Kaišiadorių Algirdo Brazausko gimnazija vs Raseinių Prezidento Jono Žemaičio gimnazija (60:55)"Basketnews.lt 2013" taurė 10-12 klasės » Sezoninės rungtynės (1 turas)
2013 balandžio 04 d., Ketvirtadienis, 12:30 val. @ Kaišiadorių A. Brazausko gimnazija, Gedimino g. 65, Kaišiadorys, LT-56124

Kaišiadorių ir Raseinių trileryje triumfavo šeimininkų ekipa

2013 balandžio 04 d., Ketvirtadienis, 15:57 val., peržiūros: 1882

Balandžio 4-ąją Kaišiadorių Algirdo Brazausko gimnazijos sporto arenoje įvyko "Basketnews.lt Lietuva" 10-12 klasių taurės Pietryčio pogrupio rungtynės, kuriose namie žaidę kaišiadoriečiai priėmė svečius iš Raseinių Prezidento Jono Žemaičio gimnazijos. Klaidų kupiname mače viskas sprendėsi paskutinėmis minutėmis, per kurias, geriau išnaudoję oponentų klaidas bei netaiklius baudų metimus, geriau pasisekė Kaišiadorių A. Brazausko gimnazijos auklėtiniams, palaužusiems svečius rezultatu 60:55 (11:22, 16:13, 19:11, 14:9).

Rungtynes teisingesne koja iš lovos išlipę pradėjo raseiniečiai ir neilgai trukus pradėjo dominuoti aikštelėje. Veržlus žaidimas leido dominuoti visose pozicijose, todėl persvara vis augo ir po kėlinio siekė 11 taškų (11:22).

Antrajame ketvirtyje žaidimas tapo apylygiu, tačiau klaidų gausa neleido nei vienai komandai nei susikrauti didesnės persvaros, nei pelnyti daug taškų. Visgi per šį kelinį Kaišiadorių A. Brazausko gimnazistams pavyko atlošti tris taškus ir po dviejų kėlinių bendras deficitas sumažėjo iki 8 taškų (27:35).

Po ilgosios pertraukos vaizdas aikštelėje radikaliai pasikeitė – Raseinių Prezidento J. Žemaičio gimnazijos vyr. treneriui po dviejų iš eilės pataikytų J. Abručio tolimų metimų, persvarai sumažėjus iki pavojingos 2 taškų ribos, teko paprašyti minutinės pertraukėlės, tačiau ji anaiptol nepadėjo. Klaidos neretai neleisdavo pasiekti net metimo fazės, o metimai skriejo pro šalį. Tuo tarpu Kaišiadorių A. Brazausko moksleiviams J. Abručio bei M. Šumskio pastangomis pavyko dar labiau įsisiautėti aikštelėje ir pratęsti "sausą" spurtą rzultatu 17:0, po kurio besivejančių vaidmenyje atsidūrė jau raseiniečiai – 44:37. Tiesa, likusias minutes šiek tiek geriau sužaidė būtent jie ir baigiantis trečiojo kėlinio laikui sugrąžino intrigą ir pusiausvyrą rezultate – 46:46.

Paskutinis ketvirtis tapo košmaru abiems komandoms, bandant pelnyti taškus. Krepšius tarsi buvo užrišusios kažkokios antgamtinės jėgos, nes sužaidus beveik keturias minutes, kėlinio rezultatas tebuvo 2:1. Vis dėl to antrojoje kėlinio pusėje į pagalbą atėjo besirenkamos pražangos, kurios leido stoti prie baudų metimų linijos ir bandyti laimę mesti į krepšį netrukdomiems. Čia sekėsi truputį geriau ir komandos šiek tiek pramušė ledus taškų rinkime, bet rungtynės ėjo link pabaigos ir reikėjo imtis ryžtingesnių veiksmų. Pirmieji keturių pražangų limitą dar kėlinio viduryje išnaudojo svečių ekipa, tuo tarpu likus žaisti 2 minutes, Raseinių atstovai buvo prasižengę vos du kartus, todėl netrukus teko priverstinai išnaudoti šį limitą, kuris, deja, didelės naudos neatnešė – prie baudų linijos neabejotinai buvo taiklesni Kaišiadorių A. Brazausko gimnazijos auklėtiniai, kurie pasiekė nelengvą pergalę rezultatu 60:55.

