Kėdainiai & Addeco vs Lietuviški patiekalai (98:95)C lyga, „ALTreklama“ pirmenybės » Atkrintamosios rungtynės, Ketvirtfinalis
2015 kovo 15 d., Sekmadienis, 17:30 val. @ A. Sabonio krepšinio centras (II salė), Pašilės g. 41, Kaunas, LT-51358

„Kėdainiai & Addeco“ po pratęsimo įveikė „Lietuviškus Patiekalus“

2015 kovo 15 d., Sekmadienis, 20:42 val., peržiūros: 1263

Sekmadienio vakarą KKL „C“ lygos „ALT Reklamos“ pirmenybėse į ketvirtfinalio dvikovą stojo „Kėdainiai & Addeco“ ir „Lietuviški Patiekalai“. Svečiai šiose rungtynėse keletą kartų turėjo dviženklį pranašumą, tačiau to nepakako, kad įrodytų savo stiprybę. Kovingai rungtyniavę „Kėdainių & Addeco“ komandos vyrai rado jėgų savyje atsitiesti ir sugrįžti į rungtynes. Pagrindinio laiko pabaigoje šeimininkai galėjo iškovoti pergalę ir be pratęsimo, tačiau lemiamos atakos metu tam sutrukdė klaida. Papildomų penkių minučių metu aikštėje užtikrinčiau atrodė „Kėdainiai & Addeco“, tačiau paskutiniosios atakos metu „Lietuviški Patiekalai“ galėjo išplėšti dar vieną pratęsimą, tačiau svečių tolimas metimas tikslo nepasiekė ir susitikimą laimėjo „Kėdainiai & Addeco“ (98:95). Pastarieji serijoje iki dviejų pergalių pirmauja 1:0.

Rungtynes daug užtikrinčiau pradėjo „Lietuviški Patiekalai“. Jie pelnė 12 taškų, o į savo krepšį praleido tik du ir rezultatas tapo (2:12). Neilgai trukus šeimininkai atsakė spurtu 7:0 ir skirtumas tarp komandų sumenko iki trijų taškų (9:12). Kėliniui artėjant link pabaigos svečiai ir vėl atitolo (11:17). Nors „Kėdainiai & Addeco“ stengėsi varžovų nepaleisti į priekį, tačiau jie po pirmųjų dešimties žaidimo minučių įgijo 7-ių taškų persvarą (14:21).

Antrojo kėlinio pradžioje skirtumas buvo vėl sumažėjęs iki 4-ių, vėliau 5-ių taškų (20:25). Būtent tada „Lietuviški Patiekalai“ dar kartą sužaidė sėkmingą atkarpą. Po svečių spurto 3:11 skirtumas tarp ekipų šoktelėjo iki 13-os taškų (23:36). Tačiau tada šeimininkai atrodo prabudo. Jie komandinių pastangų, o labiausiai taiklių tolimų metimų dėka ėmė vytis varžovus. Kol per likusį kėlinuko laiką svečiai pelnė 7-is taškus, šeimininkai atsakė net 19 ir skirtumas prieš ilgąją pertrauką sumažėjo jau tik iki minimumo (42:43).

Trečiojo kėlinio pradžia vargu ar gerai nuteikė šeimininkus. „Lietuviški Patiekalai“ dar kartą pagavo žaidimo ritmą ir sugebėjo įgyti kiek saugesnį 9-ių taškų pranašumą (51:60). Rezultatui esant (58:66) „Kėdainiai & Addeco“ surengė dar vieną puikų spurtą 10:2 ir susitikime buvo atstatyta pusiausvyra, o visa intriga persikėlė į ketvirtąjį kėlinį (68:68).

Nors ketvirtojo kėlinio starte neženkliai atitrūko svečiai (70:73), tačiau „Kėdainiai & Addeco“ nebeleido varžovams surengti rimtesnio spurto ir nuolatos sekė įkandin. Tiek rezultatas, tiek įvykiai aikštėje sirgaliams turėjo patikti, nes viso paskutiniojo ketvirčio metu aikštėje laikėsi maksimali intriga. „Lietuviškiems Patiekalams“ pirmaujant (79:81) „Kėdainiai & Addeco“ išprovokavo varžovų pražangą ir realizavo dvi baudas (81:81). Svečių paskutinis išpuolis buvo nesėkmingas, o šeimininkai savo rankose turėjo galimybę išplėšti dramatišką pergalę. Vis tik, Kėdainiai & Addeco“ paskutinės atakos metu pasižymėti nesugebėjo ir komandoms teko žygiuoti į pratęsimą (81:81).

