Kėdainių „Atžalyno“ gimnazija vs Molėtų gimnazija (71:73)„Basketnews.lt 2014“ taurė 10–12 klasės » Sezoninės rungtynės (1 turas)
2014 gegužės 22 d., Ketvirtadienis, 13:00 val. @ Kėdainių „Atžalyno“ gimnazija, Mindaugo g. 18, Kėdainiai, LT-57438

Kėdainių „Atžalyno“ gimnazijos atkurtos intrigos neužteko pergalei prieš Molėtų gimnaziją

2014 gegužės 22 d., Ketvirtadienis, 15:58 val., peržiūros: 1772

Gegužės 22-ąją Kėdainių "Atžalyno" gimnazijos sporto arenoje įvyko paskutinės "Basketnews.lt Lietuva" 10–12 klasių Aukšaitijos pogrupio rungtynės, kuriose kėdainiečiai priėmė Molėtų gimnazistus, kurie visas rungtynes turėjo persvarą savo rankose. Ir, nors šeimininkams paskutinėse minutėse pavyko atkurti intrigą, tačiau laiko nebepakako – rungtynėse triumfavo molėtiškiai, rezultatu 71:73 (16:22, 11:20, 23:22, 21:9) palaužę priešininkus ir sudėlioję galutinius taškus pogrupyje, po kurių Molėtų gimnazistai užėmė antrąją vietą, kėdainiečius stumteldami į trečiąją.

Pirmuosius du kėlinius aiškiai jautėsi Molėtų gimnazijos auklėtinių dominavimas – jie pamažu krovėsi persvarą, labiausiai tai atsispindėjo atkovotų kamuolių statistikoje, kurią Kėdainių "Atžalynų" gimnazijos ekipa pralaimėjo 12:26. Pirmasis kėlinys baigėsi rezultatu 16:22. Vos prasidėjus antrajam kėliniui, teko šauktis medikų intervancijos – kelio išnirimą patyrė Kėdainių atstovas Mantrimas Songaila. Jį išlydėjus paramedikams, šeimininkai toliau grimzdo į bedugnę – skirtumas dar didesne sparta augo Molėtų gimnazijos naudai, o prieš ilgąją pertrauką kėdainiečiai turėjo jau 15 taškų deficitą – 27:42.

Trečiajame ketvirtyje Kėdainių "Atžalyno" gimnazistai priešininkams taip laisvai jaustis neleido – išsilygino visi žaidimo aspektai – tiek rezultatas, tiek kova po krepšiais. Komandos gana aktyviai dalivavo puolimo veiksmuose, kas leido pelnyti nemažai taškų. Visgi, toks žaidimas Kėdainių ekipai tik minimaliai sumažinti deficitą – 50:64.

Lemiamame ketvirtyje šeimininkai gerokai suaktyvino gynybą, kurioje strigo molėtiškiai. Tuo tarpu Kėdainių ekipos puolimas kabinosi į žaidimą visu pajėgumu. Nors taškų iš žaidimo nepavyko pelnyti daug, tačiau tai kompensavo baudų metimai – net 12 taškų per kėlinį buvo pelnyti nuo baudos metimų linijos. Lemiamose minutėse dėka keleto perimtų kamuolių kėdainiečiai įgavo keletą neblogų progų – du kartus stojo mesti po tris baudos metimus. Mato Paulausko vos vienas metimas pasiekė tikslą, tačiau likus 8 sekundėms visus tris metimus realizavo Laurynas Danielius. Deja lemiamo spurto įgyvendinti nepavyko – veržlūs molėtiškių judesiai leido išvengti varžovų priverstinių pražangų, o mažas Kėdainių komandinių pražangų skaičius nenuteikė optimistiškai, todėl šeimininkai buvo priversti pripažinti Molėtų gimnazijos pranašumą rezultatu 71:73.

