Veiverių „Amberis“ vs Birštono SC ‒ „Olimpas“ (71:83)C lyga, „ALT reklama“ pirmenybės » Sezoninės rungtynės (2 turas)
2016 sausio 08 d., Penktadienis, 20:30 val. @ A. Sabonio krepšinio centras (I salė), Pašilės g. 41, Kaunas, LT-51358

Arti keturgubio dublio buvęs Mangirdas Knyšius atvedė Birštono SC „Olimpą“ į pergalę prieš Veiverių „Amberį“

2016 sausio 08 d., Penktadienis, 23:10 val., peržiūros: 1143

Sausio 8 dieną, penktadienį, įvyko C lygos „ALT reklamos“ pirmenybių, antrojo turo, didžiosios taurės, K pogrupio rungtynės tarp aikštės šeimininkų – Veiverių „Amberio“ bei svečių statusą turėjusių – Birštono SC „Olimpo“ komandų. Tiesioginių oponentų dvikoje, po itin atkaklios kovos, Birštono SC „Olimpas“, puikiai ketvirtajame kėlinyje individualiai žaidusių Mangirdo Knyšiaus ir Tado Miliūno dėka, išplėšė pergalę prieš šeimininkų komanda rezultatu 71-83.

Jau nuo pat rungtynių pradžios aikštelėje virė kova taškas į tašką. Vis dėl to, penktąją rungtynių minutę, svečiams iš Birštono, po kelių sėkmingų atakų puolime pavyko atitrūkti (6:13). Veiverių „Amberis“ svečiams ilgai neleido džiaugtis kiek saugesne persvara – iki kėlinio pabaigos likus trim minutėm komandas skyrė tik vienas taiklus tolimas metimas (12:15). Kėlinį užbaigę du taiklūs T. Miliūno baudos metimai leido svečiams įgyti penkių taškų persvarą – 14:19.

Antrojo kėlinio pradžioje iniciatyva į savo rankas ir vėl perėmė šeimininkai. Sužaidus tris minutes tarp komandų beveik atsistatė pusiausvyra (21:22). Birštono SC „Olimpo“ komandą antrajame kėlinyje į priekį vedė T.Miliūnas, o tuo tarpu Veiverių „Amberio“ komandoje sėkmingai žaidė S.Pažėra, kas lėmė, jog nei viena, nei kita komanda negalėjo perimti iniciatyvos į savo rankas. Prieš didžiąją pertrauką skirtumas tarp komandų buvo vos trys taškai – 32:35.

Vos tik prasidėjus trečiajam kėliniui svečiai pabandė atitrūkti – po K. Juškevičiaus ir J. Tamošiūno taiklių metimų, Birštono SC „Olimpas“ įgijo septynių taškų persvarą (32:39). Vis dėl to, tas pats S.Pažėra ir vėl ėmėsi iniciatyvos ir tai davė vaisių – iš svečių pranašumo beliko vos trys taškai (38:41). Prie S. Pažėros prisijungus ir M. Juodžiui šeimininkų komanda, pirmą kartą šiose rungtynėse, įsiveržė į priekį (47:45). Išvaistytą komandos persvara buvo lyg ženklas M. Knyšiui, jog atėjo laikas ne tik sėkmingai perdavinėti kamuolį komandams draugams, kovoti dėl atšokusių kamuolių, tačiau ir pradėti rinkti taškus – įžaidėjas kėlinį užbaigė taikliu tritaškiu metimu ir prasiveržimu iš po krepšio su varžovo pražanga. Prieš lemiamą ketvirtį – trapi Birštono SC „Olimpo“ persvara – 49:51.

