Birštono gimnazija vs Kauno Aleksandro Puškino gimnazija (84:59)"Basketnews.lt 2013" taurė 10-12 klasės » Atkrintamosios rungtynės, Pusfinalis
2013 gegužės 10 d., Penktadienis, 14:00 val. @ Birštono gimnazija, Kęstučio g. 29, Birštonas, LT-59210

"Birštono gimnazija" nesunkiai žengė į pusfinalį

2013 gegužės 10 d., Penktadienis, 17:07 val., peržiūros: 1621

Penktadienį, gegužės 10 dieną, Birštono gimnazijos sporto salėje įvyko "Švyturio" – Kauno krepšinio lygos "Basketnews.lt 2013" 10-12 klasių taurės rungtynės tarp vietos "Birštono gimnazijos" ir svečių Kauno "Aleksandro Puškino gimnazijos" ekipų. Jau nuo pat rungtynių pradžios žymiai geriau atrodė šeimininkai, ko pasekoje jie įgijo devynių taškų persvarą. Antrojo kėlinuko eigoje, taiklių O.Brazdžionio tritaškių dėka skirtumas tarp komandų išaugo iki devyniolikos taškų. Po ilgosios pertraukos žaidimas šiek tiek išsilygino, tačiau vos penkiese žaidę svečiai nesugebėjo rimčiau pasipriešinti šeimininkams, ko pasekoje "Birštono gimnazija" šventė užtikrintą pergalę bei pateko į pusfinalį, kuriame jų jau laukia Raseinių "Prezidento Jono Žemaičio gimnazija". 84:59 (19:10, 26:16, 21:17, 18:16).

Rungtynės prasidėjo penkiais iš eilės šeimininkų taškais, į kuriuos svečių krepšininkas Y.Solodskich atsakė dviem taškais su pražanga, taip sumažindamas savo komandos atsilikimą iki dviejų taškų. Toliau abi komandos apsikeitė rezultatyviai pasibaigusiais išpuoliais, po kurių sekė taiklus M.Čepuliono tritaškis metimas, suteikęs Birštonui penkių taškų persvarą. Ilgai netrukus svečių žaidėjai dar sumažino atsilikimą iki minimumo, tačiau šeimininkai nesiruošė stovėti vietoje ir tuoj pat surengė spurtą 9:0, kurio dėka įgijo dešimties taškų persvarą, kurią kauniečiai dar spėjo sumažinti iki devynių. 19:10.

Antrojo ketvirčio pradžioje Kauno "A.Puškino gimnazijos" žaidėjai sumažino savo deficitą iki penkių taškų. Į tai birštoniečiai atsakė vos vienu taikliu dvitaškiu metimu, po kurio sekė dar du svečių žaidėjo V.Komarkov taškai su pražanga, sumažinę skirtumą tarp komandų iki keturių taškų. Įsižiebusią intrigą neturkus užgesino O.Brazdžionis, kuris pademonstravo savo kaip snaiperio įgūdžius ir pelnęs net 21 tašką iš eilės suteikė savo komandai devyniolikos taškų persvarą. Tuo tarpu svečiai pataikydavo tik vieną kitą pavienį metimą. Įdomu tai, kad O.Brazdžionis pelnė visus likusius komandos taškus per šį kėlinį. 45:26.

Po ilgosios pertraukos Kauno "A.Puškino gimnazija" dar parodė šiokius tokius atsigavimo ženklus ir surengę spurtą 0:6 sumažino savo atsilikimą iki trylikos taškų. Į tai O.Brazdžionis atsakė tolimu metimu. Toliau sekė du svečių taškai, po kurių "Birštono gimnazija" surengė spurtą 7:0 ir padidino skirtumą tarp komandų iki 21 taško. Toliau abi komandos žaidė panašiai, tačiau šiek tiek geriau sužaidė svečiai ir nežymiai sumažino savo deficitą, tačiau neilgam, nes netrukus šeimininkų krepšininkai vėl susigrąžino turėtą persvarą, o pačioje kėlinuko pabaigoje dar padidino ją iki 23-ijų taškų. 66:43.

Paskutinio kėlinuko pradžioje svečių žaidėjai dar nekėlė baltos vėliavos ir surengė spurtą 2:9, kurio dėka skirtumas tarp komandų šiek tiek sušvelnėjo. Į tai šeimininkai atsakė vos vienu taikliu dvitaškiu metimu, po kurio sekė dar keturi svečių taškai, leidę jiems sumažinti deficitą iki 24-ių taškų. Tačiau visas abejones dėl šios dienos nugalėtojo išsklaidė "Birštono gimnazijos" surengtas spurtas 10:0, kurio dėka jie įgijo jau 24 taškų persvarą. Nors po to svečiai dar pataikė tolimą metimą, tačiau šis jau nieko nekeitė, nes rezultatyviai rungtynes užbaigę šeimininkai iškovojo kelialapį į finalą. 84:59.

Po rungtynių, nugalėtojų ekipos treneris Vidas Kapačinskas sakė: " Pergalę lėmė didesnis žaidėjų skaičius. Gera priešininkų komanda, tik labai jau negausi. Jeigų būtų turėję daugiau žaidėjų, tai, manau, būtų labiau pasirpiešinę ". Kas toliau, finalas? : " Būtinai " .

Įdomu tai, kad šiame susitikime Dovydas Drazdauskas atkovojo net 26 kamuolius bei pagerino jam pačiam priklausiusį atkovotų kamuolių rekordą.

"Birštono gimnazija" : O.Brazdžionis 35 (38 naud., 10 atk.kam., 10 rez.perd.), Ž.Garmus 22, D.Drazdauskas 16 (26 atk.kam.) taškų.

Kauno "Aleksandro Puškino gimnazija" : A.Tichovskij 20 (20 atk.kam.), N.Orap 15, V.Komarkov 11 taškų.

''Birštono gimnazija'' tritaškiais metimais užmetė svečius iš Lazdijų (2013 balandžio 10 d., trečiadienis, 17:02 val.)"Kauno Saulės gimnazija" pasiekė užtikrintą pergalę (2013 balandžio 15 d., pirmadienis, 10:41 val.)Kauno "Santaros gimnazija - VU partnerė" iškovojo nesunkią pergalę (2013 balandžio 02 d., antradienis, 15:13 val.)Puikus ketvirtasis kėlinys "Druskininkų "Ryto" gimnazijai" leido pasiekti lengvą pergalę (2013 balandžio 03 d., trečiadienis, 17:19 val.)Birštono gimnazija – "Basketnews.lt Lietuva" Mažosios taurės bronzininkai (2013 gegužės 23 d., ketvirtadienis, 23:18 val.)Raseinių Prezidento Jono Žemaičio gimnazija įveikė Birštono gimnaziją ir pateko į mažosios taurės finalą (2013 gegužės 20 d., pirmadienis, 22:40 val.)Kauno "Dainavos" vidurinė mokykla pasiekė nesunkią pergalę (2013 balandžio 18 d., ketvirtadienis, 16:38 val.)Kauno Šv. Pranciškaus mokykla palaužė A. Puškino mokyklą (2013 balandžio 16 d., antradienis, 15:45 val.)Kauno Aleksandro Puškino gimnazija įveikė Kauno ''Santaros'' gimnazija - VU partnerę (2013 balandžio 17 d., trečiadienis, 19:01 val.)''Kauno Saulės gimnazija'' nušlavė ''Birštono gimnaziją'' (2013 balandžio 18 d., ketvirtadienis, 18:16 val.)