Abstinentai vs Kolpingo kolegija (90:104)C lyga, „ALTreklama“ pirmenybės » Atkrintamosios rungtynės, Ketvirtfinalis
2015 kovo 22 d., Sekmadienis, 17:00 val. @ A. Sabonio krepšinio centras (I salė), Pašilės g. 41, Kaunas, LT-51358

Darniai rungtyniavusi „Kolpingo Kolegija“ ketvirtfinalį pradėjo pergale prieš „Abstinentus“

2015 kovo 22 d., Sekmadienis, 20:45 val., peržiūros: 1012

Kovo 22-ąją dieną, sekmadienį, A.Sabonio krepšinio centre įvyko „C“ lygos „ALTreklama“ pirmenybių Mažosios taurės pirmasis ketvirtfinalio serijos mūšis tarp aikštelės šeimininkų statusą turėjusių „Abstinentų“ ir svečių rolėje buvusios „Kolpingo Kolegijos“.

Pirmieji savo taškų sąskaitą atidarė „Abstinentai“ (2:0), tačiau į tai varžovai atsakė 5 taškais, o po dar 5 E.Masioko taškų, „Kolpingo Kolegija“ atitrūko 6 taškais (4:10). Visgi labiau pabėgti į priekį aikštelės šeimininkai neleido ir po truputį mažino atsilikimą, kol po M.Liepos tritaškis skirtumas tapo minimalus (12:13), o po minutės tas pats M.Liepa išvedė į priekį „Abstinentus“ (16:15). Per paskutines 3 minutes komandos žengė beveik koja kojon, taškus rinkosi panašiu tempu ir rezultatas po pirmųjų 10 minučių geriausiai atspindėjo įvykius aikštėje – 25:25.

Antrojo ketvirčio starte komandos dar kurį laiką nenusileido viena kita, tačiau po kurio laiko užvirė permaininga kova. Žaidimo skonį pajautę „Kolpingo Kolegijos“ krepšininkai kilo į šturmą, perėmė iniciatyvą, spurtavo 0:12 ir antroje kėlinio pusėje atitrūko rezultatu 29:41. Prabudę „Abstinentai“ per porą minučių atsakė 9 taškais iš eilės ir sumažino atsilikimą iki 3 taškų (38:41), o po M.Liepos dvitaškio skirtumas tapo minimalus (40:41). Tiesa kėlinio tiesiojoje ekipos vėl apsikeitė vaidmenimis ir savo žodį tarė „Kolpingo Kolegija“. Paskutinių 3 minučių atkarpą A.Daubaro kariauna laimėjo rezultatu 2:13 ir puiki pirmosios dvikovos pusės pabaiga leido svečiams įpusėjus mačui džiaugtis 12 taškų persvara – 42:54.

Po didžiosios pertraukos ekipos apsikeitė keliais taikliais metimais, bet tai didelės įtakos rezultato skirtumui neturėjo. Už poros minučių kovos „Kolpingo Kolegija“ dar kartą ėmėsi ryžtingesnių veiksmų, spurtavo 0:8 ir nutolo 19 taškų skirtumu (47:66). Sudėtingoje padėtyje atsidūrusių „Abstinentų“ gretose ketvirčio viduryje lyderio vaidmens ėmėsi M.Patašius ir 8 šio aukštaūgio taškai be atsako leido aikštės šeimininkams prisikasti iki 11 taškų (55:66). Kiek vėliau skirtumas tapo vienženklis (62:70) ir nors „Kolpingo Kolegija“ kuriam laikui susigrąžino dviženklį pranašumą, bet jo iki kėlinio pabaigos išlaikyti nesugebėjo ir sėkmingai trečiajame ketvirtyje finišavę „Abstinentai“ prieš lemiamą susitikimo dalį priartėjo iki 7 taškų – 69:76.

Ketvirtasis kėlinys šiek tiek geriau prasidėjo „Abstinentams“, kurie pirmosiomis minutėmis žaidė šiek tiek rezultatyviau ir sužaidus 2,5 minutės, priartėjo iki 4 taškų (74:78). Vis dėlto „Kolpingo Kolegija“ arčiau varžovų neprisileido ir netrukus ėmė ryškinti pergalės kontūrus. Galingas spurtas 0:12 padėjo svečiams įgyti 16 taškų persvarą ir „Abstinentų“ padėtis tapo nepavydėtina (74:90). Rungtynių finiše aikštės šeimininkai dar mėgino gelbėtis sumažino nuostolius iki 8 taškų (88:96), tačiau „Kolpingo Kolegija“ neleido suabėjoti savo pranašumu, išlaikė saugų atstumą ir įtvirtino pergalę rezultatu 90:104.

