Dar viena laimėta atkarpa 7:0 leido aikštelės šeimininkams panaikinti deficitą ir po A.Okulič – Kazarino dvitaškio, likus žaisti beveik 2,5 minutės, rungtynių svarstyklės nusviro į kitą pusę (65:64). Be klaidų nuo baudų metimo linijos atakuodamas S.Pakalniškis dukart į priekį vedė A.S.K. „Persvarą“ (65:66; 67:68), tačiau ir „Lituanica“ turėjo savo kozirių. Likus žaisti apie minutę, D.Paulavičius atstatė pusiausvyrą (68:68), tačiau už poros atakų V.Juknevičius pakreipė įvykius svečiams naudinga linkme (68:70). Pražanga sustabdytas D.Paulavičius realizavo tik 1 iš 2 baudos metimą ir paliko priešininkams minimalią persvarą (69:70). Greita pražanga sustabdytas A.S.K. „Persvaros“ žaidėjas abu kartus metė pro šalį ir suteikė realų šansą varžovams iškovoti pergalę. Paskutinės atakos metu „Lituanica“ susikūrė dvi progas metimams, tačiau abu jie skriejo pro šalį ir dramatišką pergalę rezultatu 69:70 pasiekė A.S.K. „Persvara“.

Vytautas Juknevičius (A.S.K. „Persvara“):

Rungtynių viduryje sužaidėte tikrai neblogą atkarpą, kuri leido įgyti dviženklį pranašumą. Vis dėlto, pabaigoje varžovai pasivijo Jus ir vos nenugvelbė pergalės iš panosės. Kas leido ją išsaugoti savo rankose?

„Prasileidome, nes vienas mūsų pagrindinis žaidėjas išėjo po pirmojo kėlinio. Tai daug ką lėmė. Varžovai pastatė zoninę gynybą ir tą darė gan gerai, o mes nepataikėm tritaškių. Pradžioje gan neblogai pataikėme, bet vėliau trūko taiklių tritaškių. Dar padarėme keletą klaidų ir varžovai prisivijo. Tai susidėjo ir gavosi taip, kad turėjome įtemptas rungtynes. O lemiamas faktorius pabaigoje, sakyčiau, kad galbūt ir sėkmė buvo.“

Domas Paulavičius („Lituanica“):

Viduryje rungtynių paleidote varžovus į priekį, bet vėliau pavyko atkurti intrigą ir grįžti į kovą dėl pergalės. Ko pritrūko iki teigiamo rezultato?

„Pritrūko galbūt Fortūnos pabaigoje. Nesumečiau lemiamų baudų metimų ir dėl to tiesiog neištraukėme rungtynių. Varžovai tikrai nebuvo stipresni ir manau, kad galėjome juos įveikti. Gal pabaigoje buvome per daug atsipalaidavę, ne maksimaliai susikaupę ir dėl to pralaimėjome.“

A.S.K. „Persvarą“ į pergalę vedė S.Pakalniškis (17 tšk., 8 išpr. pr.), V.Juknevičius (13 tšk.), V.Narbutas (11 tšk.), U.Petrauskas (11 tšk.), M.Satkevičius (6 tšk.), E.Liungas (6 tšk.) ir A.Ratkevičius (4 tšk., 10 atk. k., 5 rez. p.).

„Lituanicos“ gretose išsiskyrė D.Paulavičius (21 tšk., 11 atk. k., 30 naud. b.), D.Kvitka (17 tšk., 5 rez. p.), A.Okulič – Kazarinas (9 tšk.), R.Miliauskas (8 tšk.) ir S.Navickas (6 tšk., 11 atk. k.).

„C“ lygos „ALT reklama“ pirmenybių Mažojojoje taurėje A.S.K. „Persvara“ iškovojo antrąją pergalę iš tiek pat galimų (2-0). Tuo tarpu „Lituanicai“ ši nesėkmė nutraukė trijų iš eilės laimėjimų seriją (3-1).

„Lituanica“ įveikė A. S. K. „Persvara“ ekipą (2016 sausio 17 d., sekmadienis, 22:27 val.)„Nebajeris“ gan nesunkiai įveikė A. S. K. „Persvarą“ (2016 sausio 24 d., sekmadienis, 22:51 val.)„ASU“ ketvirtame kėlinyje įveikė A. S. K. „Persvarą“ (2016 sausio 07 d., ketvirtadienis, 20:59 val.)Vien „Komanda X“ kovingumo nepakako ‒ į aštunfinalį keliauja A.S.K. „Persvara“ (2016 kovo 08 d., antradienis, 22:51 val.)„Hidraulinės sistemos“ nukovė A. S. K. „Persvara“ (2015 lapkričio 20 d., penktadienis, 23:31 val.)„Lituanica“ be didesnio vargo įveikė „Randerio“ ekipą. (2016 sausio 29 d., penktadienis, 21:29 val.)„Baltic Transline“ antroje rungtynių pusėje įveikė A.S.K. „Persvara“ ekipos pasipriešinimą (2015 lapkričio 08 d., sekmadienis, 16:54 val.)Puikiai startavusi „Lituanica“ pranoko „MRU VSF“ (2015 gruodžio 03 d., ketvirtadienis, 23:03 val.)Antroje rungtynių pusėje „MRU VSF“ turėjo pripažinti A.S.K.Persvara pranašumą (2015 gruodžio 20 d., sekmadienis, 21:58 val.)Prastai krepšį atakavę ir daug kartų klydę Kleboniškio „Vilkai“ nusileido A. S. K. „Persvara“ ekipai (2016 sausio 06 d., trečiadienis, 03:01 val.)