Akademija vs SK „Neveronys“ (82:88)C lyga, „ALTreklama“ pirmenybės » Atkrintamosios rungtynės, Ketvirtfinalis
2015 kovo 14 d., Šeštadienis, 16:30 val. @ Aleksandro Stulginskio universitetas, Studentų g. 11, Akademija, Kauno raj., LT-53361

SK „Neveronys“ paskutiniame kėlinyje išsigelbėjo ir tiesiausiu keliu žengė į pusfinalį

2015 kovo 14 d., Šeštadienis, 21:24 val., peržiūros: 1017

Kovo 14-ąją dieną, šeštadienį, Aleksandro Stulginskio Universitete įvyko antrasis „C“ lygos „ALTreklama“ pirmenybių ketvirtfinalio serijos mūšis tarp namuose žaidusios „Akademijos“ ir SK „Neveronių“ ekipos. Pirmąją tarpusavio dvikovą rezultatu 71:66 laimėjo SK „Neveronys“ ir ši ekipa šiandien turėjo progą iškovoti kelialapį į pusfinalį.

Rungtynių pradžioje ekipos panašiu tempu rinkosi taškus ir pirmosiomis minutėmis vyko atkakli kova taškas į tašką. Tiesa beveik visą laiką pranašumas buvo „Akademijos“ pusėje, įpusėjus kėliniui L.Juknio kariauna įsismagino. smeigė tris tolimas bombas, spurtavo 9:0 ir likus žaisti 4 minutes, atitrūko dviženkliu skirtumu (19:9). Nors vėliau SK „Neveronys“ netylėjo ir rezgė rezultayvias atakas, tačiau panaikinti deficito jiems nesisekė, kadangi „Akademijos“ snaiperiai toliau siuntė į varžovų krepšį vieną tritaškį po kito. Kėlinio pabaigoje dar du tolimus metimus pridėjo T.Pileckas bei E.Staugaitis ir 7 iš 9 tritaškiu šiame kėlinyje realizavę aikštės šeimininkai nutolo 13 taškų skirtumu (30:17). Vis dėlto paskutinį žodį pirmajame kėlinyje tarė R.Garuckas, kurio tritaškis paskutinę ketvirčio sekundę leido SK „Neveronims“ pjauti atsilikimą iki 10 taškų – 30:20.

Antrojo kėlinio starte svečiai surengė dvi sėkmingas atakas paeiliui ir priartėjo iki 6 taškų (30:24). Nors „Akademija“ smogė identišką atsaką ir susigrąžino dviženklę persvarą (34:24), bet SK „Neveronys“ nenurimo ir netrukus skirtumas vėl ištirpo iki 6 taškų (34:28). Kelias minutes komandos žengė koja kojon, skirtumas svyravo neženkliai ir „Akademija“ išlaikė šiokį tokį atstumą. Tiesa paskutinius 12 SK „Neveronių“ taškų pelniusio E,Jašinsko pastangų priartėti nepakako, o antroje kėlinio pusėje aikštės šeimininkai vėl ėmė didinti atotrūkį. Paskutinę pirmosios rungtynių pusės atkarpą „Akademija“ laimėjo rezultatu 9:4 (5 taškus pridėjo A.Nausėda) ir tokiu būdu susigrąžino 10 taškų persvarą. Įpusėjus mačui rezultatas buvo 48:38.

Po didžiosios pertraukos SK „Neveronys“ toliau mėgino priartėti, tačiau visa tai vyko pakankamai lėtai ir „Akademija“ taip pat puolime netylėjo. Sužaidus beveik 3 minutes, po A.Kanovalovo bei L.Stankevičiaus taiklių metimų, skirtumas ištirpo iki 5 taškų ir L.Juknys paprašė minutės pertraukėlės (52:47). Po jos A.Juozapaitis grąžino „Akademijai“ 7 taškų persvarą (54:47), bet žaidimo ritmą pajautę SK „Neveronys“ toliau nenurimo. Svečiai surengė spurtą 0:8 ir po 4 E.Jašinsko taškų, likus žaisti 4 minutes, rungtynių svarstyklės nusviro į kitą pusę (54:55). Vis dėlto paskutinėmis kėlinio minutėmis SK „Neveronys“ nesusitvarkė su vis labiau kylančiomis emocijomis, užsidirbo porą techninių pražangų ir už tai teko sumokėti. Šaltesnius nervus pademonstravusi „Akademija“ su T.Pilecku, A.Nausėda bei E.Staugaičiu priešakyje paskutinę trečiojo ketvirčio atkarpą laimėjo rezultatu 10:1 ir prieš lemiamą dvikovos dalį atitrūko 8 taškai – 69:61.

