Kauno autobusai vs Rūdupis – 2 (77:73)A lyga, „Sporto fėja“ pirmenybės » Sezoninės rungtynės (1 turas)
2013 lapkričio 11 d., Pirmadienis, 21:10 val. @ Kauno energija, Raudondvario pl. 84, Kaunas, LT-47179

„Rūdupis ‒ 2“ patampė nervus „Kauno Autobusams“, tačiau pralaimėjo

2013 lapkričio 11 d., Pirmadienis, 23:29 val., peržiūros: 1307

Pirmadienio vakarą KKL "A" lygos "Sporto Fėjos" pirmenybėse įvyko dviguba dvikova. "Kauno Autobusai" savo aikštėje priėmė "Rūdupio – 2" ekipą. Abi komandos varžėsi ne tik dėl taškų "A" lygoje, tačiau tai buvo ir įskaitinė "Elito" lygos dvikova. Nors aiškiais favoritais buvo laikomi "Kauno Autobusai", tačiau po ilgosios pertraukos šeimininkai liko rungtyniauti tik penkiese. Svečiai priešinęsi varžovams du kėlinius, pajuto, kad galima tai sėkmingai daryti ir likusių dviejų metu. Ketvirtojo kėlinio metu svečiai dar turėjo persvarą savo pusėje, tačiau labiau patyrę varžovai juos privertė pasiduoti rezultatu (77:73).

Susitikimą žaibišku tolimu metimu pradėjo Mantas Gūžys (0:3). Tačiau "Kauno Autobusų" tai itin nenustebino ir jų atsakas buvo net 11 iš eilės taškų (11:3). Nors ir gavę šalto dušo, svečiai iš Prienų taip pat nesupanikavo. Jie palengva rinko taškus ir laimėję atkarpą 2:9, savo atsilikimą sumažino iki minimumo (13:12). Ketvirčiui baigiantis abi ekipos dar spėjo pasižymėti. Šeimininkai pelnė keturis taškus, o Darius Kuzmickas atsakė penkiais iš eilės (17:17).

Antrąją pusę "Kauno Autobusai" pradėjo labai užtikrintai ir vėl surengė kėlinio pradžios spurtą. Po atkarpos 13:2, skirtumas tarp komandų tapo dviženklis (30:19). Nors ir "Rūdupio – 2" ekipos žaidėjai pagaliau atrado daugiau laisvės puolime, tačiau šeimininkai ir toliau laikėsi priekyje (35:26). Atkarpa 0:7 leido prieniškiams priartėti jau tik iki dviejų taškų (35:33). Tačiau kėlinio pabaigą kiek sėkmingiau sužaidė "Kauno Autobusai", kurie prieš ilgąją pertrauką įgijo 6-ių taškų pranašumą (41:35).

Nors atrodė, kad svečių situacija iškritus puikiai susitikimą pradėjusiam Dariui Kuzmickui, tačiau tai "Rūdupio – 2" komandą tik motyvavo dar labiau. Negana to, šeimininkų gretos irgi praretėjo: keletas "atsižymėti" atvykusių krepšininkų paliko aikštę, o Darius Lugauskas taip pat patyrė nedidelę traumą. Tokiu būdu "Kauno Autobusai" liko tik su 5-iais žaidžiančiais krepšininkais. Fantastišką taiklumą pradėję demonstruoti svečiai ne tik pasivijo varžovus, tačiau juos ir pralenkė (56:58), o ketvirtis baigėsi rezultatui esant (58:60).

Pajutę "kraujo skonį" svečiai bandė išlaikyti maksimalią intrigą iki rungtynių pabaigos. Nors ketvirtį "Kauno Autobusai" pradėjo dviem tolimais metimais (64:60), tačiau "Rūdupis – 2" nepasimetė. Svečiai atsakė dar sėkmingesne atkarpa 0:8 ir įgijo 4-ių taškų persvarą (64:68). Nerezultatyvaus lemiamo ketvirčio metu tokia persvara atrodė visai nemaža. Tačiau neilgai trukus Lukas Brazdauskis "patempė" savo komandą ir daugiausiai jo dėka šeimininkai atsitiesė (70:68). Savo ruožtu svečiai išlygino rezultatą ir viskas sprendėsi paskutiniosios kėlinio minutės metu. Rezultatui esant (73:71) svečiai neužpuolė, o galiausiai Andrius Aleksandrovas priminė, kodėl yra vienas ekipos lyderių. Žaidėjas pelnė keturis taškus iš eilės ir nebeleido svečiams galvoti apie pergalę. Nors Mantvydas Gečionis dar pelnė du taškus, tačiau tai "Rūdupio – 2" neišgelbėjo nuo antrosios nesėkmės tiek "A" lygoje, tiek "Elito" lygoje (77:73).

