Varėnos „Ąžuolo“ gimnazija vs Kaišiadorių Algirdo Brazausko gimnazija (72:73)„Basketnews.lt 2015“ taurė 10–12 klasės » Atkrintamosios rungtynės, Pusfinalis
2015 gegužės 12 d., Antradienis, 10:30 val. @ Varėnos „Ąžuolo“ gimnazija, J. Basanavičiaus g. 33, Varėna, LT-65193

Po įtemptos kovos Kaišiadorių „Algirdo Brazausko gimnazija“ pasiekė finalą

2015 gegužės 12 d., Antradienis, 23:03 val., peržiūros: 1384

Antradienį, gegužės 12 dieną, Varėnos „Ąžuolo gimnazijos“ sporto salėje įvyko „Švyturio“ – Kauno krepšinio lygos, „Basketnews.lt“ Mažosios taurės pusfinalio rungtynės, tarp vietos Varėnos „Ąžuolo gimnazijos“ ir svečių Kaišiadorių „Algirdo Brazausko gimnazijos“ ekipų. Susitikimo pradžioje abi komandos žaidė apylygiai, tačiau antrame kėlinuke žymiai geriau sužaidę aikštės šeimininkai atitrūko. Po ilgosios pertraukos uraganinį puolimą pademonstravę kaišiadoriečiai sugrąžino intrigą į rungtynes bei išlaikę ją iki rungtynių pabaigos pasiekė pergalę rezultatu 72:73 (19:19, 22:14, 5:22, 26:18).

Jau nuo pat pirmųjų susitikimo minučių tarp komandų užvirė atkakli kova ir jos viena po kitos keitėsi rezultatyviomis atkarpomis. Kiek vėliau svečiams buvo pavykę šiek tiek atitolti, tačiau čia pat sėkmingą puolimą pademonstravę varėniškiai rezultatą išlygino. Antrame kėlinuke net dvylika taškų iš eilės pelnę Varėnos „Ąžuolo gimnazijos“ žaidėjai padidino skirtumą tarp komandų iki vienuolikos taškų, bet likusį laiką iki ilgosios pertraukos pradžios geriau sužaidę kaišiadoriečiai sumažino deficitą iki aštuonių taškų. 41:33.

Po ilgosios pertraukos galingą puolimą pademonstravę Kaišiadorių „Algirdo Brazausko gimnazijos“ krepšininkai sužaidė atkarpą net 2:18 ir persvėrę rezultatą savo pusėn įgijo aštuonių taškų pranašumą, kurį, per likusį laiką iki trečiojo ketvirčio pabaigos dar padidino vienu tašku. Paskutinėje rungtynių dalyje emocijos valdė abiejų komandų žaidėjus, todėl intriga ir vėl grįžo į rungtynes. Vėliau abi ekipos viena po kitos keitėsi rezultatyviais išpuoliais, tačiau pačioje pabaigoje dar kartelį grėsmingai varžovus pasiviję šeimininkai pasikėsino į vietą finale, bet kiek sėkmingiau sužaidę svečiai sugebėjo išsaugoti minimalią persvarą. 72:73.

Varėnos „Ąžuolo gimnazija“: Vytautas Kukulskis – 29 tšk. (5 perimt. kam., 5 išpr. praž.), Povilas Gancevičius – 15 tšk., Mantas Makselis – 11 tšk.

Kaišiadorių „Algirdo Brazausko gimnazija“: Arvydas Ivanauskas – 17 tšk. (6 išpr. praž.), Karolis Kursevičius – 15 tšk. (12 atk. kam.), Rokas Tamulevičius – 15 tšk. (6 rezult. perd., 5 išpr. praž.)

Kaimynų dvikovoje Kaišiadorių Algirdo Brazausko gimnazija parklupdė Žiežmarių gimnaziją (2015 kovo 25 d., trečiadienis, 17:13 val.)Kaišiadorių „A. Brazausko gimnazija“ sutriuškino „Žiežmarių gimnaziją“ (2015 balandžio 02 d., ketvirtadienis, 17:17 val.)Kaišiadorių Algirdo Brazausko gimnazija neturėjo vargo rungtynėse prieš Zapyškio pagrindinę mokyklą (2015 kovo 11 d., trečiadienis, 01:02 val.)„Akmenės gimnazija“ perkopė ketvirtfinalio barjerą (2015 balandžio 29 d., trečiadienis, 17:54 val.)Finalinio ketverto šeimininkė Varėnos „Ąžuolo gimnazija“ liko be medalių (2015 gegužės 12 d., antradienis, 23:16 val.)Kupiškio Lauryno Stuokos ‒ Gucevičiaus gimnazija parsivežė iš Varėnos kelialapį į pusfinalį (2015 balandžio 27 d., pirmadienis, 22:10 val.)„Basketnews.lt 2015“ Mažosios taurės čempionais tapo Raseinių „Prezidento Jono Žemaičio gimnazija“ (2015 gegužės 12 d., antradienis, 23:23 val.)