Kauno Dainavos vidurinė mokykla vs Birštono gimnazija (90:101)"Basketnews.lt 2013" taurė 10-12 klasės » Atkrintamosios rungtynės, Mažosios taurės Mažasis finalas
2013 gegužės 23 d., Ketvirtadienis, 12:00 val. @ Kaišiadorių A. Brazausko gimnazija, Gedimino g. 65, Kaišiadorys, LT-56124

Birštono gimnazija – "Basketnews.lt Lietuva" Mažosios taurės bronzininkai

2013 gegužės 23 d., Ketvirtadienis, 23:18 val., peržiūros: 2650

Gegužės 23 dieną Kaišiadorių Algirdo Brazausko gimnazijos sporto arenoje susigrūmė "Basketnews.lt Lietuva" 10-12 klasių Mažosios taurės komandos, likusios už didžiojo finalo borto – Kauno Dainavos vidurinės mokyklos ekipa ir Birštono gimnazija. Du pirmuosius kėlinius vyko pakankamai atkakli kova ir po dviejų kėlinių skirtumas buvo pakankamai apčiuopiamas (beje, Dainavos auklėtinių naudai), tačiau įspūdingas beveik individualus Osvaldo Braždžionio pasirodymas nulėmė, jog rungtynes laimėjo Birštono gimnazistai rezultatu 90:101. Kodėl beveik individualus? Nes retokai naudingiausieji komandos žaidėjai į trigubą dublį įsirašo ir 14 rezultatyvių perdavimų komandos draugams.

Rungtynes geriau pradėjo Birštono atstovai, kurie dviem savo lyderių tolimais metimais išvedė savo komandą į priekį, tačiau netruko į rezultatyvų žaidimą įsijungti ir priešininkų stovyklos lyderis Aidas Borodinas, individualiomis pastangomis aptirpdęs savo komandos deficitą. Kurį laiką komandos išlaikė apylygę distanciją, nors priekyje vis dar esant Birštoniečiams, visgi pradėjo aiškėti, jog rungtynės greičiausiai panėšės į apšilimą po rungtynių vyksiančiam tritaškių trejetų konkursui. Pirmasis ketvirtis šiose varžytuvėse buvo labiau sėkmingas Birštono gimnazijos auklėtiniams, kurie toliašaudę artileriją naudojo kur kas dažniau siekti savo tikslo ir jiems tai tikrai sekėsi – per kėlinį pavyko realizuoti net 7 iš 12 tritaškių metimų, ko dėka, pasibaigus ketvirčiui ir buvo įgyta 8 taškų persvara (20:28).

Antrąją rungtynių dalį komandos šiek tiek apsikeitė rolėmis – svečių teisėmis žaidę bištoniečiai siekė išlaikyti persvarą ir bandė atakuoti iš artimesnių distancijų, tuo tarpu Dainavos moksleiviai pradėjo laimės ieškoti už žymos, leidžiančios vienu metimu pelnyti daugiau taškų. Šį kartą jau jie atakavo ir dažniau, ir šiek tiek taikliau (7 iš 15 metimų). Užkurę savo varžovams tikrą pirtį, privertę juos labiau klysti ir patys apsiėję be pražangų, antrojo kėlinio favoritais tapo būtent jie, leidę grupelei iš Kauno atvykusių savo sirgalių džiaugtis persvara rezultatu 55:47.

Ilgoji rungtynių pertrauka kauniečius tarsi nuvargino poilsiu, kuris tapo itin gilia duobe, nes per pusę kėlinio komandai pavyko "sukrapštyti" vos 2 taškus. Tuo tarpu oponentai nesnaudė – susireguliavę optinius snaiperių taikiklius, užpuolė varžovus tritaškių metimų lavina, pataikę šį kartą 9 iš 14 metimų, kas vertė iš žaidėjų sudarytą trenerių štabą griebtis varžovų įsismaginimo stabdymo minutinėmis pertraukėlėmis taktikos. Galbūt padėjo pats puolimo sustygavimas, o galbūt varžovų dalinis atsipalaidavimas, turint nors ir ne triuškinamą, bet visgi apčiuopiamą persvarą (57:66), bet antrojoje ketvirčio dalyje Dainavos vidurinės mokyklos auklėtiniai sugebėjo bent jau dalinai atsitiesti ir nuimti kerus nuo niekaip neatsiveriančio birštoniečių krepšio, nors ir per likusią kėlinio dalį Birštono gimnazistai neleido jiems prielygti pelnomų taškų kiekį ir dar šiek tiek padidino persvarą iki 16 taškų – 67:83.

