Laipsniai vs Green Death (65:73)C lyga, „ALT reklama“ pirmenybės » Atkrintamosios rungtynės, Aštuntfinalis
2016 kovo 13 d., Sekmadienis, 20:00 val. @ J. Dobkevičiaus progimnazija, V. Čepinskio g. 7, Kaunas, LT-46257

Varžovų lyderį neutralizavusi „Green Death“ komanda aštuntfinalio serijoje įsiveržė į priekį

2016 kovo 13 d., Sekmadienis, 22:00 val., peržiūros: 1075

Kovo 13 dieną, sekmadienį, įvyko „ALT reklamos“ C lygos, mažosios taurės, pirmosios aštuntfinalio rungtynės tarp aikštės šeimininkų – „Laipsnių“ bei svečių statusą turėjusių – „Green Death“ komandų. Šių ekipų kelias iki aštunfinalio gerokai skyrėsi – „Laipsniai“, užimdami pirmąją vietą mažosios taurės M pogrupyje gavo tiesioginį kelialapį į aštunfinalį, o tuo tarpu „Green Death“ šešioliktfinaly žaidė su „MRU VSF“ komandos žaidėjais ir tik dėl geresnio taškų santykio prasibrovė į aštunfinalį („Green Death“ 53-58 “MRU VSF”; “MRU VSF” 63-84 „Green Death“). Nors šioje dvikoje formaliais favoritais laikyti ir buvo galima „Laipsnių“ ekipą, tačiau puikiai paruošę namų darbus „Green Death“ žaidėjai sugebėjo palaužti šeimininkus rezultatu 65:73 ir aštuntfinalio serijoje iki dviejų pergalių įsiveržė 0-1. Antrosios šios poros aštuntfinalio rungtynės jau rytoj, 19 valandą 10 minučių

Rungtynes kur kas sėkmingiau pradėjo šeimininkai. Sužaidus beveik keturias minutes jie buvo priekyje jau dviženkle taškų persvara (12:2). Vis dėl to, kantriai gynyboje dirbę ir po truputį ledus puolime pralaužę svečiai ėmė mažinti savo atsilikimą. Po taiklaus I.Konovalenko tritaškio metimo, skirtumas tarp komandų buvo jau vos tik trys taškai (14:11). S. Banaičio ir M. Liepos tritaškių dėka, „Laipsnių“ ekipa ir vėl truktelėjo į priekį (20:12). Likus žaisti kiek daugiau nei minute pirmajame kėlinyje, P.Aleksonis smeigė jau antrąjį tritaškį šiose rungtynėse, o paskutine kėlinio sekunde, per varžovo rankas įmetė ir trečiąjį, itin sudėtingą tolimą metimą. Po pirmojo kėlinio nežymi „Laipsnių“ ekipos persvara – 20:18.

Antrajame ketvirtyje užvirė kova taškas į tašką. Sužaidus beveik tris minutes, M.Liepa taikliu dvitaškiu metimu dar kartelį išvedė savo ekipą į priekį (25:23). Komandoms apsikeitus keliomis nerezultatyviomis atakomis, A.Grabauskas pirmasis nutraukė komandų taškų badą. Pataikydamas tolimą metimą, pirmą kartą šiose rungtynėse, leido savo komandai įgyti pranašumą (25:26). Tiesa, nors tai ir truko labai neilgai, nes A.Jurkšaitis pelnė keturis taškus iš eilės, tačiau tas pats A.Grabauskas įmetė dar vieną tolimą metimą ir vėl atstatė minimalų savo ekipos pranašumą (28:29). Antroje kėlinio pusėje komandos ir toliau žaidė labai lygiai – įsiverždavo į priekį tai viena, tai kita ekipa. Likus žaisti minute ir dvidešimt sekundžių, P.Aleksonis pataikė jau ketvirtąjį savo tolimą metimą rungtynėse ir taip išvedė savo ekipą į priekį trimis taškais, tačiau A.Jurkšaitis paskutinėje kėlinio atakoje pataikė dvitaškį ir taip sumažino savo komandos atsilikimą. Prieš ilgają rungtynių pertrauką, rungtynių rezultatas 35:36 rodė minimalią „Green Death“ ekipos persvarą.

