Nebajeris vs Lituanica (68:67)C lyga, „ALT reklama“ pirmenybės » Sezoninės rungtynės (2 turas)
2016 vasario 21 d., Sekmadienis, 15:30 val. @ A. Sabonio krepšinio centras (I salė), Pašilės g. 41, Kaunas, LT-51358

Įtemptame mače „Nebajeris“ palaužė „Lituanicą“

2016 vasario 21 d., Sekmadienis, 22:34 val., peržiūros: 1319

Vasario 21-ąją dieną, sekmadienį, A.Sabonio krepšinio centre įvyko „C“ lygos „ALT reklama“ pirmenybių Mažosios taurės P pogrupio mūšis tarp namuose žaidusio „Nebajerio“ ir svečių rolėje buvusios „Lituanicos“.

Nu pat susitikimo pradžios komandos neketino nusileisti viena kitai. Po apsikeitimo dvitaškiais „Nebajeris“ pelnė 4 taškus ir atitrūko (6:2), tačiau netrukus sulaukė varžovo atsako 0:5 ir viskas pakrypo svečiams naudinga linkme (6:7). M.Krūvelio bei R.Sadausko sėkmingi išpuoliai vedė į priekį aikštės šeimininkus, bet priešingoje barikadų pusėje „Nebajerio“ krepšį iš toli terorizavo G.Šuklevičius ir trintis tarp komandų išliko (14:14). Pora tolimų šūvių leido „Nebajeriui“ atsiplėšti didžiausiu skirtumu šiame kėlinyje (20:14), tačiau paskutinis žodis pirmajame ketvirtyje priklausė D.Maciulevičiaus vedamai „Lituanicai“. Minėtas krepšininkas papildė savo ekipos kraitį 4 taškais ir po 10 minučių kovos atstumas tarp komandų tebuvo 2 taškai – 20:18.

Antrojo kėlinio starte „Lituanica“ atstatė pusiausvyrą (20:20), o netrukus G.Šuklevičius nusvėrė susitikimo svarstykles savo komandos naudai (20:22). Ne gana to, įsismaginę svečiai dar pirmoje kėlinio pusėje pratęsė sėkmingą pasirodymą, pridėjo dar 6 taškus ir po spurto 2:10, 6 taškų atotrūkiu jau džiaugėsi „Lituanica“ (22:28). Visgi, ilgainiui „Nebajeris“ vėl pajuto savojo žaidimo skonį ir ėmė artėti. 4 R.Sadausko taškai išlygino rezultatą (29:29), o R.Petrolio dvitaškis sugrąžino persvarą aikštelės šeimininkų pusėn (31:29). „Nebajerio“ nelaimei, išlaikyti pranašumo savo rankose iki didžiosios pertraukos šiai ekipai nepavyko. Paskutinę pirmosios rungtynių pusės atkarpą „Lituanica“ laimėjo rezultatu 2:7 ir įpusėjus dvikovai pirmavo rezultatu 33:36.

Po pertraukos įsisiūbavusi „Lituanica“ sutvirtino savo pozicijas iki 7 taškų (35:42), bet R.Sadausko tikslių atakų dėka „Nebajeris“ neatsiliko (40:42). Vis dėlto, aikštelės šeimininkai visą kėlinį laikėsi užnugaryje ir tenkinosi besivejančių role. Nors kurį laiką rezultato skirtumas išliko pakankamai trapus ir „Lituanica“ buvo ranka pasiekiama, tačiau ketvirčio tiesiojoje svečiai paspartino žingsnį. Trečiąją susitikimo dalį „Lituanica“ baigė laimėta atkarpa 4:11 ir prieš paskutinį kėlinį džiaugėsi apčiuopiamu 9 taškų pranašumu – 50:59.

Lemiamo ketvirčio pradžioje „Nebajeris“ braukė nuostolius iki 6 taškų (53:59), tačiau tuomet „Lituanicos“ snaiperiai įsūdė dvi tolimas bombas ir rezultato skirtumas pirmą kartą šios dienos rungtynėse tapo dviženklis (55:65). Vis dėlto, tuomet „Nebajeris“ sukruto ir ėmėsi reformų. M.Krūvelis atsakė dviem taikliais tritaškiais, o jo ekipa spurtavo 8:0 ir priartėjo iki 2 taškų (63:65). Įpusėjus kėliniui „Lituanica“ turėjo savo rankose 4 taškų persvarą (63:67), bet kaip paaiškėjo vėliau – tai buvo paskutinis svečių taiklus metimas šiame mače. Likus žaisti 3,5 minutės. T.Čiuplys atstatė pusiausvyrą (67:67), o netrukus tas pats žaidėjas nusvėrė rungtynių svarstykles „Nebajerio“ pusėn (68:67). Likusioje 3 minučių atkarpoje abi komandos turėjo puikių progų pasižymėti ir intriga išliko iki paskutinių sekundžių. Vis dėlto, pelnyti taškų nė vienai ekipai daugiau taip ir nepavyko ir pergalė išliko „Nebajerio“ rankose. Galutinis susitikimo rezultatas – 68:67.