Lemiamame ketvirtyje šeimininkai atrodė išsaugoję daugiau jėgų ir ganėtinai lengvai perėmė iniciatyvą į savo rankas. Po sužaistų kiek daugiau nei trijų minučių Veiverių „Amberis“ pabėgo didesniu nei vieno metimo skirtumu (63:57). Jau kai atrodė, jog vos šešiese žaidusiams svečiams nebeužteks jėgų, M.Knyšius ir vėl pelnė du taškus su varžovo pražanga, penkioliktąjį tašką rungtynėse pelnė J.Tamošiūnas ir komandas vėl skyrė vos vienas taškas (63:62). Šeimininkų komanda iš visų jėgų stengėsi neleisti varžovams grįžti į rungtynes, tačiau puikią atkarpą sužaidė T.Miliūnas. Keturi jo taškai iš eilės leido svečiams ir vėl įsiveržti į priekį (65:66), o jau kitoje atakoje M.Juodis smeigė šaltakraujišką tritaškį metimą (68:66). Tuomet tas pats svečių puolėjas T.Miliūnas, po netaiklaus komandos draugo metimo, atsikovojo kamuolį puolime ir pelnė du taškus su varžovo pražanga. Tiesa, nuo baudų metimo linijos žaidėjo ranka sudrebėjo. Likus žaisti keturias minutes rezultatus tapo lygus (68:68). Svečiai apsigynę nuo R. Puikio bandymo pataikyti iš toli, patys smeigė tritaškį metimą – pasižymėjo fenomenalias rungtynes žaidęs M.Knyšius (68:71). Veiverių „Amberis“ sutriko, pradėjo mesti neparuoštus metimus, o šaltakraujiškai žaidęs M. Čepulionio ir M. Knyšio tandemas realizavo vieną metimą po kito. Po dar vieno tolimo M. Knyšiaus metimo rungtynių nugalėtojas tapo aiškus (68:77). Paskutinę rungtynių minutę Veiverių „Amberis“ galutinai nuleido rankas ir nė nemėgino išsigelbėti – švieslentėje degęs galutinis rungtynių rezultatas rodė Birštono SC „Olimpo“ pranašumą – 71:83.

Birštono SC „Olimpo“ vyr. treneris Vidas Kapačinskas po rungtynių paklaustas apie tai kodėl šios rungtynės jam sukėlė tiek daug emocijų, pripažino, jog nebuvo visiškai patenkintas auklėtinių žaidimu:

Žaidėjai nebuvo nusiteikę judėti. Laimėjimo priežastis, jog truputėlį pradėjo judėti, tiek gynyboje, tiek puolime, nes norėjo stovėdami išlošti rungtynes.

Tuo tarpu Veiverių „Amberio“ žaidžiančiojo trenerio Nerijaus Baltrušaičio kalboje jautėsi apmaudas:

Turbūt, kad blogiau pasirodėm. Nežinau iš tikro. Trūksta mums kažko ir tiek. Jėgų, susižaidimo. Neįsivaizduoju, sunku labai kažką pasakyti. Ko gero, tai labiausiai susižaidimo trūksta, mažai renkasi, mažai susirenka. Nežinau, neįsivaizduoju. Net nelabai turiu ką ir pakomentuoti. Pralošėm ir tiek.

Veiverių „Amberis“: Saimonas Pažėra – 20 tšk. (5 rezult. perd., 9 išpr. praž.), Martynas Juodis – 17 tšk., Rokas Puikys – 13 tšk.

Birštono SC ‒ „Olimpas“: Mangirdas Knyšius – 29 tšk. (10 atk. kam., 8 rezult. perd., 5 perimt. kam., 10 išpr. praž.), Tadas Miliūnas – 25 tšk. (11 atk. kam.), Justinas Tamošiūnas – 17 tšk. (5 rezult. perd.), Mantas Čepulionis – 10 tšk.

Birštono SC ‒ „Olimpas“ palaužė ir toliau be pergalių likusį Veiverių „Amberį“ (2016 vasario 05 d., penktadienis, 22:50 val.)„Buritus“ ketvirtame kėlinyje įrodė pranašumą prieš Veiverių „Amberį“ (2016 sausio 29 d., penktadienis, 21:46 val.)Po pertraukos prabudę SK „Neveronys“ atėmė pergalę iš „Veiverių Amberio“ (2015 gruodžio 21 d., pirmadienis, 22:02 val.)Birštono SC ‒ „Olimpas“ ekipa iškovojo nelengvą pergalę prieš „Kauno technikos kolegija“. (2016 kovo 09 d., trečiadienis, 19:58 val.)Taškų lenktynėse „Kaišiadorys“ aplenkė Veiverių „Amberį“ (2015 lapkričio 11 d., trečiadienis, 23:41 val.)Bištono SC „Olimpas“ pasiekė pergalę nerezultatyviuose varžybose. (2015 spalio 27 d., antradienis, 00:06 val.)„Birštono SC „Olimpas“ neturėjo vargo su „Lejuotransa“ (2015 lapkričio 07 d., šeštadienis, 10:55 val.)BC „Gazuotas pienas“ nepaliko vilčių Veiverių „Amberiui“ (2016 sausio 11 d., pirmadienis, 21:42 val.)SK „Neveronys“ laimėjo ketvirtfinalio seriją prieš Birštono SC „Olimpas“ komandą. (2016 balandžio 02 d., šeštadienis, 00:20 val.)Birštono SC ‒ „Olimpas“ įtikinamai įveikė „Elektromontuotoją“ (2015 spalio 21 d., trečiadienis, 21:53 val.)