Trečiajį kėlinį sėkmingiau pradėjo „Laipsnių“ ekipa, kuri sužaidus dvi minutes kėlinyje, įgijo penkių taškų persvarą (46:41). „Green Death“ ekipa nepasidavė ir surengė mini spurtą 0-6 bei taip išlygino kėlinio rezultatą (46:47). Jau kitoje atakoje R.Žalys įmetė tritaškį metimą, tačiau kėlinio viduryje, po D. Grušausko dvitaškio, rezultatas ir vėl buvo lygus (49:49). Per likusias penkias šio kėlinio minutes, labai gerai gynyboje dirbę svečiai, leido varžovams įmesti tik du taškus,o tuo tarpu patys sugebėjo įmesti devynis. Nuskambėjus švilpukui reiškiančiam trečiojo kėlinio pabaigą, „Green Death“ pirmą kartą šiose rungtynėse buvo priekyje didesniu nei vieno metimo skirtumu. „Laipsnių“ deficitas prieš ketvirtąjį kėlinį siekė septynis taškus – 51:58.

Ketvirtojo kėlinio pradžia buvo daug palankesnė svečiams. Komandos niekaip nesugebėjo sėkmingai užpulti beveik tris minutes, o pirmasis ketvirtojo kėlinio taškų kraitį atidarė A.Grabauskas pataikęs tolimą metimą. Nors A.Jurkšaitis kitoje atakoje atsakė dvitaškiu metimu, tas pats A.Grabauskas kitoje atakoje įmetė jau ketvirtąjį savo tritaškį šiose rungtynėse (53:64). Lemiamame ketvirtyje komandos ir toliau dažniau metė pro šalį nei tai darė taikliai, o tai buvo itin palanku „Green Death“ ekipai. Likus žaisti tris minutes, L.Palivanas dvitaškiu metimu sumažino savo ekipos atsilikimą iki dešimties (59:69), tačiau M.Čižas ir V.Valksmanas įmetė labai svarbius dvitaškius metimus ir svečių komandos pranašumas šiose rungtynėse tapo rekordinis (59:73). Panašu,kad šie žaidėjų metimai ir padėjo tašką rungtynėse. Nors šeimininkų žaidėjai iš visų jėgų dar bandė mažinti atsilikimą, tačiau laiko buvo likę tiesiog per mažai. Galutinis rungtynių rezultatas 65:73 rodė „Green Death“ ekipos pranašumą.

Po laimėtų rungtynių, „Green Death“ ekipos treneris Dalius Grušauskas, puse komandos nuopelnų atidavė vienam žaidėjui:

Šiandien buvom susikaupę, žinojom jų vieną žmogų, kurį reikia užsidengti, nes jis įmeta daug taškų, pastatėm savo geriausią gynėją prieš jį, o jis savo darbą šiandien atliko puikiai. Realiai manau, kad pusė pergalės lėmė jis, o visą kitą tiesiog žaidėm kaip komanda, stengėmės, nes žinojom, kad reikia laimėti ir laimėjom.

Tuo tarpu „Laipsnių“ ekipos treneris Artūras Jankevičius rungtynių komentuoti nepanoro.

„Laipsniai“: Marius Liepa – 18 tšk., Aurimas Jurkšaitis – 14 tšk. (6 rezult. perd., 5 išpr. praž.), Rokas Žalys – 13 tšk.

„Green Death“: Petras Aleksonis – 23 tšk. (5 rezult. perd.), Andrius Grabauskas – 12 tšk., Dalius Grušauskas – 9 tšk. (10 atk. kam.)

Puiki rungtynių pradžia nulėmė „Green Death“ komandos pergalę (2016 sausio 04 d., pirmadienis, 22:17 val.)„Green Death“ po atkaklios kovos palaužė „KMAIK“ (2015 gruodžio 08 d., antradienis, 00:10 val.)„Green Death“ vos neprisižaidė su „Ragų“ penketuku (2016 sausio 11 d., pirmadienis, 22:37 val.)Antroje rungtynių pusėje dominavę „Laipsniai“ įveikė „Green Death“ ir išlygino serijos rezultatą (2016 kovo 14 d., pirmadienis, 22:03 val.)„Green Death“ antroje rungtynių pusėje palaužė „BK Centre ‒ 2“ (2016 sausio 27 d., trečiadienis, 23:35 val.)„Green Death“ atsirevančavo varžovams ir žengė į aštunfinalį (2016 kovo 07 d., pirmadienis, 22:39 val.)„Laipsniai“ eliminavo „Green Death“ ir žengia toliau (2016 kovo 21 d., pirmadienis, 00:50 val.)„Green Death“ antroje rungtynių pusėje palaužė Baltijos „Mirtinus pingvinus“ (2015 lapkričio 23 d., pirmadienis, 22:21 val.)Net 19 taškų deficitą panaikinę „KMAIK“ krepšininkai sugebėjo palaužti „Green Death“ ekipą (2016 vasario 01 d., pirmadienis, 22:05 val.)„Dumblas“ nesunkiai susitvarkė su „Green Death“ (2015 lapkričio 02 d., pirmadienis, 22:25 val.)