Vilniaus Žemynos gimnazija vs Akmenės gimnazija (84:96)„Basketnews.lt 2015“ taurė 10–12 klasės » Atkrintamosios rungtynės, Didžiosios taurės Mažasis finalas
2015 gegužės 11 d., Pirmadienis, 14:00 val. @ Kupiškio L. Stuokos-Gucevičiaus gimnazija, Vytauto g. 21, Kupiškis, LT-40115

„Akmenės gimnazija“ pasidabino bronzos medaliais

2015 gegužės 12 d., Antradienis, 00:31 val., peržiūros: 1208

Pirmadienį, gegužės 11 dieną, Kupiškio „L. Stuokos – Gucevičiaus gimnazijos“ sporto salėje įvyko „Švyturio“ – Kauno krepšinio lygos „Basketnews.lt“ 10-12 klasių didžiosios taurės mažojo finalo rungtynės, tarp šeimininkų rolėje buvusių Vilniaus „Žemynos gimnazijos“ ir svečių „Akmenės gimnazijos“ ekipų. Susitikimo pradžia dar buvo apylygė, tačiau kiek vėliau ėmė ryškėti svečių ekipos pranašumas, kurie prieš ilgąją pertrauką jau turėjo keturiolikos taškų persvarą. Po pertraukos spurtavę šeimininkai ištirpdė atsilikimą, tačiau užtikrintai rungtynių pabaigą sužaidę „Akmenės gimnazijos“ krepšininkai iškovojo trečiąją vietą. 84:96 (23:29, 24:32, 25:14, 12:21).

Rungtynių pradžioje abi komandos viena po kitos keitėsi rezultatyviais išpuoliais, ko pasekoje po kelių žaidimo minučių rezultatas buvo lygus. Vis tik, pirmojo kėlinuko pabaigoje žymiai rezultatyviau sužaidusi „Akmenės gimnazija“ sugebėjo padidinti skirtumą tarp komandų iki šešių taškų. Antrame kėlinuke žaidimas ir vėl išsilygino, tačiau paskutinėmis antro kėlinuko minutėmis pora rezultatyvių atkarpų sužaidusi „Akmenės gimnazija“ sugebėjo prieš ilgąją pertrauką padidinti skirtumą tarp komandų iki keturiolikos taškų. 47:61.

Po ilgosios pertraukos vilniečiai surengė spurtą 13:3 ir sumažino skirtumą tarp komandų iki keturių taškų, tačiau pačiu laiku atsibudę „Akmenės gimnazijos“ krepšininkai susigrąžino dviženklę persvarą. Vis tik, geriau sužaidę trečiojo ketvirčio pabaigą, šeimininkų rolėje buvę vilniečiai sugrąžino intrigą į rungtynes ir sumažino deficitą iki trijų taškų. Nepaisant prastos trečio kėlinuko pabaigos svečių ekipos krepšininkai galingai startavo ketvirtame kėlinuke ir iškart atitrūko nuo priešininkų bei išlaikė iniciatyvą iki pat rungtynių pabaigos, ko pasekoje jie pasidabino bronzos medaliais. 84:96.

Vilniaus „Žemynos gimnazija“: Audrius Karvelis – 21 tšk. (10 atk. kam.), Laurynas Jasionis – 12 tšk., Edvinas Kucevicius – 12 tšk., Augustinas Venckus – 12 tšk., Doumantas Pavlovskis – 10 tšk.

„Akmenės gimnazija“: Edvinas Gricius – 34 tšk., Karolis Klovas – 18 tšk. (11 atk. kam., 5 rezult. perd., 7 išpr. praž.), Tadas Šliažas – 16 tšk. (16 atk. kam., 6 rezult. perd.), Laurynas Jadenkus – 16 tšk., Rytis Balčiūnas – 12 tšk.

„Akmenės gimnazija“ perkopė ketvirtfinalio barjerą (2015 balandžio 29 d., trečiadienis, 17:54 val.)Vilniaus „Žemynos gimnazija“ nepasipriešino Naujosios Akmenės „Ramučių gimnazijai“ (2015 gegužės 11 d., pirmadienis, 23:59 val.)Kupiškio „L. Stuokos ‒ Gucevičiaus gimnazija“ pasiekė finalą (2015 gegužės 11 d., pirmadienis, 23:23 val.)Po ilgosios pertraukos sėkmingiau rungtyniavusi „Akmenės gimnazija“ pasiekė sunkią pergalę (2015 kovo 26 d., ketvirtadienis, 17:52 val.)Akmenės derbyje ‒ užtikrinta Naujosios Akmenės „Ramučių gimmnazijos“ pergalė (2015 kovo 26 d., ketvirtadienis, 17:57 val.)