Kaišiadorių Algirdo Brazausko gimnazijos gretose rezultatyviausiai žaidė Julius Abrutis, pelnęs 17 taškų, 10 taškų pridėjo Tadas Kepežinskas, o 9 taškų indėliu pasižymėjo Mindaugas Radvila.

Raseinių Prezidento Jono Žemaičio gimnazijos ekipoje 22 taškus įmetė Mantas Andrulis, taipogi atkovojęs 18 kamuolių ir tuo pačiu surinkęs dvigubą dublį. 18 taškų pridėjo Karolis Urbonas, o 6 taškais pasižymėjo Domantas Lukša.

Po rungtynių Kaišiadorių A. Brazausko gimnazijos žaidėjas Tadas Kepežinskas sakė, jog pirmus du kėlinius jų komanda blogai žaidė, o ypač gynyboje, prarado daug kamuolių, tačiau po ilgosios pertraukos susikaupė, ir, nors puolime nekaip sekėsi, bet pačiam gale pavtyko nugalėti. Didelį klaidų skaičių žaidėjas aiškino tuo, kad komanda žaidžia tik antras varžybas, naujai suburta komanda, o prie viso to prisideda nesusikaupimas, bet tikisi gale viską laimėti. Be abejonės, labiausiai pergalei nuteikė ir užvedė trys iš eilės Juliaus Abručio tritaškiai metimai, po kurių priešininkai buvo panikoje.

Raseinių Prezidento J. Žemaičio gimnazijos vyr. treneris Marius Kavaliauskas sakė, jog varžybos buvo labai gražios ir nori pagirti varžovų komandą, kuri tikrai puikiai žaidė. Pasak jo, pirmoji rungtynių pusė buvo normali, komanda pataikė, o antroje rungtynių pusėje nekrito tie patys metimai, bet bene pagrindinė priežastis – labai prastas baudų pataikymo procentas. Treneris, paprašytas pakomentuoti didelį klaidų skaičių, sakė, kad su komanda kalbamasi apie tai po kiekvienų varžybų, bet viską duoda jaunatviškumas – akys didelės, daug noro, todėl paprasčiausiai papuola į nepatogias situacijas ir kamuolys krenta iš rankų.

Po šių rungtynių Pietryčių pogrupyje neliko nepralaimėjusių komandų, išskyrus Vilkijos atstovus, kurie "Basketnews.lt Lietuva" sezono dar nepradėjo.

Atkaklioje kovoje "Vilkijos gimnazija" nugalėjo "Raseinių Prezidento Jono Žemaičio gimnaziją" (2013 balandžio 10 d., trečiadienis, 22:12 val.)"Raseinių Prezidento Jono Žemaičio gimnazija" pasiekė užtikrintą pergalę (2013 kovo 29 d., penktadienis, 14:45 val.)Puikiai sužaistas pirmasis kėlinukas lėmė Kaišiadorių "Algirdo Brazausko" gimnazijos pergalę (2013 balandžio 05 d., penktadienis, 20:42 val.)''Kaišiadorių Algirdo Brazausko gimnazija'' mažosios taurės finale (2013 gegužės 13 d., pirmadienis, 21:25 val.)Raseinių Prezidento Jono Žemaičio gimnazija įveikė Birštono gimnaziją ir pateko į mažosios taurės finalą (2013 gegužės 20 d., pirmadienis, 22:40 val.)''Vilkijos gimnazija'' nesulaukė pasipriešinimo iš Raseinių ''Prezidento Jono Žemaičio'' gimnazijos (2013 balandžio 17 d., trečiadienis, 23:56 val.)''Vilkijos Gimnazija'' po atkaklios kovos įveikė ''Kaišiadorių Algirdo Brazausko Gimnazija'' (2013 balandžio 22 d., pirmadienis, 19:27 val.)Tik pratęsimas sugebėjo išaiškinti "Basketnews.lt" Mažosios taurės čempionus (2013 gegužės 23 d., ketvirtadienis, 23:30 val.)Startavo ''Basketnews.lt 2013'' 10-12 klasių taurė, pirmąją pergalę įsirašė Kaišiadorių Algirdo Brazausko gimnazija (2013 kovo 19 d., antradienis, 19:28 val.)Raseinių "Prezidento Jono Žemaičio gimnazija" ketvirtajame kėlinyje galutinai palaužė Kaišiadorių "Algirdo Brazausko gimnaziją" (2013 balandžio 11 d., ketvirtadienis, 19:02 val.)