Kauno Šv. Pranciškaus mokykla vs Žiežmarių gimnazija (83:53)„Basketnews.lt 2015“ taurė 9 klasės » Atkrintamosios rungtynės, Mažasis finalas
2015 balandžio 28 d., Antradienis, 13:00 val. @ Kaišiadorių A. Brazausko gimnazija, Gedimino g. 65, Kaišiadorys, LT-56124

Kauno Šv. Pranciškaus mokykla reabilitavosi po skaudaus pralaimėjimo pusfinalyje ir nuskynė bronzą

2015 balandžio 28 d., Antradienis, 17:57 val., peržiūros: 832

Balandžio 28-ąją dieną, antradienį, Kaišiadorių Algirdo Brazausko gimnazijoje vyko „Basketnews.lt 9 kl.“ taurės medalių dalybos. Mače dėl trečiosios vietos akistaton stojo pusfinaliuose nuskriaustos Kauno Šv. Pranciškaus mokyklos ir Žiežmarių gimnazijos ekipos.

Susitikimo starte individualų šou surengė M.Gliaudys, kuris surinko 7 taškus paeiliui ir nuo pat pirmųjų minučių išvedė savo ekipą į priekį. Po poros minučių savo taškų sąskaitą atidarė ir Žiežmarių gimnazija ir ištirpdė atsilikimą iki 2 taškų (7:5). Visgi pasitikėjimu savi trykštantys kauniečiai netrukus kilo į dar vieną šturmą, spurtavo 12:0 (po 5 taškus pridėjo M.Gliaudys ir M.Arlauskas) ir ketvirčio viduryje skirtumas tarp ekipų šoktelėjo iki 14 taškų (19:5). Antroje kėlinio pusėje Šv. Pranciškaus mokyklos auklėtiniai rungtyniavo ne taip rezultatyviai, tačiau neleido priešininkams priartėti, dar šiek tiek padidino turimą persvarą ir pirmąją dvikovos dalį laimėjo 16 taškų skirtumu – 25:9.

Antrajame kėlinyje vyko permaininga kova. Pradžioje 7 taškus iš eilės surinko Kauno Šv. Pranciškaus mokykla ir nutolo 23 taškų skirtumu (32:9), bet tuomet Žiežmarių gimnazija atsakė identiška atkarpa ir grąžino 16 taškų skirtumą (32:16). Tiesa tuomet ir vėl iniciatyvą čiupo kauniečiai, kurie antroje kėlinio pusėje toliau po truputį didino atstumą. 10 iš 12 paskutinių Kauno ekipos taškų pelnęs M.Arlauskas, leido savo komandai pirmąją susitikimo pusę baigti laimėta atkarpa 12:4 ir įpusėjus mačui džiaugtis 24 taškų atotrūkiu – 44:20.

Po didžiosios pertraukos Žiežmarių gimnazija kur kas sėkmingiau rezgė rezultatyvias atakas ir buvo kur kas sunkiau įkandamas riešutas varžovų gynybai. Vis dėlto ir kauniečiai netylėjo ir dažnas jų metimas skrodė varžovų krepšio tinkelį. Tai lėmė, jog rezultato skirtumas svyravo neženkliai ir situacijos šeimininkais išliko E.Rutkausko auklėtiniai. Antroje kėlinio pusėje V.Petrulio dvitaškis leido Šv. Pranciškaus mokyklai įgyti didžiausią iki šiol turėtą 26 taškų persvarą (60:34), tačiau priešiningoje baridadų pusėje 8 taškus surinko E.Globys ir suapvalino savo komandos atsilikimą iki 20 taškų (62:42). Vis dėlto paskutinis žodis trečiajame ketvirtyje priklausė Kauno Šv. Pranciškaus mokyklai ir M.Arlausko bei R.Doveikio tandemas grąžino 26 taškų skirtumą. Po trijų kėlinių rezultatas buvo 68:42.

Pirmieji ketvirtajame kėlinyje pasižymėjo Žiežmarių gimnazistai ir sumažino nuostolius iki 23 taškų (68:45). Visgi vėliau V.Kuklio kariaunos puolimas nutilo ir jaunieji Kauno krepšininkai ėmė ryškinti pergalės kontūrus. Kelių minučių atkarpą Šv. Pranciškaus mokykla laimėjo rezultatu 13:0 ir palaidojo net ir optimistiškiausias varžovų viltis atsitiesti (81:45). Paskutinėmis rungtynių minutėmis Žiežmarių gimnazija neženkliai atsigriebė, tačiau vistiek turėjo pripažinti akivaizdų Kauno Šv. Pranciškaus mokyklos pranašumą rezultatu 83:53.

Egidijus Rutkauskas (Kauno Šv. Pranciškaus mokykla):

Jūsų auklėtiniams pavyko nuskinti tritaškių trejeto konkursą, o dabar nuskynėt ir bronzą. Ar šiose rungtynėse skyrėsi komandų kalibras, ar tiesiog labai gerai sužaidėte šį mačą?

„Varžovai buvo truputį silpnesni. O mes buvom susikaupę, kadangi jau nebuvo kur trauktis.Šiose rungtynėse buvom aštresni, kovingesni ir pataikėm tritaškius, ko trūko pusfinalyje.“

Ar trečia vieta Jūsų manymu yra dėsninga?

„Šiaip manau, kad galėjom kautis ir dėl antros vietos.“

Vytas Kuklis (Žiežmarių gimnazija):

„Tiesiog noriu pasveikinti varžovus.“

Ar šios rungtynės buvo geresnės nei pusfinalis?

„Taip, jos buvo geresnės, bet ne tokios, kokios turi būti.“

Naudingiausiu mažojo finalo žaidėju be didesnės konkurencijos tapo M.Arlauskas (36 tšk., 19 atk. k., 5 bl., 53 naud. b.). Jam puikiai talkino M.Gliaudys (21 tšk., 6 atk. k.), J.Sankauskas (13 tšk., 7 rez. p., 5 išpr. pr.), A.Marciulevičius (6 tšk.), P.Semaško (4 tšk.) ir V.Petrulis (3 tšk., 8 atk. k.).

Žiežmarių gimnazijos komandoje išsiskyrė D.Naudžiūnas (20 tšk., 6 atk. k.), E.Daugirda (10 tšk., 8 rez. p.), E.Globys (8 tšk.), I.Šimonis (6 tšk.), A.Grevas (6 tšk., 11 atk. k.) ir L.Jakimavičius (3 tšk.).

Rumšiškių Antano Baranausko gimnazija po atkaklios kovos tapo pirmaisias finalininkais (2015 balandžio 28 d., antradienis, 17:50 val.)Kaišiadorių Algirdo Brazausko gimnazija tvirtu mostu pravėrė finalo duris (2015 balandžio 28 d., antradienis, 17:53 val.)