Kauno autobusai vs KG Group – Paskoliukas (113:82)A lyga, „Sporto fėja“ pirmenybės » Atkrintamosios rungtynės, Pusfinalis
2015 gegužės 04 d., Pirmadienis, 21:10 val. @ Kauno energija, Raudondvario pl. 84, Kaunas, LT-47179

Aukšta pavara finišavę „Kauno Autobusai“ nepaliko vilčių „KG Group ‒ Paskoliukui“

2015 gegužės 04 d., Pirmadienis, 23:05 val., peržiūros: 1258

Gegužės 4-ąją dieną, pirmadienį, „Kauno energijos“ salėje įvyko pirmasis „A“ lygos „Sporto fėjos“ pirmenybių pusfinalio serijos mūšis tarp savo aikštėje žaidusių „Kauno Autobusų“ ir svečių rolėje buvusios „KG Group – Paskoliuko“ ekipos.

Rungtynių pradžioje į priekį šovė „Kauno Autobusai“ (7:2), bet A.Pelšo taiklūs metimai greitai sumažino skirtumą iki minimumo (7:6). Dar pirmoje ketvirčio pusėje A.Juodelio kariauna surinko 6 taškus paeiliui ir vėl padidino atstumą (13:6), tačiau labiau atitrūkti „KG Group – Paskoliukas“ neleido ir įpusėjus kėliniui ėmėsi reformų. Nors aikštės šeimininkų puolimas kartkartėmis duodavo vaisių, bet įsismaginę varžovai tirpdė deficitą, kol likus žaisti beveik 3 minutes, K.Pupinis grąžino pusiausvyrą (17:17). Vis dėlto dar kurį laiką „Kauno Autobusai“ neužleido pirmaujančiųjų rolės ir susigrąžino savo pusėn šiokią tokią persvarą (19:17; 21:19). Tiesa ketvirčio finiše „KG Group – Paskoliukas“ surengė spurtą 0:6, pakreipė viską sau naudinga linkme (21:25) ir išsaugojo pranašumą savo pusėje iki kėlinio pabaigos. Po pirmųjų 10 minučių rezultatas buvo 23:25.

Antrajame kėlinyje įvykiai klostėsi ganėtinai permainingai. Sėkmingiau startavo „Kauno Autobusų“ žvaigždynas, kuris kur kas sparčiau pildė savo taškų kraitį, po truputį tolo nuo varžovų ir netrukus įgijo dviženklę persvarą. Pirmųjų 5 minučių atkarpą aikštės šeimininkai laimėjo rezultatu 20:6 ir tokia galinga „Kauno Autobusų“ puolimo banga padidino atstumą tarp ekipų iki 12 taškų (43:31). Tiesa vėliau „KG Group – Paskoliukas“ prabudo, smeigė porą tritaškių, iniciavo spurtą 0:10 ir likus žaisti beveik 3 minutes, skirtumas tarp komandų tapo ranka pasiekiamas (43:41). Po „Kauno Autobusų“ paprašytos minutės pertraukėlės, žaidimo vadžios vėl atsidūrė A.Juodelio kariaunos rankose. 5 T.Brazdauskio taškai padidino skirtumą iki 7 taškų (48:41), o paskutinėmis kėlinio sekundėmis porą tolimų šūvių iš eilės realizavo M.Linkevičius ir įpusėjus dvikovai „Kauno Autobusai“ pirmavo rezultatu 54:43.

Po didžiosios pertraukos žaidimas išsilygino. „KG Group – Paskoliukas“ visomis išgalėmis mėgino priartėti, tačiau spragos gynyboje maišė kortas ir „Kauno Autobusai“ visą kėlinį išlaikė saugų atstumą. E.Dainio dvitaškis kėlinio pradžioje padidino aikštės šeimininkų atotrūkį iki 13 taškų (60:47), bet netrukus tas pats žaidėjas leido savo ekipa įgyti 14 taškų pranašumą (64:50). Antroje ketvirčio pusėje svečiai toliau mėgino priartėti, bet nesėkmingai. To padaryti jiems toliau neleido taiklūs „Kauno Autobusų“ metimai ir antroje kėlinio pusėje skirtumas tarp ekipų porą kartų išaugo iki 15 taškų (73:58 ir 78:63). Visgi paskutinį žodį trečiajame kėlinyje tarė K.Vaičekauskas, kurio tolimas šūvis sumažino deficitą iki 12 taškų ir po trijų kėlinių „Kauno Autobusai“ pirmavo rezultatu 78:66.

Ketvirtojo kėlinio starte „KG Group – Paskoliukas“ suapvalino nuostolius iki 10 taškų (78:68; 80:70), bet vėliau nuleido rankas. Įgavę pagreitį „Kauno Autobusai“ įsismagino mesdami iš tolimų distancijų, realizavo tris tritaškius, iniciavo spurtą 16:3 ir palaidojo varžovų viltis atsitiesti (95:73). Paskutinės 5 minutės „KG Group – Paskoliukui“ buvo ne ką geresnės ir įsismaginę „Kauno Autobusai“ pradėjo rankas nuleidusių priešininkų egzekuciją. Dar viena įspūdingu skirtumu laimėta atkarpa 18:2, leido A.Juodelio kariaunai įgyti 34 taškų persvarą (113:79) ir tvirtu mostu patiesti varžovus ant menčių. Paskutinį žodį šiame mače tarė E.Aukštikalnis, kurio tritaškis šiek tiek sušvelnino nepadorų skirtumą, tačiau nuaidėjus finalinei sirenai, „Kauno Autobusai“ džiaugėsi itin solidžia pergale rezultatu 113:82.