Aldas Daubaras („Kolpingo Kolegija“):

Pakankamai gerai šiandien sužaidėt. Buvo nemažai atakų tarsi iš natų. Kas padėjo laimėti?

„Labai gražiai įžaidėm kamuolį, greitai pabėgom į priekį ir reikiamu metu patraukėm. Suaktyvinom gynybą nuo pat pradžių ir varžovai pasimetė. Pabėgom dviženkliu skirtumu į priekį ir jį išlaikėm. Va toks ir rezultatas – +14. Šiandien trūko pagrindinio vidurio puolėjo. Sekančiose rungtynėse turėtume dar gausiau susirinkti. Varžovų komanda gera, bet šiandien pavyko išimti iš žaidimo jų lyderį.“

Kokie lūkesčiai ateityje?

„Artimiausi lūkesčiai – pergalė antrose rungtynėse ir patekimas į kitą etapą.“

„Abstinentai’ rungtynių nekomentavo.

„Kolpingo Kolegijos“ gretose pirmaisiais smuikais griežė S.Pakeltis (26 tšk., 19 atk. k., 6 išpr. pr., 34 naud. b.), E.Masiokas (22 tšk.), T.Vaškevičius (22 tšk., 9 rez. p., 8 per. k.), V.Česnauskis (16 tšk., 8 atk. k., 3 bl.), V.Burovas (14 tšk., 5 išpr. pr.) ir V.Šiupinys (4 tšk.).

„Abstinentų“ komandoje išsiskyrė M.Patašius (27 tšk., 16 atk. k., 2 bl., 38 naud. b.), M.Liepa (24 tšk., 5 rez. p., 2 bl.), M.Šiukščius (13 tšk., 7 atk. k.), S.Banaitis (13 tšk.), A.Jankevičius (11 tšk.) ir A.Jurkšaitis (2 tšk., 7 atk. k.).

Atsakomosios rungtynės bus žaidžiamos kovo 25-ąją dieną, trečiadienį, 20:30 val., A.Sabonio krepšinio centre. Šios poros nugalėtojas pusfinalyje susikaus su LCP KK „Ragais“ arba „Rind“.

„Kolpingo kolegija“ neturėjo vargo žaisdami prieš „A.S.K. „Persvara“ – 2“ (2015 sausio 13 d., antradienis, 23:51 val.)Antroje rungtynių pusėje „Ice“ susitvarkė su „Abstinentais“ (2014 lapkričio 02 d., sekmadienis, 23:28 val.)Rungtynių pabaigoje klydusi „Kolpingo Kolegija“ nusileido „Baltic Transline“ krepšininkams (2015 kovo 02 d., pirmadienis, 22:39 val.)„Kolpingo kolegija“ užtikrintai įveikė „Elektromontuotoją“ (2014 gruodžio 17 d., trečiadienis, 21:13 val.)„Kolpingo kolegija“ rungtynių pabaigoje palaužė „Kulautuvą“ (2015 sausio 20 d., antradienis, 23:48 val.)Šešioliktfinalio serijos starte „Kolpingo Kolegija“ išvargo pergalę prieš keturiese likusius „Aleksoto“ krepšininkus (2015 vasario 21 d., šeštadienis, 22:34 val.)„Rind“ pusfinalį pradėjo pergalingai (2015 balandžio 06 d., pirmadienis, 23:04 val.)Banguotose rungtynėse pergale džiaugėsi „Abstinentai“ (2014 lapkričio 12 d., trečiadienis, 01:29 val.)Atkakliose ir permainingose rungtynėse Elektrėnų „Senoji versmė“ įveikė „Abstinentus“ (2014 gruodžio 21 d., sekmadienis, 20:37 val.)„Kolpingo Kolegija“ užtikrintai žengė į ketvirtfinalį (2015 kovo 18 d., trečiadienis, 22:00 val.)