Nors pratęsimą energingiau pradėjo „Kėdainiai & Addeco“, tačiau jų pranašumas buvo itin trapus (83:81), (86:83). Keturi iš eilės pelnyti taškai leidžia „Lietuviškiems Patiekalams“ išsiveržti į priekį (86:87). Ilgai laukti nereikėjo ir šeimininkų atsako. Jų penki pelnyti taškai dar kartą į pirmaujančiųjų poziciją pastato „Kėdainių & Addeco“ komandą (91:87), o čia pat skirtumas išauga iki 5-ių taškų (94:89). Tačiau svečiai nepasidavė ir laimėję atkarpą 2:6 sumažino atsilikimą iki minimumo (96:95). Tačiau pražangų taktikos laikytis turėję svečiai pasiuntę prie baudų metimo linijos Einorą Stankų malonės nesulaukė ir į savo krepšį gavo dar du taškus (98:95). Paskutiniojo „Lietuviškų Patiekalų“ išpuolio metu laisvas iš toli atakavo Tadas Lukauskas, tačiau jo metimas tikslo nepasiekė ir ketvirtfinalio serijoje pirmąją pergalę iškovojo „Kėdainiai & Addeco“ (98:95).

Po rungtynių „Lietuviškų Patiekalų“ komandos treneris Karolis Ugintas sakė: „Varžovai buvo stipresni pratęsime. Jie penkias minutes sužaidė trimis taškais geriau nei mes – tiek ir reikėjo. Pas mus buvo aštuoni žaidėjai, pas varžovus irgi panašiai, todėl to nemanau, kad kiekybinis pranašumas galėjo kažką reikšti – visiškai to nevertinu. Antrose rungtynėse galima tikėtis „Lietuviškų Patiekalų“ pergalės“.

„Kėdainių & Addeco“ ekipos žaidžiantysis treneris Kęstutis Zinkus po susitikimo kalbėjo: „Pergalę manau pabaigoje galėjo lemti ir sėkmė. Paskutinį savo metimą varžovai metė laisvi, tačiau nepataikė. Galima sakyti vienas metimas ir lėmė rungtynių baigtį. Jei būtų reikėję žaisti dar vieną pratęsimą nemanau, kad būtume ištraukę, nes daug žaidėjų turėjo po keturias pražangas, o vienas ir penkias. Atkrintamosios varžybos, nebėra ko prarasti, todėl reikia stengtis. Šiandien pataikėme kelis tolimus svarbius metimus, nes tai geriausiai darome, kadangi neturime aukštų žmonių. To dėka pavyko panaikinti dviženklį skirtumą, kuriuo atsilikinėjome“.

Kėdainiai & Addeco: Tadas Lukoševičius – 34 tšk., Einoras Stankus – 32 tšk. (5 perimt. kam., 7 išpr. praž.), Dovydas Čepas – 15 tšk.

Lietuviški patiekalai: Edgaras Zaidelis – 21 tšk. (12 atk. kam., 8 išpr. praž.), Mindaugas Daraškevičius – 20 tšk., Tadas Lukauskas – 17 tšk., Martynas Gustainis – 15 tšk., Tomas Grigalevičius – 12 tšk. (12 atk. kam.)

„Kėdainiai & Addeco“ nesunkiai įveikė „Lietuviškus Patiekalus“ (2014 lapkričio 26 d., trečiadienis, 04:17 val.)„Kėdainiai & Addecco“ nesunkiai susitvarkė su „Grizliais“ (2014 gruodžio 18 d., ketvirtadienis, 22:45 val.)„Žaliai-Balti“ supančiojo „Lietuviškus patiekalus“ (2014 gruodžio 10 d., trečiadienis, 10:07 val.)„Kėdainiai & Addeco“ nesunkiai susitvarkė su BK „Centre“ (2014 lapkričio 29 d., šeštadienis, 21:14 val.)Visas rungtynes pirmavusi „Sparta“ įveikė „Lietuviškus patiekalus“ (2014 gruodžio 01 d., pirmadienis, 23:54 val.)„Kėdainiai & Addeco“ po permainingos kovos privertė pasiduoti „Lietuvos šaulių sąjungos“ ekipą. (2014 lapkričio 03 d., pirmadienis, 23:06 val.)„Kėdainiai & Addeco“ po reto įtemptumo kovos prasibrovė į pusfinalį (2015 kovo 22 d., sekmadienis, 21:00 val.)„Kėdainiai & Addeco“ sutriuškino „Kauno liberalus“ (2014 gruodžio 07 d., sekmadienis, 21:45 val.)„Kėdainiai & Addeco“ po atkaklios kovos palaužė „Konsus“ pasipriešinimą. (2015 sausio 20 d., antradienis, 12:09 val.)„Dumblo“ pergalių seriją nutraukė „Lietuviški Patiekalai“ (2014 lapkričio 16 d., sekmadienis, 18:35 val.)