Audrius Juodelis („Kauno Autobusai“):

Pasižiūrėjus į rezultatą atrodo, jog buvo lengva, tačiau lengva nebuvo ir tas skirtumas išaugo tik rungtynių pabaigoje.

„Taip, bet iniciatyvą mes laikėm savo rankose. Aišku buvo varžovai kelis kartus sumažinę skirtumą ir priartėję, bet mums vėliau atsirišo metimai, o ir atsarginių žaidėjų suolelį turėjom ilgesnį. Pavyko laimėti tokiu skirtumu, nes galėjom sau leisti rotuoti žaidėjais.“

Sekančios rungtynės jau rytoj. Ar nepakiš kojos tai, kad poilsio liko pakankamai mažai?

„Ne. Rytoj viskas prasidės nuo nulio. Poilsio vienodai tiek mums, tiek jiems. Nežiūrėsim į šitas rungtynes, o žaisim iš naujo.“

Andrius Praninskas („KG Group – Paskoliukas“):

Pirma rungtynių pusė buvo pakankamai atkakli. Kas atsitiko antroje pusėje? Išryškėjo varžovų meistriškumo pranašumas ar kiti veiksniai?

„Jėgų stoka ir trumpesnis atsarginių žaidėjų suolelis pakišo koją. Žinoma ir profesionalių žaidėjų gausa leido varžovams kibiau pasiginti ir dažnai pražangomis stabdyti mūsų atakas. Jie tai galėjo sau leisti, kadangi žinojo, kad ant suolo yra keli labai stiprūs žaidėjai, kurie gali pakeisti.“

Ar vilties rytoj dar yra?

„Tai aišku vilties yra ir rytoj stengsimės laimėti.“

„Kauno Autobusų“ gretose smaginosi M.Linkevičius (26 tšk., 10 atk. k., 5 išpr. pr., 32 naud. b.), E.Dainys (21 tšk.), A.Aleksandrovas (15 tšk.), L.Brazdauskis (14 tšk., 6 atk. k.), P.Beliavičius (13 tšk.), J.Ramanauskas (10 tšk., 9 atk. k.), D.Sabeckis (8 tšk., 6 rez. p.) ir T.Čerkunovas (6 tšk., 7 atk. k., 3 bl.).

„KG Group – Paskoliuko“ komandoje pasižymėjo T.Barštys (26 tšk., 10 išpr. pr.), E.Aukštikalnis (15 tšk., 8 atk. k.), K.Pupinis (11 tšk., 12 atk. k., 6 rez. p.), A.Pelšs (11 tšk., 10 atk. k., 8 rez. p., 5 išpr. pr.), V.Šumskis (10 tšk., 6 atk. k.), K.Vaičekauskas (7 tšk.) ir V.Metelica (2 tšk.).

Antrosios serijos rungtynės vyks jau rytoj, gegužės 5-ąją dieną, 20:45 val., A.Sabonio krepšinio centre.

Pratęsime dominavę Kauno „Autobusai“ nugalėjo BC „Boom“ ekipą (2015 vasario 23 d., pirmadienis, 23:53 val.)Rungtynėse be gynybos pergalę iškovojo „KG Group ‒ Paskoliukas“ (2015 vasario 15 d., sekmadienis, 20:05 val.)„Kauno Autobusai“ vos išnešė sveiką kailį ketvirtfinalyje prieš „United ‒ Radiją Tau“ (2015 balandžio 21 d., antradienis, 23:21 val.)„Kauno Autobusų“ penketukas išvargo revanšą prieš Kauno rajono „ASU / Tornado“ (2015 balandžio 02 d., ketvirtadienis, 23:08 val.)Po atkaklios kovos „Kauno autobusai“ palaužė jaunuosius „LSU“ krepšininkus (2014 lapkričio 04 d., antradienis, 00:54 val.)Į finalą keliauja „Kauno autobusai“ (2015 gegužės 11 d., pirmadienis, 23:02 val.)Žaidimo vadžias savo rankose laikęs „KG Group ‒ Paskoliukas“ atsirevanšavo „Kauno Autobusams“ (2015 gegužės 05 d., antradienis, 22:52 val.)Rezultatyviose rungtynėse „KG Group – Paskoliukas“ nepaliko jokių vilčių „Kauno autobusams“ (2014 gruodžio 01 d., pirmadienis, 23:40 val.)„KG Group ‒ Paskoliukas“ išminavo BC „Boom“ (2014 lapkričio 10 d., pirmadienis, 23:02 val.)„A“ lygos „Sporto fėjos“ pirmenybių starte „Kauno autobusai“ užtikrintai įveikė BC „BOOM“ komandą (2014 spalio 27 d., pirmadienis, 23:24 val.)