Ketvirtojo kėlinio pirmosiomis minutėmis komandos siuntė tritaškius į viena kitos krepšį ir šie metimai susilaukė karštų atsarginių žaidėjų suolelių ir pačių žaidėjų emocijų. Visgi porą atakų prie baudų metimo linijos stoję SK „Neveronys“ nuo šio atžymos neklydo ir sužaidus 3 minutes, prisikasė iki minimumo (72:71). Po antrojo šiame ketvirtyje E.Staugaičio tolimo šūvio „Akademija“ pirmavo 4 taškais (75:71), tačiau netrukus SK „Neveronys“ šovė į priekį, spurtavo 0:8 (6 taškus pridėjo A.Kanovalovas) ir įpusėjus kėliniui viskas apsivertė aukštyn kojomis (75:79). Likus žaisti 3,5 minutės, R.Garucko taiklus metimas padidino SK „Neveronių“ atotrūkį iki 6 taškų (76:82), bet „Akademija“ neketino kelti baltų vėliavų. Likus žaisti apie 1 minutę, T.Pilecko taiklūs baudų metimai pjovė skirtumą iki 2 taškų ir rungtynių finišas žadėjo didelę intrigą (82:84). Vis dėlto lemiamu rungtynių momentu Fortūna atsuko „Akademijai“ nugarą, visi šios ekipos metimai skriejo pro šalį, o galiausiai paskutinėje atakoje SK „Neveronys“ sugebėjo du kartus atkovoti kamuolį po varžovų krepšiu. Tai leido SK „Neveronims“ įtvirtinti pergalę rezultatu 82:88 ir žengti į pusfinalį.

Justinas Virbickas (SK „Neveronys“):

Šiandien Jums gan sunkiai sekėsi. Tik ketvirtame kėlinyje pavyko perimti iniciatyvą. Kas padėjo laimėti?

„Taip, išties labai sunkiai sekėsi žaisti. Neturėjom vidurio puolėjų, sunkiai sekėsi kovoti po krepšiais. Bandėm visokius, įvairius variantus, bet kažko trūko. Taip pat verta paminėti, kad ir varžovai puikiai pataikė iš toli. Dėl to buvo labai sunku. Reikėjo ir spaustis po krepšiu, ir kilti į viršų. Kovojom. kovojom ir iškovojom pergalę. Tikrai labai džiaugiuosi savo komanda.“

„Akademijos“ siela Linas Juknys susitikimo nekomentavo.

SK „Neveronių“ gretose pirmaisiais smuikais griežė E.Jašinskas (25 tšk., 8 atk. k., 32 naud. b.), A.Kanovalovas (16 tšk.), R.Garuckas (13 tšk.), U.Drulia (8 tšk.), L.Stankevičius (8 tšk., 5 rez. p.) ir E.Jurgaitis (5 tšk.).

„Akademijos“ ekipoje išsiskyrė T.Pileckas (26 tšk., 6 per. k., 8 išpr. pr., 31 naud. b.), A.Nausėda (17 tšk.), E.Staugaitis (11 tšk.), A.Juozapaitis (10 tšk., 6 atk. k.), D.Balkus (7 tšk.), R.Trepočka (4 tšk., 9 atk. k., 2 bl.) ir V.Valantinas (4 tšk.).

Pusfinalyje SK „Neveronių“ laukia akistata su „Emobilus.lt & SK Mattas“, „Hidraulinėmis Sistemomis“ arba „Darbiečiais“.

SK „Neveronys“ ir toliau žengia be pralaimėjimų (2014 lapkričio 20 d., ketvirtadienis, 22:25 val.)SK „Neveronys“ įveikė iki tol nepralaimėjusius BC „Straight“ vyrus (2014 lapkričio 28 d., penktadienis, 23:00 val.)SK „Neveronys“ nepasigailėjo lygos debiutantų BL „OLD“ komandos. (2014 spalio 27 d., pirmadienis, 11:10 val.)SK „Neveronys“ tęsia pergalių seriją (2014 gruodžio 01 d., pirmadienis, 00:33 val.)SK „Neveronys“ ir toliau neklumpa (2014 lapkričio 17 d., pirmadienis, 23:04 val.)SK „Neveronys“ įveikė „Darbiečius“ (2015 sausio 11 d., sekmadienis, 18:31 val.)SK „Neveronys“ po atkaklios kovos palaužė „Akademiją“ (2015 kovo 12 d., ketvirtadienis, 00:15 val.)„SK Neveronys“ ir toliau neranda sau lygių. (2014 lapkričio 22 d., šeštadienis, 18:43 val.)Kovingumą pademonstravę „Neveronys“ antrą kartą turėjo pripažinti „Hidraulinių sistemų“ pranašumą (2015 balandžio 09 d., ketvirtadienis, 22:49 val.)SK „Neveronys“ be didesnio vargo eliminavo Birštono „Olimpą“ aštuntfinalyje (2015 kovo 07 d., šeštadienis, 00:00 val.)