Molėtų gimnazijos strategas Valentinas Valiukas

– Kokie buvo pagrindiniai pergalės faktoriai?

– Gal mūsų tiesiog geresni žaidėjai, todėl buvo toks atsipalaidavimas. Vos "neprapylėm".

– Gale sušlubavote. Kodėl?

– Kaip ir sakiau, per daug buvome atsipalaidavę. Vienas iš lyderių susirinko keturias asmenines pražangas. Gynyboje dėl to buvo sunkiau. Puolimas buvo neblogas, bet atleidome ir viskas.

– Tačiau lyderiui keturios asmeninės pražangos nesutrukdė surinkti keturgubą dublį.

– Taip, tiesiog traukė į priekį.

Tadas Lukoševičius, Kėdainių "Atžalyno" gimnazijos vyr. treneris

– Kas lėmė pralaimėjimą? Ar tai lėmė varžovų lyderio keturgubas dublis ir pralaimėta kova dėl atšokusių kamuolių?

– Gerai sužaidė lyderiai. Mes patys prastai sužaidėme.Gal gynyboje truputį geriau negu puolime, nors, savoje aikštelėje buksavome. Varžovai stipresni buvo ir laimėjo.

– Pačiame gale nedaug trūko iki pergalės. Ko pritrūko?

– Taiklumo. Iš po krepšio pataikymo. Iš po krepšinio jei bent 50 procentų būtų pataikę ir baudas, būtų kitoks rezultatas.

Kėdainių „Atžalyno“ gimnazija: Laurynas Danielius – 22 tšk. (8 išpr. praž.), Dominykas Mikalajūnas – 22 tšk., Matas Paulauskas – 11 tšk.

Molėtų gimnazija: Kipras Pumputis – 21 tšk. (12 atk. kam., 11 rezult. perd., 5 perimt. kam., 10 išpr. praž.), Dovydas Prušinskas – 16 tšk., Ernestas Leišis – 11 tšk. (5 rezult. perd.), Andrius Banevičius – 10 tšk. (10 atk. kam.)

Kėdainių „Atžalyno“ gimnazijos debiutas paženklintas pergale po pratęsimo prieš Kaišiadorių Algirdo Brazausko gimnaziją (2014 balandžio 07 d., pirmadienis, 17:14 val.)Kėdainių „Atžalyno“ gimnazija apgynė namų sienas (2014 balandžio 30 d., trečiadienis, 19:09 val.)Kėdainių "Atžalyno" gimnazijos atstovo L. Danieliaus „koncertas“ Pasvalyje bei pelnyti 52 taškai (2014 balandžio 22 d., antradienis, 23:00 val.)Kėdainių „Atžalyno“ gimnazija tik pačioje rungtynių pabaigoje palaužė svečius iš Kaišiadorių (2014 gegužės 13 d., antradienis, 15:59 val.)Pasvalio P. Veileišio gimnazija vs Molėtų gimnazija (2014 gegužės 09 d., penktadienis, 14:33 val.)Nors ir iššvaistė solidų pranašumą, tačiau pergalę savo rankose išsaugojo Kaišiadorių „Algirdo Brazausko gimnazija“ bei pasidabino bronzos medaliais (2014 birželio 06 d., penktadienis, 14:46 val.)Molėtų gimnazija iškovojo pergalę Kaišiadoryse (2014 balandžio 30 d., trečiadienis, 18:54 val.)Molėtų gimnazija įveikė Pasvalio P.Vileišio gimnazijos atstovus (2014 balandžio 08 d., antradienis, 20:14 val.)Molėtų gimnazija "Basketnews.lt Lietuva" taurėje iškovojo eilinę pergalę (2014 balandžio 24 d., ketvirtadienis, 10:29 val.)Į „Basketnews.lt“ mažosios taurės finalą po atkaklios rungtynių pabaigos kiek netikėtai žengė „Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazija“ (2014 birželio 04 d., trečiadienis, 13:42 val.)