Artūras Zadorožnyj („Nebajeris“):

Lygių varžovų dvikova. Rungtynių pabaiga buvo ganėtinai brokuota. Kas padėjo išlaikyti pranašumą savo pusėje?

„Kada turėjome 10 taškų deficitą, nusprendėme gintis zona. Anose dvejose rungtynėse lygiai ta pati taktika pasiteisino. Beveik visas rungtynes tiek šias, tiek praėjusias gynėmės asmeniškai, bet laiku sustodavome zona. Tai pasiteisino ir šiandien. Galbūt, jei būtume sumetę baudų metimus rungtynių eigoje, ta pergalė būtų truputį užtikrintesnė. Na bet šiandien galima sakyti neturėjome pusės savo komandos. Šios rungtynės mums kaip ir nieko nelėmė. Tiesiog kaip sužaidėme, taip sužaidėme.“

Donatas Maciulevičius („Lituanica“):

Atkaklios rungtynės. Turėjote visus kozirius savo rankose, bet kažkodėl paleidote rungtynes. Kodėl?

„Pabaigoje manau, kad metėme gerus metimus ir tą darėme laisvi. Bet nepataikėme ir tai matyt ir buvo didžiausia problema. Tik paskutinėje atakoje atlikome ne visai paruoštą metimą ir viskas.“

Nugalėtojų komandą į pergalę vedė R.Sadauskas (17 tšk., 7 atk. k.), M.Krūvelis (16 tšk., 6 atk. k., 7 rez. p.), T.Čiuplys (14 tšk.), M.Ežerskis (12 tšk.), R.Petrolis (7 tšk., 24 atk. k., 8 rez. p., 2 bl.) ir V.Čiuplys (2 tšk.).

„Lituanicos“ gretose išsiskyrė G.Šuklevičius (17 tšk., 7 atk. k.), D.Paulavičius (14 tšk., 18 atk. k., 6 išpr. pr.), A.Okulič – Kazarinas (11 tšk.), D.Maciulevičius (10 tšk., 7 atk. k., 9 rez. p.), R.Kabašinskas (6 tšk.), S.Navickas (5 tšk., 5 rez. p.) ir D.Zalobaitis (4 tšk.).

„C“ lygos „ALT reklama“ pirmenybių Mažojoje taurėje „Nebajeris“ iškovojo dešimtąją pergalę ir pogrupio varžybas baigė su dviem pralaimėjimais (10-2). „Lituanicos“ sąskaitoje aštuoni laimėjimai ir keturios nesėkmės (8-4).

„NeBajeris“ palaužė „Randerio“ ekipą (2015 gruodžio 04 d., penktadienis, 02:29 val.)„Nebajeris“ minimaliu skirtumu įveikė „Akademija“ (2015 lapkričio 10 d., antradienis, 13:29 val.)„ASU“ pasiekė revanšą prieš „Lituanicą“ (2016 vasario 04 d., ketvirtadienis, 22:43 val.)„Kauno Rami“ po permainingos kovos palaužė „Lituanica“ ekipą. (2015 spalio 22 d., ketvirtadienis, 22:45 val.)Kleboniškio „Vilkai“ nepasipriešino „Lituanica“ (2015 gruodžio 22 d., antradienis, 23:36 val.)„Ragai“ atkrintamasias pradėjo įveikdami „Lituanicą“ (2016 vasario 25 d., ketvirtadienis, 22:29 val.)Atkaklioje kovoje „Nebajeris“ įveikė „MRU VSF“ krepšininkus (2015 gruodžio 10 d., ketvirtadienis, 22:48 val.)„Nebajeris“ antroje rungtynių pusėje įveikė „Randerį“ (2016 vasario 12 d., penktadienis, 21:45 val.)„Nebajeris“ ketvirtame kėlinuke užtikrintai įveikė „ASU“ (2016 vasario 11 d., ketvirtadienis, 23:06 val.)„Nebajeris“ užtikrintai įveikė „ASU“ krepšininkus (2015 gruodžio 17 d., ketvirtadienis, 22:48 val.)