Paskutinysis ketvirtis tapo spalvingas tuo, kad, svylant padams, Kauno atstovai bandė įvairias puolimo taktikas – pradžioje kėlinio taškus rinktis aikštelės "žemumose", kas leido ir pelnyti taškų, ir tuo pačiu bent jau minimaliai atsipūsti, metant nuo baudų metimo linijos. Visgi tai pastebėję varžovai nesnaudė – Birštono ekipos treneris sureagavo į oponentų žaidimo braižą ir netruko adaptuoti savo komandos žaidimą atitinkamiems pokyčiams. Žaidimo laikrodžiui rodant vis mažesnius skaičius, Dainavos moksleivių žaidimas darėsi vis desperatiškesnis, tačiau metimai iš ne visiškai paruoštų padėčių retkarčiais pasiteisindavo, bet atsakomasis priešininkų antpuolis neliko bergždžiomis pastangomis ir, laikant kauniečius saugiu atstumu, pavyko pasiekti pergalę rezultatu 90:101.

Pasibaigus finalo ketvertui, Birštono gimnazijos strategas Vidas Kapačinskas kalbėjo: "Džiaugėmės palaužę varžovus, kadangi medalius turime ir bus ką parsivežti namo". Paklaustas, ar sutinka, jog šį sezoną visos komandos buvo panašaus lygio, tą patvirtino: "Žaidėme su Raseiniais Raseiniuose ir taip pat kovojome. Namuose jei būtume žaidę, neaišku kaip būtų buvę. Neatidavėme lengvai pergalės". Paprašytas įvardinti kas padėjo pasiekti pergalę, treneris net nemirkteldamas atsakė – "Mūsų lyderis – Osvaldas Braždžionis – pagrindinis mūsų pergalės kalvis. Mūsų varžybos pasižymėjo tritaškių lietumi – tiek iš vienos, tiek iš kitos pusės. Suskaičiavome 37 tritaškius: mūsų – 22, o jų – 15, jeigu teisingai suskaičiavome. Finalinės rungtynės nebuvo tokios rezultatyvios. Tuo galime pasidžiaugti".

Kauno Dainavos vidurinė mokykla: Aidas Borodinas – 32 tšk., Nerimantas Česnaitis – 23 tšk. (5 perimt. kam.), Linas Gužys – 12 tšk., Domantas Lozaitis – 11 tšk. (12 atk. kam.), Gintaras Smolskus – 10 tšk. (12 atk. kam.)

Birštono gimnazija: Osvaldas Braždžionis – 35 tšk. (13 atk. kam., 14 rezult. perd.), Žygimantas Garmus – 33 tšk., Mantas Čepulionis – 16 tšk., Dovydas Drazdauskas – 10 tšk. (15 atk. kam.)

Paskutiniai komentarai (3 iš 3)

Linas2013 gegužės 25 d., 21:12 val.

stocktonas, teisingai... dėkui už pastebėjimą...

smaragdukas2013 gegužės 25 d., 19:00 val.

Blyn, įžaidėjas vos nedaugiau kamuolių atkovojo nei centras:DDDD Maladec Brazdžionis:)

stocktonas2013 gegužės 25 d., 18:23 val.

O gal bronzininkais?

"Birštono gimnazija" nesunkiai žengė į pusfinalį (2013 gegužės 10 d., penktadienis, 17:07 val.)Raseinių Prezidento Jono Žemaičio gimnazija įveikė Birštono gimnaziją ir pateko į mažosios taurės finalą (2013 gegužės 20 d., pirmadienis, 22:40 val.)''Kaišiadorių Algirdo Brazausko gimnazija'' mažosios taurės finale (2013 gegužės 13 d., pirmadienis, 21:25 val.)"Kauno Saulės gimnazija" pasiekė užtikrintą pergalę (2013 balandžio 15 d., pirmadienis, 10:41 val.)''Birštono gimnazija'' tritaškiais metimais užmetė svečius iš Lazdijų (2013 balandžio 10 d., trečiadienis, 17:02 val.)''Kauno Santaros Gimnazija - VU Partnerė'' iškovojo pirmąją pergalę ''Basketnews.lt 2013'' taurėje (2013 kovo 22 d., penktadienis, 16:50 val.)Puikus ketvirtasis kėlinys "Druskininkų "Ryto" gimnazijai" leido pasiekti lengvą pergalę (2013 balandžio 03 d., trečiadienis, 17:19 val.)Kauno "Dainavos vidurinė mokykla" paleido pergalę iš savo rankų (2013 balandžio 03 d., trečiadienis, 16:30 val.)Kauno "Dainavos" vidurinė mokykla pasiekė nesunkią pergalę (2013 balandžio 18 d., ketvirtadienis, 16:38 val.)Kauno "Šv. Pranciškaus mokykla" ketvirtame kėlinyje iškovojo pergalę (2013 balandžio 17 d., trečiadienis, 16:01 val.)