Po rungtynių "Rūdupio – 2" komandos treneris Kęstutis Aliukevičius pasidalino mintimis apie susitikimą ir apie galimybę komandos gretose pagaliau pamatyti žaidžiantį Karolį Mikuličių: "Manau, kad šiandien pabaigoje pritrūko sėkmės. Manau svarbiausia, kad kovojome, o rezultatas tai įrodo. Stengėmės, gal namuose bus lengviau. Dariaus Kuzmicko netektis manau turėjo daug įtakos rungtynių eigai, nes varžovai dideli ir galingi, o jis mums labai padėdavo kovoje dėl atšokusių kamuolių. Susitikimą jis pradėjo labai neblogai, vėliau jam iškritus stengėmės kompensuoti jo netektį, kažkiek užsivedėme. Trūko ne tiek ir daug". Treneris paklaustas ar komandoje pagaliau pasirodys Karolis Mikuličius ir ar bus baigti vidiniai nesutarimai pradėjo juoktis: "Iš kur tokie gandai? Manau gali visko būti".

"Kauno Autobusų" ekipos strategas Audrius Juodelis po pergalingo mačo sakė: "Rungtynėse buvo neblogų dalykų: pasirodė žaidėjai, kurie galėjo užsiregistruoti rungtynėse (juokiasi). Labai gaila tik, kad Darius Lugauskas gavo traumą, pasitempė koją. Nenorėdami rizikuoti nebeleidome jam žaisti, bet manau kitą savaitę vėl jį turėsime savo gretose. Būtent to vieno žaidėjo ir trūko, kad galėtume padaryti bent nedidelę rotaciją ir leistume pailsėti krepšininkams bent po keletą minučių. Vis tik, išbandėme žaidėjų ištvermę – šaunuoliai, penkiese reikiamu metu sužaidė gerai (juokiasi). Lukas Brazdauskis pabaigoje iššovė ir sužaidė labai gerai. Varžovai paliko gerą įspūdį, rungtyniauja komandiškai, vis tik jie žaidžia ir RKBL, matosi, kad susižaidę. Lyderis Mantvydas Gečionis labai gerai pataiko. Svarbiausia, kad laimėjome, nes su puse sudėties nebuvo taip lengva paimti tą dvigubą tašką".

Kauno autobusai: Andrius Aleksandrovas – 23 tšk., Juozas Ramanauskas – 18 tšk. (17 atk. kam., 5 išpr. praž.), Arminas Šaulys – 18 tšk. (5 rezult. perd., 5 perimt. kam., 6 išpr. praž.), Lukas Brazdauskis – 16 tšk. (11 atk. kam., 9 išpr. praž.)

Rūdupis – 2: Mantvydas Gečionis – 24 tšk. (5 rezult. perd.), Mantas Gūžys – 14 tšk., Darius Kuzmickas – 12 tšk.

Kauno rajono „Tornado“ nukovė „Kauno Autobusus“ ir priartėjo prie finalo (2014 balandžio 18 d., penktadienis, 22:11 val.)„United ‒ Radijas Tau“ negailestingai sutriuškino „Kauno Autobusus“ (2014 sausio 28 d., antradienis, 00:10 val.)Atkaklios dvikovos finiše „Kauno Autobusai“ vos neprisižaidė (2014 kovo 24 d., pirmadienis, 23:08 val.)„Rūdupis – 2“ nesunkiai apgynė namų sienas (2014 vasario 14 d., penktadienis, 01:50 val.)„Kauno autobusai“ išsinešė sunkią pergalę (2014 kovo 03 d., pirmadienis, 19:55 val.)„Kauno Autobusai“ laimėjo įtempto siužeto trilerį (2014 vasario 25 d., antradienis, 00:31 val.)„United ‒ Radijas Tau“ ir toliau neklumpa „Elito“ lygoje (2013 gruodžio 10 d., antradienis, 00:16 val.)Rungtynių pradžioje buksavę „Kauno autobusai“ antroje rungtynių pusėje palaužė Kauno raj. „Tornado“ (2014 sausio 06 d., pirmadienis, 23:51 val.)„Kauno Autobusai“ sugrįžo į „A“ lygos olimpą (2014 gegužės 04 d., sekmadienis, 03:50 val.)Klasikiniame mūšyje „Kauno Autobusai“ antrą kartą šį sezoną parklupdė „Bangą“ (2014 kovo 23 d., sekmadienis, 16:04 val.)